Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#76 21. 1. 2008 13:32

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Zarlivost...

tlapička napsal(a):

Pan, poraď jak se mám dostat do klidu, když manžela kterého i přez všechno co mi udělal,mam ráda a nedokážu pochopit, že po 20letech mi řekl, že udělal chybu když si mě vzal, protože se k sobě nehodíme. Bydlí pořád s náma, výletuje s jinejma a sem přesvědčená že s nima i spí. a se mnou chce být jen kamarád. Jemu se to říká když ke mě už nic necejtí, ale já jo a nevím jak se toho citu zbavit. Dostala bych se do klidu hrozně ráda.

Vím, že několik osob se nad tímto bude smát a culit až na půdu. Ale vem to ďas. Ono některé osoby se diví, že mohu psát moudra a přitom si sám nepomoc. Já osobně si to vysvětluji dvojím způsobem. První, že je-li mozek pevný disk pak na něm jsou programy a mnohdy se stane, že jeden program funguje a druhý ne. U mě ten "přijímací" je out a vysilácí je in. Druhý, je jako u všech mužů, kteří došli osvícení a velkých mouder bylo vždy několik žen ve velmi těsné blízkosti (Mohamed, Budhha). Muž je celistvý a schopný máli partnerku, u žen to tak není nebo toho partnera mají jen v dosahu. Ale to je offtopic
Laki, řeknu ti několik osobních poznatků. Než jsem pochopil, že musím BM propustit tolik mě zraňovala a její jednání mě ubližovalo, včetně jednou ano bude po nevěře spolu žít a za týden jsem byl s kuframa za dveřmi atd.. Vlastně díky dceři před dvěma roky jsem propustil BM. Ona se mě zeptala, jestli mám mámu rád. Odpověď musí mít dvě úrovně. Jedna BM a já. Ano mám jí rád jako ženu i jako člověka který v jistém okamžiku stál u mého boku a byl v mé přítomnosti a mohli jsme se spolu milovat, žít a pracovat..... Bylo tam pěkné a i škaredé. Dnes jen vzpomínám. A dnes, by mám obsílku na její výživné a by ke mně chová nevraživost její pohledy, slova i chování mě nezraňují.
A druhá část je o tom, že ji (BM?) mám rád a miluji, nebo spolu máme dvě děcka /no dospěláky/. Na počátku jsme se o dětech nemohli nijak dohodnout a dnes, je ráda, že kluka vedu a o holku se starám a že ony /děcka/ mají jasno, že já jsem táta a ona je matka a že pokud příjdou s problémem se s námi na řešení a já s BM domluvím. Třeba jen písemně či SMskou. Jednání jako takové je nemožné, Ale není už třeba v SMSce ty debbile ten kluk tě potřebuje.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#77 21. 1. 2008 13:34

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

Pisatež, TO BOLA IRÓNIA... To, že niečo MUSÍ, napísala sama Laki, a Majka to spochybnila. Sorry, ale to je moja profesionálna deformácia, tlmoči iných. wink

tummenupp Jak se to říká, ale to spíš v SZ

Není tady

#78 21. 1. 2008 14:11

majkafa
Host

Pisatel napsal(a):

Majko, potácím se v depce přes 4 měsíce. POkud si vzpomenu na reakci na moje první fuňuknutí, bylo to o pomož si sám, pomoc mᚠna druhé straně své paže a hlavně něco MUS͊ dělat. Teď a hlavně z Tvých úst (pardon) písmenek čtu "Musíš si někoho najít?..." nerozumím tomu. Pro mě Musíš něco dělat je o tom dělat cokoli třeba chodit do přírody, chodit do hospody, chodit za ženskýma. Teď jsi mě dostala. Jsi moudrá holka prosšla jsis těžkým kusem života, ale tohle mě dostalo. Takže prosím vysvětlimi to. nevím sám co tedy mám dělat.

Pisateli, mᚠpříšerně dlouhé vedení. Vezmi nůž a ufikni pořádný kus.

#79 21. 1. 2008 14:45

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Majko, potácím se v depce přes 4 měsíce. POkud si vzpomenu na reakci na moje první fuňuknutí, bylo to o pomož si sám, pomoc mᚠna druhé straně své paže a hlavně něco MUS͊ dělat. Teď a hlavně z Tvých úst (pardon) písmenek čtu "Musíš si někoho najít?..." nerozumím tomu. Pro mě Musíš něco dělat je o tom dělat cokoli třeba chodit do přírody, chodit do hospody, chodit za ženskýma. Teď jsi mě dostala. Jsi moudrá holka prosšla jsis těžkým kusem života, ale tohle mě dostalo. Takže prosím vysvětlimi to. nevím sám co tedy mám dělat.

Pisateli, mᚠpříšerně dlouhé vedení. Vezmi nůž a ufikni pořádný kus.

Můžeš si posloužit  tohle nechám na tobě.

Není tady

#80 21. 1. 2008 14:46

majkafa
Host

Pisateli, zapomeň. smile

#81 21. 1. 2008 14:50

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Pisateli, zapomeň. smile

Ty jsi nezapomenutelná nelze zapomenout smile

Není tady

#82 22. 1. 2008 9:18

Martina1980
♥♥♥♥---
Web

Račice dračice napsal(a):

Prostě si drbe ego no:) Asi to potřebuje:D U ní si přijde vtipný, protože se jeho poznámkám a narážkám směje, u tebe zas, že je chtěnej pro vztah, protože žárlíš. Vždy mu tím jen nahrávᚠa on se cítím v sedmém nebi..., ještě aby se o něho holky porvaly:lol:
Nežárli, a vtipkuj, podobně jako on s jiným a jelikož je to asi pořádně ješitnej chlap, když má takovou potřebu si tohle dokazovat, určitě to nepřehlídne a bude si své "teritorium" chtít uchránit. Jakmile mu přestaneš drbat ego, začne se dožadovat tvé pozornosti..... smile
jo a nevháněj vlastní žárlivostí ho do rukou jiné.....

Cetla jsem vsechny prizpevky ohledne zarlivosti, ktere tady vcera kolovaly. Myslim, ze clovek se opravdu uplne zbytecne trapi necim, co stejne nezmeni..
Kazdopadne jsem byla v klidu a rozhodla jsem se ze nebudu zarlit a dam na vase rady. Prijela jsem domu s usmevem a v pohode.
Hned u domu jsem potkala spolubydlici. Sla zrovinka vynest kos.. se stastnym usmevem coz jsem zahy pochopila ze je to protoze tam s mym pritelem zrovna varijou a on se tam kolem ni natrasa..
Porad jsem byla v pohode, protoze jsem myslela na to, ze stejne nic nezmenim..
Pozdeji vecer me bylo vytceno, ze se malo smeju a jsem porad takova ticho a nastvana (fakt jsem byla v pohode) a proste me bylo vytceno, ze se nesmeju kazde jeho blbosti a nejsem jeho faninka..
Tak ted teda nevim. dumbom

Není tady

#83 22. 1. 2008 9:51

uzlík
♥♥♥♥♥--

Hmmm, zajímavé čtení a jako vždy, Pan má pravdu. Ale já to pořád nedovedu dostat pořádně pod kůži. Pořád mě něco válcuje a já už asi vím co. Pan napsala :tvé Ego, pýcha se vzpíra...ty ho přece tolik miluješ a on takhle, no fuj....
Jsem lev a potřebuji sestoupit z trůnu a až sestoupím pak se dostanu k bodu 2. Někdy mám pocit, že se až příliš ohýbám, pořád se to ve mně tak mele, sakra jak to mám přijmout. Někdy to jde ale pak jsem zase válcovaná ...

Není tady

#84 22. 1. 2008 9:52

Martina1980
♥♥♥♥---
Web

Jo jo zarlivost je vecne tema..

Není tady

#85 22. 1. 2008 11:29

algida
♥♥-----

treba jenom chlapec potrebuje publikum ... bud mu ho budes delat ty anebo se smiris s tim ze je publikum nejaka jina ... ten muj je lev a taky se rad predvadi jenomze mne prijde opravdu vtipnej ... kdyby mi vtipnej neprisel a ja se nesmala asi by taky hledal nekoho kdo to oceni ...
myslim ze si opravdu jen masiruje ego ... ze se citi jako borec kdyz se nekdo pritrouble hihna jeho vtipum ... ovsem druha vec je jak si to vysvetluje ona spolubydlici ...

Není tady

#86 22. 1. 2008 11:31

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

uzlík napsal(a):

Jsem lev a potřebuji sestoupit z trůnu a až sestoupím pak se dostanu k bodu 2. Někdy mám pocit, že se až příliš ohýbám, pořád se to ve mně tak mele, sakra jak to mám přijmout. Někdy to jde ale pak jsem zase válcovaná ...

Já myslím, že to není o sestoupení z trůnu.... víš, on je Král a král..tedy spíš králíček.
A o tom to myslím je stolt

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#87 22. 1. 2008 12:19

uzlík
♥♥♥♥♥--

Pan rozumím, ale zároveň nerozumím. Pořád jsem v jakémsi začarovaném kruhu a nevím, kde pořádně začít. Někdy se v tom úplně zmítám a dostávám se do stádia "blázna". Mám pocit, že mi hlava pukne a nedokážu to odstřelit. Neumím věci tak hezky vyjadřovat, jako zde některé babinetky.  Někdy se cítím jako ten král, mám jasno a vícero o věci nepřemýšlím. V jiné situaci a může být i úplně stejná, ale v jiný den a ze mě se stává ten králíček. Nevím pak, zda utrpělo mé ego nebo je to nízké sebevědomí. Nepoznám, kdy ustupuji, kdy ohýbám záda a nebo je to okamžik, kdy se snažím a vlastně učím potlačit to své ego. Beru si věci hodně osobně, za vším vidím nějaký úmysl. Snažím se to nevidět, ale pak mám právě ten pocit, že uhýbám. Sama se v tom moc dobře nevyznám a opravdu nevím, kde a jak pořádně začít.

Není tady

#88 22. 1. 2008 15:09

tlapička
♥♥-----

Uzlíku já ti rozumím, jsem na tom úplně stejně. Ráda bych byla už na tom pomyslném dnu, abych se mohla odrazit, ale zatím jen padám a padám. Je to hrozné co si ve zlobě všechno dokážou říct lidé co se tolik milovali. A jak tak čtu, tk to není jen nᚠpřípad. Existuje snad někde někdo, kdo by takovou situaci (rozpad manželství, péči o děti a o majetek) řešil s tím druhým jako kamarádi a v klidu? Docela by mě to zajímalo.

Kdo si myslí,že dělá, co sám chce, dožije se dne, kdy pozná, že udělal, co nikdy nechtěl.

Není tady

#89 22. 1. 2008 15:50

Alosek
Host

Znám.
Současná spolubydlící mého bývalého má takové rodiče - každý si našel někoho jiného, v klidu se rozešli, rozvedli, rozdělili, na všem se domluvili.
Jenže tam to bylo asi i o lhostejnosti - od té doby se nevídají, nevolají si, nemají si co říct, každý bydlí jinde. Oni se ale ani v manželství moc nevídali, tatínek byl věčně někde pryč.

#90 22. 1. 2008 16:17

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-

Tlapičko, rozpad vztahu, je plný rozporuplných emocí, je to takový boj se sebou samotnýmy i s partnerem. Všechno se to pere v obou zúčastněných, proto si lidé občas řeknou třeba v sebeobraně, třeba jako pokus zaútočit věci, které si ani nemyslí.
Nerada na to vzpomínám, ale také jsme si s BM říkaly věci, které jsme si jistě nemysleli, protože kdyby to byla pravda, tak teď spolu nejsme. Oba jsme se chovali v nejkritičtějším období jako smyslů zbavení a tak to má asi hodně párů.
Časem se to uklidní a většina bývalých párů dokáže později normálně komunikovat a někteří se k sobě dokážou chovat i jako přátelé.

Není tady

#91 27. 1. 2008 13:31

shiden
Host

Žárlivost je dle mého nejvyšší stupeň sebelásky, dál už snad nelze pokročit! smile

Upravil(a) shiden (27. 1. 2008 13:32)

#92 27. 1. 2008 13:33

majkafa
Host

shiden tě tady na různých vláknech chvilku čtu a divím se. Mᚠv tom pořádný hokej.

#93 27. 1. 2008 13:34

shiden
Host

majkafa napsal(a):

shiden tě tady na různých vláknech chvilku čtu a divím se. Mᚠv tom pořádný hokej.

Ten je nejspíš jen v tvé hlavě, bez urážky!

#94 27. 1. 2008 13:36

majkafa
Host

Mám se ráda, nemůžeš mě urazit. smile

#95 28. 1. 2008 19:11

misa1234
♥♥♥♥---

Zarllivost je NEMOC. S manzelem mame dobry vztah, nemame duvod na sebe zarlit.  Proc si radci nevychutnat hezke chvile. par

Není tady

#96 28. 1. 2008 19:28

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Nemoc možná, pokud překročí určitou hranici. Zdravá žárlivost je v pořádku .... prostě dokud žárlím, je to ok, až nebudu .... hmm

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#97 30. 1. 2008 13:05

misa1234
♥♥♥♥---

PPavlaa napsal(a):

Nemoc možná, pokud překročí určitou hranici. Zdravá žárlivost je v pořádku .... prostě dokud žárlím, je to ok, až nebudu .... hmm

Proc by se melo zarlit? Radci si vychutnam to krasny.  pussa Ja i manzel nemame duvod zarlit, tak proc si kazit vztah. Samozrejme, kdybyse prekrocili hranice, tak to je zase jine tema.

Upravil(a) misa1234 (30. 1. 2008 13:06)

Není tady

#98 11. 2. 2008 0:12

XYZ
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava

Laura napsal(a):

Ahojky, také žárlím, stydím se za to, žárlím na všechny jeho bývalé přítelkyně, protože s nimi dodnes udržuje vřelé vztahy. Občas si připadám jako jedna z mnoha, i když jsem ujišována, že nemám důvod.cool

to jsem taky žárlila, dokud jsem nezjistila, že s tou poslední mě asi podváděl, a dokud jsem se o nich nedozvěděla víc. aktuální situace - ty předchozí jsem si zamilovala a tu poslední nenávidím dumbom

You cannot know wine by the barrel.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí