Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#26 21. 3. 2009 12:42

Gabčulka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 14. 5. 2006
Příspěvky: 2238

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Ahojky smile

Tak já neměla nejmenší chuť do vaření, možná právě proto, že mi to bylo vnucováno tak od deseti kapitulation Takže jsem se tomu vyhýbala, co to šlo, v kuchyni jsem mamce pomáhala minimálně. Pak jsem se zamilovala a začala jsem s pečením big_smile - pak jsem se propracovala k minutkám z masa - a jak jsem se vdala a měla na starost obživu manžílka, tak jsem se do toho pustila naplno. Vařila jsem podle chuti, věděla jsem, co do kterého jídla patří vyloženě po chuti, tak asi tak. Když jsem se měla pustit do něčeho složitějšího, vytáhla jsem tlustou kuchařku, kterou jsem dostala od mamky do výbavy smile Nebo jsem hledala na netu, kolikrát se tak inspiruji i dnes smile

Tak hodně štěstí při prvních pokusech a směle do toho! tummenupp


http://ugc-01.cafemomstatic.com/gen/full/2009/07/16/16/17/ht/ts0709tiao.jpghttp://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI0MzE0V7IGXDASoQKf36.png

Není tady

 

#27 29. 3. 2009 17:57

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 1492
Web

Re: Kdy jste se naučily vařit??

upřímně - vaření mě nikdy nebavilo a nikdy mě to k němu netáhlo. vedu si poctivě receptář, snad z něj jednou budu vařit big_smile navíc máma je excelentní kuchařka, brácha má dokonce na kuchaře papír, což mě od vaření odvrací o to víc... nijak mě neláká stát u plotny a děsit se, jestli jsem na něco nezapomněla. těstoviny i nějakou tu omáčku na ně zvládnu, tak co lol vždyť já ani nepoznám, kdy mám uvařené kuřecí maso nebo opečený karbanátek, tak co by ode mě doma očekávali. jsem spíš přes moučníky - jednou jsem bráchovi navrhla, že on mi bude v budoucnu vařit a já jemu péct, ale k mému překvapení odmítl valol


Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

 

#28 20. 4. 2009 21:24

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Já vařím docela ráda, když strávníkům chutná, učila jsem se to už od nějakých 12, 13 let. Ale kynutý těstro jsem se naučila až jako vdaná. První kynutý těsto jsem upekla na klasických kamnech na dřevo, myslela jsem, že o tam krásně nakyne, nakynulo, ale rovnou se to i upeklo, tak jsem to vyhodila.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#29 5. 5. 2009 6:50

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12095

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Ja se naucila varit,az,kdyz jsem se vdala.Pomatuji si na stedrovecerniho kapra,ktereho jsem prudce osmazila a on byl jeste uvnitr syrovy tekla z nej krev.Varit jsem zacinala se svym manzelem ucili jsme se to navzajem.Kynuty moucniky jsem zacala delat,az pred 3 lety,kdy moje mamka zemrela a vlaste me je nemel kdo upect.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#30 5. 5. 2009 17:40

Blossom
Host

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Kromě nejzákladnějších věcí (palačinky, špagety), jsem se učila vařit vlastně až po svatbě. A někdy to bylo veselé.... Jednou jsem chtěla dělat ryby, hejky, s rýží... Ale už předtím jsem spálila rýži, byla jsem naštvaná, no a to jsem si přitom vzpomněla, že hejky jsem zapoměla vyndat z mrazáku... Šla jsem pro ně do patra, kde jsme měli tehdy mrazák, zmrzlé ryby dala na talíř a po schodech jsem běžela dolů... Přitom jsem talíř nějak naklonila, a milí hejci sklouzli a jeden po druhém skákali zmrzlí po schodech dolů přede mnou. A já měla takový vztek, že místo, abych je dole na chodbě pokorně posbírala a omyla, pěkně jsem je vzteky kopala po chodbě před sebou, hejci lítali z rohu do rohu, než jsem se vyzuřila...lol lol  No, byli tedy tedy dobře naklepaní a na ty své kuchařské začátky docela vesele vzpomínám smile

Upravil(a) Blossom (5. 5. 2009 17:41)

 

#31 6. 5. 2009 10:10

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Kdy jste se naučily vařit??

já se naučila vařit až po svadbě, dodnes vzpomínám na své první sladké knedlíky, .........těsto zvlášt a švestky taky.
moje děti se učila vařit a péct od puberty, sice někdy to bylo na hranici poživatelnosti, ale dnes (18 a 20), umí uvařit i upect teměř vše.

Není tady

 

#32 8. 5. 2009 11:23

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Přidám se: pořád říkám, že mít v těch mých dvaceti jiného manžela, byla bych už dávno rozvedená - vařit jsem neuměla. Dnes mě vychvaluje do nebes, prý jsem bezkonkurenční, big_smile i když nutno říct, že mě nekritizoval nikdy za nic, nemá to v povaze.
Kynuté těsto jsem se naučila a časem zase "odnaučila", není to k našemu životu nutné. Domácí knedlík jsem "vytvořila" naposledy někdy před ....10 lety.... velmi úspěšně, až jsem se sama divila. Když se 2x za rok pokouším o kynuté ovocné knedlíky, sama si je zkritizuji (jsem založením perfekcionista, bohužel), manžel se směje s dovětkem, že "na tvaru přece nezáleží" a že chuť je vynikající.
Koláče nepeču, v posledních letech si raději koupím pár dobrých zákusků, než bych doma plichtila něco, co pak zbyde nebo se třeba nepovede. Navíc každý člen rodiny má jiné chutě smile.
Můj současný postoj k vaření je dán naším pracovním stylem, doma se vídáme až večer. A dnes je v obchodech a restauracích tolik mňamek, že člověk se může vyžít v práci a přitom rodinu na jídle nijak nešulí.... Své dítě neučím péct, tvrdím, že kdo k tomu má "gebíry", tak když bude jednou chtít, půjde mu to i bez toho, že by se tím "zamlada"nějak výrazně zaobíral. Přesvědčila jsem se o tom sama, když jsem kdysi před 25 lety u babičky obdivovala její kremrole a povidlové placky.... Nikdy jsem je vyrobit nezkusila, až asi před 5 lety - a byly vynikající. Opět jsem se překvapila big_smile. Myslím, že každý má vlohy pro něco jiného, takže jestliže mám vlohy pro praktické práce, půjdou mi i v 60ti poprvé skvěle tummenupp.

Upravil(a) Tercila (8. 5. 2009 11:24)

Není tady

 

#33 8. 5. 2009 11:37

morpheus
Babinet Klub
Místo: Dolní Kotěhůlky
Registrovaný: 14. 2. 2009
Příspěvky: 8057
Web

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Ve svych 20-ti letech. Bezna ceska jidla nevarim a uz vubec ne omacky, preferuji italskou, slovenskou kuchyni, pecena masa a minutkova jidla s kopici cerstve zeleniny.


"Upozorňujeme, že neživé objekty, jako je Kamarádka, nemluví. Pokud mluví, doporučujeme neposlouchat jejich rady"

Není tady

 

#34 8. 5. 2009 18:37

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Kdy jste se naučily vařit??

já se o svou první kynutou buchtu (nekynutý jsem už zvládala) pokusila asi v páté třídě - dopadla příííšerně, nechtěl ji žrát ani pes. máma mi ji zkritizovala, tatík chválil big_smile a statečně ten zdrclej hnus do sebe předemnou cpal big_smile Jinak vařit jsem chťa nechťa musela už ve 11 - 12 letech. Přes rok to ještě šlo, to jsem se musela jen motat v kuchyni a pomáhat, nejhorší byly letní prázndiny, kdy jsem musela uvařit, než se vrátí z práce. To složitější mi máma rozvařila den předem, jinak mi to v klidu přehodila na hrb. Sice jsem pak uměla vařit, když jsem se vdala, ale tenkrát mě s tím totálně sra.la. Všichni už venku, jen já blbka doma u sporáku butter
mám kámošku, je ji 33 a neumí vařit vůbec. neuvařila by ani blbou koprovku. pro obědy si chodí a o víkendu jim (jí, manžovi a dvěma dětem) uvaří její máti a donese jim to v kastrůlkách hmm

Upravil(a) PPavlaa (8. 5. 2009 18:37)


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#35 12. 5. 2009 8:27

dixina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 3. 2008
Příspěvky: 2750

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Já byla vhozena do vody a musela plavat (vlastní vinou) - v 18letech jsem se totiž vdávala wink
Pár omáček skončilo v záchodě, ale byla jsem statečná a kupodivu trpělivá a myslím, že dnes je to znát.
Vařím ráda a "prý" moc dobře rodna


Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem ŽIVOT. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij....!

Není tady

 

#36 19. 5. 2009 13:34

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Taky si to nevybavím, asi kolem dvaceti. Živit bych se tím asi nemohla, ale většinou chutná.
Na druhou stranu, nedávno jsem do bramboračky zapomněla dát houby. Pořád mě nějak nešmakovala, ale děti se mohly ujíst, jak jim jela (nejedí houby).
Došlo mi to až po chvíli... Tak nevím, naučila? smile

Není tady

 

#37 2. 6. 2009 17:31

mary.one
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2009
Příspěvky: 74

Re: Kdy jste se naučily vařit??

No tak mně je 27 a pár jídel vařit umím, pár ne... když jsem před lety žila dva roky s exem, vyvářela jsem mu pravidelně, měla jsem i svůj stálej okruh receptů (vždycky jsem recept z kuchařky nebo svou náhlou inspiraci konzultovala telefonicky s mámou), ale vůbec moji snahu neocenil, sežral to (pardon) a neodtrhl zrak od televizní obrazovky, ani nevěděl, co vlastně jí... takže mě to dost odradilo. Teď jsem cca dva roky zpátky doma a vařit pravidelně nemusím, teda někdy o víkendu se realizuju u plotny, ale není to ono - když vařím dle svého, máma se bouří, že to jíst nebude (a pak to skutečně nejí), když příště uvařím teda jenom pro sebe, zase má křivdu, že jsem uvařila jenom pro sebe (no ale to mám vařit pro dvě, když ona moje jídla ze zásady nejí, takže pak buď já musím jíst xkrát to samý nebo se to vyhodí???) ... anebo mi zbyde úloha poskoka podej - přines - oloupej - zamíchej - nakrájej. Nejlepší je, když se můžu zavřít do kuchyně a jsem tam jenom sama a stvořím to, co já chci a ostatní vpustím, až už je hotovo.

Taky mám problém s formulacema z kuchařek, je to pro začátečníka takový nějaký neprůhledný... Kupodivu ale jak se toho vaření někdy i bojím, tak mi všechno docela dobře vychází a asi nikdy jsem nestvořila nic nejedlýho, po dochucení bylo dobrý všecko smile

Jinak je hodně zajímavý, že když člověk nějakou dobu nevaří, tak docela vyjde ze cviku... holt jsem to ještě neměla u exe pořádně zautomatizovaný...

Není tady

 

#38 2. 6. 2009 17:34

mary.one
♥♥-----
Registrovaný: 21. 4. 2009
Příspěvky: 74

Re: Kdy jste se naučily vařit??

A ještě jsem chtěla napsat, že je strašně těžký snažit se vymýšlet, co vařit, když člověk není právě hubeňour a cítí, že by raději jíst neměl.. natožpak ještě vyvářet.. zvláště pak vyvářet poctivou českou kuchyni, kterou by ocenila máma sad

Jo - já dosud vařím jedině podle receptů. Ne podle kuchařky, ale mám vlastní sešit, kde si přepisuju recepty z kuchařek do takové podoby, abych tomu rozumněla, anebo zapisuju recepty třeba od mámy. Bez receptu se odvažuju dělat tak možná míchaný vajíčka nebo špenát, ale odvážit bych se už měla i na ostatní... ať to dopadne, jak to dopadne... přece nebudu mít pořád před sebou sešit jako nějakej amatér, ne? smile

Upravil(a) mary.one (2. 6. 2009 17:38)

Není tady

 

#39 12. 7. 2009 21:44

jaspinn
♥♥♥♥---
Místo: Ostrava
Registrovaný: 8. 8. 2008
Příspěvky: 401

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Asi od 13 let mně doma "nutili" podílet se na vaření a udíleli rady - což jsem naprosto nesnášela. Ale milovala jsem bramborové placky, tak jsem si nechala poradit a bylo to první jídlo, které jsem opravdu uměla. V 19 jse, se vdala a začla avařit - nynější ex byl velmi statečný, když po dokonalé kuchyni mého otce a své babičky byl ochoten pozřít něco tak hnusného, co jsem mu předložila big_smile
Ale vaření mně bavilo, a přece jenom asi i geny hrají svoje - sem tam mi něco z kuchařského umění tatínka i jeho maminky - mé babičky - utkvělo v paměti, a s postupem doby jsem se naučila vařit vlastně všechno - dodnes mi stačí u nových jídel přečíst recept, a dál už pokračuju jenom citem. Jedině u pečení pečlivě vážím všechny ingredience, neumím to "od oka". Ale ve všem ostatním jsem si jistá. Zrovna včera, ve svých 41 letech, jsem poprvé dělala kynuté borůvkové knedlíky - protože 6ti leté holčičky mého manžela se tak pachtily se sbíráním borůvek smile - a dostala jsem od dětí Řád zlaté vařečky big_smile - ani mi to nepřipadalo těžké. A manžel si pochvaluje - už dva roky mi skoro u každého jí dla říká, že nic tak dobrého v životě nejedl big_smile
Tak buď měl chudák smůlu na špatné kuchařky (což se mi nezdá, tchyně vaří moc dobře), nebo říká pravdu, a to mně moc a moc těší gloria
Jediý problém mi dělalo vařit pro dceru, které v 19 letech zjistili velmi vážné stadium celiakie - ale i to jsme snad zvládly:)


Člověk přišel na svět proto, aby tady byl, pracoval a žil. Jen moudrý se snaží náš svět postrčit dál, posunout výš. A jen vůl mu v tom brání.
Jan Werich

Není tady

 

#40 21. 7. 2009 20:54

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Já jsem začala vařit taky až po svadbě - já blbec jsem se vdávala v 18-ti. Do té doby to bylo jen "oloupej, dones, zamíchej", ale nic víc. Těsně po revoluci začaly vycházet takové ty "úpo*né" kuchařky ve stylu "jak zužitkovat zbytky z předešlého týdne. Moje tchýně byla dobrá kuchařka, tchán taky, ale můj muž moje pokusy "a lá sojové maso jako svíčková" snesl. Nebo plněné papriky kořenovou zeleninou. Žádná M.D. Rettigová - "vraž tam 12 vajec a rozetřená husí játra." Nebylo peněz a jsem někdy vařila třeba jen krupičnou kaši s ostružinami, které jsem nasbírala dopoledne v lese.
Pak ovšem začaly podzimní hony a manžel jako myslivec a hajný několikrát o půlnoci stál mezi dveřmi s ještě se kouřícím pajšlem z divočáka v zakrvavených rukách /i to patří kromě trofeje myslivci/. Byla jsem už těhotná, ale musela jsem to ustát, nakonec i ta zvěřina se tehdy dala koupit za celkem lacino - a bylo to maso! Nebýt zvěřiny, tak jsme žili jen z králíků, protože sojové maso se u nás záhy stalo tabu. Játra z divočáká /lončáka - ne starého smradlavého kance/ jsou vynikající, ale plíčka na smetaně jsem zkusila jednou a už to nehodlám opakovat. Moje poslední jídlo, než jsem jela do porodnice, byl divočák se zeleninou.....
V porodnici jsme jako kojící matky dostávaly jídla jako: párek s fazoleni, špekáček s hrachem .... s tím, že nejsou peníze /1993, květen/, co to dělalo s dětmi i námi .... Rodiče mi nosili kastrůlky na oběd.
Když jsme byli s bratrem jako děti  u babičky na prázdninách, tak my jsme vstávali a babička už měla navařeno, zaděláno a šla na pole. V poledne jen všechno přihřála a dopekla. Doma jsme s bráchou tvořili jídla z konzervy /Trenčianský párok s fazuľou/ nebo špagety. Ohřát a jít na koupák, asi tak.
Dnes vařím od oka a peču buchty podle ověřených receptů. Co se týká divočiny - divím se, že nemáme už všichni dnu - o posledních Vánocích jsem porcovala a odblaňovala 5 zajíců /žádných zajíčků ve své jamce, ale pěkných macků/, 2 lončáky divočáky, danielu, půlku srny a na dovršení vyvrhovala /nová zkušenost/ 28 pstruhů z Pohořelic. Něco jsme rozdali, ale i když jsou doma 3 chlapi a sežerou všechno co není obloženo pastičkami na myši nebo ostnatým drátem, tak mám ještě poloplné 2 mražáky. Ze zvěřiny vařím úplně všechno, kromě palačinek. Jako vrchol kulinářského umění byla 2 kůzlata na Velikonoce.
Kluky vedu k tomu, aby si uměli uvařit, starší to trochu šidí /musel by po sobě umýt talíř/, ale mladší pozná i kari a anýz a umí je vhodně použít.
A ještě k nádobí. Nemám myčku, zato dobré nože a ocilku.
Chtěla bych si ale aspoň hypoteticky představit, jakou horu nádobí jsem umyla já za dobu mého vaření. Ale nejdůležitější pro mne přesto je, když mi moji hoši řeknou: "Bylo to dobrý, děkuju."

Upravil(a) marg (21. 7. 2009 20:55)


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#41 5. 8. 2009 20:11

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Marg: "V porodnici jsme jako kojící matky dostávaly jídla jako: párek s fazoleni, špekáček s hrachem .... s tím, že nejsou peníze /1993, květen/, co to dělalo s dětmi i námi .... "

big_smile svatá pravda, rodila jsem v 92. a v porodnici jsem se jídelníčku nestačila divit...
I když teda na obranu let porevolučních - loni jsem v nemocnici dostala tak suché brambory, že jsem chvíli přemýšlela, jestli to myslí kuchařky vážně..... A to jsem nebyla na dietě big_smile

A obdivuji Tvoje myslivecko-kuchařské umění!!! tummenupp
Včera mi dítko taky řeklo: "mami, chtěla bych umět takový rizoto, jako Ty"  - to potěší, viď....

Upravil(a) Tercila (5. 8. 2009 20:12)

Není tady

 

#42 8. 8. 2009 16:08

Zuzanka007
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 6. 2007
Příspěvky: 21361

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Tak ja se ucim stale rodna ,ze jsem nedavala vic pozor ,kdyz me babicka ucit chtela ,to co ted provolam kvuli radam po telefonu ,to je na odstrel lol dumbom


http://lb2m.lilypie.com/sHnSp2.png
http://lb1m.lilypie.com/UHqmp2.png

Není tady

 

#43 8. 8. 2009 16:25

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Tak já si pamatuji na svoje první míchaná vjíčka (asi v 10letech).Nežral to ani náš pes. lol
Jinak ,kdy jsem se naučila ani nevím ,myslím si ,že člověk se učí celý život.
Když už nevím co vařit prostě si něco vymyslím,rodina ,chce pak vědět co jsem to vlastně spáchala ,nevím.Hlavní věc je ,že jim to chutná. smile


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#44 10. 8. 2009 12:08

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Tercilo, děkuji za kompliment. Zvěřiny není třeba se bát.
Je za tím hodně bolestných zkušeností /pořezané prsty při odblaňování masa, odrápané nehty při drhnutí připálených hrnců, účastnit se vyvrhování právě zastřeleného kance/.
V každém případě pochvala od jedlíků - upřímná - vždy potěší. Mám kamošky, který i po několika letech manželství doma nevaří. Kupují hotovky, nebo jim navaří maminka nebo chodí na MENU.
Právě poslouchám na stanici Spektrum, jak lze chutně připravit veverky. Co se týká hlodavců, tak jsem skončila u králíka/zajíce. Morčata /Mexiko/, potom hady /Asie/ a psy, kočky.....nutrie, krysy, tak to bych nikdy nemohla pozřít. Ovšem vědět o tom dopředu....co vlasně jím.
Můj strýc zamlada/50. léta/ jednou snědl psa a nevěděl o tom /když se to účastníci "párty"dozvěděli, poté, co vylízali sádlo z pekáče/, zvraceli průměrně každý 2 dny, nejdříve ovšem okamžitě do "pangejtu". Taky už v sobě něco měli napito, to jim moc nepřidalo. Dodavatel pečínky /každý z účastníků měl donést něco/nezvracel a zcela nevině konstatoval, že do jejich Punťi už nic nebylo, tak aby nepřišel vniveč....Prý to chce jen hodně česneku a naložit na 5 dnů do láku. Což způsobilo rozpuštění večírku a zelené obličeje účastníků.
Doufám, že Vám nebude zle.

Upravil(a) marg (10. 8. 2009 12:10)


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#45 17. 8. 2009 15:00

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Taky mam nastesti zrouta, co spolehlive sesrotuje vse, k tomu tchyni, ktera vari vyborne, ale asi tak pet jidel, takze nadsene horuje pro me pochoutky a hodla si zapisovat recepty, pricemz muj recept je "prosmejdi zadni prihradky lednicky a hod to na cibulku". Krom toho predkladam nevidane exoticnosti jako syrovou papriku v salatu (fakt, v zivote to nejedli) nebo kapustove karbenatky, no kazdopadne jakkoliv podivuhodny je nekdy vysledek, staci to prohlasit za ceskou specialitu puvodne z valaskych zemljanek a jsou spokojeni, on jim tu ten Balkan dost splyva lol

Není tady

 

#46 17. 8. 2009 15:47

x256987
Host

Re: Kdy jste se naučily vařit??

offtopic  Nám tady v ulici už asi týden vyje pes, ale fakt v jednom kuse (není zavřený v bytě, je to u někoho na zahradě). Přítel to komentoval slovy, že jestli to takhle půjde dál, někdo se brzy naštve (máme i pár řekněme sociálně slabých sousedů) a punťa dostane česnekový knoflíky lol  takže recept na pejska založený na množství česneku je součástí lidové slovesnosti  big_smile

Jinak když nad tím přemýšlím, učím se vařit pořád. Za poslední týdny je to kynuté těsto - povedla se mi kynutá bábovka s makovou náplní, povedly se mi hruškové frgály, plánuju vyzkoušet bagely.

Časem u nás vyplynulo, že na maso a omáčky se specializuje můj milý, já dělám polívky (i když jeho bramboračka je bezkonkurenční), přílohy a dezerty.

 

#47 18. 8. 2009 13:48

marg
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 3. 2009
Příspěvky: 158

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Kynutá bábovka - to už je majstrštyk. Hlavně ji vyklopit bez ztráty kytičky. Nejhorší je pižlat nožem bábovku z formy. A potom maskovat její nedostatečný tvar. Od jisté doby "bábovkové" těsto dávám na pekáč, nakonec moji hoši stejně nic nepoznají. Chuť je stejná, tvar jiný, ale stejně to zblajznou dřív, než umyju nádobí.
Moje kamarádka má muže, který peče doma bábovky, a které jí se nikdy nepovedou. Jinak doma - ten chlap - nedělá nic. Každou neděli mají jiný druh - mramorovou, kynutou, makovou, kefírovou, šlehanou, piškotovou - vždycky ji vyklopí bez poskvrnky!!!


Nuzota z lidí vlky činí a vlky z lesů žene hlad.
F. Villon

Není tady

 

#48 18. 8. 2009 14:07

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Judit ještě že jsi z Brna lol já měla na týden psa od tety a ten chudák vyl steskem lol nebo když jela sanitka tongue ale je to takovej obří starej chlupáč, toho by si asi někdo k obědu nedal wink
Jinak k tématu - zjistila jsem že podel kuchařek nevařím, nějak mi to nejde, jsem moc sešněrovaná. Tkaže si přečtu recept, něco přidám, něco uberu a vařím podle citu tummenupp a dostala jsem pochvalu, že květákovou polívku umím lepší než mužova maminka rodna ale nesmí se to říkat nahlas lol
Co se týče pečení, tam swe držím recepru striktně (krom koláče s drobenkou, který už mám nějak ve voku lol ). Bábovku dělám akorát klasickou "hrníčkovou" lol vyklopit jde krásně a sežere se hned, ještě by se s tím člověk piplal lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#49 23. 8. 2009 16:52

Britana
♥♥♥♥---
Místo: Praha
Registrovaný: 18. 1. 2006
Příspěvky: 268

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Moje známa,velká sportovkyně,vařit neuměla a ani neměla k tomu vztah.Za celý svůj život se naučila vařit jen dvě jídla a na ty pozývala přátelé.Játra na cibulce ve velké míse uprostřed stolu a k tomu mísa rýže ,každý si nandal kolik chtěl a zápíjelo se to červeným vínkem a povídalo.Když návštěva byla delší,tak pak se do prostřed stolu dal kontaktní gril a grilovalo se maso s chlebem a milion koření na stole zůstalo po prvním chodu.Nic více neuměla,ani nechtěla vědět.V práci jí říkali Vitana,ale ona to brala jako poctu.Rozmanitostí jídla netrpěli,protože už měl Slávek zmapované,od koho mu co chutná,a jejich přátelé jim to rádi uvařili,a pro jídlo si autem dojel a vždy toho bylo tak na týden.Kastrol rajské,svíčkové,vepřovou..... u mně halušky ,segedýn,ovocné knedlíky a nějakou buchtu.To jen zavolal,kdy jako to nebo to,budu vařit.Vím že to takhle dělal aspon u deseti přátel a známých.Ne nebyli vyžírkové,každému jednou do roka  před vánoci zase věnoval jedno prase a tak si vše jaksi předplatil.To zase přijel,dovezl dvě půlky prasete,jitrnice,jelita tlačenku a pod.Také samozřejně si odnesl ode mně vánoční cukroví a vánočku,br.salát a už  opečeného kapra.To měli snad od každého,tak vánoce měli každý den v prosinci a to si libovali. Hmm

Není tady

 

#50 23. 8. 2009 17:46

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Kdy jste se naučily vařit??

Britana: No idyla:)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů