Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 3. 12. 2007 9:31

karaliene
♥♥♥----
Místo: Praha

Krize po jednom roku vztahu nebo...co?

Z objektivně neznámých příčin (pokud jsem mu nějakou zavdala, nejsem si toho vědoma, ani on se konkrétně nezmínil) je po jednom roce vztahu přítelovo chování nevyzpytatelné. Jednoho dne mi řekne, že nemáme stejné priority a že spolu nemůžeme mít vážný vztah, když jeho argumenty akceptuji a respektuji, druhý den mě chce zpět a své předchozí rozhodnutí svádí na stresy ve škole apod. Vrátila jsem se. 14 dní byl klid a potom opět vytasí s dalším důvodem, proč nemůžeme být spolu: "Pro každého kluka bude těžké s tebou být", "Proč?", "To ti neřeknu." ...tak jsem se opět stáhla, pobrečela si a brala nᚠrozchod za definitivní. Nee...za několik dní zpráva, že se unáhlil.
Tak já nevím...mám ho ráda, chtěla bych s ním být, ale takhle si přeci hrát nemůže, a už je důvodem cokoliv...Má cenu ještě svolit (sama ho chci a vím to - ale už jsem se oklepala z nejhoršího a vím, že pokud se vrátím, hrozí mi další probdělé noci)? Můžou jeho výkyvy rozhodnutí časem pominout (dřív si vždy stál pevně za svým)?

Zažili jste nějakou krizi po roce vztahu? Jaká byla?

...void for uncertainty...

Není tady

#2 3. 12. 2007 9:47

Ráček
♥♥♥♥♥--

Re: Krize po jednom roku vztahu nebo...co?

On zjevně sám neví co chce:usch: Žili jste spolu ??? Ono v každém vztahu se najde okamžik, kdy přemýšlí jedna nebo druhá strana, zda ta partnerská volba byla správná a jestli by mu nebylo s někým jiným líp..... Ale to je asi normální po nějakých neshodách..My jsme spolu 2 roky a naštěstí jsme žádnou takovou krizi typu, odejít neodejít neměli:rolleyes:

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

#3 3. 12. 2007 10:04

corinka
♥♥-----

No, já bych řekla, že mu vᚠvztah z nějakého důvodu nevyhovuje, ale na druhou stranu zřejmě nikoho nemá a nechce být sám....a udělat krok do neznáma se bojí...tak se pořát vrací...možná čeká, že to ukončíš Ty.

Není tady

#4 3. 12. 2007 10:09

helena
♥♥♥♥♥♥♥

To není o tom, že by nevěděl, co chce. To je spíš o tejrání, viz jeho "To ti neřeknu." To je totiž báječný způsob, jak z někoho udělat uzlíček nervů, říkat "ty jsi špatná", ale neříkat proč. Ty budeš přemýšlet, co jsi udělala špatně, co mu vadí, budeš se moci přetrhnout, abys mu vyhověla a on si bude porejpávat a odreagovávat se na tobě. Chlapec má zřejmě nějaký problém (práce, milenka, jiné potíže - netroufám si hádat), který ho žere, tudíž své špatné nálady přenáší na tebe - to se hned uleví.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#5 3. 12. 2007 10:22

karaliene
♥♥♥----

Ráčku, nežili jsme spolu. Vím, že mě kdysi měl opravdu rád, ale cítím, že už to vyprchalo, což je pro mě těžký přijmout. A říkám si, že když třeba chvíli vydržím, jeho umdlévající cit se může znovuvzkřísit. Zpočátku o mně dlouhé měsíce bojoval, já nejevila zájem...a pak najednou bum. A situace je opačná.

Corinko, nevím...on je člověk, který je schopný být sám. Spíš bych řekla, že jen sbírá sílu nakopnout mě definitivně. Psychicky už se na to chystám, i když doufám, že ho to přejde - je ještě mladý! wink smile

Není tady

#6 3. 12. 2007 10:28

karaliene
♥♥♥----

Heleno!! Dík za názor! Myslím, že aniž bys věděla bližší informace, situaci jsi vystihla.
Ano, přemýšlím, co jsem udělala špatně, ano, dělám ústupky, chci vyhovět jeho nečekaně (a diametrálně) měněným požadavkům...
A ano, problémy má - bere si moc k srdci studium (o tom vím), existenci milenky nevylučuji (ovšem nevím o tom).
Dobře, a si mě týrá - jsem silná a něco ustojím, ale proč vždycky zavelí k rozchodu a pak chce zpátky? To už mnou docela cloumá.

Není tady

#7 3. 12. 2007 10:59

Ráček
♥♥♥♥♥--

No pro mě člověk, který jednou řekne tak a za týden dělá jinak , neví co chce:dumbom: Psychicky nevyzrálý jedinec ! No a záleží pouze na Tobě, jak dlouho se nechᚠ" týrat " ! Nebude lepší to rozhrábnout ??? A nestát v pozici " čekající zda se milostivě pán uráčí být či nebýt se mnou " , ale situaci otočit, aby byl v nejistotě on ??

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

#8 3. 12. 2007 11:06

helena
♥♥♥♥♥♥♥

karaliene - co kdybys jednou "zavelela k rozchodu" ty a trvala na něm? nenechala ho neustále vracet jako falešný pětník, ale vydržet to. Já vím, že je to těžké, ale takhle on ví, že (sorry) zapíská a ty zavrtíš radostně ocáskem, přiběhneš a jsi vděčná, že tě páníček pohladí. Opravdu chceš být jeho pejsek, pořád v dosahu, pořád poslušný a pořád vítající, i když tě páníček potrestá?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#9 3. 12. 2007 11:49

Svas
♥♥♥♥♥--

karaliene napsal(a):

Dobře, a si mě týrá - jsem silná a něco ustojím...

Karaliene a to jako proč? Proč by ses měla nechat "týrat" a ještě to ustávat? Pánovi bych zamávala a poohlédla se po méně komplikovaném jedinci. Protože nároky pána se budou stupňovat a proč taky ne, očividně ho to baví a ty tu jeho hru hraješ s ním, to má vyzkoušený, tak co by se nepobavil.

Není tady

#10 3. 12. 2007 15:57

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Tak na tohle bych neměla...rozhodla bych se za něj, a si jde.

Není tady

#11 4. 12. 2007 5:09

karaliene
♥♥♥----

Mám ho ráda...a pokud je to jen dočasná krize z jeho strany, nechci nic uspěchat. Proto jsem se ptala na názory, jak taková krize může vypadat. Dřív jsem nic podobného neažila, ale o jakémsi "bilancování po jednom roce" už slyšela.

Není tady

#12 4. 12. 2007 12:56

plachetnice
♥♥-----

Já mám takový pocit, že si s tebou dělá co chce, nechci tě - b잠 pryč, chci tě - vra se.. On si s tebou dělá co chce a co je nejhorší, ty mu to dovolíš? Možná, tak jak to děláš, je správně a jednou budete spolu nadosmrti šastní vissla
já jsem ale nabyla zcela opačného pocitu.
chybí tam hjarta

Upravil(a) plachetnice (4. 12. 2007 12:58)

Není tady

#13 4. 12. 2007 13:40

merunka
♥♥♥----

Já bych řekla,že on neví co chce a za tím jeho podivným chováním bude možná něco o čem nemᚠani tušení.Nerada bych hádala.Pokud si nechce promluvit a ty vlastně nevíš co mu vlastně vadí,že se s tebou rozchází,tak bych možná zkusila pauzu od toho vztahu a si ujasní co chce.Abys ty udala ty pravidla a né aby si běhala jak on pískávissla aby věděl,že pokud řekne ještě jednou rozchod,tak to bude naposledy.

Není tady

#14 4. 12. 2007 13:59

Jiněnka
♥♥♥♥---

Já Ti řeknu co mu je, pálí ho dobré bydlo, sprosáka jednoho! Ano ano, kdysi o Tebe usiloval, teď už má co chtěl, sama jsi říkala že se teď karta obrátila a Ty mu evidentně dělᚠprvní poslední, všemožně ustupuješ, jen aby on byl chudáček spokojený, když má teď tu krizi, však co, na mě nezáleží, jak já se při tom cítím, hlavně aby si mě nechal... Ježiiiiiiiiiiš, jako bych popisovala sebe před rokem... BRRR, JEŠTĚ TEĎ SE ZE SEBE OKLEPU, KDYŽ SI NA TO VZPOMENU, UŽ NIKDY VÍC...

Jinak Tobě přeju upřímně a ze srdíčka hodně štěstí! Myslím že tušíš co mᚠdělat, jen otálíš se do toho opravdu pustit...

Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

#15 4. 12. 2007 14:41

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Svas napsal(a):

karaliene napsal(a):

Karaliene a to jako proč? Proč by ses měla nechat "týrat" a ještě to ustávat? Pánovi bych zamávala a poohlédla se po méně komplikovaném jedinci. Protože nároky pána se budou stupňovat a proč taky ne, očividně ho to baví a ty tu jeho hru hraješ s ním, to má vyzkoušený, tak co by se nepobavil.

Miluju sadomasochistky!!! :-))
Jak jsou silné a kooooolik toho vydrží... a ještě jsou na to hrdé.
Jedinou útěchou může být fakt, že ten chlápek, kterého milují je prostě neodolatelný a téměř po všech stránkách skvělý. Rád manipuluje a to slečně vyhovuje. A zajisté jí také vyhovuje, že miluje chlápka, který ji už nemá vlastně rád a opouští ji... a je natolik nerozhodný, že je mu to jako líto a zase ji chce zpět... a tak pořád dokolečka.
Mně to přijde šíleně romantický.

Není tady

#16 4. 12. 2007 14:46

karaliene
♥♥♥----

Jiněnko, není třeba to tak emočně prožívat. Můžeš být ráda, že jsi situaci rozlouskla ke své spokojenosti.
Já už na tom pracuju - řekla jsem, že odmítám přistoupit na jeho podmínky (pasovat vztah na nezávazný, nechtít vědět co dělá a kde je...), on odvětil, že všechno záleží na mě a že když ho chci nechat, tak a si za tím stojím.
Tak si za tím budu stát.

Není tady

#17 4. 12. 2007 14:47

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-

Nicolas napsal(a):

Svas napsal(a):

karaliene napsal(a):

Jedinou útěchou může být fakt, že ten chlápek, kterého milují je prostě neodolatelný a téměř po všech stránkách skvělý. Rád manipuluje a to slečně vyhovuje. A zajisté jí také vyhovuje, že miluje chlápka, který ji už nemá vlastně rád a opouští ji... a je natolik nerozhodný, že je mu to jako líto a zase ji chce zpět... a tak pořád dokolečka.

Nicolasi huš!dumbom V tomhle vidět romantiku:dumbom: - taky mám tu zkušenost a věř karaliene, že o romantiku vůbec nejde:lol: Je to o sebepodceňování na jedné straně a drbání ega na druhédumbom Jo, ale asi to potřebuješ ke svému zrání, já to např. potřebovala....ale zpětně Ti řeknu, čím si rychleji uvědomíš vlastní cenu, tím líp pro Tebe.....  Nicolase teď neposlouchej, ten by byl  na té manipulativní straně, tak to se mu to píše o romantice ževissla

Upravil(a) Račice dračice (4. 12. 2007 14:48)

18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

#18 4. 12. 2007 14:48

karaliene
♥♥♥----

Nicolasi...je jen otázkou času, kdy sadomasochistka zmobilizuje síly...wink

Není tady

#19 4. 12. 2007 15:43

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

karaliene napsal(a):

Nicolasi...je jen otázkou času, kdy sadomasochistka zmobilizuje síly...wink

Ano, všechno je jen otázkou času :-))) Dávám komunistům rok, maximálně dva :-)
Vážně: každý má svůj vlastní čas. Na uvědomění si věcí a pak také na rozhodnutí a pak nakonec na nějakou aktivitu vedoucí ke změně či setrvání.
PS: tu romantiku jsem myslel ironicky. Neobtěžoval jsem se doplnit smajlík. Vím, že to není lehký a už vůbec ne romantický.

Není tady

#20 4. 12. 2007 15:55

Santala
♥♥♥♥♥♥-

Já myslím, že je to jednoduchý tongue Tvůj" drobeček" neví co chce lol

Zkus přijít na to, co chceš ty a na tu roli trpitelky zapomneň. dumbom Dřív, nebo později tě to stejně přestane bavit.

Teda, pokud to nemáte jako součást předehry  gloria

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

#21 4. 12. 2007 17:50

maia
♥♥♥----

karaliene napsal(a):

Z objektivně neznámých příčin (pokud jsem mu nějakou zavdala, nejsem si toho vědoma, ani on se konkrétně nezmínil) je po jednom roce vztahu přítelovo chování nevyzpytatelné. Jednoho dne mi řekne, že nemáme stejné priority a že spolu nemůžeme mít vážný vztah, když jeho argumenty akceptuji a respektuji, druhý den mě chce zpět a své předchozí rozhodnutí svádí na stresy ve škole apod. Vrátila jsem se. 14 dní byl klid a potom opět vytasí s dalším důvodem, proč nemůžeme být spolu: "Pro každého kluka bude těžké s tebou být", "Proč?", "To ti neřeknu." ...tak jsem se opět stáhla, pobrečela si a brala nᚠrozchod za definitivní. Nee...za několik dní zpráva, že se unáhlil.
Tak já nevím...mám ho ráda, chtěla bych s ním být, ale takhle si přeci hrát nemůže, a už je důvodem cokoliv...Má cenu ještě svolit (sama ho chci a vím to - ale už jsem se oklepala z nejhoršího a vím, že pokud se vrátím, hrozí mi další probdělé noci)? Můžou jeho výkyvy rozhodnutí časem pominout (dřív si vždy stál pevně za svým)?

Zažili jste nějakou krizi po roce vztahu? Jaká byla?

Mila Karaliene,
mam pocit, ze ja som vo svojom vztahu v pozicii asi ako tvoj priatel. Nehovorim sice svojmu partnerovi /ani si to nemyslim/, ze by bol zly, ze by bol pre hockoho problem mat s nim vztah alebo nieco podobne. Ale obcas naozaj mam myslienky na rozchod, on to ustoji, chvilu je klud, po chvili to na mna lezie znova. Tieto moje pohnutky su mi niekedy nejasne, mam vsak pocit, ze z vacsej casti pramenia uplne inde ako v samotnom vztahu. Chcela by som vela vo svojom zivote zmenit, ale neda sa, tak vyuzivam tu moc zmenit to, co v podstate ani nie je zle. No neviem ci som to zrozumitelne podala, chcem proste povedat, ze ak sa tvoj priatel sprava takto nejednoznacne, mozno ma nejaky problem /napr. v rodine/ s ktorym si nevie rady a potrebu zmeny realizuje na tebe a vasom vztahu.

Môžeš stokrát opakova "teplo", ale pokiaž neurobíš oheň, teplo nebude.
rómske príslovie

Není tady

#22 4. 12. 2007 17:59

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Nicolas napsal(a):

Svas napsal(a):

karaliene napsal(a):

Nico reta
Ty zvíře lol
Sakra, proč jen tobě to projde a na mne by se všechny okamžitě zle vrhly??? No asi nemám tvůj šarm, šmrnc, tvůj.... stolt
Je to psina na tom světě lol
A mᚠsvatou pravdu par Taky mi to příjde šíleně romatický   roll

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#23 4. 12. 2007 19:59

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Web

Keraliene, nejsem vědma a z toho mála, co jsi sem napsala, nedokážu říct nic moc. Ale docela se musím smát... jen mně tak napadlo, že kdyby se rozešli všichni, kterým na Babinetu byl rozchod porazen, asi by byla půl ČR single ;o)
Když už neumím poradit, ráda bych ti popřála, aby se celá situace vyřešila pro tebe tím nejlepším způsobem.

Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

#24 4. 12. 2007 20:35

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

milá karaliene, s podobným psychopatickým manipulátorem jsem si užila polovztah nejaký čas po tom co se ex odstehoval, neřeš ho, nejspíš se to bude donekonečna opakovat dokud neudelᚠrázný konec ty. Já ten "konec" delala na nekolikrát, když pochopil že to je definitivní, předvedl i žádost o ruku nad kterou za 14 dní zase váhal:D mazej jak daleko můžeš, po roce vztahu máte být v nejsladších líbánkách a ne v pochybnostech, prostě se smiř s tím že po svete běhá dost pacientů, kteří se jen nikdy nedostanou ke svému psychiatrovi;) jediná šance je neřešit a práskat k někomu kdo ví co chce....tenhle herec to opravdu neví a nezlob se na něj on za to nemůžesmile

dum spiro spero

Není tady

#25 5. 12. 2007 10:27

karaliene
♥♥♥----

Víte, nemyslím si, že by byl manipulátor. Jenom je ještě mladý, nezralý a náladový. S tím nic nenadělám...zatím...roll
...spekuluju i o jiné známosti...nebo prostě jen potřebuje odpočinout (myslím, že to je...tak mu to dopřeju.

Mám svou důstojnost. tongue
Ale je těžké najednou se cítit docela prázdně, nemít na koho fokalizovat svoje myšlenky...najednou ho mám v hlavě víc než dřív a autosugestivní formulky nefungujou. kapitulation

Maio, taky jsem taková bývala - zvláště pod návalem emocí jsem byla schopná ukončovat i to, co neexistovalo. wink On ustával, ustával, pak mě nebral vážně a nakonec se situace obrátila. Někdy mám pocit, že jen zkouší půdu, jak budu na jeho oznamování definitivních konců a kvalitativní transformaci vztahu na "nejlepší kamarádství" reagovat. Ale nejsem taková bojovnice jako on. Když mě nechce, tak mě nechce...já se nebudu vnucovat někomu, kdo o mně nestojí.

Fatimo, dík. Můj přítel je také cizinec (také frankofonní, ale ještě jižněji od Maghrebu)...a mrzí mě hlavně to, že když jsem konečně začínala chápat a akceptovat kulturně podmíněné podivnosti v jeho chování, když mě nᚠvztah začal vyloženě bavit, rozsypal se.

Santalo, já vím, co chci. Chci jeho, chci jeho takového, jaký byl ještě před měsícem...což je momentálně nedosažitelné.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí