Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 8. 11. 2007 9:52

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Zvykání koátka v novém domově

Ahojky všichni,

přivezli jsme si včera domů koátko. Celou noc a ještě doteď pořád mňouká. Asi se mu stýská, ale připadá mi to už strašně dlouho a  bez přestání.
Nejí, nepije, jen mňouká.
Je to normální a jak jí můžeme pomoct se zvykáním si?
Předem díky. smile

Není tady

 

#2 8. 11. 2007 10:23

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Zvykání koátka v novém domově

Bobíšek maličký... A jak je staré?
Určitě jeden den je krátká doba. Ale čím menší kotě, tím rychlejší zvykání.
My dostali kocourka až v 11 měsících, anež jsem mohla říct, že si zcela zvykl (tj. choval se naprosto přirozeně), to můžu říct až zpětně, že to bylo tak po měsíci, nebo dvou.
Kotě si zvykne rychleji. Tipuji, že tak do dvou týdnů je "vaše". Bu´dte na něj hodní, a dávejte mu dobrotky...smile

Není tady

 

#3 8. 11. 2007 10:36

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Zvykání koátka v novém domově

No, bobišovi jsou 3 měsíce. Je mi ho úplně líto. Laskominy mu zkouším dávat, ale nechce...
Tak snad si zvykne. Jen aby si v noci zvykli i sousedi... neutral

Není tady

 

#4 8. 11. 2007 11:06

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Zvykání koátka v novém domově

Máte nějaké kotě šlechtěné rasy, nebo obyčejnou číču evropskou? smile
Hele, když pláče v noci mimino, taky sousedi nic nesmí říkat. kočka jistě přestane rychleji.
No jo, smutní...to se nedá nic dělat. Určitě si zvykne dřív, než si začnou sousedi stěžovat...
Stejně je to pro ně šok, miminka kočičí, odtržení od mámy a rodiny...to chápu.
My, co jsme si před měsícem vzali nalazence, bylo to úplné miminko a VŠECHNO pro něj bylo lepší, než zmrznutí venku. Takže si zvyklo rychle. A už je "naše", včechny strasti zapomenuty a úspěšně likviduje byt se svým společníkem naším kocourem.
Maličké si zvykne i u vás, je jen o málo starší, než to naše mrně.
Tak hodně pěkných chvilek s koátkem, a brzy mu pořiďte "sourozence". big_smile
(To říkám až teď , po zkušenostech, že dva je víc než jeden. A je to moc prima.)

Není tady

 

#5 8. 11. 2007 14:51

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Zvykání koátka v novém domově

My jsme si pořídili modrou britku. Je moc krásná, takže myslím,že pokud bude zalíbení oboustranné, tak bude zakrátko po problému.
Zatím díky. wink

Není tady

 

#6 15. 11. 2007 10:29

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Zvykání koátka v novém domově

Tak vám s radostí sděluju, že kočička už je "naše". Opravdu - dva dny a potom už jakž takž. Nejradši mě má, když otevírám lednici a dávám jí do misky kapsičku. No jo, no - holt je to úplatná ženská. smile

Není tady

 

#7 15. 11. 2007 10:38

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Zvykání koátka v novém domově

A jedna fotka - neumím ji vložit přímo...

http://rodina.cz/elviramachalova/album/kox.jpg

Upravil(a) annie (15. 11. 2007 10:39)

Není tady

 

#8 15. 11. 2007 10:57

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Zvykání koátka v novém domově

Ty bláááho!
To je nádherná číča! Jen ji pomuchlat, ta je úplně supr! A fakt je modrá. Já myslela, že je to nadsázka, většinou jsem tenhle druh viděla spíš šedomodrý. Ale tahle mi příjde fakt modrá.

Jen dotaz. Ty mᚠkočičí kapsičky v lednici? Není to moc studené? Už jsi vystopovala, kterou značku má nejraději? Kupuješ kotěcí stravu?

Není tady

 

#9 15. 11. 2007 15:17

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Zvykání koátka v novém domově

Taky mě zarazilo "otevírám lednici a dávám jí do misky kapsičku". Naše by se studeného jídla ani nedotkla.

Není tady

 

#10 15. 11. 2007 20:13

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Zvykání koátka v novém domově

Přiznávám se, že opravdu jí dávám kapsičku z lednice...ani mě nenapadlo, že by to bylo špatně...Fakt to baští tak - studené. Jenom se zapráší. Máme koupené Whiskas kapsičky a Kitkat granule. Nic víc jí zatím nedáváme...
Jiné značky jsme ani nestihli otestovat, takže tak. wink

Není tady

 

#11 15. 11. 2007 21:35

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Zvykání koátka v novém domově

Ale jídlo pro micinu (konzervy, kapsičky) do lednice vůbec dávat nemusíš!! Servírovat se má při pokojové teplotě. Kitekat naše měla moc ráda, ale jednou jsme ji s pertnerem nezávisle na sobě nakoupili pořádné zásoby jídla - a jenom Kitekat. Ani se jí nedivím,že už ho nechce ani vidět big_smile Miluje Friskies, granule Purina One - Losos s rýží a malé konzervičky Purina Gourmet-pro ty by udělala cokoli!

Není tady

 

#12 15. 11. 2007 21:39

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Zvykání koátka v novém domově

Vím, že známá má teď kotě a kupují spoustu značek, které vyrábí i pro kočičí mimina - Whiskas, Felix, Friskies, Purina, Carny, Rafiné atd.
Té naší to taky hodně střídáme.

Není tady

 

#13 15. 11. 2007 21:46

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zvykání koátka v novém domově

Ahojík, máme taky modrou britku. Nám jako kotě tesknila po mamce okolo 3 dnů. Prý pomáhá dávat jí do pelíšku plyšáka pro pocit, aby tam koátko nebylo smotný. . My to tak dělali.
Teď má rok a půl a asi už jsou na cestě koátka. 9. října jsme měli návštěvu- kocoura- a zdá se, že se zadařilo- kočička nabírá. Příští týden jdu k veterináři, aby to potvrdil... No a 6.. prosince +- porod. Hlavně aby dobře dopadl...Moc se s dětma těším na koátka.

Není tady

 

#14 15. 11. 2007 21:51

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Zvykání koátka v novém domově

A to ještě zvažuju, že si jednu "slečnu" necháme. Aby nebyla sama. wink

Přeju hodně radosti a už se těším, až bude po porodu. Tyhlety kočičky prý mají často komplikace, tak mám o naši "mamču" strach.

Tak už pá.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů