Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 10. 12. 2007 18:05

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: secondhand-riziko?

Tino - no přece je viděla !!! A z toho poznala, že s tím obchodují lol , nebo také hrabala a prodávala, nebo jí to říkali, jak šla kolem, že to budou mít do obchodů na prodej.......možností je mnoho...

Není tady

 

#27 10. 12. 2007 18:38

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: secondhand-riziko?

Tiina napsal(a):

Fatimah napsal(a):

Potom, co mi kamarádka vyprávěla, jak v Anglii viděla Čechy, kteří vybírali popelnice a úlovky pak vozili do Čech, kde je prodávali jako "anglickou módu", neumím si představit, že bych si v sekáči něco koupila.
Oblečení na miminka ještě chápu, mimča rostou rychle a nestačí svoje oblečení "onosit"...

Jo ? A jak přesně kamarádka věděla, že ty osoby přehrabující se v popelnicích mají v Čechách sekáče a tam budou to, co vyhrabou prodávat ? Oni se jí snad svěřili nebo co ?

No ono to tak bývá, že když žiješ v zahraničí, dᚠse do řeči s lidmi, kteří hovoří stejným jazykem jako ty. Viděla lidi, co vystoupili z auta s českou SPZ, dala se s nimi do řeči... hele, ale nemusíš tomu věřit, nikdo tě nenutí lol


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#28 10. 12. 2007 19:26

Veranna
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ve stínu Plzeňské věže
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 6474
Web

Re: secondhand-riziko?

křepelka napsal(a):

Jinak jak tu někdo psal, jsou opravdu některé sekáče děs běs ( opravdu onošené prádlo pohozené v papírových krabicích). Ale pokud je to krámek kde jsou věci pověšené na ramínkách tak nemám problém s tím že to někdo přede mnou nosil.

Souhlas. Nedávno jsem byla v Blavě a překvapilo mne, kolik je tam obchodů řady Genesis. Docela se tam i dalo něco vybrat a cenově více než dostupný. Hezký krámky, vypadaly skoro jako butiky, věci na ramínkách... Tak jsem si hned koupila nějaký svetříky a trika. Až doma jsme zjistila, že to jsou prý sekáče! Pár už jich je i v Čechách.

Není tady

 

#29 10. 12. 2007 19:53

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: secondhand-riziko?

On taky není sekáč jako sekáč. U nás ve městě jich je několik a kromě tohoto jednoho do těch ostatních nepáchnu, nelíbí se mi tam. Zboží vypadá ošuntěle, je zmačkané, evidentně nevytříděné třebas i s dírami. Obchod kam chodím se nijak neliší od "normálních" oděvů, věci čisté, vyžehlené, nepoškozené, na ramínkách, trika a mikiny podle velikosti v regále za prodejním pultem. Prodavačka vše podá a pomůže vybrat. A protože tam chodím roky tak jako stálá zákaznice mám tu výhodu, že už vědí co ráda nosím a ochotně mi schovají pěkný kousek. Jsem totiž hodně malá a ženských rozměrů a ve většině obchodů se mi špatně nakupuje. Všechno je mi moc dlouhé. Tady dokážu dokonce i koupit kalhoty nebo halenku aniž bych je musela zkracovat o půl metru.

Není tady

 

#30 10. 12. 2007 22:13

orionka
♥------
Registrovaný: 15. 11. 2007
Příspěvky: 13

Re: secondhand-riziko?

Sekáče jsou super. Můj šatník je z poloviny ze sekáče. Když tam jdu tak nikdy né za nějakou konkrétní věcí, ale jedu ramínko po ramínku. Naposled jsem si koupila krásné bavlněné šaty za celých 30,-kč

Není tady

 

#31 19. 12. 2007 6:52

Michelle
♥♥-----
Registrovaný: 27. 1. 2007
Příspěvky: 45

Re: secondhand-riziko?

Ahoj všem,
jsem majitelka sekáče,tak se ráda přidám.Obchod mám již 16 let,obléká se celá rodina a nikdy jsme žádnou nemoc nechytli smile.Zboží opravdu prochází desinfekcí.Také tu probíráte spodní prádlo a musím přiznat,že se prodává velice dobře,ale pro vaši představu je buď úplně nové,nebo téměř.Samozřejmě není obnošené.
Zákazníci jsou ze všech sociálních vrstev a hlavně mě to děsně baví...lol

Není tady

 

#32 19. 12. 2007 16:47

terry2
♥♥♥----
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 176

Re: secondhand-riziko?

Michele, tvůj příspěvek se mi líbí. Ano ten sekáč vypadá podle toho jaký má majitelka přístup. Pokud to dělá jen pro peníze vypadá to podle toho, ale pokud k tomu má osobní vztah, ale to je u všech druhů obchodů, vypadá i "sekáč" báječně a člověk tam rád nakoupí.  Leta jsem jeden měla v sousedství, krásné netuctové věci, nažehlené na ramínkách a prodávané s úsměvem. Majitelka skončila protože onemocněla. Tak si zvykám nakupovat ve značkovém obchodě, kde se mi prodavačka nevěnuje ani zpoloviny tolik co paní majitelka v sekáči. O dobrých radách nemluvě.

Není tady

 

#33 20. 12. 2007 11:57

Michelle
♥♥-----
Registrovaný: 27. 1. 2007
Příspěvky: 45

Re: secondhand-riziko?

Terry děkuji,napsala jsi ro krásně...

Není tady

 

#34 28. 12. 2007 15:44

maminaanýzek1
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústí nad Orlicí
Registrovaný: 23. 3. 2006
Příspěvky: 1357
Web

Re: secondhand-riziko?

Já v sekáči nakupuju leta oblečení většinou vydrží mnohem déle i než z obchodů.Mám 6dětí tudíž bych bez sekáče byla v čudu.A k tomu nakoupím nové boty a pár nových oblečení k lékaři nebo na lepší nošení.Když vidím děti co ve škole udělají s oblečením tak kupovat nové to by mě teda ranila mrtvice.Jediné co nekupuji v sekáči jsou boty a spodní prádlo páč mi to prostě i přes vyprání apod. je protivné.Ale i u nás doktorky zajdou-vidím je a přehrabujou se v podprdách ba co víc co už se mi přímo hnusí i v kalhotkách.


<a href="http://lilypie.com/"><img src="http://lb3m.lilypie.com/kFUHp2.png" width="200" height="80" border="0" alt="Lilypie Third Birthday tickers" /></a>

Není tady

 

#35 28. 12. 2007 19:32

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: secondhand-riziko?

Určitě je poznat, který majitel se obchodu věnuje a který ne. Myslím, že je fajn, že sekáče vznikly, právě proto, aby si lidé mohli vybrat, zda dají za šaty 3000 nebo 30 Kč. Třeba trička od známých firem za 2400 se mi zdají přehnaně a zbytečně drahé. Přiznávám ale, že obnošené věci jsem nikdy nedokázala koupit svému děcku, nešlo mi to. Koupila jsem jednou jedno hezké tričko za 12 Kč a prala jsem ho snad 4x. Tyto obchody míjím, nějak to obnošení nedokážu vstřebat, ale kdysi jsem tam nějakých pár mikin manželovi do práce koupila. Takže sekáčům fandím.

Není tady

 

#36 28. 12. 2007 20:13

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18270

Re: secondhand-riziko?

Tercilo, tobě nevadí, že díky sekáčům a rákosníkům brzy skončí poslední čeští botaři a textiláci?


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#37 28. 12. 2007 21:08

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: secondhand-riziko?

Jo, Petře,
rozumím, mᚠsamozřejmě pravdu, to by tu ale nesměli být ani ti Vietnamci.... Já to prostě beru tak, že to nezměním a nezachráním. Díky mým útratám u nich by nezbohatli, moc jim vydělat nedám smile. Jak jsem psala, kdysi před léty jsem u nich nechala pár kaček za mikiny.

Je to složitější a zase - všeobecně problematické (zas bychom do toho zamíchali politiku) smile. Naše podniky krachují, protože lidi jdou po tom levným zboží. Je to asi (bohužel) přirozené. Vím, že zboží jiné než české není testováno v laboratořích na obsah ftalátů a karcenogenních látek z různých barviv, což může způsobit u dětí i rakovinu.

Jenže - co na Tvou SPRÁVNOU otázku řekne ženská, která si pořídila jistě z velké mateřské lásky 6 dětí? V tom to je. Měla by 560 Kč na jedno české kvalitní pyžamo pro každé dítě aspoň jednou za půl roku? Já jsem typ, který kdysi zodpovědně propočítal svoje možnosti,big_smile tudíž mám dítě jedno a kupuji opravdu věci dražší, kvalitnější - dcera nikdy neměla onošené boty... (Zas ale uznej, že triko skoro za 3000 z Vaňkovky je nesmysl).

Ale co ti ostatní, kteří nemají tak dobrou práci nebo kterým se přihodilo víc dětí atd?... že jo... Ani teď nevím, jak byla otázka postavená, zda sekáč ano či ne z hlediska hygienického, nebo sekáč ano či ne z hlediska finančního... To bychom zase museli oba konstatovat, jako už jinde na vláknech, že by se měl změnit celý nᚠsystém hospodaření v republice.
Jo ahááá, už to vidím, riziko - tak asi z hlediska hygienického. V tom mám tedy jasno.

Není tady

 

#38 28. 12. 2007 22:11

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: secondhand-riziko?

Petr100 napsal(a):

Tercilo, tobě nevadí, že díky sekáčům a rákosníkům brzy skončí poslední čeští botaři a textiláci?

Petře jen detail, neskončí kvůli Vietnamcům ani sekáčům ale kvůli lidem kteří podobnej sajrajt nakupujou. Bohužel někomu nevysvětlíš že je lepší si koupit jedny boty za dva tisíce než si ničit nohy v nějakejch za pětikilo který se navíc za měsíc rozpadnou.
To je podobný jako když se nadává na Lidl a podobný "lahůdkárny", proč by tady nebyli když si velká část našich spoluobčanů na tom ráda pošmákne. Obchody kde se dalo nakoupit i kvalitní zboží od nás radši natrvalo odejdou..... viz Delvita nebo Carrefour.


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#39 29. 12. 2007 0:15

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: secondhand-riziko?

No, právě, všechno totiž bohužel závisí hlavně na obnosu financí, které má kdo k dispozici.
Jeňýku, víš, souhlasím s vámi oběma, jenže dokážeš si představit ve vícečetné rodině koupit 6 děckám každému jednotlivě boty za 2 tácy? A každé děcko potřebuje nejmíň čtvery různé boty za rok. Dcera teď  pořídila boty za 2300 a - tlačí ji na kotníku, takže stojí v polici a nejspíš je začnu nosit já při venčení psa wink.  Já prostě znova koupím svému jedinému děcku jiné boty, ale ta ženská od šesti děcek to udělá asi těžko, že jo....
Kdo ví, jestli je to vůbec celkově ve společnosti řešitelné. Kvalitu zrovná já můžu prosazovat jak chci, už proto, že máme výrobní firmu, ale právě na tom našem podnikání vidím, jak lidi radši koupí levnou nápodobu čokolády odněkud z Turecka (o potravinářsko-hygienické kontrole výrobku nemůže být ani řeči) než by připlatili za kvalitu. Všimni si, jak jsou v obchodech vybrané regály se slevněným zbožím....
Jo a s Delvitou a podobnýma, neboj, oni nezkrachují, oni se jen přejmenují, aby tu měli dalších 10 let daňové prázdniny.

Upravil(a) Tercila (29. 12. 2007 0:18)

Není tady

 

#40 29. 12. 2007 6:21

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: secondhand-riziko?

Petr100 napsal(a):

Tercilo, tobě nevadí, že díky sekáčům a rákosníkům brzy skončí poslední čeští botaři a textiláci?

Petře, kde jsou? Kolik těch českých výrobců je, já o žádných už ani pořádně nevím. OP Prostějov, Kara a to je tak všechno, co vím. Boty tak leda Baa a to už taky český není. A co se botů týká, tak kluci mi chodí v keckách a ty kupují většinou Puma, Nike a nebo Adidas, ty nejsou ze sekáče, ani od Vietnamců, ale ani český, vyrábí je stejně v Číně, že? Džíny si kluk kupuje v New Yourkeru, to taky není český. Takže co, sekáč nebo značkový obchod nebo tyhle HM, CaA, New Yorker a jiný podobný, nic z toho není český, takže si nevybereš. A ony ty český firmy taky nejsou až tak moc český.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#41 29. 12. 2007 7:58

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18270

Re: secondhand-riziko?

Modroočko, jak to, že v sobotu v sedum ještě nespíš??? Možná by to chtělo solo diskusi. Vcelku si rozumíme. České firmy již nezachráníme, již téměř nejsou. A je to způsobeno temito sekáči a rákosníky. Když je potávka, je nabídka. Možná je to nějaký sport a také snobizmus. Ono koupit triko Adidas za dvě kila a camrat se s ním misí být krásný pocit. Mnohokrát jsem si vzpomněl na drobnost při návštěvě příbuzných ve Vídni kdysi v dávnověku. Byl tam Mexikoplatz, kde byly kamenné obchody se všelijakou veteší, upozorňuji, že nové výrobky. Samozřejmě jsme tam chtěli zajet. Strýc nás doprovázel a vystoupil zastávku před Mexikoplatzem. Když jsem se ho potom ptal, proč nešel s námi, tak odpověděl, že kdyby ho někdo tam zahlédl z práce, tak by dostal padáka, že dělá špatnou reklamu firmě. Byl zaměstnán jako SKLADNÍK u jedné pneumatikářské firmy. Tenkrát jsem si říkal, že je to pěkný blbec. Dnes si to již neříkám, pochopil jsem to. Připouštím, že rodina se šesti dětičkami asi nemá jiné řešení, ale kolik takových rodin je? Samozřejmě nakupuji zboží značkové, vyrobené v Číně, ale předpokládám, že výrobní procesy a výstupní kontroly jsou stejně pečlivé jako v mateřské zemi. Pokazit renomé firmy špatnými výrobky se dá velmi snadno. Modroočko, je rozdíl koupit Adidasky u rákosníků nebo značkové, i když byly vyrobeny možná v Číně. Tercilo, vím o tvém podniku a mᚠmé neskonalé sympatie. Modroočko, co dělá tvůj podnik? K těm zkrachovalým potravinářským podnikům jsem četl zajímavý komentář, který to jednoduše vysvětlil. Mainel..........skončily proto, že měly pouze potraviny a při současných obchodních maržích nemohly přežít. A je to fakt, že současné markety mají potraviny a spotřební zboží možná 50% na 50%. Takže holky a Jeňo, jako správný živnostník se jdu za chvíli zapojit do výrobního procesu a přeji vám krásný víkend.


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#42 29. 12. 2007 9:20

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: secondhand-riziko?

Petře, já půjdu kliďánko koupit klukovi český triko, ale opravdu český, jen nevím, kde ho prodávají. A ty boty, co si ti mí kluci kupují stojí dost, nejsou od amanů. Na druhou stranu, mamina na mateřské, s průměrně vydělávajícím manželem asi taky raději nakoupí pro mrňouse v sekáči. On je rozdíl dát za obyčejnej teplákovej overal 120,- Kč v sekáči, když je skoro nenošenej, než za fungl novej v obchodě 600,-. A když je těch detiček víc, je to jasný. Jinak si pamatuju, že když byli kluci malincí, pořádaly se takový burzičky dětskejch věcí, maminky tam vzájemně prodávaly a kupovaly po svých dětech. Proč by ne, měla jsem za pár korun oblečenýho kluka, moc jsem si tehdy vyskakovat nemohla. Takže jsem vlastně taky likvidátor českých firem - to ber s nadsázkou, Petře. Když má někdo na měsíc pro 4 lidi 20.000,- na všechno, tak volí tu levnější variantu, nejen v hadrech, ve všem, protože mu nic jinýho nezbude, pokud má někdo 2x tolik, nebo ještě víc, může kupovat nový a lepší. O tom je.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#43 29. 12. 2007 9:43

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: secondhand-riziko?

Modroočko, taky jsme "likvidátoři". Dcera, ta se přímo v sekáčích vyžívá a maj to s kamarádkou, jako sport :-) Přiznám, že si jeansy taky kupuju u našich spoluobčanů "neroďumim těky". Vyjdou na 3 kila a je mi úplně jedno, jaká je tam nášivka.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#44 29. 12. 2007 10:01

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: secondhand-riziko?

Petře, nemusí to být hned šest dětí, stačí tři. Když byly malé, o sekáčích se nám nesnilo, takže taky buď burzy (což proti sekáči zas takový rozdíl není) nebo se oblečení na prcky různě dědilo či půjčovalo mezi kamarádkama nebo rodinou. A nejen oblečení - taky kočáry, postýlky, hračky... a šilo se doma, pletlo, protože jednak nic moc nebylo k dostání, jednak se taky muselo šetřit. Starší si možná vzpomenou, jak se oblečení na děti vozilo (teda spíš pašovalo) z Dederónie, kde bylo za pár halířů a v mnohem větším výběru.
U náspak mívala sousedka mrňavej sekáč - ale jak tam celý den seděla, věčne něco žehlila, tu přišila knoflíček nebo párnuté podsazení. Tam byla radost nakupovat, voňavé čisté oblečení, na kterém ten původ nebyl k poznání.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#45 29. 12. 2007 10:07

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: secondhand-riziko?

Oto, moje právní zástupknyně, co mě rozváděla, mimochodem dost zazobaná dáma, mi řekla, že sekáče miluje. Za prvé má za málo peněz hodně muziky a pak má to, co nemá každá druhá ženská ve městě. Někdo to nedělá z nutnosti, ale má to jako koníčka, i některý módní návrhářky a modelky tam chodí. Je fakt, že tam najdeš leckdy zajímavý kousky. Jo a našemu Arnoštovi (to je pes) tam kupuju plyšáky na hraní, jsou za hubičku a on má radost.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#46 29. 12. 2007 10:28

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: secondhand-riziko?

Modroočka napsal(a):

Oto, moje právní zástupknyně, co mě rozváděla, mimochodem dost zazobaná dáma, mi řekla, že sekáče miluje. Za prvé má za málo peněz hodně muziky a pak má to, co nemá každá druhá ženská ve městě. Někdo to nedělá z nutnosti, ale má to jako koníčka, i některý módní návrhářky a modelky tam chodí. Je fakt, že tam najdeš leckdy zajímavý kousky. Jo a našemu Arnoštovi (to je pes) tam kupuju plyšáky na hraní, jsou za hubičku a on má radost.

To je ono. Taky bych byl rád "hrdý" vlastenec, ale proč živit někoho, kdo předražuje. O kvalitě se dá úspěšně pochybovat..
Já mám třeba ty kluky vietnamský docela rád, jsou pracovití a hlavně jsou v naprostý většině ohromně slušní, což se o některých našich obchodnících nedá říct ani náhodou. Petr patří mezi ty světlé vyjímky.
Trošku odbočím od textilu k potravinám. Koupili jsme láhev od vietnamců, jestli byl kolek  v pořádku, to nepoznám, ale pít se to dalo, koupili jsme Božkov v obchodním řetězci a smrděl, jak ředidlo..
Zpět k sekáčům, žena mě koupila za 30 svetr, je fakt, že nejsem žádnej lev módních salónů, ale mám ho už desátej rok a je ještě funkční.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#47 29. 12. 2007 11:09

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: secondhand-riziko?

No vidíš, Oto, jak říkala moje babička - není umění se dobře oblíknout za hodně peněz, ale udělat parádu a moc neutratit, to je kumšt


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#48 29. 12. 2007 11:14

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: secondhand-riziko?

Modroočka napsal(a):

No vidíš, Oto, jak říkala moje babička - není umění se dobře oblíknout za hodně peněz, ale udělat parádu a moc neutratit, to je kumšt

Přesně tak, moudra babiček jsou dnes opomíjená a člověk kolikrát žasne, jak byly/a  nadčasová smile


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#49 29. 12. 2007 12:53

Petr100
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 3. 2007
Příspěvky: 18270

Re: secondhand-riziko?

Oto, že jsou vietnamští obchodníci pracovití a slušní o tom žádná. Pokud by však museli platit daň, soc., zdrav., odvádět DPH, platit za zaměstnance všechny odvody, tak by ty jejich ceny vypadaly úplně jinak. Proto mě to se.... Mockrát se s tím setkávám. Přijde zákazník a chce vyměnit zip u kožené bundy. Ona kožená není, ale myslí si to. Když řeknu 400,-kaček tak se začne rozčilovat, že on tu koženou bundu koupil v sekáči /u vietnamců/ a stála 700,- kaček a já chci jen za zip čtyři kila. Jak mu chceš vysvětlit, že  výměnu zipu u sekáčové bundy nemohu udělat za 50 ká. Ono je úplně putna, jestli je od Hugo Bosse nebo od vietnamců, práce je to stejná. Vypadám však jako ZLODĚJ.
Modroočko, jeden chytrý pán říkal: "Nehledej jak ušetřit, ale jak vydělat". To je správná životní filisofie.
Heleno, ohromný nápad. Začni organizovat burzy dětského oblečení, sportovních věcí...........


Zvýšíme daně, zlepšíme lidem život, věří expert ČSSD.
Margaret Tatcherová: "Problém socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze druhých."

Není tady

 

#50 29. 12. 2007 13:10

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: secondhand-riziko?

Petře, to už mám za sebou :-) Ale co vídám plakátky, v některých školách jsou ještě dneska, jen nevím, s jakým výsledkem. Obávám se, že kdysi, kdy jsme na tom byli všichni (skoro) stejně, nebyl problém pořídit dítku třeba starší leč dobré brusle na 1 sezónu a pak je dát dál, jenže dneska ohrnou nos buď rodiče nebo dítko. Totéž s oblečením - nové džíny harant roztrhá na hřišti stejně jako ty starší, ale pro okolí bude rodina buď "socka" nebo lakomci, kteří mu nekoupí... Přitom to udělá stejnou službu a za "ušetřené" korunky se dá koupit dítku třeba něco, co si přeje.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů