Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#1 16. 11. 2007 12:23

ivetoska
♥------

ZUSTAT S PRITELEM NEBO NE?

KDYZ JSEM ZILA V ZAHRANICI, SEZNAMILA JSEM SE TAM S KLUKEM, CECHEM. DALI JSME SE DOHROMADY A ZE ZACATKU SE ZDAL JAKO UPLNY IDEAL. POZDEJI JSEM ZJISTILA, ZE DOKAZE BYT HROZNE AGRESIVNI, MIVA ZACHVATY VZTEKU A I KDYZ VSICHNI VIME, ZE NECO JE JEHO VINNA, MUSIM PRIJIT JA A UDOBROVAT SE, PROTOZE ON BY NIKDY NEPRISEL. NEMUZU MU SKORO NIC RICT S CIM NESOUHLASIM, U VSEHO VYVADI A UTNE ME.
VRATILA JSEM SE ZPATKY DO CR, ON ZUSTAL V ZAHRANICI, JSME DOMLUVENY ZE BYCH ZA NIM MELA JET ZPATKY, ALE NEVIM.
VE SKRYTU DUSE VIM, ZE TO S NIM NEMA BUDOUCNOST, PROTOZE NENAVIDIM TO JEHO PONIZOVANI A OMEZOVANI, ALE ASI HO MAM PORAD RADA A K TOMU NECHCI ZIT TU V CR, NEMUZU SI TU ZVYKNOUT, NIC ME NEBAVI, NAD VODOU ME DRZI LEDA TO ZE JSME SPOLU DENNE V KONTAKTU, ALE TO UZ SE TAKY KAZI.
ON CHCE ABYCH SE STRASNE CASTO OZYVALA, ALE TO ABY SE PRVNI OZVAL ON, TO NEHROZI. KDYZ MU POSLU HEZKOU SMS, TAK NEODEPISE A KDYZ SE PTAM PROC, TAK PROTOZE NERAD PISE SMS.
JE TO SOBEC, KTEREJ CHCE JEN PRIJIMAT, ALE DAVAT TO ANI OMYLEM.

NEVIM CO DELAT, VIM ZE VRATIT SE K NEMU BUDE CHYBA, JENZE JA TADY V CR NEMAM STANI, NIC ME NEBAVI A NECHCI TU BYT.

Není tady

#2 16. 11. 2007 12:27

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha

Re: ZUSTAT S PRITELEM NEBO NE?

Tak co řšíš - prostě se na něj vykašli - tohohle člověka nemᚠráda, jen tě k němu táhne ta jeho agresivita - jmenuje se to Stokholmský syndrom

Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

#3 16. 11. 2007 12:30

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Web

Nevracela bych se, pokud je na tebe sprostý, ponižuje tě, nesmíš mít vlastní názor, není schopen uznat vlastní chytu, tak to opravdu není partner pro život.

To, že tě to tady nebaví přece neznamená, že se musíš vrátit k němu ?

Není tady

#4 16. 11. 2007 12:33

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

NEZŮSTÁVAT. Přijď si na to, co tě k němu táhne. Uvědom si, jaký život chceš žít. Najdi si, co by tě bavilo, čím by sis vyplnila svůj život. Aby ti ho nevyplňoval on coby náhražka. Najdi sama sebe.

Není tady

#5 16. 11. 2007 12:53

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Už se nikdy nechtěj vracet, tam kde ti bylo mizerně....

Jsem ve stavu, kdy bych napsal stručně a jasně to, co ostatní holky. Ale asi nám někam uteklo naše vlastní tápání v dobách, které se mohly podobat té tvé.

Vidíš, že:
- partner je agresivní,
- manipulativní - nutí tě psát a sám nepíše, protože se mu nechce,
- nenechá tě vyjádřit odlišný názor
- ponižuje tě
- vztah nemá budoucnost.

Ale asi si jeste nedokážeš predstavit, jaké by to bylo bez něj:
- uleva od manipulace
- nemít strach z jeho agresivity
- konec ponizování
- možnost projevit svůj názor, aniž by tě někdo utnul...

Prijde mi skvělá a zároven těžká otázka Evy: co tě k němu tak táhne? A pak, jak bys si představovala podle sebe normální fajn vztah a partnera.
Pak si to porovnej se stávajícím vztahem a partnerem a řekni si:
- je tohle ten partner, s kterým jsem štastná?
- je tohle partner, s kterým chci plánovat budoucnost? Nebo snad i děti?
- je tohle parner, který mě má rád takovou jaká jsem?
- přináší mi tenhle vztah to, co od vztahu očekávám?
- je to jen výmluva a strach ze samoty nebo co, když říkám, že ho mám ráda? Proč ho vlastně mám ráda, proč se na něj každý večer těším, proč mu s láskou píšu SMS a proč s ním ráda trávím čas při inspirativních rozhovorech?

Pak třeba bude rozhodování lehčí.... Nikdo nejsme nuceni být ve vztazích, kde nejsme spokojeni.

Na druhou stranu je naprosto legitimní žít s někým, nechat si ubližovat a psychicky se nechávat týrat, protože je mnoho z nás tak trošku sado-masochisticky založených. A ta bolest nám dělá mooooc dobře. A dělá nám dobře si pak stěžovat a nechat se litovat. Nedelám si pr.del. Spousta žen (asi i mužů) to tak má.

PS: na Stockholmu je jediné pozitivní to, že tam člověk může zažít pravou švédskou trojku :-)

Není tady

#6 16. 11. 2007 12:53

Sorcière
♥------

Kdysi jsem si taky myslela, ze v cizine muzu zustat jen proto, ze jsem tam mela pritele. kdyz jsme se rozesli, nevidela jsem moznost, jak se vratit. Po par mesicich jsem se vratila sama za jinych podminek, bylo to sice mozna tezsi, ale zvladla jsem to a nepotrebovala jsem k tomu pritele, ale hlavne vlastni odvahu a presvedceni. Takze z toho, co popisujes, je celkem jasne, ze te to k priteli az tak netahne jako spis odejit zpet do ciziny. Zamer se vic na moznosti, jak to zrealizovat nez na to, jak udrzovat vztah, ktery, jak sama citis, nema budoucnost.

Není tady

#7 16. 11. 2007 13:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Cudzina je široký pojem - tak proste vycestuj inam, spoznaj inú krajinu a naňho sa vyprdni... Keď ti lezie na nervy už v počiatočných fázach vzahu, nemyslím, že by sa to v budúcnosti prudko zlepšilo....
Vieš, že to jeho ponižovanie lezie na nervy, ale "asi ho mᚠráda"... Nie je to len neistota a strach z budúcnosti? Je taká anglická pesnička, kde sa spieva: "Radšej toho diabla, ktorého už poznáš...." Otázka znie, či to je naozaj pravda.

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#8 16. 11. 2007 13:04

ivetoska
♥------

JOJO VSICHNI PISETE TO, CO VLASTNE UVNITR MOC DOBRE VIM. NECHCI ZIT S CLOVEKEM, KTERY ME TAKHLE PONIZUJE, KOLIKRAT BYL I FYZICKY AGRESIVNI, NIKDY NEUZNA CHYBU, JE FAKT, ZE JSEM SI KOLIKRAT PRIPADALA JAK OTROK, JA PRO NEJ DELALA PRVNI POSLEDNI. JENZE TED JAK JSEM ZPET V CR MI TO PRIJDE, ZE TADY JE TO 100 HORSI, MAM PROBLEMY S RODICI, VSUDE, ALE KDYZ SE VRATIM K NEMU, VRATI SE TO DO STARYCH KOLEJI A TO NECHCI.
JENZE NEUMIM UDELAT TEN KROK, UTNOUT TO, JA TADY V CR POPRAVDE ZIJU JEN TIM, ZE JSEM S NIM V KONTAKTU, TO JE TO JEDINE, NA CO SE CELY DEN TESIM, ALE JA VIM ZE ON SI TO NEZASLOUZI. JENZE NEMAM SILU I TU JEDINOU VEC, PRO KTEROU ZIJU, UTNOUT

Není tady

#9 16. 11. 2007 13:10

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Kdo chce kam....

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#10 16. 11. 2007 13:16

Eva28
♥♥-----

KALIK napsal(a):

Kdo chce kam....

Každý si musí aspoň jednou za život nabít čumáček.

Jinak ten chlapec, jak ho popsala Ivetoska, se jeví jako pěkný agresor a sobec. Celý můj nevl. otčím.

Není tady

#11 16. 11. 2007 13:20

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Však jo, vlastní zkušenost je nejcennější smile

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#12 16. 11. 2007 13:25

Santala
♥♥♥♥♥♥-

ivetoska napsal(a):

JOJO VSICHNI PISETE TO, CO VLASTNE UVNITR MOC DOBRE VIM. NECHCI ZIT S CLOVEKEM, KTERY ME TAKHLE PONIZUJE, KOLIKRAT BYL I FYZICKY AGRESIVNI, NIKDY NEUZNA CHYBU, JE FAKT, ZE JSEM SI KOLIKRAT PRIPADALA JAK OTROK, JA PRO NEJ DELALA PRVNI POSLEDNI. JENZE TED JAK JSEM ZPET V CR MI TO PRIJDE, ZE TADY JE TO 100 HORSI, MAM PROBLEMY S RODICI, VSUDE, ALE KDYZ SE VRATIM K NEMU, VRATI SE TO DO STARYCH KOLEJI A TO NECHCI.
JENZE NEUMIM UDELAT TEN KROK, UTNOUT TO, JA TADY V CR POPRAVDE ZIJU JEN TIM, ZE JSEM S NIM V KONTAKTU, TO JE TO JEDINE, NA CO SE CELY DEN TESIM, ALE JA VIM ZE ON SI TO NEZASLOUZI. JENZE NEMAM SILU I TU JEDINOU VEC, PRO KTEROU ZIJU, UTNOUT

Připadᚠmi jako na drogách dumbom

Ty víš, že je to magor - to tady od nás ani nepotřebuješ potvrdit - to je ti evidenntně jasný big_smile

Dotaz : Proč tady v ČR žiješ JEN tím, že jsi v kontaktu s agresivním manipulátorem a člověkem se kterým nevidíš budoucnost ? dumbom
Nechápu lol

Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz yikes)

Není tady

#13 16. 11. 2007 13:33

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Vytiskni si, co ti napsal Nicolas. Dej si to tam, kde jsi nejčastěji a přemýšlej....zkus se donutit aspoň pár dní tvého milého agresora nekontaktovat, zmlkni a dotkni se sebe, svojí duše. Buď v tichu, v klidu sama se sebou. Ptej se sebe, co chceš. Nerozptyluj se psaním smsek agresorovi.

Ivetosko, to NENÍ normální. Ovšem jestli se chceš třeba nechat zabít (na konci tvého vztahu to k tomu můžeš dopracovat), nikdo z nás nemá právo ti v tom bránit. Život si můžeš opravdu podělat jakýmkoli způsobem. Je to na tobě.

Není tady

#14 16. 11. 2007 13:38

ivetoska
♥------

TO JE PRAVE TO, JA TOHLE VSECHNO MOC DOBRE VIM, JENZE PAK S NIM MLUVIM, ON JE MILEJ A JA BLBEC V SEKUNDE NA VSECHNO ZAPOMENU A TAKHLE TO JE FURT DOKOLA. JSEM PROSTE SLABOCH,KTEREJ NEMA SILU TO UTNOUT APOPRAVDE JA HO MAM PRES TO VSECHNO ASI FURT RADA. NE ASI, ALE URCITE, SAMA SE VUBEC NECHAPU. JSEM IDIOT,JENZE JSEM NEUVERILNEJ SLABOCH KTEREJ NEUMI PROSTE TO UTNOUT A TOT VSE. VZDY SI RIKAM,A LE ZE SI S NIM NA DRUHOU STRANU TAK ROZUMIM A NIKDO UZ MI TAKHLE NEBUDE ROZUMET, ALE TO JEN PROTO, ZE JSEM SLABOCH. JSEM FAKT ZTRACENA.

Není tady

#15 16. 11. 2007 13:38

Bellagambi
♥♥♥♥♥--
Místo: Morava

To tak už někdy bývá, že správné řešení je to nejt잚í. Takže přeji hodně sil, aby si našla odvahu se k němu nevracet.

Super mašina: http://www.achtungpanzer.com/pz6.htm
Silná, výkonná, dobře chráněná! Bohužel i ten nejlepší pancíř může vyřadit obyčejný pěšák!  Která hrdinka si troufne a přežije to? Zatím se to žádné nepovedlo....

Není tady

#16 16. 11. 2007 13:41

Santala
♥♥♥♥♥♥-

ivetoska napsal(a):

TO JE PRAVE TO, JA TOHLE VSECHNO MOC DOBRE VIM, JENZE PAK S NIM MLUVIM, ON JE MILEJ A JA BLBEC V SEKUNDE NA VSECHNO ZAPOMENU A TAKHLE TO JE FURT DOKOLA. JSEM PROSTE SLABOCH,KTEREJ NEMA SILU TO UTNOUT APOPRAVDE JA HO MAM PRES TO VSECHNO ASI FURT RADA. NE ASI, ALE URCITE, SAMA SE VUBEC NECHAPU. JSEM IDIOT,JENZE JSEM NEUVERILNEJ SLABOCH KTEREJ NEUMI PROSTE TO UTNOUT A TOT VSE. VZDY SI RIKAM,A LE ZE SI S NIM NA DRUHOU STRANU TAK ROZUMIM A NIKDO UZ MI TAKHLE NEBUDE ROZUMET, ALE TO JEN PROTO, ZE JSEM SLABOCH. JSEM FAKT ZTRACENA.

Myslím, že lepší příležitost, než že jste každej v jiném státě, k rozchodu už mít asi fakt nebudeš dumbom lol

Upravil(a) Santala (16. 11. 2007 13:41)

Není tady

#17 16. 11. 2007 13:43

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

Chudinko smile

Není tady

#18 16. 11. 2007 13:44

Kattie
♥------

Vem nohy na ramena a utíkej, seč ti síly stačí!!!!!!

Není tady

#19 16. 11. 2007 13:45

Santala
♥♥♥♥♥♥-

KALIK napsal(a):

Chudinko smile

No, vždy jsem toho tolik neřekla - ne ?  lol

Není tady

#20 16. 11. 2007 13:46

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥

To bylo na ivetosku, měl jsem dojem, že to chce slyšet smile

Není tady

#21 16. 11. 2007 13:50

cilka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: ústecký kraj

Není tady

#22 16. 11. 2007 13:59

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Web

Bellagambi napsal(a):

To tak už někdy bývá, že správné řešení je to nejt잚í. Takže přeji hodně sil, aby si našla odvahu se k němu nevracet.

Hodně nepovedená metafora...na což se dobře rýmuje: najít odvahu se po špatném jídle vyzvracet :-)
Víme, že se nám uleví a že to skoro na 100% pomůže. Ale nechce se nám při té představě, že se budeme chvilku dávit a že to taky trošku bolí.
Tak někteří raději hekají a skučí celý večer a celou noc, než aby našli odvahu k ráznému řešení :-)

Není tady

#23 16. 11. 2007 14:01

Santala
♥♥♥♥♥♥-

Nicolas napsal(a):

Bellagambi napsal(a):

Hodně nepovedená metafora...na což se dobře rýmuje: najít odvahu se po špatném jídle vyzvracet :-)
Víme, že se nám uleví a že to skoro na 100% pomůže. Ale nechce se nám při té představě, že se budeme chvilku dávit a že to taky trošku bolí.
Tak někteří raději hekají a skučí celý večer a celou noc, než aby našli odvahu k ráznému řešení :-)

Správně Ivetoško ! Hurá - strč si prst do krku - a ho mᚠrychle z krku lol

Není tady

#24 16. 11. 2007 14:09

ivetoska
♥------

cilka napsal(a):

ivetosko, přečti si to:  http://plicnik.jinak.cz/knihy/laska_manipulace.htm

ty jo ted jsem to docetla a to na nej tak presne sedi ze to ani neni mozny. diky moc, je to fakt husty

Není tady

#25 16. 11. 2007 14:15

Santala
♥♥♥♥♥♥-

ivetoska napsal(a):

cilka napsal(a):

ivetosko, přečti si to:  http://plicnik.jinak.cz/knihy/laska_manipulace.htm

ty jo ted jsem to docetla a to na nej tak presne sedi ze to ani neni mozny. diky moc, je to fakt husty

Najdi si jinou zábavu " než komunikovat "s ním.

Cokoliv - maluj, cvič, čti - choď pařit - vyspi se s někým gloria , to všechno tě "hodí" jinam a ukáže jinej úhlel pohledu.

Držím palce !

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí