Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 5. 12. 2007 12:40

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

FRUTAPON - LESK

Mám od léta juku, a chtěla bych se zeptat, zda ji můžu postřikovat Frutaponem. Vadí mi totiž prach na listech a osprchovat se nemůže. Taky ji žloutnou spodní listy, vždy je odstřihnu, ale jinak roste, ale myslím si, že už nemá tu pěknou zelenou barvu, jak jsem ji koupila.

Není tady

 

#2 7. 12. 2007 10:43

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: FRUTAPON - LESK

Prosím nepěstuje tady někdo juku?

Není tady

 

#3 7. 12. 2007 11:00

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: FRUTAPON - LESK

Frutapon je na likvidaci škůdců. Na tomto fóru se vyskytuje zahradkar, který se pěstováním juk zabývá, ten Ti určitě poradí.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#4 14. 12. 2007 14:33

eskyna
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 5. 2006
Příspěvky: 187

Re: FRUTAPON - LESK

Ahoj,tak já mám jednu vééélikou (10let) a z ní už jsem si namnožila 3 další:-))) Frutaponem  jí stříkám pravidelně a nikdy jí to nevadilo. Celé léto je venku i na dešti a na zimu jí dávám do obývačky.listy jí občas zežloutnou a uschnou právě při tom přenesení z venku domů,ale za chvíli zase obrazí i na kmínku.


Časem člověk lituje všech hříchů, kterých se dopustil - a také těch, které zapomněl spáchat.
 
http://img1.obrazkyanimace.com/oa/136/009.gif

Není tady

 

#5 14. 12. 2007 14:47

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7512

Re: FRUTAPON - LESK

Frutapon se dělá v několik variantách, používá se skutečně na lesk listů, je z více z 90ti% složen z řepkového oleje. Frutapon, co se používá na škůdce na ně působí tak, že je udusí. Vzhledem k řepkovému oleji sice se listy krásně lesknou, ale postupem času se na ně lepí prach. Stejně třeba rostlinu občas osprchovat.
Zkus naředit pivo 1:1 s vodou a vlhkým hadříkem listy otřít.
Jinak juku jednou za x též sprchuju, ale nesmí v listové růžici zůstat voda!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů