Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 2. 12. 2007 20:13

poldinka
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2007
Příspěvky: 3

Myomy a hysterektomie

Prosím o radu nebo názor. Možná už některá z vás podobný problém řešila.
Byly mi diagnostikovány děložní myomy, ovšem nemám žádné potíže, žádné nadměrné krvácení či jiné typické
problémy.
Nevím, zda myomy rostou nebo jsou v klidu, moje ženská lékařka mě sledovala po 6 měsících pouze pohmatem.
Nyní jsem výslovně požádala o sono vyšetření a ouha. Paní gynekoložka mě chce okamžitě poslat na hysterektomii. Je mi již 50 let, dělohu i vaječníky k ničemu nepotřebuji smile, ovšem vím, že se jedná o celkem velkou operaci a při absenci problémů se nechci unáhlit. Na kudlu se dá jít asi vždy:).
Neřešila některá z vás něco podobného? Nebo by mě zajímalo, jak jste se po této operaci cítily. Vždy jde o okamžitý přechod.

Není tady

 

#2 2. 12. 2007 20:27

Ivusa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 146

Re: Myomy a hysterektomie

poldinka napsal(a):

Prosím o radu nebo názor. Možná už některá z vás podobný problém řešila.
Byly mi diagnostikovány děložní myomy, ovšem nemám žádné potíže, žádné nadměrné krvácení či jiné typické
problémy.
Nevím, zda myomy rostou nebo jsou v klidu, moje ženská lékařka mě sledovala po 6 měsících pouze pohmatem.
Nyní jsem výslovně požádala o sono vyšetření a ouha. Paní gynekoložka mě chce okamžitě poslat na hysterektomii. Je mi již 50 let, dělohu i vaječníky k ničemu nepotřebuji smile, ovšem vím, že se jedná o celkem velkou operaci a při absenci problémů se nechci unáhlit. Na kudlu se dá jít asi vždy:).
Neřešila některá z vás něco podobného? Nebo by mě zajímalo, jak jste se po této operaci cítily. Vždy jde o okamžitý přechod.

Měla jsem podobný problém, ale trpěla jsem velkým krvácením. Na operaci jsem byla, operaovali mě laparoskopicky, mám jen čtyří malé jitvičky na břiše, které po 10 měsících od operace nejsou vůbec vidět. V nemocnici jsem byla čtyři dny. Cítím se velmi dobře, ulevilo se mi. Je pravda, že hned začneš mít návaly, ale není to tak hrozné. Jsem ráda, že jsem na operaci šla. Je mi 47. Neboj se a pokud to gynekoložka doporučuje, na operaci určitě jdi.

Upravil(a) Ivusa (2. 12. 2007 20:33)

Není tady

 

#3 2. 12. 2007 20:46

Ivona
♥------
Registrovaný: 27. 9. 2006
Příspěvky: 9

Re: Myomy a hysterektomie

Ahoj, také jsem měla myomy a neměla jsem žádné potíže,ale na operaci jsem šla,protože mi lékař řekl následky kdybych na operaci nešla.Měla jsem je velké a prorostlé do uzlů i v děloze.Museli mě udělat řez ale je malý,že není skoro vidět.Za týden jsem šla domů a to bylo před 10ti lety.Vaječníky mě nechali tak vlastně žádné návaly nemám a je mě 45. Jak ti radí i Ivusa ,neboj se a jdi opravdu to nic není,já se strašně bála a zjistila jsem ,že strach vůbec nebyl na místě. Hodně štěstí!

Není tady

 

#4 2. 12. 2007 21:04

poldinka
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2007
Příspěvky: 3

Re: Myomy a hysterektomie

Děvčata, díky za podporu. Ještě se dojdu poradit a pak se definitině rozhodnu. Četla jsem i úplně opačné zkušenosti a po menopauze se myomy prý samy zmenšují. Nebojím se operace. ale toho náhlého přechodu.
Vím, že dostanu hormonální substituci atd., ale moje tělo homony v mládí moc nechtělo:(

Není tady

 

#5 3. 12. 2007 7:00

Ivusa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 146

Re: Myomy a hysterektomie

Neboj se přechodu, já žádné hormony neberu, protože je nesmím. Obtíže přechodu se dají zvládnout. Opravdu se neboj. Já se také hodně bála a teď jsem v pohodě.

poldinka napsal(a):

Děvčata, díky za podporu. Ještě se dojdu poradit a pak se definitině rozhodnu. Četla jsem i úplně opačné zkušenosti a po menopauze se myomy prý samy zmenšují. Nebojím se operace. ale toho náhlého přechodu.
Vím, že dostanu hormonální substituci atd., ale moje tělo homony v mládí moc nechtělo:(

Není tady

 

#6 3. 12. 2007 9:17

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Myomy a hysterektomie

poldinka napsal(a):

Prosím o radu nebo názor. Možná už některá z vás podobný problém řešila.
Byly mi diagnostikovány děložní myomy, ovšem nemám žádné potíže, žádné nadměrné krvácení či jiné typické
problémy.
Nevím, zda myomy rostou nebo jsou v klidu, moje ženská lékařka mě sledovala po 6 měsících pouze pohmatem.
Nyní jsem výslovně požádala o sono vyšetření a ouha. Paní gynekoložka mě chce okamžitě poslat na hysterektomii. Je mi již 50 let, dělohu i vaječníky k ničemu nepotřebuji smile, ovšem vím, že se jedná o celkem velkou operaci a při absenci problémů se nechci unáhlit. Na kudlu se dá jít asi vždy:).
Neřešila některá z vás něco podobného? Nebo by mě zajímalo, jak jste se po této operaci cítily. Vždy jde o okamžitý přechod.

Myslím že ti odstaní jen dělohu a vaječníky zůstanou? Pokud ano, tak zůstane zachována i hormonální činnost, ale stejně už jdeš do přechodu, takže ho prožiješ stejně tak s dělohou nebo bez....
Jinak - pokud ti vaječníky zůstanou zachovány, zůstává zachována i hormonální činnost, ovšem v tvojem věku už s přechodem musíš počítat tak jako tak. Některá žena zvládne bez problémů, jiná má ale velké problémy, to je indiviuální.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#7 27. 7. 2012 16:09

REŇAS
Host

Re: Myomy a hysterektomie

Zdravím smile,chtěla bych se také zeptat,jaké byly Vaše zkušenosti,za prvé jaké jste měly příznaky. Protože já kromě nějakých dalších příznaků,mám najednou problémy i se zády v oblasti kříže a dr.mi řekl,že to od toho není. Podotýkám,že jsem nikdy problémy se zády neměla a normálně můžu cvičit,ohnout se apod.,jen ty bolesti.. a tak mě poslal na neurologii,ale já myslím,že to má souvislost s tím myomem,protože v té době mi začly více méně i všechny ostatní problémy,včetně těch zad. Dále pokud bych teda musela na operaci ,s tím,že mně by byly vaječníky ponechány,napište,jak se cítíte po. Nemyslím,ihned po operaci,ale po nějaké dělší době.. Cítíte se o.k.? Četla jsem nějaké názory na netu a bohužel některé nebyly příliš dobré. Já jsem zvyklá žít dost aktivně,v práci stojím na nohách,ráda chodím a četla jsem,že ženy některé po těchto činnostech nebo u sportu trpí.. Mně,už stačily srůsty a to jsem si také vytrpěla než jsem šla na operaci. sad No a pak se chci ještě zeptat,šance,že by se ten myom zmenšil a nezvětšoval,je asi málo pravděpodobná,že? Nepomohlo by něco? Nechce se mi lézt pod kudlu. Děkuji. wink

 

#8 28. 7. 2012 16:42

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Myomy a hysterektomie

Bety napsal(a):

poldinka napsal(a):

Prosím o radu nebo názor. Možná už některá z vás podobný problém řešila.
Byly mi diagnostikovány děložní myomy, ovšem nemám žádné potíže, žádné nadměrné krvácení či jiné typické
problémy.
Nevím, zda myomy rostou nebo jsou v klidu, moje ženská lékařka mě sledovala po 6 měsících pouze pohmatem.
Nyní jsem výslovně požádala o sono vyšetření a ouha. Paní gynekoložka mě chce okamžitě poslat na hysterektomii. Je mi již 50 let, dělohu i vaječníky k ničemu nepotřebuji smile, ovšem vím, že se jedná o celkem velkou operaci a při absenci problémů se nechci unáhlit. Na kudlu se dá jít asi vždy:).
Neřešila některá z vás něco podobného? Nebo by mě zajímalo, jak jste se po této operaci cítily. Vždy jde o okamžitý přechod.

Myslím že ti odstaní jen dělohu a vaječníky zůstanou? Pokud ano, tak zůstane zachována i hormonální činnost, ale stejně už jdeš do přechodu, takže ho prožiješ stejně tak s dělohou nebo bez....
Jinak - pokud ti vaječníky zůstanou zachovány, zůstává zachována i hormonální činnost, ovšem v tvojem věku už s přechodem musíš počítat tak jako tak. Některá žena zvládne bez problémů, jiná má ale velké problémy, to je indiviuální.

já jsem toto prodělala ve 40.....vaječníky mi zůstaly...v nemocnici jsem pobyla 8 dnů....žádné problémy......nesmírně se mi ulevilo.....měla jsem silné krvácení, rozhašený krevní obraz, anémii atd..........žádné přechodové potíže....nic.....

Není tady

 

#9 28. 7. 2012 18:27

Ivusa
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 9. 2006
Příspěvky: 146

Re: Myomy a hysterektomie

Já jsem operaci prodělala ve 47. Laparoskopicky, odstranili mi i vaječníky. Hormonální terapii nesmím kvůli genetické zátěži, Silně jsem krvácela, nechybělo mnoho a myom by prorostl do střeva. V nemocnici jsem byla 4 dny. Jsem nyní 5 let po operaci, příznaky přechodu již nemám žádné, cítím se dobře, ulevilo se mi. Trpěla jsem anémii, nyní jsem pravidelným dárcem krve.
Po operaci nemám žádné viditelné jizvy a necítím se nijak omezená.
Je to individuální, ale já jsem ráda, že jsem na operaci šla a mám klid.

Není tady

 

#10 29. 7. 2012 11:45

REŇAS
Host

Re: Myomy a hysterektomie

Děkuji za odpovědi. Mně také bude 40,ale moc mě to nepotěšilo. Jsem takový aktivní pošuk. Vždy jsem byla zdravotně o.k.,doktorům se zásadně vyhýbám,nejdu tam pokud,už fakt nemusím. To znamená absolvuji jen nutné prevence,vše bylo vždy o.k.  Nakupilo se mi teď trochu více zdrav.problémů najednou,tak si říkám z čeho. Ale je fakt,že jsem poslední dobou prožila hodně stresových situací,tak možná i to dopomohlo,nevím,no. Tak děkuji za Vaše zkušenosti. wink

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů