Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 19. 12. 2007 18:18

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Porozvodová nostalgie

Ahoj, děkuji všem, kteří si našlï čas k přečtení mého příspěvku. Já jsem tu dnes jako nováček. Stačila jsem přečíst moc témat a reakcí na ně, a tak doufám, že i mně někdo odpoví....Tak nějak nevím, jak začít.....Jsem skoro dva měsíce rozvedená....Připadám si jako chodící mrtvola žijící někde mimo realitu, i když v běžném životě, práci, a tak vůbec, působím průměrně normálně....Mám dvě děti, obě studují na VŠ, přes týden jsou mimo domov, přijíždějí jen na víkendy nebo zkoušková období, kdy "šrotí" doma.....Ale k tomu mému nepovedenému manželství....Můj dnes už bývalý byl vždycky zvláštní, myslím, že mě měl i rád, ale manželka pro něj znamenala spíš něco jako záštitu chodu domácnosti, služku, která je na zavolání k dispozici, chůvu, a dříve taky jako ženu "vampa" do postele....Málokdy se zapojoval aktivně do chodu domácnosti, vše jsem zajišovala já, jeho mamka ho ujišovala v tom, že tak to má být.....Po čase začal všechny ovládat....moc jednoduše - penězi. Ne, že by vydělával až tak moc, to ne, spíš mě dotlačil do role ženské, která si musí vážit toho, že on chlebodárce platí. I děti jsem nutila, aby byly zticha a nic neříkaly, pro "klid doma".....Časem se situace ještě víc vyhrotila. Našel si lepší místo, montáže, a peníze zase hrály tu hlavní roli - neposloužíš mi, nedostaneš nic, bylo to jako v začarovaném kruhu......Později se montáže změnily na zahraniční montáže, zase jsme nic navíc nedostali s příslibem - šetřím pro děti.....Život v cizině nás odcizil, navíc si můj manžel začal myslet, že je moc pohledný a úspěšný, a že má na víc.....Seznamoval se s ¨ženami, stěžoval si na mě.....stále ještě jsme spolu aktivně sexuálně žili, myslím si, že ne nejhůř.....Podivné mi připadalo, když mi občas v posteli vyprávěl, že žádnou nemiluje, jen mě, myslela jsem, že se zblázním. Navíc jeho rodiče, o které třeba celý rok nezakopl, jezdila jsem za nimi jen já s dětmi, ho v jeho přesvědčení utvrzovala. Já vím, že vina musí být na obou stranách......Před časem si našel asi tu "pravou", nechci být namyšlená, ale je mnohem mladší, ale zná ji jen z občasných návratů ze služebních cest. Já ji (jako pravá zhrzená manželka) vidím jako zlatokopku.....
Rozvedli jsme se, nemůžu se z toho vzpamatovat, už jsem si pořídila i toho domácího mazlíčka - toulavou kočku, která moji lásku opětuje, ale připadám si tak sama, nemožná, nic mě nebaví....Zná někdo to zaklínadlo, které ruší moc začarovaného kruhu?

Není tady

 

#2 19. 12. 2007 21:21

Tetamáma
♥♥♥♥♥♥-
Místo: u Strakonic
Registrovaný: 3. 11. 2006
Příspěvky: 1936

Re: Porozvodová nostalgie

Ahoj Marcy1 jo, to známe..... A recept jak z toho ven? Nauč se mít ráda sama sebe, nauč se vážit si sama sebe. Najdi si koníčky, nebo se vra k těm starým, najdi si přátele, nebo se vra k těm starým. Dělej něco pro sebe. Není to legrace, zbavit se role služky, opatrovatelky, já bych mohla vyprávět..... Já mám tady z Baninetu spoustu skvělých přátel, kteří jsou ochotni pomoci, když někdo potřebuje. hjarta

Není tady

 

#3 19. 12. 2007 21:31

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Porozvodová nostalgie

Já jsem prošla podobným kolotočem s prvním mužem, podnikatelem a chce to vrhnout se do něčeho  hodně aktivně, vrhla jsem se do práce a do výchovy dětí, do oprav domu a nenechala si ani chvíli na smutnění, zpočátku jsem asi i jenom otestovala pár přátel,zda by to nebyli ti praví, ale mimo děti, po roce a něco jsem našla toho pravého, no po četných komplikacích , kdy jsem zjistila, že ani já nejsem svatá, jsem se usadila a co jsem vložila do výchovy snů se mi nyní začíná vracet a co jsem vložila do práce a studia se mi vrací už sedmým rokem, no a dům je opravený a pro mne pohodlný. Drž se a něčím se zabav na šestnáct hodin , zbytek spi.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#4 19. 12. 2007 21:54

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Já mám technický problém, jsem tu poprvé, odepsala jsem mé neznámé známé tetamámě, chtěla jsem pokračovat, ale vyšlo to jako soukromá zpráva. Já nevím, jak to tu chodí, abych odpovídala sem, na toto místo, poradíte mi?

Není tady

 

#5 19. 12. 2007 21:58

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Pro Irenku21 - spím hodně a často, ale to není to pravé. Ty koníčky, to by možná šlo, asi už žádné nemám, ale kdysi mě moc bavilo učit se anglicky. Asi mi to k ničemu nebude, ale dám se do toho. Moje děti mi taky říkají, mami, proč si nezopakuješ tu anglinu.....a mně se dosud nechtělo, zkusím to....

Není tady

 

#6 19. 12. 2007 22:09

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: Porozvodová nostalgie

Marcy1 napsal(a):

Já mám technický problém, jsem tu poprvé, odepsala jsem mé neznámé známé tetamámě, chtěla jsem pokračovat, ale vyšlo to jako soukromá zpráva. Já nevím, jak to tu chodí, abych odpovídala sem, na toto místo, poradíte mi?

1/ buď úplně dole pod všemi příspěvky je okno na rychlou odpověď, ale nejdou tam dát smajlíky, pokud neznᚠjejich zkratky
2/ vpravo dole pod posledním příspěvkem je silným písmem ZASLAT PŘÍSPĚVEK , tam se ti zobrazí i smajlíci
3/ u každého příspěvku (v jeho okýnku) najdeš Tři možnosti: nahlásit: nahlásí se moderátorům, ty jen uvedeš důvod, proč chceš aby ho 
                                                                                                                zkontrolovali
                                                                                         upravit: otevře ti tvůj příspěvek, třeba když se ti povede hrubka, můžeš ji             
                                                                                                               upravit
                                                                                         citovat: tím můžeš zareagovat na konkrétní příspěvek - udělá se ti okno kde 
                                                                                                              budeš přesně odpovídat tomu dotyčnému, bude tam i jeho text a ve     
                                                                                                              výsledku to bude vypadat stejně jako má odpověď tobě smile

Kdybys měla jakýkoli dotaz, obra se na kteroukoli moderátorku - soukromá zpráva: stačí u nicku vlevo zmáčkout ZPRÁVA
                                                                                             - dole na hlavní straně forum PORADNY A DISKUZE.

A se ti tu líbí smile

Není tady

 

#7 19. 12. 2007 22:10

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Porozvodová nostalgie

Já nemyslela ani tak koníčky, jako něco užitečného, ale udělat si státnici z angliny, no to tedy , to by byl úspěch. Já jsem vlastně musela začít se ohánět, abych dětem zachovala životní úroveň a zdálo se mi to tenkrát prostě jako jediná záchrana a dobrý nápad, ovšem nemusí to být recept pro každého. Držím Ti palce, moc bych chtěla také dělat třeba tu anglinu, ale mám tak náročnou práci, že se už pomalui školím jenom k fungování firem v EU a získávání dotací z EU, myslím na smlouvy a jejich výhodnost a úplnost někdy i v noci, tak daleko to nepouštěj. němčina a je dobrá, ale AJ by chtěla začít pořádně, , snad příští rok, až do června podáme ve firmě projekty, žiji trochu jako štvanec mezi prádlem, tanečními mladšího syna, studiem staršího syna a ptací, která mne strašně baví, ale dny by měly mít 36 hodin, na bývalého muže si už vzpomínám jenom matně, občas jsem ho zahlédla u soudů a to jsem ho kdysi milovala víc než všechno na světě, všechny pocity jsou relativní, časem to odezní, hlavně se v tom moc nebabrej.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#8 19. 12. 2007 22:30

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Irenka21 napsal(a):

Já nemyslela ani tak koníčky, jako něco užitečného, ale udělat si státnici z angliny, no to tedy , to by byl úspěch. Já jsem vlastně musela začít se ohánět, abych dětem zachovala životní úroveň a zdálo se mi to tenkrát prostě jako jediná záchrana a dobrý nápad, ovšem nemusí to být recept pro každého. Držím Ti palce, moc bych chtěla také dělat třeba tu anglinu, ale mám tak náročnou práci, že se už pomalui školím jenom k fungování firem v EU a získávání dotací z EU, myslím na smlouvy a jejich výhodnost a úplnost někdy i v noci, tak daleko to nepouštěj. němčina a je dobrá, ale AJ by chtěla začít pořádně, , snad příští rok, až do června podáme ve firmě projekty, žiji trochu jako štvanec mezi prádlem, tanečními mladšího syna, studiem staršího syna a ptací, která mne strašně baví, ale dny by měly mít 36 hodin, na bývalého muže si už vzpomínám jenom matně, občas jsem ho zahlédla u soudů a to jsem ho kdysi milovala víc než všechno na světě, všechny pocity jsou relativní, časem to odezní, hlavně se v tom moc nebabrej.

Irenko21 - ke státnicím z angliny mám daleko, já jsem si jen kdysi koupila z EŠKK základní kurz, a ten jsem absolvovala. Sypu si popel na hlavu - už z toho nic moc nevím, jediné, co mi zůstalo, je intuice, spíš odhadem dokážu přeložit anglický text....ale budu se dál snažit......A o té němčině ani nechci mluvit, musím se kajícně přiznat, že z ní mám státnice, ovšem vysvědčení z dob totality. Nikdy jsem němčinu nepoužívala, takže sice v mé hlavě někde dříme, ale hodně hluboko.....tak se k té znalosti asi vůbec neznám.....A to nebabrat se ve vztazích taky teoreticky ovládám, ale opradu jen teoreticky.....

Není tady

 

#9 19. 12. 2007 22:34

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

cilka napsal(a):

Marcy1 napsal(a):

Já mám technický problém, jsem tu poprvé, odepsala jsem mé neznámé známé tetamámě, chtěla jsem pokračovat, ale vyšlo to jako soukromá zpráva. Já nevím, jak to tu chodí, abych odpovídala sem, na toto místo, poradíte mi?

1/ buď úplně dole pod všemi příspěvky je okno na rychlou odpověď, ale nejdou tam dát smajlíky, pokud neznᚠjejich zkratky
2/ vpravo dole pod posledním příspěvkem je silným písmem ZASLAT PŘÍSPĚVEK , tam se ti zobrazí i smajlíci
3/ u každého příspěvku (v jeho okýnku) najdeš Tři možnosti: nahlásit: nahlásí se moderátorům, ty jen uvedeš důvod, proč chceš aby ho 
                                                                                                                zkontrolovali
                                                                                         upravit: otevře ti tvůj příspěvek, třeba když se ti povede hrubka, můžeš ji             
                                                                                                               upravit
                                                                                         citovat: tím můžeš zareagovat na konkrétní příspěvek - udělá se ti okno kde 
                                                                                                              budeš přesně odpovídat tomu dotyčnému, bude tam i jeho text a ve     
                                                                                                              výsledku to bude vypadat stejně jako má odpověď tobě smile

Kdybys měla jakýkoli dotaz, obra se na kteroukoli moderátorku - soukromá zpráva: stačí u nicku vlevo zmáčkout ZPRÁVA
                                                                                             - dole na hlavní straně forum PORADNY A DISKUZE.

A se ti tu líbí smile

Ahoj cilko, jsem moc ráda, že se mi snažíš poradit, já jsem technický antitalent, spisování by mi šlo, ale techniku považuju za cosi nemravného, stačí mi, že to slovo musím napsat na klávesnici a už se červenám, ale já to tu časem odkoukám a doufám, že zapadnu.....tedy ne do "zapomnění", ale mezi přítomné zběhlé přispěvatele....Hezký večer a brzy nashledanou....

Není tady

 

#10 25. 12. 2007 18:49

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Porozvodová nostalgie

Ahoj, Marcy 1.

Našla jsem Tvůj příspěvek až dneska. Víš, každému to trvá jinak dlouho. To vyrovnání s rozvodem, s rozchodem. Předně se musíš naučit být sama se sebou. A být tak spokojená. Utřídit si myšlenky. Srovnat se sama se sebou. Jistě chápeš, že nemá smysl stále uvažovat o tom, co bylo a kde se stala chyba. Vezmi jako fakt a odrazový můstek, že Tvé manželství prostě skončilo. Nebudeš přece do důchodu omílat vše dokola. Z úvah o smyslu bývalého manželství prostě nevyžiješ. Až děti přijedou na víkend a najdou tam mámu, která jim bude vyprávět, co celý týden dělala a zasměje se s nimi, bude to jiné, než kdyby jim omílala dokola, jak je sama a jak je život nanic. Choď do práce. Choď za sportem. Choď za kulturou. Vzdělávej se. Jdi do kurzu. pohybuj se. Vylepši domov. Třeba jen vymalováním, posunutím nábytku. Nemusíš hned zařídit byt zgruntu. Věř mi, tímhle si projdeme každá. Jsi na dně. Mᚠdvě možnosti: buď se odrazíš, nebo se utopíš. mezi náma: utopit se můžeš vždycky. Zkus zarat směrem k hladině. Já už si plavu a rozhlížím se po světě. Je na něm báječně. Věř mi...!

Není tady

 

#11 3. 1. 2008 16:51

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Ano, teoreticky to chápu, být sama sebou, naučit se mít ráda sama sebe, něco dělat, sportovat, studovat.....ale skutečnost je jiná, chodím do práce, vařím, peru, starám se o děti, ale sebe jsem se jaksi nedokázala naučit mít ráda a hýčkat se. Nic  mě nebaví.....Je nový rok, a tak se pokusím na sobě zapracovat, ale jak mám přesvědčit svou hlavu, která nespolupracuje?

Není tady

 

#12 3. 1. 2008 17:10

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Jsem tady celkem nová a moc se ještě neorientuju. Ale napsala jsem sem svůj zkrácený příběh, nicméně moc lidiček se neozvalo. Domnívám se proto, že takových hloupých ženských, které smutní po manželovi, je tady moc. Každá rada drahá.Asi si budu muset najít tu správnou cestu sama. Děkuji těm z vás. které mě podpořily. Ale neoslavujte mě, že jsem silná ženská, která si poradí, já jen vím, že si musím poradit sama a nevím jak.....Je nový rok, třeba bude všechno jinak. Přeju vám všem diskutujícím, aby tento rok 2008 byů nejlepší ze všech roků, které jste dosud prožily.....

Není tady

 

#13 3. 1. 2008 18:37

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Porozvodová nostalgie

Vieš, veža takýchto príbehov je na Živote po nevěře či na Psychologickej... Skús mrknú tam.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#14 5. 1. 2008 0:30

juli
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 9. 2007
Příspěvky: 265

Re: Porozvodová nostalgie

Marci ted jsem pročetla Tvůj příběh je hodně podobný mému.Je to náročné ale my to musíme zvládnout protože jinak to nejde!!! Drž se a věnuj se tomu co Tě baví,já třeba hodně čtu,Moniová,Řeháčková tam vidím že je všude něco jen nechápu že to dovedou ty jiní zvládnout a já ne tak jsem divná já ale jak na to??? Asi to chce čas ale u mě už to trvá 2 roky,je to lepší ale jen o centimetr,jednou dole jednou trošku víš!!! Jsem s Tebou:

Není tady

 

#15 5. 1. 2008 10:43

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Juli díky, moc jsi mě potěšila. Správné jsou asi ty centimetry, víc asi nezvládnu.

Není tady

 

#16 8. 1. 2008 17:54

Sylvie
♥------
Registrovaný: 11. 12. 2006
Příspěvky: 24

Re: Porozvodová nostalgie

Ahoj všichni, mě je 54 let a porozvodovou nostalgií budu asi trpět až do smrti. Jsem rozvedená 7 let, bylo to fakt děsný, můj manžel si našel o 15 let mladší milenku, začal bejt moc zlej a bil mě, málem jsem umřela. Našla jsem si přítele, který se rozváděl taky, ale z jeho rozvodu sešlo Takže je se mnou tak dva tři dny v týdnu plus několik dovolených v roce, ale zůstává s rodinou, bydlí s manželkou, dospělými dětmi a jejich partnery.Teď se mi obě dcery
provdaly a já se cítím děsně sama. Zkusila jsem všechno co se radí, jazyky, cvičení, kamarádky, práci, výlety, ale nic mě doopravdy nebaví, jsem jako stroj a cítím se neskutečně sama, pořád víc a víc, já fakt nevím, jak se z toho dostanu. Zkrátka ten rozvod se mnou tak neuvěřitelně zamával, že jsem se nevzpamatovala dodnes. Napadá některou z Vás, jak se toho mám už konečně zbavit?

Není tady

 

#17 8. 1. 2008 19:45

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Sylvie napsal(a):

Ahoj všichni, mě je 54 let a porozvodovou nostalgií budu asi trpět až do smrti. Jsem rozvedená 7 let, bylo to fakt děsný, můj manžel si našel o 15 let mladší milenku, začal bejt moc zlej a bil mě, málem jsem umřela. Našla jsem si přítele, který se rozváděl taky, ale z jeho rozvodu sešlo Takže je se mnou tak dva tři dny v týdnu plus několik dovolených v roce, ale zůstává s rodinou, bydlí s manželkou, dospělými dětmi a jejich partnery.Teď se mi obě dcery
provdaly a já se cítím děsně sama. Zkusila jsem všechno co se radí, jazyky, cvičení, kamarádky, práci, výlety, ale nic mě doopravdy nebaví, jsem jako stroj a cítím se neskutečně sama, pořád víc a víc, já fakt nevím, jak se z toho dostanu. Zkrátka ten rozvod se mnou tak neuvěřitelně zamával, že jsem se nevzpamatovala dodnes. Napadá některou z Vás, jak se toho mám už konečně zbavit?

Silvie, já jsem na tom podobně. Ten můj mě sice nebil, ale týral mě spíš psychicky, prostě vždycky jsem se zařekla, že mu neustoupím, ale on si vždy našel šikanu přes děti a přes peníze. Neposloužíš - budete bez peněz. Zní to hloupě, ale fungovalo to....stále jsem mu dělala služku a děti jsem prosila, a jsou zticha, že bude klid....nebyl.....děti jsou sice na mé straně, ale stále cítím, že mi to nikdy neodpustí, byla jsem hloupá, chtěla jsem jen klid v rodině a aby to všechno fungovalo, nemyslela jsem to zle. Následky si ponesu sama......

Není tady

 

#18 8. 1. 2008 21:54

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Porozvodová nostalgie

Marcy, neboj, časem to snad trošku odezní, vždy si rozvedená tak krátce... já jsem si svého času taky myslela, že je to konec světa (a zároveň velké vysvobození). Mě moc pomohli moji přátelé. Tedy tenkrát to byli jen moji známí. Přišli si pro mě a vzali mě mezi sebe. Strašně mě to nakoplo. A už to, že jsi sem zabrousila, je moc dobré. Nesedíš s rukama v klíně, už začínᚠněco dělat. Jsi určitě šikovná ženská, ve tvých letech fůra lidí neumí s počítačem zacházet. Nebabrej se v minulosti, snaž se být otevřená tomu, co příjde, v lepším případě tomu jít trošku naproti. Třeba to bude nový, hezký začátek. Moc držím palce.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#19 8. 1. 2008 23:02

lakina
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Krabí
Registrovaný: 10. 11. 2007
Příspěvky: 1680

Re: Porozvodová nostalgie

juli napsal(a):

Marci ted jsem pročetla Tvůj příběh je hodně podobný mému.Je to náročné ale my to musíme zvládnout protože jinak to nejde!!! Drž se a věnuj se tomu co Tě baví,já třeba hodně čtu,Moniová,Řeháčková tam vidím že je všude něco jen nechápu že to dovedou ty jiní zvládnout a já ne tak jsem divná já ale jak na to??? Asi to chce čas ale u mě už to trvá 2 roky,je to lepší ale jen o centimetr,jednou dole jednou trošku víš!!! Jsem s Tebou:

juli ahoj tady lakina m.si přišel pro věci a já jsem zase nezvladla jsem to,zase výčitky


Přítomná bolest je sestrou budoucí radosti.

Není tady

 

#20 9. 1. 2008 0:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Porozvodová nostalgie

dumbom Je to pochopi(či)težné, ale úplne zbytočné.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#21 9. 1. 2008 11:37

balonek
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 5. 2007
Příspěvky: 482

Re: Porozvodová nostalgie

Sylvie napsal(a):

Ahoj všichni, mě je 54 let a porozvodovou nostalgií budu asi trpět až do smrti. Jsem rozvedená 7 let, bylo to fakt děsný, můj manžel si našel o 15 let mladší milenku, začal bejt moc zlej a bil mě, málem jsem umřela. Našla jsem si přítele, který se rozváděl taky, ale z jeho rozvodu sešlo Takže je se mnou tak dva tři dny v týdnu plus několik dovolených v roce, ale zůstává s rodinou, bydlí s manželkou, dospělými dětmi a jejich partnery.Teď se mi obě dcery
provdaly a já se cítím děsně sama. Zkusila jsem všechno co se radí, jazyky, cvičení, kamarádky, práci, výlety, ale nic mě doopravdy nebaví, jsem jako stroj a cítím se neskutečně sama, pořád víc a víc, já fakt nevím, jak se z toho dostanu. Zkrátka ten rozvod se mnou tak neuvěřitelně zamával, že jsem se nevzpamatovala dodnes. Napadá některou z Vás, jak se toho mám už konečně zbavit?

Boží mlýny někdy zamelou. Moje kamarádka má maminku a té byl manžel nevěrný, ale ne aspoň tak, že by měl výčitky a choval se slušně a byl ještě pozornější...Prostě byl drzý se vším všudy, nic nezastíral, dělal si co chtěl, scházel se s ní, chodil si domů jak chtěl...měl zájem (asi jako velké procento chlapů) mít manželku a dobře fungující domácnost a i milenku. Manželka si prošla peklem, měla velké deprese.......vše stále stejné, a tak se zprvu přestala starat (překvapilo ho to), a pak se k jeho ještě většímu údivu s ním rozvedla. nemohl jí to zapomenout, jak byl rozhořčen dumbom S dětmi se stýkali oba a každý zvl᚝, on si stěžoval a hořekoval, že se s ním rozvedla a co mu jako hrozného udělala. No a teď, po letech, si ona paní žije spokojeně sama, obklopena přáteli, nikdo ji neprudí, žádnému nevděčníkovi  nemusí posluhovat a milý exmanžel, starý, nemocný a v depresích žije též sám, milenka se na něj vykašlala, co se starým dědkem, že jo wink ...situace se obrátila a on je na tom nyní hůř.

Není tady

 

#22 9. 1. 2008 16:12

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Děkuji všem, kteří reagovali na můj příspěvek. Jsem ráda, že v tom nejsem sama.....Ale teď se moje situace trošku mění, prostě ten můj bývalý se ke mně začíná chovat slušně, platí na děti.....ale zase problém....Asi jsem blbá, že mu to "žeru".......Přijde na kafe, donese peníze, pokecáme, ale on očekává, že ho děti budou zbožňovat.....Nechoval se k nim vždy tak, jak by se to slušelo a patřilo na otce rodiny, ale vypadá tak, že je zdeptaný z toho, že ho jeho vlastní krev, jeho děti, ignorují.....Já jsem byla vždy slabčák, který dětem říkal - buďte zticha, to bude dobré.....Už tehdy to bylo špatně. Doufám, že mi to děti nevrátí i s úroky, já jsem se vždy snažila o klid a pohodu, můj problém, měla jsem to řešit už dřív. ....Děti (tedy dva dospělí vysokoškoláci) jsou sice na mé straně, ale jakýsi problém stále přetrvává, dnes už vím, že jsem to měla řešit dřív, ale já jsem tomu svému dnes už bývalému věřila......snad to časem vyšumí, a vše bude v normálu.... Můj bývalý je po větší část roku v zahraničí, takže jeho nová partnerka to má jednoduché. Když přijde, tak je asi vše O.K......ale.....ona ho nezná, on se v ní možná teď vidí,.........je možné, že má výčitky svědomí?.....Napište mi proboha někdo, že jsem blbá, a že  moje děti mají správný názor.....

Není tady

 

#23 9. 1. 2008 16:46

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 191

Re: Porozvodová nostalgie

Podívej Marcy, když se řízneš do prstu, tak to taky bolí a chvíli trvá než se to zahojí a stejně po tom zůstane jizva. Stejně je to se vztahem. Líp je na tom ten, který opouští než ten kdo je opouštěn. Nevěrník si tanečním krokem odfofruje k nové známosti a tobě zbudou jen oči pro pláč. Člověk zpytuje svědomí, co že se to stalo a jak by to vypydalo kdybych to udělala jinak - to se už ovšem nedovíš, protože všechno bylo tak jak bylo. Takže si tuhle dobu protrp, vybreč se (když je ti do breku), zavři se do skříně a zařvi si (když mᚠchu řvát), když je ti smutno na duši je lepší popadnout flašku a navštívit nějakou dobrou duši, spolu ji vytruňknout a třeba se i pořádně zpumprlíkovat (ten bolehlav, který nastane tě zase o něco víc odtáhne od jiných starostí).  Chce to trpělivost, za čas se tomu budeš smát nebo kroutit hlavou, ale musí to tak být. Takže smutni a neobviňuj se, že jsi něco udělala špatně. Děti vidí celý problém ze svého místa, ty jsi jinde.
A hlavně když už budete s bejvalým popíjet kafe a bude si stěžovat, že ho děti ignorují, tak neslibuj, že jim domluvíš nebo něco takového, klidně bych mu řekla "ignorují ? jo? a co bys chtěl po těch letech a po tom co jsi udělal?" Uvidíš, že časem se všechno zlepší hlavně si nedělej naděje, že by nebylo na škodu, aby se vrátil, nebylo by  to lepší.
Takže hodně trpělivosti, a jenom samé krásné dny.


Žít a nechat žít

Není tady

 

#24 9. 1. 2008 16:52

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Porozvodová nostalgie

Nejsi blbá, spíš zblbá z těch let strávených s manželem wink Ty jsi ráda, že manžel k tobě chodí a oblbuje tě? Že se chová slušně, to je snad normální ne? Nic, za co bys ho měla brát na kafe. Zdá se mi, že on ti vlastně vadí a jen ho neumíš nepozvat dál nebo ho vyhodit. Je to tak?

Není tady

 

#25 9. 1. 2008 20:25

Marcy1
♥♥-----
Registrovaný: 19. 12. 2007
Příspěvky: 29

Re: Porozvodová nostalgie

Eva36 napsal(a):

Nejsi blbá, spíš zblbá z těch let strávených s manželem wink Ty jsi ráda, že manžel k tobě chodí a oblbuje tě? Že se chová slušně, to je snad normální ne? Nic, za co bys ho měla brát na kafe. Zdá se mi, že on ti vlastně vadí a jen ho neumíš nepozvat dál nebo ho vyhodit. Je to tak?

Evo, asi jsi to trefila dost přesně. Neumím ho nepozvat a už vůbec ho neumím vyhodit.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů