Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 10. 11. 2007 19:38

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥

Vločková kaše

Tak náš taťka si poručil na nedělní oběd vločkovou kaši dumbom ....no sice nechápu,ale co bych pro něj neudělala,že? big_smile
Problém je v tom,že jsem ji nikdy nedělala,takže nevím vůbec jaký se dává poměr mezi mlékem a vločkama a jestli mám ty vločky namočit atd... dumbom

Děkuju smile

Není tady

#2 10. 11. 2007 19:55

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Re: Vločková kaše

Vločky je třeba namočit, nejlépe přes noc. Minimálně na prst nad vločky. Ráno pak uvidíš kolik nasály, případně naředíš, rozmixuješ a krátce povaříš a ochutíš.

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#3 22. 11. 2007 15:10

holka
♥♥♥♥---

Vločky není potřeba namáčet, stačí nasypat do hrnce, zalít mlékem, tak aby byly těsně ponořené, podle toho jakou chceš konzistenci. (Já je tedy nikdy nemelu, to si nedokážu představit. I na skautu jsme jedli poridge nerozmixovaný.) Necháš je přebublat varem, pak stáhnout na míň a přidáš např. cukr, nakrájené jablíčko, trochu skořice, hrozinky. Někdy si udělám třeba s trochou kakaa a oříškama. Nebo mi moc chutná úplně samotná, jen malinko medem oslazená a k tomu jím nějaký kompot.

Není tady

#4 22. 11. 2007 15:14

holka
♥♥♥♥---

PS: jedla jsem akši ráno a divila se že mám brzy hlad. Pak jsme si přečetla, že když tam přidám trošku tuků (ať už v podobě oříšků, nebo trošky másla), tak se to v těle nějak jinak zpracovává a pocit sytosti vydrží dýl. Vyzkoušela jsem - na špičku lžičky máslo a nalámat do kaše 2 vlašáky a fakt to funguje :-)  Doporučuju vločkovou kaši k snídani ! :-)

Není tady

#5 22. 11. 2007 17:43

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Holko, když je máš namočené, tak se rychleji uvaří a mixuji se proto, že ne každému jsou vločky vcelku příjemné v puse. A hlavně se mixují proto, aby se mohly dát malým dětem (nezaskočí). Nemůže je vdechnout.

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#6 22. 11. 2007 18:11

Bety
♥♥♥♥♥♥♥

Já kupuju v Bille ty Jemné, jsou už rozdrcené a nemusí se mixovat!

Strach je malá smrt...

Není tady

#7 22. 11. 2007 18:32

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Naše babička miluje kaši z ovesných vloček a připravuje si ji tak, že vločky v potřebném množství si dopředu umele - ovšem pozor, v mlýnku na mák!!! Tím pádem se vločky namelou na sypkou konzistenci - něco, jako hrubší ovesná mouka. Teď si ale nejsem jista, jestli umleté vločky sype do vařícího mléka, nebo do studeného a za stálého míchání nechá provařit roll
Já ovesné vločky konzumuji následovně - nasypu do misky, zaliji mlékem a nechám přes noc v lednici. Ráno namočené vločky smíchám s jogurtem a zdravá snídaně je na světě. Toto je pouze základní recept - podle toho, nač mám chuť, tak večer i s vločkami namočím buď ořechovou směs, nebo směs sušeného ovoce a přidám ráno buďto samotný bílý jogurt, nebo přidám i med nebo skořici - záleží na tom, s čím jsem večer vločky namíchala.
Další varianta je do předem namočených vloček přidat ráno čerstvé ovoce nakrájené na kousky a přidat místo bílého jogurtu jogurt ochucený.
V tomto směru se opravdu fantazii meze nekladou smile

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#8 23. 11. 2007 15:02

holka
♥♥♥♥---

Já si zas nedovedu představit rozemletý vločky. No, každému podle chuti......Když je nechám namočené pčřes noc, jsou pak druhý den jak bláto, když se nechaj převařit nenamočené v mléce, tak jsou akorát a udělají takový ten šlem akorát, že nejsou slizký.....Řekla bych že tak jsou o moc lepší než předem namočený. Ale vzpomínám si jak mamka si je máčela přes noc a pak je smíchala s kysanousmetanou a kakaem a moc si pochutnávala (tohle mně ale nejelo).
Kdybyste měl někdo další zajímavý recept z vloček tak sem s ním :-)  Já jinak vločky přidávám všude kam to jde - do karbanátků, buchet, jogurtů, trošinku jich namixuju i do banánovýho koktejlu......

Není tady

#9 29. 11. 2007 13:02

lojzik
♥♥-----

já je tedy taky nemixuju. ani malé jsem je nemixovala když byla mimino - alespon se naučila kousat kousky. když je to rozmixované, tak mi to příjde, jak haše. prostě mi ty kousky chutnaj. tady ti posílám oblíbené recepty z vloček - první je kaše, to druhé bramborák bez brambor s vločkami a to poslední kuře s vločkovou nádivkou. Když se koukneš na stránky www.nadoma.cz a v receptech si dáš hledat vločky, tak ti jich tam vyběhne přes 100, ale tohle jsou moji favoriti.
http://www.nadoma.cz/html/receptar/rece … p?id=11853
http://www.nadoma.cz/html/receptar/rece … p?id=48380
http://www.nadoma.cz/html/receptar/rece … p?id=14597

Není tady

#10 10. 12. 2007 21:20

holka
♥♥♥♥---

Díky za tip, myslim že jsou to výborný favoriti :-) Jen co budeme mít v kupě kuchyň určitě je vyzkouším.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí