Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#76 15. 9. 2016 16:32

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Re: antidepresiva ktera nefunguji??

Alzbeta napsal(a):

nesmíte si tolik brát. Lidi urcite neotravujete. Jbe to jakože Vᚠvnitřní dojem. Kdyby jste nekoho otravovala tak vám to určite rekne. Je skoda se zavírat na tyden doma, kdyz je hezky. Puste si hudbu a bezte se porjít. Kouknout se na pozitivni veci. Doma se v tom budete "uzirat", užirat se nečím, co není pravda. A to Vás neposune. Musite zvednout hlavu a jít smile

Alžběto, a to je určeno vlastně komu? Vypadá to jako reakce na něco,ale není jasné na co nebo na koho.

Není tady

#77 16. 9. 2016 13:52

Petuna26
♥------

Prosím poradte

již několik let se léčím s depresí, střídají se horší lepší období. Brala jsem Olwexya. Již asi rok jsem měla pocit že přestávají zabírat úplně, často jsem musela sáhnout po lexaurinu a toto konzultovala s lékařkou. je mi skoro 50 let a mám pocit ,že prostě nezvládám už nic.Nutím se do všeho co dělám, nechci mezi lidi, jsem strašně unavená. Několik let mi olwexya zabírala až poslední měsíce ne.
Lékařka mi vyměnila ad za Zoloft, beru týden a je mi ještě hůře. Nedokážu udělat ani základní věci jak jsem unavená a vystresovaná, buší mi srdce a nejraději bych spala.
Prosím je toto možné že mi prostě prášky nesedí.nebo mám počkat?

Není tady

#78 16. 9. 2016 17:36

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Petuna26 napsal(a):

Prosím poradte

již několik let se léčím s depresí, střídají se horší lepší období. Brala jsem Olwexya. Již asi rok jsem měla pocit že přestávají zabírat úplně, často jsem musela sáhnout po lexaurinu a toto konzultovala s lékařkou. je mi skoro 50 let a mám pocit ,že prostě nezvládám už nic.Nutím se do všeho co dělám, nechci mezi lidi, jsem strašně unavená. Několik let mi olwexya zabírala až poslední měsíce ne.
Lékařka mi vyměnila ad za Zoloft, beru týden a je mi ještě hůře. Nedokážu udělat ani základní věci jak jsem unavená a vystresovaná, buší mi srdce a nejraději bych spala.
Prosím je toto možné že mi prostě prášky nesedí.nebo mám počkat?

Petuno,předpokládám,že jste s lékařkou mluvily o tom,jak dlouho trvá nástup účinku.kolem tří týdnů.taky nepíšeš kdy a jak probíhalo vysazení venlafaxinu (olwexya).zrovna tohle se totiž vysazuje hodně blbě. Neni divu,ze ti může být hůře. Co psychoterapie,zkoušela jsi?

Není tady

#79 17. 11. 2016 16:18

Jaruska134
♥------

Máte někdo zkušenosti s Rivotrilem. Můj přítel ho bere a zatím nevypadá, že by mu pomáhal sad

Není tady

#80 17. 11. 2016 16:27

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jaruska134 napsal(a):

Máte někdo zkušenosti s Rivotrilem. Můj přítel ho bere a zatím nevypadá, že by mu pomáhal sad

Jaruško, mám zkušenost s Rivotrilem, ale není to antidepresivum.
Na co ho bere přítel?

Je to lék proti úzkosti, funguje velmi dobře a rychle, ale je návykový.
Nicméně, zatím nic účinnějšího v léčbě úzkosti, než benzodiazepiny (kam patří i Rivotril) bohužel vymyšleno nebylo.
Na depresi to není, jen to může otupit, utlumit, uspat, možná i přežít nějaké těžké období.

Na mě to působí hodně jako depresogen. A taky s tím jsem moc ospalá a unavená, bez energie, což je asi v mém případě dobře, protože to aspoň nenadužívám, jinak bych nemohla fungovat.

Není tady

#81 17. 11. 2016 19:56

Jaruska134
♥------

Damila napsal(a):

Jaruska134 napsal(a):

Na co ho bere přítel?

Nicméně, zatím nic účinnějšího v léčbě úzkosti, než benzodiazepiny (kam patří i Rivotril) bohužel vymyšleno nebylo.
Na depresi to není, jen to může otupit, utlumit, uspat, možná i přežít nějaké těžké období.

Na mě to působí hodně jako depresogen. A taky s tím jsem moc ospalá a unavená, bez energie, což je asi v mém případě dobře, protože to aspoň nenadužívám, jinak bych nemohla fungovat.

Děkuju. No on mi tvrdí, že mu to předepsal doktor jako antidepresivum, místo Lexaurinu. Já už jsem z toho také jelen. Lexaurin přece také není antidepresivum. Tak nevím. On po něm teda hodně dobře spí, to ano.

Není tady

#82 17. 11. 2016 21:30

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jaruska134 napsal(a):

Damila napsal(a):

Jaruska134 napsal(a):

Na co ho bere přítel?

Děkuju. No on mi tvrdí, že mu to předepsal doktor jako antidepresivum, místo Lexaurinu. Já už jsem z toho také jelen. Lexaurin přece také není antidepresivum. Tak nevím. On po něm teda hodně dobře spí, to ano.

To asi není psychiatr, ten lékař, co? A má přítel opravdu deprese?

Lexaurin je stejná skupina  léků, jako Rivotril. Možná méně návykový, nebo působí déle.

Nerozumím té medikaci tvého přítele, protože dlouhodobě by neměl být jen na BZD. hmm

Není tady

#83 18. 11. 2016 19:34

Jaruska134
♥------

Damila napsal(a):

Jaruska134 napsal(a):

Damila napsal(a):

Na co ho bere přítel?

To asi není psychiatr, ten lékař, co? A má přítel opravdu deprese?

Lexaurin je stejná skupina  léků, jako Rivotril. Možná méně návykový, nebo působí déle.

Nerozumím té medikaci tvého přítele, protože dlouhodobě by neměl být jen na BZD. hmm

V tom případě jsem z toho také jelen. Jak to z diskuze chápu, tak by neměl být na Rivotrilu ani Lexaurinu, ale na něčem jiném, když to má mít dlouhodobě... Ani nevím, zda mu to předepisuje obvoďák nebo psychiatr - nesmím se zeptat, hnedje oheň na střeše sad

Není tady

#84 18. 11. 2016 19:54

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Jaruško, tak v tom případě si do toho asi stejně nedá mluvit, když takto reaguje. Možná má k tomu důvod, třeba se cítí příliš sledovaný, když se o to tak zajímáš.

K té medikaci - nikdo tady neví jakou má dg., jestli to ordinuje praktik nebo psychiatr, tak nějaké dohady ohledně medikace budou asi stejně dost mimo.

Chápu, že mᚠasi o něj strach, ale pokud sám nebude chtít, nic moc s tím neuděláš. :-(

Není tady

#85 19. 11. 2016 21:17

Jaruska134
♥------

Damila napsal(a):

Jaruško, tak v tom případě si do toho asi stejně nedá mluvit, když takto reaguje. Možná má k tomu důvod, třeba se cítí příliš sledovaný, když se o to tak zajímáš.

K té medikaci - nikdo tady neví jakou má dg., jestli to ordinuje praktik nebo psychiatr, tak nějaké dohady ohledně medikace budou asi stejně dost mimo.

Chápu, že mᚠasi o něj strach, ale pokud sám nebude chtít, nic moc s tím neuděláš. :-(

Mᚠpravdu, neudělám. A z toho jsem skoro až zoufalá. On se chová děsně. Evidentně nemá ty léky, co by měl mít a hlavně, nechce se o tom vůbec bavit sad
Děkuji za každopádně za poradu smile

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí