Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 28. 11. 2007 21:56

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Upravil(a) Slavek17 (28. 11. 2007 22:00)

Není tady

 

#27 28. 11. 2007 22:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Inak, môj otec je dobrý adrenaliňák, ešte za socíku - keď bolo nakupovanie dos o inom - zvykol vyrazi nakupova 23. alebo na Štedrý deň. Až v jeden rok zavreli všetky obchody, otvorený bol len Baa(vtedy sa to volalo že Obuv a bolo to štátne) a všetci blízki dostali topánky alebo kabelky... lol No, trochu sa poučil a na budúci rok vyrazil aspoň toho 23. A ešte hovoril, že sa každoročne stretával s podobne zmýšžajúcimi mužmi, už sa poznali z videnia a po pár rokoch sa začali normálka zdravi. big_smile Niečo ako klub esperanta - "Klub zmeškaných nákupcov".

Upravil(a) Selima (28. 11. 2007 22:59)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#28 28. 11. 2007 23:45

sharek
♥♥♥♥---
Místo: praha
Registrovaný: 22. 2. 2007
Příspěvky: 408
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Já kupuji dárky přítelovi, rodičum, přitelovým rodičům, bráchovi (tomu jen nakou pitomost-nezaslouží si to ) kamarádům (celkem 5     roll ) tetě a s koleginěmi jsem si pro nudné chvilky v práci koupily Activity  tummenupp   no tyhle Vánoce mě cca vyšly na 12.000,-       mad  a to jen proto,že jsem chtěla udělat radost. Ale nedala jsem to najednou pěkně jsem si našetřila     big_smile


nikdo se mě neptal jestli se chci narodit, tak mi nikdo nebude říkat jak mám žít

Není tady

 

#29 28. 11. 2007 23:53

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Slavek17 napsal(a):

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Slávku, ale mně owsobně to vysloveně těší, takhle "blbnout" kvůli Vánocům. Těší mně ten pocit, když celý byt důkladně vysmýčím, pověsím vyprané záclony, rožnu stromeček a zalezu do peřin s voňavým čajíkem. Nedělám to, že bych měla pocit, že se to "musí", že se to "čeká", ale pro svůj skvělý pocit wink


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#30 29. 11. 2007 1:12

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Kupuji jen detem,kazdemu za 2500 kc a kamaradce za 500 kc.Ja sama dostanu darek jen od kamaradky.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#31 29. 11. 2007 6:51

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Fatimah, je to v pořádku do té doby, než to začneš vyžadovat od ostatních a prudit lol


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#32 29. 11. 2007 8:40

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Slavek17 napsal(a):

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Nebudu se přít o to, co normální je nebo ne, je to každého věc. Jen mi, Slávku, prozraď, kam chodíš na dárky za cca 3 kilča, když při dnešních cenách vyjde i blbej nákup na sobotu na stovky skoro 4.

Není tady

 

#33 29. 11. 2007 9:02

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Anda napsal(a):

Slavek17 napsal(a):

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Nebudu se přít o to, co normální je nebo ne, je to každého věc. Jen mi, Slávku, prozraď, kam chodíš na dárky za cca 3 kilča, když při dnešních cenách vyjde i blbej nákup na sobotu na stovky skoro 4.

no, u mě a dcery jsou to dvě kapučína, dva dorty a dvě matonky v Emporiu, jakej nákup na sobotu?

Není tady

 

#34 29. 11. 2007 9:10

han
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2007
Příspěvky: 195

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Slavek17 napsal(a):

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Taky pořád říkám,že nebudu bláznit,ale pak mi to nedá .
Pro nás by to pak,ani nebyli vánoce a vlastně nás to asi baví.big_smile
Myslím,že to finančně taky nepřeháníme,ale 2-400,- mě pobavilo.Dávám mým 2 dětem cca 3 000,- dohromady.Rodiče cca 2000,-,tenhle rok jsme po 15 letech u nich, tak jim chceme dát malinko víc.Ségře s partnerem,bráchovi s rodinou dohromady cca 2500,-.S manželem samozřejmě taky nějakou drobnost.Už jsme si dali novou koupelnu.Manžel jí dělal 4 měsíce.lol
Už se začínám těšit na tu vůni vánoc,atmosféru.Po letech budu doma u rodičů,bude nás 9.Takhle jsem nikdy vánoce netrávila.A už se moc těším.

Není tady

 

#35 29. 11. 2007 9:13

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

A si každej podporuje obchodníky jak chce rock


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#36 29. 11. 2007 9:29

Lena01
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 2. 2007
Příspěvky: 526

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Anda napsal(a):

Slavek17 napsal(a):

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Nebudu se přít o to, co normální je nebo ne, je to každého věc. Jen mi, Slávku, prozraď, kam chodíš na dárky za cca 3 kilča, když při dnešních cenách vyjde i blbej nákup na sobotu na stovky skoro 4.

No tak mně ten "blbej" nákup na víkend jestli je tím myšlena sobota...výjde min. 3x tolik a mám jedno dítě, přítele a psa...
Jinak dárečky dostane syn, přítel, dcery od přítele, moji a přítel. rodiče a nᚠpes. A cenově? to se uvidí...
A před vánocema uklízím, smejčím, všechny skříně vyházím, přeberu, co se déle nepoužívá vyhážu...peču, vařím...a dělám to proto, že mně to baví a líbí se mi to čisoučko a pohodička a když je co do úst tongue

Není tady

 

#37 29. 11. 2007 9:30

han
♥♥♥----
Registrovaný: 12. 2. 2007
Příspěvky: 195

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Ale dárky kupujem svým blízkým,ne obchodníkům.

Není tady

 

#38 29. 11. 2007 9:33

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

han napsal(a):

Ale dárky kupujem svým blízkým,ne obchodníkům.

Ano pravda, ale jejich dárek je tržba a zto si pak oni pořídí ty svoje krásné dárky........


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#39 29. 11. 2007 9:38

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Přesně tak. Stejnak si myslím, že Santa byl dobrej bussinesman a vánoce (podle vzoru Američanů) jsou svátkem obchodníků smile


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 

#40 29. 11. 2007 10:06

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

A já to letos vychytala! 20. odjedu a vrátím se příští rok, takže a) ohlásila jsem, že s dárkem pro mě si nikdo starosti dělat nemusí, b) já si nedělám starosti s dárky pro strejčky a tetičky.
A z cest se vždycky dají navézt krajové speciality a pak z nich těžit dárky na půl roku na svátky a narozeniny.

Není tady

 

#41 29. 11. 2007 10:09

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Kukačka napsal(a):

Anda napsal(a):

Slavek17 napsal(a):

Jsi normální, takhle utrácet?
S nakupováním dárků si neděláme starosti... prostě se dohodneme, co by se tomu druhému líbilo a pak to jdeme spolu vybrat.
A cenově tak od 2 do 4 stovek.
Na vánoce žádné pečení, s úklidem si neděláme starosti, do jara času dost.
Lidi, už přestaňte blbnout kvůli nějakým vánocům.
dumbom

Nebudu se přít o to, co normální je nebo ne, je to každého věc. Jen mi, Slávku, prozraď, kam chodíš na dárky za cca 3 kilča, když při dnešních cenách vyjde i blbej nákup na sobotu na stovky skoro 4.

no, u mě a dcery jsou to dvě kapučína, dva dorty a dvě matonky v Emporiu, jakej nákup na sobotu?

No, na řízky a bramborovej salát pro 3 je to tak akorát..

Není tady

 

#42 29. 11. 2007 10:16

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Pisatel napsal(a):

han napsal(a):

Ale dárky kupujem svým blízkým,ne obchodníkům.

Ano pravda, ale jejich dárek je tržba a zto si pak oni pořídí ty svoje krásné dárky........

Hluboká to myšlenka. Jaké je řešení? Přestaneme nakupovat (bohatne obchodník), jezdit na výlety (bohatne obchodník s ropou), mýt se a prát (bohatnou vodárny), jíst budeme jen vlažné domácí výpěstky(v případě použití plynu by zbohatly plynárny, v případě lednice zas elektrárny)..

Nevím, jak ostatní, ale pokud jsou služby kvalitní, jsem ochotná si připlatit. A na dnešním trhu máme všichni možnost si vybrat. S výše uvedeným přístupem bych se nemohla jít pomalu ani vys.at, aby z toho náhodou někdo neměl prospěch.

Upravil(a) Anda (29. 11. 2007 10:17)

Není tady

 

#43 29. 11. 2007 10:31

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Anda - zdravím.
pobavila jsi mě :-), ale je to tak...

Není tady

 

#44 29. 11. 2007 10:36

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Ahoj Kukačko,
nám tu právě probíhají inventury vybavení kanclů, plazím se pod stolem, hledám kódy a zjišuju, že kdyby tu mělo být vše, co je na papíře, tak já už se sem nevejdu. Tak jsem trochu nabroušená a urýpaná

Není tady

 

#45 29. 11. 2007 10:49

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

hehe, já to dělala včera a dnes, ale mám na to lidi :-)
jinak to vypadá na klid..nevím, jestli zatímní, ale rozhodně to nebylo tak horké.
a P.S. - něco příjemného jsem se i dozvěděla, takže to mělo i jistý přínos.

Není tady

 

#46 29. 11. 2007 10:50

host eska
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 1299

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Já si zas myslím, že tak padesát procent jsou věci, který by člověk stejně asi koupil, hlavně pokud se jedná o dárky dětem, ale počká se na Vánoce a dá se to k té příležitosti. 
Aspoň u nás to tak bylo big_smile

Vzpomíním, jak chudáček papoušek čekal od 23. v takově šatní skříni na Štědrý večer, ale už 23. se prozradil raději sám smile

Možná do Vánoc se na to déle šetří a tak se koupí lepší a i dražší. Což dá obchodníkům více vydělat.
=================================================================
Slávek big_smile
Co bych si tak hezkýho vybrala za 200 až 400 stovky k Vánocům? big_smile Že by tričko od Větnamců? big_smile Nebo šampon a kondicioner?
Nějakej krém?

když si to koupí sám, sice nedojde ke zklamání, ale taky příjde o to těšení. Ty jsi navíc z obliga, protože se o toho člověka vůbec nemusíš zajímat
= co takové gesto má vůbec za smysl?
Kdyby mi babička dala 200 k Vánocům, budu to brát jako hezkou snahu mě potěšit. Ale když takový dárek dává schopný muž hmm To je jako, aby se neřeklo, že Vánoce neslavíte?
Selima big_smile
Tak v tom klubu bych určitě byla taky big_smile
Kalik
To by se pak dalo říct, že obchodníci vymysleli i narozeniny. Spíš exituje spousta možností, jak dát někomu dárek, jen my jsme pohodlný a tak berem to, co se dá koupit v obchodě. A obchod je nejstarší a stále ještě jedna z nejlepších cest jak zbohatnout všeobecně. Většina lidí má mnohem větší nějaký nemateriální přání, který by se dalo splnit k Vánocům, to by si člověk ale musel lámat hlavu celej rok. Někdy je to prostě tak, že když člověk nic nádhernýho nevymyslí, tak aspoň něco hezkýho koupí.


všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

 

#47 29. 11. 2007 11:04

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

host eska - to mi připomělo, že už můžu odpověď na otázku "co by sis přála k Vánocům" - nic. Všechno materiální mám, auto, který bych chtěla, mi Ježíšek stejně nepřinese a ty ostatní věci , jako pozornost partnera, hodný děti a světový mír...to Ježíšek nenosí.
Skleničky umí koupit každý blbec. Mojí máti jsem kromě jiného k 60.tinám dala takové její životní album, vybrakovala jsem krabici jejích fotek a udělala průřez životem, jak šel čas...byl to dárek, který má dodnes nejraději. A táta na oslavě obcházel hrdě hosty a všem to ukazoval se slzama v očích.

Není tady

 

#48 29. 11. 2007 11:06

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Pisatel napsal(a):

han napsal(a):

Ale dárky kupujem svým blízkým,ne obchodníkům.

Ano pravda, ale jejich dárek je tržba a zto si pak oni pořídí ty svoje krásné dárky........

To je teorie multiplikátoru ne? Já zaplatím jemu, on zaplatí jiným, ti zaplatí zase jiným .... a všichni máme, co jsme chtěli lol


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#49 29. 11. 2007 11:13

Anda
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 9. 2006
Příspěvky: 1630

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Kukačka napsal(a):

hehe, já to dělala včera a dnes, ale mám na to lidi :-)
jinak to vypadá na klid..nevím, jestli zatímní, ale rozhodně to nebylo tak horké.
a P.S. - něco příjemného jsem se i dozvěděla, takže to mělo i jistý přínos.

Tak to závidím. Nám rozdají papíry, co tady jako asi tak má být a čiň se, děvče, co umíš. Pravda je, že nás tu je 700 a na hospodářské správě to má na starosti 5 lidí. By se z toho pokakali.

A k těm pozitivům - proč ještě nejsou v soukromé zprávě? Jsem kuna zvědavá, tak mě nenapínej

Není tady

 

#50 29. 11. 2007 11:15

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 18071

Re: Komu nakupujete vánoční dárky a jak jste ochotni za ně utrácet?

Souhlasím s Kukačkou. Spíš bych uvítal dárek někým vyrobený, tedy do něj vloží kousek sebe. Tohleto mi koupený dar nedá. Podle mě je to ztráta invence. Já osobně mám rád to, že si na mě někdo vzpomene a dárek jako sám o sobě je podružný. Tedy dárek je prostředek ne cíl. Z toho vychází i to, že mě potěší i malej dárek. Nikdo mi nemusí kupovat dárky za tisíce, klidně když mi koupí mejdlo smile

Jinak host esko, narozeniny nejsou výmysl obchodníků, protože ty by je zavedli několikrát do roka a nejlépe ve předem určených jednotných datech smile Co se týká ne/materiálních dárků, jsem rozhodně pro nemateriální. Respektive jako kompromis je nejlepší něco dobrého k pití (lahvinka vína apod. smile )


Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů