Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 12. 11. 2007 13:06

wocinka
♥♥♥----

Jakou kočičku?

Dobrý den, ráda bych poprosila o radu. Bydlíme s manželem v domečku na venkově, máme roční dítě a dva "venkovní" hafíky. Rádi bychom si pořídili kočičku. Domácí, "gaučovou". Problém je, že netušíme, jaké plemeno by bylo nejvhodnější. Máme představu přátelského a hravého tvorečka, který se přijde pomazlit a pohrát si, pokud bude mít náladu, ale uvážili jsme i kam jí dát košík, kam se uchýlí, pokud tu náladu mít nebude. Poradí mi prosím někdo?

Není tady

#2 12. 11. 2007 13:24

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Re: Jakou kočičku?

Já mám doma obyčejnou micinu z útulku. Nechtěli jsme kočku, která by vypadala jako chlupatý polštář a navíc jsme dali domov opuštěnému nechtěnému koťátku. Za "papírovou" bych ji nevyměnila ani za nic. Je hrozně nanáročná - sní, co jí dáme, co se týká srsti, tak ji jednou za čas vykoupu a pokud má náladu, tak se i přijde pomazlit big_smile

http://www.chytrazena.cz/fotoalbum/doma … -3643.html

Není tady

#3 12. 11. 2007 13:46

wocinka
♥♥♥----

Jéé, micinka je nádherná. Nad kočkou z útulku jsme taky uvažovali, ale nevim jestli by netrpěla tím, že by nechodila ven :-/ . O plemenu jsem mluvila spíš proto, že u klasický "miciny" mi přijde jako sázka do loterie jestli bude mít ráda děti nebo ne, kdežto šlechtěný číčy maji k určitým věcem víceméně vrozený dispozice. Nebo ne?

Není tady

#4 12. 11. 2007 15:15

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Ta naše byla za celý život venku asi 5x a teď už tam nechce vůbec-bojí se, je tam zima a vlhko... no prostě doma v posteli je nejlépe stolt No a co teprve vyhřívat si zadek na topení a koukat z okna!! smile Co se týká plemen a jejich vlastností, tak osobně nemám zkušenosti - všichni v mém okolí mají v bytech klasické miciny...

Není tady

#5 12. 11. 2007 15:19

wocinka
♥♥♥----

A myslíš, že by se ta číča dala - jak to říct - na naše dítko navyknout? Nemám strach, že by jí nějak týrala, odmalilinka je zvyklá na naše hafany a ví moc dobře, co si může dovolit a co ne, mimoto pokud nespí, tak je pod permanentním dohledem a jak jsem psala, číča bude mít pelíšek, kde nebude rušená, ale víš známá má kocoura, odmala je s dětma, ale jak ten je ostrej... o hraní nemůže být ani řeč :-/

Není tady

#6 24. 11. 2007 10:34

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

wocinko a proč nechceš, když bydlíš v domku na venkově, aby kočka chodila ven? va To je jedna z největších kočičích radostí... Mám tři britské, kastrované, kocoury, dva modré a jednoho bílého... Mají přesný, noční "courací" režim, (daly by se, podle nich řídit hodinky... lol ) Ven chodí "sklápěčkou" v okně (to aby se cítili pořád doma v domě), pravidelně dostávají pipetku za krk, prášky na odčervení a jezdí na prohlídky a na "vitamínovou včeličku". Mazlí se tak, že je to někdy i na obtíž, u všeho asistují a "doma", jsou společně s lidmi, v jedné rodině. Můžeš mít doma kočku a nepouštět ji ven, pak je to, když ta možnost je, ochuzená chuděrka...Když si pořídíš kočku, tak, jako píšeš o psech, "venkovní", není to "člen rodiny"...butter ...a ty přijdeš o všechno, co vztah, mezi člověkem a kočkou nabízí... Prostě, když chceš milou a mazlivou kočku, "zdravotně nezávadnou", nemá s tím chození ven, nic společného... jen se o ní, prostě, musíš starat a neváhat investovat do vet. péče a do ostatních věcí, které kočka musí "doma" mít... Košík, je věc, pro kočku zbytečná... Buď je doma a lehne si, kam chce, nebo se urazí... big_smile Investice do "košíku", který by byl na určitém místě, je vyhození peněz z okna...Stejně tak kočičí WC. Pokud bude moci kočka ven, nepotřebuje WC...na tu funkci, v mimořádných případech, třeba kotěcího věku, či později nemoci kočky, postačí plastová nádoba (lavor, krabice atp.) Pokud ti bude kočka chodit ven, dala bych určitě přednost krátkosrstému plemenu... stolt Ale ať tak, nebo tak, nejdůležitější je, z jaké "rodiny" kotě pochází... Co kočka, to jiná povaha a plemenem se dá jen částečně hádat, na povahové vlastnosti... Výběr kotěte je rodinná záležitost a je líp, budeš-li moci v "mateřské rodině" posedět a udělat si obrázek. Kočka "máma" by neměla být bázlivá, zanedbaná a "lekavá"... Nejlepší je, když si vezmeš kotě, které k tobě samo přijde... stolt tummenupp Říká se, že kotě a kočka též... pozná, že právě ten určitý člověk, jej bude mít rád. Nevím, jak to ví, ale funguje to! Kočka se pak smíří i s takovou "pohromou", jako je přírůstek v rodině, asi právě proto, že to všechno "dopředu" ví... lol A vůbec, jestli budeš chtít něco vědět, "majlni"...lol

Není tady

#7 25. 11. 2007 20:40

zuzík22
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Web

My máme dvě kočičky britky a moje mamka další dvě obyč kočičky, jednu nalezenkyni a jednu si vzala z útulku. Všechny tyhle čtyři kočičky jsou trvale zavřené v bytech a myslím si, že to chudáci nejsou. Zvyknou si na to a naopak ven se bojí. Možná je to i tím, že jsou u nás i u mámy kočky po dvou, tak maj společnost a nenudí se. My ty naše dvě občas vozíme na víkendy k rodičům, kde je pouštíme na zahradu. Kocourek se vždycky nadšeně proběhne tak na dvě hoďky, tomu se to líbí, ale kočičce se ven nijak zvlášť nechce, drží se blízko u baráku a mimo zahradu nejde. Takže si fakt myslím, že pokud jsou kočky zvyklé být zavřené a mají dost podnětů, aby netrpěly nudným životem, tak že jim to nevadí.. Jo a taky si myslím, že je úplně jedno jestli je to kočka papírová nebo nepapírová, z těch našech čtyřech má každá úplně jinou povahu, ale všechny jsou jakž takž mazlivé.. byla bych za to, vzít si nějakou z útulku, tam maj spoustu krásných kočiček a přitom málokterá najde nový domov

http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29651.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29652.png

Není tady

#8 27. 11. 2007 11:07

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Taky mám doma obyč kotě - kocoura.
Jít ven rovná se pro něj naprostá pohroma. Když se mi podaří snést ho z druhého poschodí před dům a neutrpět fatální škrábance, je to výhra. Stejně hned, jakmile mi "uteče" a skočí na zem, peláší zpět ke dveřím, o které se předními packami opře a jakmile jde někdo ven, proklouzne zpět. Rychlostí světla dorazí k mým dvěřím, které začně "podhrabávat". Chová se tak teď, choval se tak i v teplých podzimních dnech, kdy jsem to už zkoušela ho dostat ven. Asi to vzdám... Jediné, co miluje, jsou noční procházky po střeše. Na delší dobu, jak 30 minut ale ještě nezmizel a většinou stejně chodí zkontrolovat, zda jsme mu nezavřeli okno...
Je to nalezenec a tak si někdy myslím, že ho asi tvrdě vykopli z domu a on si to pamatuje.
Jinak souhlasím s Helgou, investice do pelíšku byly vyhozený peníze, v podstatě v něm přebývá jen když je dlouho doma sám a tedy trucuje.
Jo a mazlí se strašně rád. Až mi z toho jeho studenýho vlhkýho čumáčku, který mi s oblibou strká do obličeje nebo do jamky na krku, běhá někdy mráz po zádech. Nicméně každé ráno čeká až se probudím a pak to vypukne, stejně tak večer než usnu. K tomu ještě kdykoliv má přiležitost i přes den, takže jsme oba tak vymazlení, že není důvod k reklamacím smile))

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#9 27. 11. 2007 13:27

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Srdce mě táhne k britským modrým  nebo  mít takového Garfielda! Nějak matně tuším, proč se mi líbí,jsou jako já, pěkně kulaté, lenošivé a k pomilování cool

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#10 27. 11. 2007 18:09

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Regi, mě zase nadchla turecká angora, ale když vidím ty peníze, co to kotě stojí, vypravím se asi raději do nějakého útulku.

Není tady

#11 28. 11. 2007 10:12

Somaia
Host

Pandorraa napsal(a):

Taky mám doma obyč kotě - kocoura.
Jít ven rovná se pro něj naprostá pohroma. Když se mi podaří snést ho z druhého poschodí před dům a neutrpět fatální škrábance, je to výhra. Stejně hned, jakmile mi "uteče" a skočí na zem, peláší zpět ke dveřím, o které se předními packami opře a jakmile jde někdo ven, proklouzne zpět. Rychlostí světla dorazí k mým dvěřím, které začně "podhrabávat". Chová se tak teď, choval se tak i v teplých podzimních dnech, kdy jsem to už zkoušela ho dostat ven. Asi to vzdám... Jediné, co miluje, jsou noční procházky po střeše. Na delší dobu, jak 30 minut ale ještě nezmizel a většinou stejně chodí zkontrolovat, zda jsme mu nezavřeli okno...
Je to nalezenec a tak si někdy myslím, že ho asi tvrdě vykopli z domu a on si to pamatuje.
Jinak souhlasím s Helgou, investice do pelíšku byly vyhozený peníze, v podstatě v něm přebývá jen když je dlouho doma sám a tedy trucuje.
Jo a mazlí se strašně rád. Až mi z toho jeho studenýho vlhkýho čumáčku, který mi s oblibou strká do obličeje nebo do jamky na krku, běhá někdy mráz po zádech. Nicméně každé ráno čeká až se probudím a pak to vypukne, stejně tak večer než usnu. K tomu ještě kdykoliv má přiležitost i přes den, takže jsme oba tak vymazlení, že není důvod k reklamacím smile))

Naprosto stejného "přeplašeného" nalezence mám já. Bojí se hlasitých zvuků, nesnáší šustění igelitových tašek, je to závisláček. Obdobné pokusy jako ty tvoje, dostat ho ven taky selhaly. Jednou omylem vyskočil z okna a nedokázal se dostat zpátky, bylo to nad ránem. Nehnul se z místa kam dopadl.... i když právě v tom místě byly zbytky špinavé kaluže, řval jako raněné zvíře ,než jsme ho zaslechli. Jakmile jsem otevřela dveře, do bytu mi vrazila šílenou rychlostí blesku černá, špinavá a zděšená koule. big_smile  Taky si říkám...bůhví, co ten můj miláček musel zažít než se k nám dostal( jako 3 měsíční), taky si myslím, že s ním asi někdo nezacházel v rukavičkách. Bohužel z toho nikdy nevyrostl.
Když ho Pan někdy budeš brát ven, třeba na veterinu, je dobré přes něj rychle přehodit ručník... utemovat packy a pak hodit na rameno a pevně přidržovat v ručníku, věř zkušené, tohle přežije bez ujmy. Ovšem musíš si počínat dostatečně rychle big_smile.  Tak se vyhneš škrábancům a myslím, že to je šetrnější jak k tobě tak k němu.

#12 28. 11. 2007 11:48

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Som,
k vet jezdíme v přepravce, protože ruce halt musím mít na volantu.
Ze začátku dost vyváděl, teď už jen pofňukává. Je mu doufám už jasné, že ho z té protivné klece vždycky vyndám smile

Není tady

#13 28. 11. 2007 12:53

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Tak ta naše už nás naučila, že když je v přepravce a jedeme autem, přepravka NESMÍ být na sedadle spolujezdce. Pokud řidič na tuto podmínku zapomene, tak se mu na ruce při každém řazení objeví další zásek smile Micina totiž číhá s packou mezi mřížema a mstí se big_smile
No a dostat  jí do přepravky je skoro nadlidský úkol...

Upravil(a) Ladie (28. 11. 2007 12:53)

Není tady

#14 28. 11. 2007 13:31

Somaia
Host

Pandorraa napsal(a):

Som,
Ze začátku dost vyváděl, teď už jen pofňukává. Je mu doufám už jasné, že ho z té protivné klece vždycky vyndám smile

No, tak to jste ještě OK, protože já toho svého osmikiláče už do přepravky ani nenarvu, otvor už vykazuje menší rozměr než kocour lol Naposledy  v ní byl při kastraci  a od té doby už nemám to srdce.... zůstaly tam po něm dva utržené drápky a vůbec to byl tak srdcervoucí pohled, když tam s sebou mlátil, že mě to občas ještě straší ve snu.

#15 28. 11. 2007 17:05

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Zase, jak jsem to pročetla, mě vaše zkušenosti utvrdili v tom, že ať s PP, či nikoliv... kočka je kočka!!! lol Je fakt, že plemeno jen dává "jakýstakýs" nástin povahy, ale co kočičanda to osobnost! tummenupp stolt Jak jsem psala, máme tři britský "kluky" a každý má jinou "náturu" a právě ta povaha kočky mě přijde, že stírá ten "plemenný" rozdíl a když si padne číča, s dvounožcem do oka, je úplně jedno, jestli PP má a nebo jste se s ní "seznámili" u popelnic. Měla jsem kocoura 18 let, jako kotě "řval" naproti domu na stromě, sousedka jej sundala a dala ke mě,  "...jen na pár dní, než mu něco najdem!" ...a byla to osobnost s velkým "O"... stolt Ono asi hlavně záleží na tom, jak se kočičanda zařadí do běhu domácnosti, jakou pozici si vybuduje a pak se stává rasa, vedlejší... Jiná věc je, když chce někdo mít ve své společnosti jedince určité vizáže, to pak zas sází "vabank", že jim to nebude klapat tak, jak by mělo... i to se stává... stolt Pro spokojené "soužití" se (a nejen mě), osvědčilo, nechat kotě, aby si vybralo. Nevím jak to dělaj, ale kočka pozná dvounožce, co je "vhodný" k soužití... big_smile

Není tady

#16 28. 11. 2007 21:33

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Somaia napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Som,

No, tak to jste ještě OK, protože já toho svého osmikiláče už do přepravky ani nenarvu, otvor už vykazuje menší rozměr než kocour lol Naposledy  v ní byl při kastraci  a od té doby už nemám to srdce.... zůstaly tam po něm dva utržené drápky a vůbec to byl tak srdcervoucí pohled, když tam s sebou mlátil, že mě to občas ještě straší ve snu.

Obávám se, že mne to taky čeká..... Minule jsem musela přepravku "postavit" a "spouštět" ho do ní jako potapěče do hlubin sad
Teda vědět, co mne čeká, tak jsem se asi uesemeskovat nenechala roll Ale teď už jsem chycená kapitulation stolt

Není tady

#17 29. 11. 2007 9:35

Somaia
Host

Hellgo, to je přesný a tvoje slova potvrzuji. V případě kočiček to platí dvojnásobně, pro šťastné soužití si musí oni vybrat nás a ne my je.
Tak se to stalo i u nás, ten náš báječný kocour si nás našel, sám doputoval na místo určení a je to historka, kterou zná celá naše  širší rodina do nejmenších podrobností... big_smile Nikdy nezapomenu, jak ho při prvním setkání moje dcera zvedla ze země, on  se jí klidně a dlouze zadíval do očí a pak se čumáčkem dotkl jejího nosu. V ten okamžik bylo všechno jasné, dané a rozhodnuté.
Mám doma spoustu knih s "kočičími příběhy"o soužití s lidmi a všude je to  stejné. Ten, kdo nikdy s kočičkami do styku nepřišel nebo jen povrchně, tak nikdy nemůže pochopit, že každý tvoreček má svůj úžasný "charakter" a odlišují se od sebe stejně jako my lidi.
Na základě toho prvního políbení jsem si uvědomila, že si domu odnášíme typického kocouřího "džentlmena" a inteligenta a měla jsem 100% pravdu, je to klidný a rozvážný a čistotný "pan kocour", který se umí hluboce, soustředěně a telepaticky dívat do očí, ale mazlí se jen když ON sám uzná za vhodné. On  určitě od začátku věděl, že  my  ho nebudeme obtěžovat opičí láskou, nikdo ho nebude tahat a vláčet..... a naopak budeme VŽDY v pohotovosti, když se příjde "poducat" hlavou do hlavy lol To jsou vzácné okamžiky....

#18 29. 11. 2007 14:31

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

wocinka: Kámoška má ragdollku. Zbarvením je jako siamská, chlupy má ale delší. Překlad plemene by zněl "hadrová panenka" a to jí přesně odpovídá. Nechá se tahat, je hravá, nezákeřná, klidná, mazlivá. Kamarádka ji má v domě, kočka ven chodí minimálně. Je ráda doma, jen když je panička na zahradě, jde třeba s ní. Jinak je spokojená doma, má tam pelíšek, škrábadlo s prolejzačkou, hračky, záchod... Já měla jako dítě angorskou kočku, černou. Byla moc hodná, brácha ji věčně trápil, když jsem ho nehlídala, ale ona ho ani jednou nekousla, neškrábla...chodila i ven, po zahradách a když jsi jí zavolala jménem z balkonu, najednou jsi viděla, jak šplhá přes zahradní ploty a beží domů. Jako pejsek smile (Ale i ona někdy přinesla teda v hubě třeba chycenýho ptáka, to zas jo...) Pak jsme taky měli dva kocoury a jednu kočku. Obyčejný, nešlechtěný. Tak ty byli divočejší a při hře s nimi jsme dost často jako děti utrpěly různé škrábance a tak. Obzvlášt jeden kocour měl na bráchu pifku, takže ho sekl do obličeje, až mu tekla krev z očního víčka....a to byl na něj brácha v porovnání s tou angorkou fakt moc milej (na tu si jednou asi jako pětiletej dal takovou tu dětskou tabuli, pak polštář a pak si na ni sedl...no kočka řvala...a já ho parádně zmydlila, když jsem vlítla do pokoje...ale to zvíře se mu pak snažilo maximálně uniknout a když se jí to nepovedlo, tak jen tiše trpěla, když se jí snažil hladit...fakt, nikdy nekousla, nesekla...angorka no...).

Upravil(a) Eva36 (29. 11. 2007 14:39)

Není tady

#19 29. 11. 2007 17:15

x62358
Host

A já tady teď musím pochválit naší kočičku. Miláček je trošku nevrlá na jakékoliv živé bytosti. Ty malé - pavouky, mouchy, můry sní a na ty velký vrčí!, prská a občas jí ujede hysterický hejk a koušesajerdousí. Nicméně ji před rokem a půl přibyl kámoš pes zhruba o 30 kilo těžší a začlo rodeo. Prskání, honění, hystérie z obou stran. Tohle všechno trvalo až doteď, kdy ! když má kočička náladu ! nechá si olíznout ouško, bříško, zadek od svého kámoše a ba co víc, ona se o něj dokonce i otírá - normálka hubu vo hubu. Nechápu....myslela jsem že starýho psa (kočku) novým kouskům nenaučíš, ale NAUČÍŠ!!

#20 30. 11. 2007 18:05

x56325
Host

Můžou mi zde přítomné kočičí mámy vysvětlit, jak kočka pozná přes dvoje zavřené dveře, že krájím maso na řízky?  Že je schopná vyvrátit dveře, když ty řízky klepu nebo když začnu brousit nůž, to bych celkem chápala, ale jak pozná, že jsem na prkýnko položila maso, to mi hlava nějak nebere.
(Mimochodem, když jsem nekrájela a nepodávala přiměřeně velké kousky dostatečně rychle, ta bestie pussa se elegantně postavila na zadní, vytasila drápy a zaťala je tam, kde to bylo hodně nepříjemný.... )

#21 12. 12. 2007 10:06

zuzík22
♥♥♥♥♥♥-
Web

surikata: To je přesný yikes))) u nás je to to samý, stačí vyndat kuřecí maso z ledničky a koucour, kterej do té chvíle tvrdě spal vedle v pokoji se záhadně rychle objeví v kuchyni yikes) taky nechápem, jak to může vědět yikes)

Somaia: jaký máš hezký knížky s kočičíma příběhama? Doporuč mi něco...

Není tady

#22 12. 12. 2007 10:07

zuzík22
♥♥♥♥♥♥-
Web

jejda, ty smajlíci se měli smát...

Není tady

#23 12. 12. 2007 18:50

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

zuzík22 napsal(a):

surikata: To je přesný yikes))) u nás je to to samý, stačí vyndat kuřecí maso z ledničky a koucour, kterej do té chvíle tvrdě spal vedle v pokoji se záhadně rychle objeví v kuchyni yikes)

U nás stačí otevřít ledničku a micina hned sedí na barové stoličce (bar je hned vedle pracovní plochy linky, takže jí nic neunikne) big_smile

Není tady

#24 12. 12. 2007 22:12

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Dcera si vynutila psa a po letech přinesla mladou černou Micinu. Odjela za prací a zvířata zůstala.Je mi bližší kočka, asi proto, že ji nemusím venčit, buď se k nám připojí nebo ne. Pouštím ji ven, kdy ona chce. Problém je o prázdninách, to jezdím na pár týdnů pryč, za dcerami. Nad psem se obvykle nějaká blízká duše smiluje a vezme ho k sobě. Micina je odkázaná na svůj polodivoký způsob života, ale jasně, že má pravidelný přísun živin, kontrola schodiště je taky domluvená. Jinak to nejde zařídit.

Ten radar na maso u nás taky funguje spolehlivě. Mockrát jsem měla drápky zaťaté ve stehně.Je drzá, klidně si sáhne pro sousto až k puse, když má možnost.
Chytá myši, počká ( ne vždy) i půl dne na pochvalu a pak jsou u dveří jen zbytky- k nelibosti sousedů

Není tady

#25 12. 12. 2007 22:26

x56325
Host

Už jsem si začínala myslet, že je ta naše nádhera nadaná nadpřirozenými schopnostmi, ale nebude to tak horký.
Čas od času mívá tu svou bláznivou čtvrthodinku, a to pak lítá bytem, jak urvanej vagón po peróně, bere to komplet i s koupelnou, kde hupsne do vany, smykem se otočí, vyletí a pokračuje v krasojízdě.
Dneska se spletla.
Ve vaně bylo asi třicet čísel vody.
Ještě že v té vodě bylo taky namočené prádlo, takže nešla až ke dnu. Ale stejně si to nepřejte vidět. Ten její šok.
A ten výraz se kterým se hrabala ven (se zadnicí nasáklou vodou to jde asi fakt blbě!) byl nezapomenutelnej.
Než jsem doběhla, že ji chytím a vysuším, sadisticky proběhla skoro celým barákem. Vzhledem k tomu, že je to peršanka, to stálo za to.
Když pak sledovala, jak kmitám s hadrem a likviduju následky, vysloveně se ta potvora šklebila stylem: " Já ti dám, ty hnusná megero, napouštět mi do vany vodu, já ti ty vtípky osladím.."
Příjemné zpestření toho předvánočního blázince... smile

NÁŠ TIP:

Zápatí