Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 13. 12. 2007 13:01

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jakou kočičku?

suri,
nebýt to peršanka, řeknu, že mᚠdoma ségru mého kocoura.
Tuhle jsem otevřela dveře na chodbu - má snad 30m čtverečních a hodila mu na ni jeho oblíbený míček, aby se trochu proběhl...
Přikrčil se, zavrtěl zadkem, zavrtěl ocáskem a vyrazil.
Bohužel skočil na rohožku a ta se s ním rozjela chodbou jak utrženej vagon.
Milagro zapřenej na rohožce jak lev Diego na kře v Době ledové, letěl chodbou, vytřeštěný oči a nechápal ..... Jakmile se to sním zastavilo, seskočil, udělal vrtuli, málem netrefil dveře a proletěl bytem jak tornádo. Pak zalezl pod synovu postel a několik hodin s nikým "nepromluvil"
Já jen s hrůzou očekávám jeho "pomstu".
Vzhledem k tomu, že brzy mu přibyde kámoška, myslím, že je hrůza na místě roll


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#27 13. 12. 2007 22:20

x56325
Host

Re: Jakou kočičku?

Možná to byly rodný sestry v minulým životě. smile

A s pomstou počítej. My jsme si nedávno vyrazily s máti na nákup. Během tří hodin jsme byly zpátky a zjistily jsme, že před odjezdem se nám povedlo zavřít Marjánu do sklepa. Teda - kdyby nebyla zvědavá jak slepice a nemaskovala se, tak by se to nestalo.
No, úhony určitě nedošla, byla napapaná i nabumbaná, přesto se vrhla k miskám, jako když měsíc nekonzumovala. Čučela jako kraken, mrskala ocasem a vypadala, že nám to nedaruje.
Zatím jsme umyly roštěnky, co jme koupily, nechaly je na lince a na chvíli jsme odešly. Když jsme se vrátily, ozývalo se zpod stolu zuřivý mlaskání a chrochtání.  Máňa tam seděla, vedle sebe dvě lehce ožrané a silně oválené roštěnky...
A koukala tak jako - "sem vám to nandala, co?"
A vysvětluj jí, že má přísnou dietu... tongue
Mimochodem, hovězí je stejně nezdravý a ty meruňkový knedle byly mňam!

Jo, jo. Lituju lidi, co živořej bez zvířat... smile

Upravil(a) surikata (13. 12. 2007 22:22)

 

#28 14. 12. 2007 19:58

x56325
Host

Re: Jakou kočičku?

Tak co, Pan, už se Ti doma řežou dva raubíři?? big_smile

 

#29 14. 12. 2007 21:49

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jakou kočičku?

Před hodinkou jsem dorazila.
Malá cestu "probrečela"(cca 60 km), ale teď je v klidu. Dokonce jsme stihli i veterináře, dostala zatím jen odčervovací pastu, za týden jdeme na "včeličku".
Teď se rozvaluje se na gauči a Milagro kolem ní krouží jak správněj mačo smile) Když se jí zdá, že je moc blízko, tak na něj zasyčí. On je evidentně mimo.... baba v revíru!
No prostě pohled pro bohy smile)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#30 14. 12. 2007 23:03

x56325
Host

Re: Jakou kočičku?

Tak držím palce, a se nezahlušej.
My jsme jednou Marjáně chtěly pořídit kamaráda (jeho panička si pořídila nový kanape, tak se jí tam kocour nehodil), ale naše mňaudáma ho doslova zafackovala za stěnu v obýváku. Stěnu jsme rozebrali, kocoura vyprostili, a ta megera ho zaštěkala do skříně v chodbě.  Naše pokusy o jejich smíření skončily mojí prokousnutou rukou.
Tak snad to u vás nebude taková divočina.
A gratuluju k přírůstku!

 

#31 15. 12. 2007 11:50

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jakou kočičku?

"Oukávání" pokračuje smile
Noc proběhla v pohodě, Milagro tradičně v mé posteli, Nena "si ustlala" na gauči v obýváku. Dokonce ani nebrečela - je ji deset týdnů.
Ráno jsem se vyděsila, že se mi do bytu propašoval pes.
Milagro se pokoušel Nenušku profackovat a ona na něj "vrčela a štěkala", jak psi v jejím původním domově.
No prostě bomba smile
Teď potřebuju pro vodu, protože máme havarii a z kohoutku teče jen užitková, ale neodvažuju se je tu nechat samotný.... zatím oba spěj, ona na gauči, on na mém/jeho houpacím křesle. Ale nevím, nevím....


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#32 15. 12. 2007 20:00

zuzík22
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 1076
Web

Re: Jakou kočičku?

Pandorraa: tak to je super, to je skvělej vývoj, my když jsme přivezli k našemu kocourovi kamarádku kočku, taky tak nějak 10 tejdnů jí bylo, tak první dny když chtěla odpočívat nebo spát, tak zalejzala za postel, kam se velkej kocour už nenacpal. Zhruba tak tejden trvalo, než se odvážila před ním zavřít oči a to jí vůbec nijak neubližoval, jen na ní byl zvědavej, chtěl jí blíž prozkoumat. Taky jsem se hrozně bála ty první dny, aby si něco neudělali smile


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29651.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29652.png

Není tady

 

#33 15. 12. 2007 21:23

x56325
Host

Re: Jakou kočičku?

Tak to gratuluju, myslím že máte vyhráno. Když se nezardousili do rána... smile
Ale těš se! Když má bláznivou čtvrthodinku jedna kočka, je to rachot, co teprv až to chytne dvě, nedej bože obě najednou... lol To aby sis doma našla tichej kout, kam se budeš v případě bombardování moct evakuovat...

 

#34 15. 12. 2007 21:43

zuzík22
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 1076
Web

Re: Jakou kočičku?

já jsem zjistila, že naše kočky maj to hlavní řádění načasovaný na dopoledne, když jsme v práci. Když jsem náhodou dopolede doma, třeba takhle o víkednu, tak to s nima musím vydržet, vždycky kolem proletěj, skáčou ze skříně na skříň, no prostě blázinec smile Jsou v tom načasování vůbec srandovní, kočka mě jednu dobu každej den budila 5 minut před zvoněním budíku.. Pak se změnil čas a budila mě o hodinu dřív smile


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29651.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29652.png

Není tady

 

#35 16. 12. 2007 11:20

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Jakou kočičku?

No tak vám holky nevím.....
V bytě není jediná skříň a tím nejvyšším "objektem", který se zde nachází, jsem já sama smile

Kočky dnes spořádaně spaly obě v mé obrovské posteli. Nejdřív se cice popraly - ta malá si nenechá nic líbit, je vidět, že vyrůstala společně se smečkou koček a psů smile
Ten velký je z ní paf, ale řekla bych, že je i zvědavý...

Naštěstí v bytě je toho hodně málo, co by mohly zničit, já strašně nerada uklízím, takže nejsem příznivcem žádných zbytečností a svoje "poklady" jsem uklidila tam, kam nesmějí, tedy do šatny nebo nejvyšších pater knihovny, po ní je šplhat zatím ani nenapadlo a navíc se domnívám, asi bláhově, že to ani dost dobře nejde smile

No snad jen kytky...... Tak to pak na ně ale budu zlá! Zatím jim stačí vozit se na "podnosech", na kterých jsou kytky umístěny. Mají kolečka, takže se mi některá z koček sem tam strefí do nohy, když na druhém konci místnosti "vařím" smile))

Ve finále je s nimi ale legrace, však vono to pudeeeeee smile)


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#36 23. 12. 2007 12:54

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Jakou kočičku?

Kočky, že neumí šplhat po knihovnách? big_smile lol 
Tohle, když bylo koátko, tak neumělo ani vyskočit na křeslo. Teď není místo, kam by se nedostala tongue


http://farm3.static.flickr.com/2023/2130879350_6062e077f8_m.jpg

Upravil(a) bublinka (23. 12. 2007 12:56)


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#37 25. 12. 2007 14:37

carlo
♥♥-----
Registrovaný: 23. 1. 2006
Příspěvky: 83

Re: Jakou kočičku?

Jako vanocni darek jsme si s manzelem nadelili kocourka z utulku. Je mu cca 5 mesicu a je to ruska modra kocka - mix. Je to nase prvni kocicka a tak nemame zadne velke zkusenosti. Uznavam po 3 nocich, ze postylka je vyhazovani penez, protoze kocourek spi s nami v posteli. Do bedynky zacal chodit hned a take jsem mu koupila ksiry a vzala ho ven pred barak. Moc se mu to libi. Mam akorat jeden problem. Nechce me zrat zadne konzervy, ani masicko ani ryby. Ji jen granule, na ktere byl zvykly v utulku. Nechci ho nutit, ale bojim se, protoze je docela hubeny. Muzete me nejak poradit?
Bublinka; taky mame takovou stenu a uz si ji Kubicek (kocour) zacina se zajmem prohlizet.

Není tady

 

#38 25. 12. 2007 16:42

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Jakou kočičku?

Není nic špatného na tom, že vám kocourek nebaští konzervy či maso.  V kvalitních granulích má vše, co jeho tělíčko potřebuje a postupně i zesílí, chce to jen čas a možná raději s prvním značkováním i kastraci.

Není tady

 

#39 25. 12. 2007 18:52

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Jakou kočičku?

Carlo, jedna moje známá má taky dvě miciny, co baští jen granule a jak se mají k světu. Takže z toho bych si hlavu nedělala.
A ony ty konzervy po pravdě řečeno toho masa v sobě moc nemají. roll  Teď jsem naší micině koupila spešl konzervu na Štědrovečerní večeři   lol  a zjistila jsem nakonec, že konzerva obsahuje celých  4% masa hmm

Jo a taková stěna, to je pro kočku výzva, tu určitě brzo zdolá  big_smile
Naše kočka se taky ještě pravidelně houpe na záclonách, takže záclony jsou plné děr, kytky jsou ohryzané a okolo je rozhrabané hlína, sedačka rozškrábaná... ale co je to oproti radosti, kterou takové zvířátko přinese  lol  lol

Upravil(a) bublinka (25. 12. 2007 18:53)


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#40 25. 12. 2007 21:31

x56325
Host

Re: Jakou kočičku?

Carlo, jen klííííd. Naše madam baští výhradně granule, ještě k tomu dietní (nic jiného nesmí, dělají se jí močové kameny), a když mi včera hupsla na břuch, tak teda fakt nejeví známky podvýživy.

 

#41 28. 12. 2007 9:57

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jakou kočičku?

Na kočičí téma mám smutnou zprávu.
Moji kočku Micku jsem viděla naposled v neděli, vyprovodila mě kus cesty a domů se zatím nevrátila. Obhlédla jsem její úkryty, blízké okolí a nikde nic.

Carlo, Micka je doma taky na granulích, i když si venku uloví myšku

Není tady

 

#42 28. 12. 2007 15:05

abba
Host

Re: Jakou kočičku?

Heluška napsal(a):

Na kočičí téma mám smutnou zprávu.
Moji kočku Micku jsem viděla naposled v neděli, vyprovodila mě kus cesty a domů se zatím nevrátila. Obhlédla jsem její úkryty, blízké okolí a nikde nic.

Carlo, Micka je doma taky na granulích, i když si venku uloví myšku

Helusko, mozna se jeste vrati. pokud nebyla kastrovana, tak se mohla nekde "zamilovat", mohla se taky nekde na kratky cas "zabydlet" u dobrych lidicek, kteri ji poskytli jidlo a utulek v domneni, ze je o opusteneho ubozacka a ji se tam zatim libi, tu treti variantu nechci radeji psat.  Mne se takhle jednou vratil kocourek po dvou tydnech. Kdyz se neukazal doma ctvrty den, tak mne syn udelal na PC oznameni s fotkou a ja jsem na kazdy sloup vyvesila jeho fotku s popisem, dokonce jsem volala na mistni policajty a upozornovala jsem je na to, ze zde urcite radi nejaky zlodej kocek, ktere potom prodava do laboratori, prohledala blizky lesik, zadne ostatky jsem nenasla, ptala jsem se jedinych sousedu ktere mame asi pul kilometru od nas a u kterych obcas bydlel a nic. Jak rikam, asi po dvou tydnech jsem vesela pradlo na zahrade a probirala jsem jsem se segrou meho milovaneho Kubicka, co se mu asi tak mohlo stat, kdyz najednou moje sestra vyvalila oci a rika: Jezisikriste na nebi, podivej se kdo si to k nam kraci. A on to nas Kubik, s ocaskem nahore a holomek jeden nebyl ani pohublej ani orvanej, proste nic. Dnes uz je Kubicek v kocicim nebicku a ja jsem nikdy  neprisla nato, kde ty vic jak dva tydny prebyval.

Co se tyka kociciho jidla. Ja mym kocourum davam jak konzervy, tak suche zradlo. Ja totiz nevim, cim budete krmit ty vase milacky az zestarnou a vypadaji jim zoubky. Nemyslim to ve zlym, jenom vim, ze kamaradka ma 19 let starou micinku a ta chudinka ma jeden zub a verte nebo neverte, zere jenom spagety:D

 

#43 28. 12. 2007 21:17

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jakou kočičku?

Právě že je kastrovaná, prošla jsem široké okolí a žádné stopy, poptávala jsem se.
Už jsem připravená na to, že se nevrátí.

Není tady

 

#44 29. 12. 2007 0:56

abba
Host

Re: Jakou kočičku?

Helusko, tak to mne opravdu mrzi. V zime asi velkou sanci na preziti nema. Jak dlouho jsi tu kocicku mela?

 

#45 29. 12. 2007 17:23

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jakou kočičku?

Počítám, počítám asi tak 6 let.
Hned zkraje se nám v domácí porodnici okotila za asistence psa. Bylo to úžasné období.. 4černá koata s bílými ponožkami nebo kravatkami, první krůčky, hledání cecíčku, žduchaná o lepší místo, pak první vypuštění z kočičího domečku, první pokusy se vyškrábat do koč. záchodu. Báječné divadlo v přímém přenosu

Není tady

 

#46 29. 12. 2007 18:17

Zlata
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 7. 2006
Příspěvky: 215

Re: Jakou kočičku?

Heluško,ještě neztrácej naději. Sousedovic kastrovaná kočička  se takhle ztratila vloni na jaře. Už ji dávno oplakali, když se zničehonic v srpnu objevila zpátky. Byla pryč několik měsíců a taky nikdo neví kde je strávila.

Není tady

 

#47 29. 12. 2007 19:22

abba
Host

Re: Jakou kočičku?

Tak to uz sis na ni zvykla, vid?  Vis co, nadeje umira posledni a jak pise Zlata, mozna se vrati. Podle toho co pises, tak Micina je (pisu schvalne v pritomnem case) cernobila  cicina? Cernobile kocicky mam nejradeji i kdyz ted mam posledniho z jedenaci kocicek zrzouna. Je uz to stary, ubrblany kocour, ale je to porad moje bejby a protoze je posledni, tak se o neho dost bojim a nechci ho moc poustet ven. Tak sedi u dveri a beka tak dlouho, az ho pustim. Kdyz s nekym telefonuju a kocour je u dveri, tak se mne lidi do telefonu ptaji, jestli mame doma kozu  yikes)))). S kocickama se clovek nikdy nenudi a ja si zivot bez kociciho kamarada nedovedu predstavit. Ahoj Helusko a drzim palce at Micka najde cestu domu.

 

#48 29. 12. 2007 19:29

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Jakou kočičku?

Holky, měla jsem vždy pejsky...
ale co máme kočičky, otevřelo mi to přece jen jiný svět, svět , který je mi blízký. Nezávislost, volnost, nevychovatelnost, hrdost, jinakost. To jsou kočky.
Máme dvě.
Přestože je necháváme kastrovat, přesto zůstávají samy sebou...obdivuji je. Jednou se stanu kočkou...smile
Jo, už vím, proč se spojují kočky s čarodejnicemi...
Jsou intuitivní, krásné a vždy své.

Není tady

 

#49 29. 12. 2007 20:32

abba
Host

Re: Jakou kočičku?

Tak mne odmalicka rikali kocici mama. Psa jsem nikdy nemela, mam rada vsechny zviratka, ale kociny jsou moje krevni skupina. Souhlasim s Damilou, ze kocky jsou uplne neco jineho nez psi. Kocka se dokaze urazit, kocka je nezavisla, hrda a vzdycky sva.
Vsechny moje kocky pochazely z ulice, kde jsem je nasla bud zranene a nebo v zbidacene, zablesene, ale vsechny jsem si vzdycky vypiplala a kazda mne necim obohatila, teda hlavne jsem obohatila mistni veterinarku.

 

#50 29. 12. 2007 23:19

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Jakou kočičku?

Micina je úplně černá, obyčejná kočička a pes úplně bílý.(Její přítel by nádherný kus v černobílém provedení.) Chodíme se venčit jako známá trojka.
Pocházím z vesnice, ale bydleli jsme v bytě. Zvířata kolem jsou mi normálním jevem, ale až tak na tělo to zavedla dcera.
Máte, holky, pravdu. Kočka je mi blíž ze stejných důvodů
Další čiču si ale nepořídím i když je to lákavá představa. Mám děti moc daleko a jezdím na dlouho
Ale můj pes je dobrý spolupracovník, aby mu to nebylo líto.
 

A víte co? Bála jsem se psů i hus a kohoutů.Šla jsem ze školy klidně i potokem, abych se jim vyhnula (pokud jsem šla sama). Byla jsem všem pro smích. A to mi v tomto životě žádné zvíře neublížilo.
Už vám skočil kohout na hlavu? Mně taky ne, ale děsná představa.
Už vás štípla husa? Docela bolestivé,ale za ten strach to nestojí.
No to už jsem mimo mísu
Díky za podporu

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů