Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 7. 12. 2007 11:33

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

secondhand-riziko?

v POSLEDNÍ DOBĚ JSEM ZAČALA CHODIT DO SECONDHANDU A OBČAS SI NĚCO NA SEBE KOUPIM. mUSÍM ŘÍCT ŽE OBČAS ZA PÁR KORUN SEŽENU NĚCO CO PŘEDCHŮDKYNĚ KOUPILA V BUTIKU A MÁM FAKT RADOST. Máma VŠAK TVRDÍ ŽE Z TĚCH VĚCÍ MOHU LEHCE CHYTIT KOŽNÍ POT͎E ČI SVRAB KTERÝCH SE T̎KO ZBAVÍM. NEJDŘÍV JSEM SE TOMU SMÁLA ALE TEĎ SE BOJÍM ABY NA TOM NEBYLO NĚCO PRAVDY. JAK JSTE NA TOM VY? NAKUPUJETE V TĚCHTO OBCHODECH? A JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S TÍM ZDA SE DÁ NĚCO Z TOHOTO OBLEČENÍ CHYTIT?

Není tady

 

#2 7. 12. 2007 11:38

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: secondhand-riziko?

křepelka napsal(a):

v POSLEDNÍ DOBĚ JSEM ZAČALA CHODIT DO SECONDHANDU A OBČAS SI NĚCO NA SEBE KOUPIM. mUSÍM ŘÍCT ŽE OBČAS ZA PÁR KORUN SEŽENU NĚCO CO PŘEDCHŮDKYNĚ KOUPILA V BUTIKU A MÁM FAKT RADOST. Máma VŠAK TVRDÍ ŽE Z TĚCH VĚCÍ MOHU LEHCE CHYTIT KOŽNÍ POT͎E ČI SVRAB KTERÝCH SE T̎KO ZBAVÍM. NEJDŘÍV JSEM SE TOMU SMÁLA ALE TEĎ SE BOJÍM ABY NA TOM NEBYLO NĚCO PRAVDY. JAK JSTE NA TOM VY? NAKUPUJETE V TĚCHTO OBCHODECH? A JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI S TÍM ZDA SE DÁ NĚCO Z TOHOTO OBLEČENÍ CHYTIT?

Křepelko,
všechno tohle zboží prochází desinfekcí párou (proto mají takový specifický vodní pach), a nejedna majitelka některé kousky ještě žehlí.

Infekce bych se vůbec nebála. To je v poho...

Dnes second-handy upadají, protože za stejné prachy v diskontech seženem nové zboží! Asi mᚠnějaký luxusnější, kde jsou i věci moderní. To je supr.

Já jsem v sekáčích kopovala hlavně pro děti, to se ještě vyplatilo.

Není tady

 

#3 7. 12. 2007 11:56

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

Re: secondhand-riziko?

Ahoj Damilo, to mᚠpravdu dnes u Vietnamců koupíš za levno nové věci a v obchoďákách taky ale jak píšeš já narazila na moc pěkný secondhand s krásnými věcmi (anglická móda). V úterý jsem si koupila tričko původně od H.M poměrně jako nové za 59 kč a furt ho nosím:-)). Tak jsem ráda že infkce nehrozí. Díky:)

Není tady

 

#4 7. 12. 2007 12:05

Macex
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 6970

Re: secondhand-riziko?

Ale přece když si tam něco koupíš, stejně to doma vypereš a vyžehlíš, aby tomu jednak vyčáchla ta nelibá SH vůně a event. i jako prevenci. Tudíž, jaké riziko?

Není tady

 

#5 8. 12. 2007 8:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: secondhand-riziko?

Tak já nakupuji převážně v sekáčích, ihned vyperu, profouknu párou a NIC nemá šanci ! Takže žádné strach !

Není tady

 

#6 8. 12. 2007 9:22

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: secondhand-riziko?

Já tam taky ráda chodím, mám od tam pár skvělých kousků, třeba úžasnou společenskou halenku od Zara, kterou bych si normálně nemohla dovolit. Nakupuju tam už dobrých 10 let a nikdy se mi nic nestalo.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#7 8. 12. 2007 9:36

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2802

Re: secondhand-riziko?

Mám stejné zkušenosti-kupuji ale hlavně pro malou. Jsou to skoro nenošené věci, nádherné, značkové a malá je oblečená, jako z nejdražšího butiku:-D

Není tady

 

#8 8. 12. 2007 11:18

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: secondhand-riziko?

Potom, co mi kamarádka vyprávěla, jak v Anglii viděla Čechy, kteří vybírali popelnice a úlovky pak vozili do Čech, kde je prodávali jako "anglickou módu", neumím si představit, že bych si v sekáči něco koupila.
Oblečení na miminka ještě chápu, mimča rostou rychle a nestačí svoje oblečení "onosit"...


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#9 8. 12. 2007 23:30

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: secondhand-riziko?

Fatimo-každý člověk je jiný a každý má jiný náhled a třeba i finanční možnosti. Tam nejsou jen onošené věci, jsou tam třeba i kazové přímo z fabrik. A chodí tam jiné celebrity,než jsme my, normální smrtelníci......mě sekáč nevadí, ale vadila by mi jiná věc, která nevadí právě tobě ! To je jen věcí názoru.

Není tady

 

#10 9. 12. 2007 13:42

Hanon
♥------
Registrovaný: 9. 12. 2007
Příspěvky: 3

Re: secondhand-riziko?

Ahoj, jen by mě zajímalo do jakých sekáčů v Praze chodíte, je jich tady docela hodně, ale kdekoliv jsem se zastavila, my ty hadry přišly naprosto příšerný, a když tak poslouchám známé, tak se chlubí co kde sehnaly, poradíte nějaký obchod, fakt s hezkým zbožím za laciný peníz

Není tady

 

#11 9. 12. 2007 13:52

Maya.82
Host

Re: secondhand-riziko?

Nazdar holky tak já osobně bych si nikdy v životě v sekači nic nekoupila.

 

#12 9. 12. 2007 19:16

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: secondhand-riziko?

Já chodím do sekáče roky. Dřív na nic jiného nebyly peníze a teď jsem v mém oblíbeném sekáči tak spokojená, že ani jinde nehledám. Oblečení od vietnamců a marketů má kdekdo, poznám ho na kilometr. V sekáči vždycky seženu originální oblečení, u kterého mám skoro jistotu, že v tom nepotkám deset dalších bab. Můj úpletový kostýmek do práce kolegyně šacovaly na 1800,-, tak jsem se jen potutelně usmívala, anžto mě přišel na závratných stodvacet Kč.

Není tady

 

#13 9. 12. 2007 22:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: secondhand-riziko?

Kdyz tak nekdy posloucham lidi,kteri krytizuji sekace tak jsou to vetsinou lidi,ktery jsou vetsinou socialne slaby a navic lidi ktery se oblikaji do hroznych hadru,ktery by ani v sekaci nikdo nekoupil.Ja sama do sekace chodim nakupovat a nakupuji tam vse i podprsenky,protoze ta kvalita je tam daleko lepsi nez v normalnim ceskym obchode.A potkavam tam lekare,podnikatele i ucitele.A nikdo s nich se nestydi prehrabovat se i ve spodnim pradle.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#14 10. 12. 2007 3:08

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: secondhand-riziko?

eremuruss napsal(a):

Kdyz tak nekdy posloucham lidi,kteri krytizuji sekace tak jsou to vetsinou lidi,ktery jsou vetsinou socialne slaby a navic lidi ktery se oblikaji do hroznych hadru,ktery by ani v sekaci nikdo nekoupil.Ja sama do sekace chodim nakupovat a nakupuji tam vse i podprsenky,protoze ta kvalita je tam daleko lepsi nez v normalnim ceskym obchode.A potkavam tam lekare,podnikatele i ucitele.A nikdo s nich se nestydi prehrabovat se i ve spodnim pradle.

Nevadi mi nakupovat v sekaci, parkrat jsem tam ulovila primo vystavni kousky ale spodni pradlo bych si tam teda nekoupila ani za nic...


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#15 10. 12. 2007 3:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: secondhand-riziko?

Jo, se spodním prádlem bych měla také problém. Navíc spodní prádlo po pár vypráních ztrácí tvar a barvu, a v sekáči... teda jen nové, když už.
Eremuss,
myslím, že s těmi lékaři a podnikateli přehrabujícími se ve spodním prádle v sekáči je to malinko jinak. Přece nemají zákazníci cedulky na sobě, jaké mají povolání.
Já tam tedy oháknuté paní podnikatelky nevidívám, ale takové běžné lidi, a hlavně mamky od dětí.
Je fakt, že někdy tam člověk narazí na skvosty. Ale to musí mít štěstí, anebo známou, co tam prodává. Protože do prodeje se samozřejmě dostane až to probrané zboží.

Není tady

 

#16 10. 12. 2007 11:37

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: secondhand-riziko?

Damila napsal(a):

Jo, se spodním prádlem bych měla také problém. Navíc spodní prádlo po pár vypráních ztrácí tvar a barvu, a v sekáči... teda jen nové, když už.
Eremuss,
myslím, že s těmi lékaři a podnikateli přehrabujícími se ve spodním prádle v sekáči je to malinko jinak. Přece nemají zákazníci cedulky na sobě, jaké mají povolání.
Já tam tedy oháknuté paní podnikatelky nevidívám, ale takové běžné lidi, a hlavně mamky od dětí.
Je fakt, že někdy tam člověk narazí na skvosty. Ale to musí mít štěstí, anebo známou, co tam prodává. Protože do prodeje se samozřejmě dostane až to probrané zboží.

Ziji na malem meste,takze ty lidi znam,nektere i osobne.Dokonce moje byvala sefova vlastnici firmu,je v sekaci jako doma dokonce ji prodavacky nechavaji tzv.podpultaky.A v soku jsem,kdyz tam chodi i prodavacky vlastnici svuj obchod s textilem.A co se tyce podprsenek ze sekace ,tak se tam da narazit i na kvalitni luxusni pradylko a pro zajimavost nikdy se mi jeste nestalo,aby me kostice prosekla latku u podprsenky.Jako se to stava u nasich vyrobku.Nekolikrat jsem si koupila drazsi podprsenku v normalnim obchode a po nekolikatym vyprani kostice byla venku.Takze co se tyce podprsenek tak,uz kupuji jedine v sekaci.Samozrejme je 2x po sobe vyperu v pracce.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#17 10. 12. 2007 11:47

Májajája
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 3756

Re: secondhand-riziko?

Zlata napsal(a):

Já chodím do sekáče roky. Dřív na nic jiného nebyly peníze a teď jsem v mém oblíbeném sekáči tak spokojená, že ani jinde nehledám. Oblečení od vietnamců a marketů má kdekdo, poznám ho na kilometr. V sekáči vždycky seženu originální oblečení, u kterého mám skoro jistotu, že v tom nepotkám deset dalších bab. Můj úpletový kostýmek do práce kolegyně šacovaly na 1800,-, tak jsem se jen potutelně usmívala, anžto mě přišel na závratných stodvacet Kč.

Naprostý souhlas.
Spodní prádlo taky jedině nové, z outletů či výpordejů, ale vlastně jsem tam takové ani nekupovala.
Halenku si nějakou koupím každý týden a nemusím mít výčitky co to stojí peněz, a mám ji jediná.
Dnes jsem tam koupila čepici pro kluka za 50,- Kč novou, u vietnamců chtěli 180 kaček a stejně ji do měsíce ztratí............


Mája

Není tady

 

#18 10. 12. 2007 11:51

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: secondhand-riziko?

I u nás chodí do sekáče sestry i lékařky, právníčky, prodavačky,pracovnice ze soudu, finančího i sociálky. A není to o tom, kdo má co napsané na čele - prostě jsopu známí z úřadů, služeb či veřejně dostupných míst lol, jezdí sem i podnikatelky z Prahy a vždycky se pěkně oblečnou za levný peníz.....

Není tady

 

#19 10. 12. 2007 12:05

Maya.82
Host

Re: secondhand-riziko?

eremuruss napsal(a):

Kdyz tak nekdy posloucham lidi,kteri krytizuji sekace tak jsou to vetsinou lidi,ktery jsou vetsinou socialne slaby a navic lidi ktery se oblikaji do hroznych hadru,ktery by ani v sekaci nikdo nekoupil.Ja sama do sekace chodim nakupovat a nakupuji tam vse i podprsenky,protoze ta kvalita je tam daleko lepsi nez v normalnim ceskym obchode.A potkavam tam lekare,podnikatele i ucitele.A nikdo s nich se nestydi prehrabovat se i ve spodnim pradle.

No nevím. Já si rozhodně nepřipadám, že bych byla se socialně slabší vrstvy a taky mi nepřijde, že bych se oblíkala do hrozných hadrů, ale do sekáče bych prostě nešla v životě. butter

 

#20 10. 12. 2007 12:13

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2792
Web

Re: secondhand-riziko?

eremuruss napsal(a):

Kdyz tak nekdy posloucham lidi,kteri krytizuji sekace tak jsou to vetsinou lidi,ktery jsou vetsinou socialne slaby a navic lidi ktery se oblikaji do hroznych hadru,ktery by ani v sekaci nikdo nekoupil.Ja sama do sekace chodim nakupovat a nakupuji tam vse i podprsenky,protoze ta kvalita je tam daleko lepsi nez v normalnim ceskym obchode.A potkavam tam lekare,podnikatele i ucitele.A nikdo s nich se nestydi prehrabovat se i ve spodnim pradle.

Hm, to mě teda fakt zaujalo že do sekáče nechodí lidi sociálně slabší.
V tom případě jsem nejspíš na úrovni bezdomovce, nebo ze secondhandů se mi dělá velmi nevolno. My sociálně slabší si totiž sami sebe vcelku vážíme a nemáme důvod tahat šaty který někdo jiný již jaksi obnosil.
No a cizí spodní prádlo...... nevim, mě by asi ta cizí "rychlá" čárka ve slipech fakt vadila. Nenechte se ale odradit. tongue

Upravil(a) Jeňýk (10. 12. 2007 12:14)


Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

 

#21 10. 12. 2007 12:19

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: secondhand-riziko?

Maya.82 napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Kdyz tak nekdy posloucham lidi,kteri krytizuji sekace tak jsou to vetsinou lidi,ktery jsou vetsinou socialne slaby a navic lidi ktery se oblikaji do hroznych hadru,ktery by ani v sekaci nikdo nekoupil.Ja sama do sekace chodim nakupovat a nakupuji tam vse i podprsenky,protoze ta kvalita je tam daleko lepsi nez v normalnim ceskym obchode.A potkavam tam lekare,podnikatele i ucitele.A nikdo s nich se nestydi prehrabovat se i ve spodnim pradle.

No nevím. Já si rozhodně nepřipadám, že bych byla se socialně slabší vrstvy a taky mi nepřijde, že bych se oblíkala do hrozných hadrů, ale do sekáče bych prostě nešla v životě. butter

Hele, copak ty nevíš, že sociálně slabší vrstvy nechodí nakupovat do levných sekáčů, ale do drahých butiků, aby to pak vypadalo, kolik nemáme peněz, zatímco živoříme o chlebu a vodě? lol
Nikomu sekáče neberu, mně přijde prostě nechutné kupovat oblečení z druhé ruky a spodní prádlo, tak to už mně přijde vážně usch Ale mluvím tady o svém vztahu k tomuto oblečení, neříkám, že je mi usch z lidí, kteří tam nakupují - to vůbec ne. Každý to má jinak...


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#22 10. 12. 2007 12:34

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: secondhand-riziko?

Tedy já taky chodím do sekáče, hlavně kupovat dětské věci. Není přece řečeno, že si fakt musíte koupit zalevno "šmejd". I já koupila náhodně pár značkových věcí, což  jsem ani nevěděla, ale mé módně informované kolegyně mne pak chválili. (jinak kašlu na drahé značky...)Mám vytipované obchody, kam chodím.Potom mne baví, jak říkají, že to muselo být drahé a nebylo.
Naopak, plíseň jsem chytla z věcí -bot-kovu od Vietamců! A vadí mne u nich ten šílený puch z kontenjneru. A někdy na trikách u nich ta plísen vidět je!
Až budu mít na ceny v normálním obchodě a nebude to předražené, tak budu kupovat tam. Pravda, vloni na Vánoce -tedy po, se mne povedlo koupit ve výprodeji v normálním obchodě kabát za 1500 /šel dolů z 4500/ a to byl po 10-ti letech první "normální" kabát z obchodu, který jsem si vyjímečně mohla dovolit koupit. Měla jsem radost.
I venku /v klasických záp.zemích/ chodí i botahé ženské lovit do těchto obchodů!Takový značkový outlet je vždy plný(třeba věci z krachovalých firem...ani nošené nebyly´-ani nikdy prodané).
Nošené? spodní prádlo bych si nekoupila ani plavky. Má bývalá kamarádka jiné ani nebere...

Není tady

 

#23 10. 12. 2007 12:51

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: secondhand-riziko?

Musim - secondhand a značkový outlet jsou dvě zcela odlišné věci. V outletu jsou věci "po sezóně", ale NENOŠENÉ.


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#24 10. 12. 2007 17:03

křepelka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 12. 9. 2006
Příspěvky: 266

Re: secondhand-riziko?

Teda koukám kolik je na tomto příspěvku zajímavých, protichůdných názorů. Já bych si taky podprsenku, kalhotky a plavky v secondhandu nekoupila ale má kolegyně z práce kupuje spodní prádlo pouze v ,,sekáči". Asi bych si v sekáči nekoupila boty taky by mi to nebylo příjemné. Jinak když si koupim nějaké pěkné triko nebo halenku pro radost za pár kaček v sekáči tak mám větší radost než když si koupim něco dražšího. S partnerem nemáme moc peněz a takhle si mohu kupovat oblečení které se mi líbí a nezatížím tím rozpočet:-)). Jinak jak tu někdo psal, jsou opravdu některé sekáče děs běs ( opravdu onošené prádlo pohozené v papírových krabicích). Ale pokud je to krámek kde jsou věci pověšené na ramínkách tak nemám problém s tím že to někdo přede mnou nosil.

Není tady

 

#25 10. 12. 2007 17:21

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: secondhand-riziko?

Fatimah napsal(a):

Potom, co mi kamarádka vyprávěla, jak v Anglii viděla Čechy, kteří vybírali popelnice a úlovky pak vozili do Čech, kde je prodávali jako "anglickou módu", neumím si představit, že bych si v sekáči něco koupila.
Oblečení na miminka ještě chápu, mimča rostou rychle a nestačí svoje oblečení "onosit"...

Jo ? A jak přesně kamarádka věděla, že ty osoby přehrabující se v popelnicích mají v Čechách sekáče a tam budou to, co vyhrabou prodávat ? Oni se jí snad svěřili nebo co ?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů