Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

#51 17. 11. 2007 16:05

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Jo podprsenky, já 80 F.... sehnat jakoukoliv podprsenku téhle velikosti je umění, už jsem se smířila s tím, že zatímco céčkařky si koupí podprdu do tří stovek, já i za úúplně obyčejnou nezajímavou podprdu vyláznu ticku... a chtít, aby ještě nějak tvarovala prsa, ha ha ha.. maximálně tak do špičky ;o))
Mám taky větší velikost. Jednou jsem jela v Kotvě na eskalátoru a zahlídla v nějakým krámku nádherné sako. Evidentně pro mně malé, ale bylo tak nádherné, že jsem se k němu vrhla a začala zkoumat rukáv... načež ke mně přišla bába prodavčka a chladně mi oznámila, že to NENÍ moje velikost. Dodnes mně mrzí, že jsem se nezmohla na něco v duchu. Néé? Vážně? To se divím, dodneska jsem si myslela, že se klidně nasoukám do vel. 38, děkuji, že jste mi rozšířila obzory.. njn.
Obločení kupuju jenom v Marks and Spencer, je to drahý, ale zatímco dřív jsem tam nesehnala kalhoty pod dva tisíce, dneska už se tam dají koupit pěkné kalhoty za sedm stovek a sako do patnácti stovek. Ale třeba Marks and Spencer v Anglii... mají tam tisíckrát větší výběr a to i v prádle a vůbec, tady je to pořád jen slabý odvar...


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#52 17. 11. 2007 16:10

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Já mám problém v tom, že mám širší boky, takže co mi sedí pes boky, v pase je mi to velký, takže si vsude musím dělat záševky. Jinak mám smůlu, jenom strechový věci mi nedělají problém. Ale zase nahoře mi lezou žebra, takže pro mě triko tak jedině S. Podprsenku si kupuju 70B, takže když byla krásná v Quelle, tak měli jen od 75B a to mi bylo po obvodu velký.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#53 17. 11. 2007 16:36

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Taky patrim mezi majitelky sirsich boku ale uzkeho pasu a navic nejsem nejstihlejsi  a sehnat kalhoty to bylo peklo. A pamatuju si, jaky zoufalstvi me jimalo ve zkousecich kabinkach. Pak mi kamaradka doporucila C&A, ktere me naprosto nadchlo.
To jsem ale netusila, co nastane, kdyz jsem prijela do USA. Zavedli me do prvniho obchodu a me malem chytl srdecni infarkt, protoze jsem pobihala jak silena a nestacila se divit, ze jsou tam velikosti i na me a hlavne  solidni kousky za par babek.  Ke konci nakupu jsem si musela vzit prasek proti bolestem hlavy, protoze me trestela hlava stestim big_smile.
A dokonce jsem si tam i koupila dvojdilne plavky, protoze kazdy dil si tu muzu  koupit zvlast. V CR jsem jeste pred dvema lety nemela sanci, neb moje pozadi je rozlozite ale to nahore neodpovida pomeru me zadnice, takze kdyz pasovaly kalhotky, tak podprsenka byla moc velka a kdyz pasovala podprsenka, tak kalhotky byly moc male... A zvlast jsem si to koupit nemohla.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#54 17. 11. 2007 18:02

alpete
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2007
Příspěvky: 5

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Něco na tom bude, můj muž je taky trošku prostorově výraznější a sehnat na sebe obleční se mu prostě nedaří. Letos to byl děs s bundou, musel si ji nechat upravit. Kalhoty jsme sehnali jen jedny, mikinu vůbec. Nechal si to ušít, vyjde to skoro na stejné peníze a je to kvalitnější. Taky nechápu jak dělají ty velikosti, poslední dobou už nekoupím ani na sebe, dřív sem to vzala prostě od oka, když psali 38, nebo M. Věděla jsem, že mi to bude. Teď je tam kolkrát XL a je to těsný, přitom vážím furt stejně. Nechápu to.  Mám doma 3 sukně stejné velikosti, jedna je mi malá, jedna velká a jedna akorád, prostě co kus to originál sad Jestli ti věci šijou ti číňani podle sebe, tak se ani nedivím, že se do ničeho nevlezem smile


Od té doby co mám syny, jsem mužům hodně odpustila smile

Není tady

 

#55 17. 11. 2007 18:43

Sirius
Host

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Je opravdu velký problém koupit něco, co člověku padne ve všech rozměrech, konfekce ani obuv již neodpovídá tomu jak vypadáme. Koupil jsem si včera triko (100% bavlna) tak aby mi bylo na obvod a neškrtilo u krku, ale rukávy jsou jaksi kratší. No a koupit boty, když má člověk široký nárt? To se rovná zázraku. A pokud si chce někdo něco ušít, tak zase je velmi omezený výběr látek, já sháněl čisté vlněné sukno, marně, Tesco ho nevede a malé krámky již vůbec ne.

 

#56 17. 11. 2007 18:53

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

taurus napsal(a):

Taky patrim mezi majitelky sirsich boku ale uzkeho pasu a navic nejsem nejstihlejsi  a sehnat kalhoty to bylo peklo. A pamatuju si, jaky zoufalstvi me jimalo ve zkousecich kabinkach. Pak mi kamaradka doporucila C&A, ktere me naprosto nadchlo.
To jsem ale netusila, co nastane, kdyz jsem prijela do USA. Zavedli me do prvniho obchodu a me malem chytl srdecni infarkt, protoze jsem pobihala jak silena a nestacila se divit, ze jsou tam velikosti i na me a hlavne  solidni kousky za par babek.  Ke konci nakupu jsem si musela vzit prasek proti bolestem hlavy, protoze me trestela hlava stestim big_smile.
A dokonce jsem si tam i koupila dvojdilne plavky, protoze kazdy dil si tu muzu  koupit zvlast. V CR jsem jeste pred dvema lety nemela sanci, neb moje pozadi je rozlozite ale to nahore neodpovida pomeru me zadnice, takze kdyz pasovaly kalhotky, tak podprsenka byla moc velka a kdyz pasovala podprsenka, tak kalhotky byly moc male... A zvlast jsem si to koupit nemohla.

stolt Zahraničie je zahraničie... Ráta sa tam  stým, že ženy majú aj nekonfekčnú vežkos...
Ja mám všetko tak pekne ženksy vežké, ale prsia teda nenormálne - a tiež mám problém napr. s dvojdielnymi plavkami. Kupovala som v Quelle a Prima móde, kde sa dali kúpi zlv᚝ vršok a zvl᚝ spodok, ale tohto leta som si kúpila sa 10 EUR v južnom Taliansku na pláži NÁDHERNÉ tyrkysové plavky vežkosti 46 D, s košíčkami, čo držia to moje "nadélení" a so spodkom, čo dobre vyzerá... tongue Myslím, že sú požského alebo juhoslovanského pôvodu. Vie mi niekto vysvetli, prečo ich môže ma tuniský plážový predavač, ale už nie normálny slovenský obchod??? dumbom A tiež mi nie je jasné, prečo napríklad talianske nohavice a sukne(kupúvala som istý čas veci od kamošky, vlastniacej butik v Taliansku, ktorá "nemohla" nič da na seba viac ako 2x, lebo by spoločensky úplne znemožnila) môžu ma v páse gumičku a iné nie...! dumbom Gumička  vpáse nádherne rieši prípadne nepravidlenosti medzi vežkosou pása a bokov roll ,.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 18. 11. 2007 19:02

alpete
♥------
Registrovaný: 16. 11. 2007
Příspěvky: 5

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Nemůžu na sebe sehnat boty sad. Mám velikost 35, je to hrůza pokud nechci chodit přímo v dětských a to opravdu nechci, jsem menší , tak raději nosím trochu podpatek. Letos ještě nemám zimní boty, nosím o číslo větší a je to příšerný, bolej mě z toho nohy. Nemáte někdo zkušenosti, která firma dělá malá čísla pro dospělé. Dřív se daly sehnat dělala to Snaha, ale teď sad(


Od té doby co mám syny, jsem mužům hodně odpustila smile

Není tady

 

#58 22. 11. 2007 8:52

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Tak to s botami jsem snad jedině skoro spokojená. Ve velikosti 40-41 se vždy něco sežene narozdíl od běžnějších velikostí jako jsou 38 a 39. Problém je ale s letními botami, mám moc úzký nárt a všude projedu dopředu, pokud je otevřená špička.

Každý máme holt to své trápení jiné.

Není tady

 

#59 22. 11. 2007 9:47

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Jé, jsem ráda, že se tu sešlo pár nespokojených.
Nakupování oblečení je pro mě očistec - mám vel. 46 - u Vietnamců je mi všechno "moderní" malé, v mojí velikosti koupím tak stan...Prostě věci pro maldou holku nenositelné.
Navíc - potřebuju prodloužené kalhoty - tudíž na tržnici seženu málokdy - by se trošku zlepšili. Taky mi narostly hodně dlouhé ruce - takže musím kupovat bundy se zahnutým rukávem a ten odehnout.
Boty mám vel. 41-42 a nic moc výběr taky není. Ale u těch bot je to spíš tím, že co vypadá na vel 37 krásně je u 41 hrozné.

Není tady

 

#60 22. 11. 2007 11:26

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Holky - byla jsem včera v C&A, miluju ten obchod, mají tam normální velikosti....vyzkoušela jsem si toho spoustu, opravdu koupila jenom něco málo, ale už jenom ten pocit, že si mám co zkoušet byl super. Já to nechápu, tuhle jsme někde četla, že jsem jeden z nejt..ehmm prostorově nejvýraznějších národů v Evropě, ale v obchodech to vypadá, že tady žijí akorát podvyživené anorektičky

Není tady

 

#61 22. 11. 2007 11:38

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

lollol:lol:Tiinuš,buď v klidu.Já mám při výšce 176 cm asi 68 kg.Vel  M  nebo 38-40. Před 10ti lety,kdy jsem byla po léčbě anorexiie a měla 55 kg s tím,že musím ještě přibrat jsem si šla do butiku vybrat šaty na maturák.Byla zima,já péřovku a paní prodavačka (vychrtlá koza) se na mě mile usmála,a řekla že i na mě s trochu vetším zadečkem něco vybereme......lollollol


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#62 22. 11. 2007 11:49

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

jeden z nejt..ehmm prostorově nejvýraznějších národů

Nojo, jenže kde se berou ty "podvyživené anorektičky", které jsou zřejmě cíleně vybírány jako prodavačky oděvů? Když mě taková čůziička sjede "oceňujícím" pohledem vzhledem k věku a kilčům, mám chu ji do tý kostnatý prd...ky nakopnout, ale to bych spíš ublížila sobě http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#63 22. 11. 2007 12:00

kristla
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 5. 4. 2007
Příspěvky: 80

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

ajisek napsal(a):

No tričko za 300 až 600 kč mi přijde normální. Všude jinde tak taky stojí. A hlavně je to tam kvalitní. A něco pro brněnské dámy (nevím jestli je ten obchod i v Praze) ve Vaňkovce je Cloppenburg a tam jsem si včera koupila krásnýýý tričko za 399 kč. A manželovi tam kupuju mikiny zn. Gilberto teď už za 799,-, dřív za 499,-Kč. A jsou bavlněný a kvalitní a šmrncovní. Taky je to vzhledem k věku, nám je 43 - 46 let.

Jo, můžu potvrdit, že Peek a Cloppenburg v Brně ve Vaňkovce mají pěkné věcičky a občas i slevy. Taky mají nějaké příjemné číslování velikostí. Kdekoliv jinde svou pr...ku do velikosti 38 nenarvu ani náhodou, ale ejhle u nich nějak ano. Asi to mají udělané tak, aby potěšili zákaznice nejen případnou slevou, ale i pocitem éteričnosti... lol
Navíc můj muž si tam kupuje ve slevách kvalitní 100% bavlněné košile za ceny od tří do šesti set korun.
Taky jsem měla dobrou zkušenost v NeoPlus v Brně, nejen že nekomentovali rozdíl mezi vrškem a spodkem mé postavy, ale navíc mi složili kostým ze tří sad různých velikostí - sako 36, sukni 40 a kalhoty 42 (mimochodem kostým z polské konfekce, kde jsou ty doby, kdy jsme byli velmoc v šití kvalitní konfekce grater ...)

Není tady

 

#64 22. 11. 2007 13:37

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

helena napsal(a):

jeden z nejt..ehmm prostorově nejvýraznějších národů

Nojo, jenže kde se berou ty "podvyživené anorektičky", které jsou zřejmě cíleně vybírány jako prodavačky oděvů? Když mě taková čůziička sjede "oceňujícím" pohledem vzhledem k věku a kilčům, mám chu ji do tý kostnatý prd...ky nakopnout, ale to bych spíš ublížila sobě http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png

nekopej,urazila by sis špičku boty.Kašli na ni, ona taky bude starásmile)) A nejvíce miluji ty ve značkových obchodech,kde mě změří pohledem "ty na to nemáš,co sem lezeš".Ale to mě nevytočí,protože ony tam mají určitě méně než já na paltu a občas si koupí nějaký ten hadřík za nákupku,tak se mám hned pos....t.
Jo holky příjemná prodavačka to je dnes zázrak.Ale existují. Byla jsem jednou v Kolíně a tam vlezla do jednoho butiku. Byly jsme tam asi tři holky.Já větší,hubená ale s absencí prsou a pasu.Dáma s bujným poprsím, a jedna paní menší se silnějším zadečkem.Paní obloužila s úsměvem všechny tři, na cenu neupozornila,ačkoliv bylo jasné, že půjde o dražší zboží a hlavně decetněně poradila té silnější paní, že v těchto kalhotech vypadá šmrncovnější (zkoušela si jiné,které ty kila zdůraznily). Všechny jsme si něco koupily,paní přidala úsměv,přání hezkého dne a ještě malou pozornost. Té prodavačce bylo tak necelých 50sát a bylo vidět, že ví o látkách, o značkách všechno.
Hned hezčí den.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#65 22. 11. 2007 14:04

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Teda já se musím pochválit - v rámci brigády jsem prodávala v jednom obchůdku s dřevěnýma hračkama, hlavolamy, domácí kosmetikou a věcmi "lidové výroby". Na zákazníky jsem byla jak med, věnovala jsem se jim, až na mně kolegyně byly na-rané, že prej jsem milá až moc. Nicméně i tak se mi stala se zákazníky jedna velmi nepříjemná věc. Kdyby toho bylo víc, bůh ví, jak bych se chovala, kdyby to nebyla měsíční brigáda, ale regulérní zaměstnání.
Myslím, že je chyba majitele nebo provozovatele, když si nepohlídá, jak se jeho zaměstnanci chovají... pokud osmnáctiletou slečnu nikdo pořádně nezaučí, jak se chovat k zákazníkům, asi to nemůže jinak dopadnout.. odkoukat to neměla kde, protože u nás v Čechách se slušné chování k "zákazníkům" stále nenosí. Škoda, ale třeba jednou začne.
Setkala jsem se několika lidmi, kteří prožili kus života někde v cizině a ti po návratu ihned utrpí neskutečný šok při prvních nákupech, prvních návštěvách pošty atp...


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#66 22. 11. 2007 14:55

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Fatimah napsal(a):

Setkala jsem se několika lidmi, kteří prožili kus života někde v cizině a ti po návratu ihned utrpí neskutečný šok při prvních nákupech, prvních návštěvách pošty atp...

stolt Zrovna nedavno mi prinesli v restauraci opozdene salat. Servirka ho  nedonesla s hlavnim jidlem ale asi o dve minutky pozdeji. Problem to pochopitelne nebyl ale asi trikrat se mi omluvila a jeste jsem ten salat mela za polovicni cenu kvuli jejich chybe. nerikam, ze v CR by se mi to stat nemohlo ale   spis bych to brala jako vyjimku.  Ac mnozi na ten american smile big_smile nadavaji, ze je falesny, tak me se to nejak zalibilo...smile


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#67 22. 11. 2007 15:08

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Taurus - my jsme jednou se spolubydlící vyrazily v deset večer do pizzeire, přepadl nás hrozný hlad a v ledniče vymeteno. Ve třičtvrtě na jedenáct nám servírka oznámila, že na nás asi zapomněli a vzhledem k tomu, že za 15 minut zavírají, předpokládá, že už asi nic nedáme ;o))
Jen v KFC se mi stalo, že když jsem jednou musela čekat nějak dýl, dostala jsem nějaké "bolestné"...
A reklamovat v restauraci jídlo, že je studené, nedovařené, cokoliv... to je skoro sci-fi.
Najdou se i skvělá místa, ale tam nevím, jestli se ke mně chovají pěkně, že jsem "štamgast" nebo jestli se tak chovají ke všem..


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#68 22. 11. 2007 15:30

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Fatimah:
Servirku bych pretahla necim po hlave. Nejhorsi je, ze i kdyz reknes, ze uz do ty pizzerie nepujdes, tak jim je to stejne jedno, protoze takove chovani je proste norma, nikoho to neprekvapi, takze majitel nema sanci zkrachovat kvuli takovemu chovani svych zamestnancu. Pravda zase je, ze tady jsou servirky placeny z dyzek, ktere by mely byt mezi  patnacti az dvacet procent utraty nebo vice. Majitel jim da zakladni plat a zbytek je na nich, takze se vetsina z nich otaci. Protoze kdyz se neotaci, nejsou ani dyzka.
koukam, ze se mam na co tesit a na co pripravovat ...styrka. Tak nejak jsem uz zapomnela jak to chodi. Navic na to obskakovani si clovek zvykne rychle. A pamutuju si i doby, kdy jsem stala na poste a klepala se strachy, protoze moje anglictina byla vic nez smesna  a ocekavala jsem, ze si me za to postacka pekne vychutna, jak by to udelala nejedna ceska urednice. A ono to bylo vsechno uplne jinak. Vysvetlovala dokud jsem nepochopila a jeste mi to napsala na papir big_smile.
Jsem offtopic .


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#69 22. 11. 2007 15:35

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Nemysli si, tady dělají dýška číšníkům taky významnou položku v platu, ale oni k tobě jako k Čechovi přistupují rovnou tak, že jim stejně moc nenecháš, tak proč by se snažili. K turistům se chovají většinou jinak...


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#70 22. 11. 2007 15:39

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Fatimah napsal(a):

Nemysli si, tady dělají dýška číšníkům taky významnou položku v platu, ale oni k tobě jako k Čechovi přistupují rovnou tak, že jim stejně moc nenecháš, tak proč by se snažili. K turistům se chovají většinou jinak...

Jo, to mi licila moje nevlastni mati, ktera si zasla s kamaradkou   do restaurace a kdyz zaslechly cisnika oznamujice svym kolegum, ze jsou to JENOM Cesky, tak myslela, ze ji omyjou...dumbom. A meli kluci po dyzkach.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#71 22. 11. 2007 15:53

Musim
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 1. 2007
Příspěvky: 1406

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Když jsem jednou byla v Rakousku nakupovat (a to jsem měla "jen"64 kg!!!takže jsem byla šíthlá) naproti ted o 30 kg víc,) tak už tenkrát 1992 jsem se tam cítila jako SLON. Na tak velké lidi nic neměli....Teď už ani raději nikam nechodím, kromě bazaru.... Každopádně číslo xxl nebo xxxl nebo i víc mne deptá... Asi je vše z Číny, tak čínské velikosti....

Není tady

 

#72 22. 11. 2007 16:04

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Musim napsal(a):

Když jsem jednou byla v Rakousku nakupovat (a to jsem měla "jen"64 kg!!!takže jsem byla šíthlá) naproti ted o 30 kg víc,) tak už tenkrát 1992 jsem se tam cítila jako SLON. Na tak velké lidi nic neměli....Teď už ani raději nikam nechodím, kromě bazaru.... Každopádně číslo xxl nebo xxxl nebo i víc mne deptá... Asi je vše z Číny, tak čínské velikosti....

Já chodím v Praze do butiku, kde mají nadměrné velikosti - teda fuj to zní blbě - ale je to krámek, kde mají spoustu pěkných věcí - a já, která jinde neoblíkne ani tu největší velikost - se tady soukám do těch nejmenších! :-) Jmenuje se to Maxi móda a je to v centru Prahy. Prodavačky moc milý a třeba hodinu se člověku věnujou, přinášejí a odnášejí... :-)

Není tady

 

#73 22. 11. 2007 16:36

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Ad obsluha...já bych řekla, že se to hodně zlepšilo, přece jenom lidi už se umí víc ozvat, nenechají si všechno líbit, taky je větší konkurence....tedy netýká se české pošty, kde zřejmě vybírají personál podle minimálního stupně magorství,kterého musí dosahovat, asi na to mají speciální testy.

Je tedy fakt, že některé restaurace jsou taky docela šílený...taková velmi populární a stále narvaná pizzerie Grosseto..to je podle mě děs běs..jsou patologicky neschopný donýst vám jídlo najednou ( rekord je 40 minut ), sice tam běhá personálu jako psů, ale všechno neuvěřitelně dlouho trvá, pití vám donesou jednou za hodinu....děsný místo...tak tam už nejdu. Stejně tak nejdu do Pravěku do Hostivic, nesnáším hospody, kde mají narvané stolky tak těsně u sebe, že se nemůžete skoro pohnout, aniž byste do někoho strčili a to nemluvím o tom, že v hospodě, kde neumí uvařit ani brambor tak, aby nebyl uprostřed syrový mě už taky nikdo neuvidí.

Není tady

 

#74 23. 11. 2007 8:28

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

Pokud někdy pojdete do Pardubic a budete si chtít dát dobrou kávu a úsměv, doporučuji Cafe Bajer na Třídě Míru.Je to v centru.Kuřácké i nekuřácké oddělení. Milá obsluha,dobrá káva a pokud chytnete majitele,příjmený pokec:)))


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#75 23. 11. 2007 8:40

tygřík...
♥♥-----
Místo: Brno
Registrovaný: 28. 8. 2007
Příspěvky: 52

Re: Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?

taky nechápu, proč je všude oblečení tak podměrečný, a to nejsem ani nijak zvl᚝ silná..jsem hlavně netabulkově malá...jednou jsem se dokonce rozčílila na ňákýho ubohýho vietnamce, říkam mu prosím Vás, pro koho to šijete? Vy jste malej, já jsem malá, okolo taky nechoděj žádný dlouhý a hubený lidi, co by se do těch vašich riflí vešly, proč to neuděláte rovnou menší a širší, na látku by to vešlo tak ňák stejně....a on že: musíš doma spravit, no a já mu říkám: tak za to zaplatím a pak to budu přešívat??! a on: Neboj, dám ti slevu...  dumbom

Není tady

 
  • Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Také se vám zdá oblečení v obchodech čim dál menší?
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů