Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 6. 11. 2007 10:31

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Já si myslím, že záleží na tom - aby byli oba spokojení. A hotovo... víc bych to nerozebírala !
Když přestane jeden či druhý být - přichází buď řešení nebo rozchod! Návod neexistuje.
Musí se prostě najít dva kompaktibilní jedinci.
Můj vztah s přítelem trvá teprve pár let - ale prožili jsme toho(řešili), co někdo za celých 30 let neřeší....nevím, kam a jak se to bude vyvíjet - důležité pro mě je, že se to vůbec nějak vyvíjí ... nudu ani stereotypnepociuji ani omylem - ještě aby jo - po tak krátké době reta . Myslím si, že nejhorší je ustrnout! Přestat komunikovat - ztratit důvěru v sebe, ve druhého - to je konec vztahu.
Nevěra - to je jen "zkouška".

Upravil(a) Feuria (6. 11. 2007 13:24)


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#52 6. 11. 2007 10:31

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

jak píšeš Kukačko, v tomhle směru chce být v partnerství pro muže ta nejdůležitější asi většina žen...včetně mě...
Já myslím, že sobeckostí se dá nazvat jen to, když chce žena, aby muž "skákal", jak ona píská, a když ne, tak začne se svým "ty mě nemᚠrád, nedělᚠpro nás dost, teď mi nenasloucháš, teď mě nelíbáš"....prostě když mu ubírá jeho vlastní svobodu, na kterou nemá nárok atd....(snad jsem to napsala pochopitelně...)
Ale v tvém podání, být nejdůležitější pro partnera, vidím úplně stejně.....tummenuppgodlike


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#53 6. 11. 2007 10:32

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Kukačko,vůbec to nepovažuji za přízemní důvody!!!  Naopak je velmi dobré vědět, co vlastně od vztahu chci právě JÁ, co je  podle mě důležité a co je triviální a ideální je pokud to ví  o nás i partner.  Každý ze své podstaty preferujeme něco jiného, ano myslím si, že my dvě to máme asi shodně nastavené a pokud by u nás proběhla nějaká krize, řešila bych vše zřejmě obdobně jako ty.

 

#54 6. 11. 2007 10:32

OTZI
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 730

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Somaia napsal(a):

Jsem s manželem 25 let , jsem toho názoru, že universální návod neexistuje. Dobře si uvědomuji, že to, co nás spojuje by jiný pár nesnesl a neakceptoval. Problémům v minulosti jsme se také nevyhnuli, ale pokud komunikace nezamrzne na bodu NULA a rozumně se zachází i s upřímností,tak lze vyřešit i velmi zásadní krizovky.
Plně souhlasím s Plzákovo "3 eS", zastávám přístup "Žij a nech žít", plně respektuji partnerovo právo na "13.komnatu", nemusí mi nutně při každé příležitosti skládat účty kde a s kým právě je, respektuji osobní svobodu, ale zároveň  požaduji, aby nebyl narušen můj pocit, že jsem ta nejdůležitější osoba v partnerově životě, nejbližší přítel. Protože mi tento pocit (a´t už je pravdivý či ne, po tom nepátrám) bohatě dopřává, zůstávám ve vztahu spokojená. Jsme maximálně otevření v otázkách společného hospodaření, nezapomínáme na drobné projevy v oblasti ocenění práce druhého, a už se jedná o dobrou večeři nebo nebo daleko významnější počin. Máme stále spoustu společných plánů, cítím se ve vztahu bezpečně.

Krásně napsané a pravdivé. A vyjádřila jsi můj pocit,který jsem já nedokázala nazvat. a sice to,že já táké HODNÉ ! potřebuju cítit a vědět,že jsem přítel a důležitá a pak také zůstávám klidná,spokojená  a vyrovnaná a také se cítím bezpečně.Je to fakt pravdivé,na mě přesné.

Není tady

 

#55 6. 11. 2007 10:34

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Jo - to já taky. To co jsi popsala to spíš o tom vydírání ... a zase - pokud se ten chlap nebo ženská vydírat nechá ! Tak je to jeho/její věc... a třeba to prostě těm dvoum vyhovuje. Nebo nevyhovuje, ale to je zase o tom řešení nebo rozchodu !


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#56 6. 11. 2007 10:37

7*inka
♥♥-----
Registrovaný: 17. 10. 2007
Příspěvky: 49

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikeš napsal(a):

Na jaře budeme spolu 17 let a víceméně v pohodě. Občas to někde trochu zaskřípá, zavrzá, ale to snad všude. Typově je to u nás podobné jako u L_aury, žena spíše cholerička, já flegmoš....

Mám dotaz na Mikeše. To to vlákno se jmenuje ŠASTNÝ dlouhodobý vztah. Považuješ svůj vztah (manželství) za šastné nebo jen dlohodobé?? V souvislosti s tím co jsem od Tebe četla v jiných diskuzích.
Myslím, že se zde trochu zaměňuje kvalita vztahu s délkou vztahu.

Není tady

 

#57 6. 11. 2007 10:50

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

7*inka napsal(a):

Mám dotaz na Mikeše...

Nemyslím si, že bychom měli nějaké nešastné nebo nefungující manželství. Narážíš zcela jistě na to, že jsem se otevřeně přiznal k milence, jenže už nevíš, že je to poprvé po více než 16 letech, co jsem si něco podobného dovolil. Když se podívᚠna jiná vlákna, dočteš se tam, že i mnohé ženy mají choutky si občas zpestřit život (namátkou z poslední doby třeba Kotěvbotě nebo Kac). Takže ano, stojím si za tvrzením, že šastné manželství mám. A na rovinu - co já vím, co dělá paní Mikešová, když starej kocour není zrovna doma...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#58 6. 11. 2007 10:58

7*inka
♥♥-----
Registrovaný: 17. 10. 2007
Příspěvky: 49

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikešovi:
Tak to je v pořádku, když Ty sám to tak cítíš. Já nikoho nesoudím, já to jen beru podle sebe. Kdybych měla k manželovi milence, tak bych asi to manželství nepovažovala za šastné.
P.S. Už jsi se byl podívat v Hrusicích ? big_smile

Není tady

 

#59 6. 11. 2007 11:00

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

No Mikeši, nejsem žádný moralista, moje životní zkušenosti jsou bohaté a košaté, sama sebe řadím k těm tolerantnějším, ale pokud má někdo jakýkoliv mimopartnerský intimní  vztah, tak něco není v tom manželském vztahu funkční. Pokud jsem to spávně pochopila, tak jsme si tu chtěli povídat o šastných vztazích, to znamená těch, kde jsou spokojení OBA partneři, nejen jeden, který si umí vlastní osobní spokojenost pojistit jinak a jinde.

 

#60 6. 11. 2007 11:00

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

L_aura napsal(a):
Napadlo mě, že základem dobrého vztahu není nic jiného než to, že ho oba musí chtít a musí ho chtít stejně... Myslíte, že je to pravda?

Nemyslím si. Když se srazí dvě dobré vůle, může to být peklo.

A jinak, programově odmítám výraz šastné manželství. S úctou se skláním před těmi, kdo jsou v manželství po desetiletí spokojení.

Není tady

 

#61 6. 11. 2007 11:07

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Nicolas napsal(a):

Jiněnka napsal(a):

L_aura napsal(a):

Napadlo mě, že základem dobrého vztahu není nic jiného než to, že ho oba musí chtít a musí ho chtít stejně... Myslíte, že je to pravda?

Je to pravda jediná a pravdoucí !!!! Pod to se podepíšu třeba milionkrát !!! albert

Je to možná maximálně jen jedna z pravd. A vylučovací metoda pouze jediného základu se mi vůbec nezdá pravděpodobná.
Vždyt považ, kolik vztahů začíná tím, že se dva do sebe vášnivě zamilují a chtějí vztah až do smrti smrtoucí. A v tu chvíli chtějí oba vztah a chtějí ho stejně moc :-)

Ale ja nemyslela na zacatku vztahu - z nehynouci lasky - spis proste chtit ho dal, chtit prekonavat jednotliva uskali treba slozitosti povah, zivotnich prekazek.. nechtit jen kvuli prvotni zamilovanosti, ale chtit protoze citis, ze to za to stoji, ze chces  s tim clovekem zit nejen PROTO, ale i PRESTO... ale to si mozna v tuto chvili trosku protirecim.... asi si tu budu muset vic tridit myslenky smile)))

A mas pravdu, je to jen jedna z pravd. Dalsi treba je neplanovat dlouhodoby vztah s clovekem, ktery ma urcity typ vlastnosti, o nichz uz na zacatku vztahu vis, ze Te budou vzdycky trapit... A ted me zase ukamenujte wink

Není tady

 

#62 6. 11. 2007 11:07

7*inka
♥♥-----
Registrovaný: 17. 10. 2007
Příspěvky: 49

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

To, proč spolu lidé zůstávají třeba po destiletí nemusí a většinou nemá nic spolešného se štěstím a spokojeností. Drží je pohromadě spoustu jiných věcí : děti, peníze, majetek, pohodlnost... Kdyby tito lidé dostali možnost ze vztahu odejít (někdo jim dal byt, peníze a nebránil jim stýkat se s dětmi) tak by to většina udělala. Proto si myslím, že základem je jen to, že Ti dva CHTÉJÍ BÝT SPOLU....

Není tady

 

#63 6. 11. 2007 11:12

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

7*inka napsal(a):

Už jsi se byl podívat v Hrusicích ? big_smile

Ano, ale jako žák tuším 7. třídy ZŠ smile

7*inka napsal(a):

Kdybych měla k manželovi milence, tak bych asi to manželství nepovažovala za šastné.

Asi by ale byl důležitý důvod, proč bys toho milence měla, nemyslíš? Pokud by milenec byl vyústěním nějakých problémů doma, pak bys Tvé manželství za šastné považovat nejspíš ani nemohla, ale pokud by šlo jen o občasné potěšení v náručí svého (stálého) přítele???


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#64 6. 11. 2007 11:16

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

7*inka napsal(a):

To, proč spolu lidé zůstávají třeba po destiletí nemusí a většinou nemá nic spolešného se štěstím a spokojeností. Drží je pohromadě spoustu jiných věcí : děti, peníze, majetek, pohodlnost... Kdyby tito lidé dostali možnost ze vztahu odejít (někdo jim dal byt, peníze a nebránil jim stýkat se s dětmi) tak by to většina udělala. Proto si myslím, že základem je jen to, že Ti dva CHTÉJÍ BÝT SPOLU....

Pod tohle se zcela bez výhrad podepíšu i já. godlike
...základem je jen to, že Ti dva CHTÉJÍ BÝT SPOLU....
Proto ale jejich manželství nemusí být zákonitě "nešastné", nebo snad ano? Jen slova jako "miluji Tě" a "jsem šastný" jsou postupem času nahrazována slovy "mám Tě rád" a "jsem spokojený".


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#65 6. 11. 2007 11:16

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Somaia napsal(a):

Když shledám, že moje hlavní potřeba  v partnerství a to je "cítit se  tou nejdůležitější" je narušená nebo pozbyla své platnosti, jsem připravená i takhle dlouhý vztah opustit a nelpět na něm. Nejsem ten správný typ na to "něco trpně snášet".

Ale ja mluvila o šastném, nejen dlouhodobém

Není tady

 

#66 6. 11. 2007 11:17

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Ano 7*inko, vyjádřila jsi to velmi trefně , jednoduše a prostě: Partneři prostě chtějí být spolu.... a důvodů  může existovat tisíc různých, každý bude mít ten svůj jiný...důležitý..

Upravil(a) Somaia (6. 11. 2007 11:23)

 

#67 6. 11. 2007 11:20

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

L_aura napsal(a):

Somaia napsal(a):

Když shledám, že moje hlavní potřeba  v partnerství a to je "cítit se  tou nejdůležitější" je narušená nebo pozbyla své platnosti, jsem připravená i takhle dlouhý vztah opustit a nelpět na něm. Nejsem ten správný typ na to "něco trpně snášet".

Ale ja mluvila o šastném, nejen dlouhodobém

Já taky... cítím se v tom svém šastná, spokojená a bezpečná. TADY a TEĎ.  Tak kde vidíš problém???

 

#68 6. 11. 2007 11:22

Astra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 605

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

OTZI napsal(a):

Somaia napsal(a):

Jsem s manželem 25 let , jsem toho názoru, že universální návod neexistuje. Dobře si uvědomuji, že to, co nás spojuje by jiný pár nesnesl a neakceptoval. Problémům v minulosti jsme se také nevyhnuli, ale pokud komunikace nezamrzne na bodu NULA a rozumně se zachází i s upřímností,tak lze vyřešit i velmi zásadní krizovky.
Plně souhlasím s Plzákovo "3 eS", zastávám přístup "Žij a nech žít", plně respektuji partnerovo právo na "13.komnatu", nemusí mi nutně při každé příležitosti skládat účty kde a s kým právě je, respektuji osobní svobodu, ale zároveň  požaduji, aby nebyl narušen můj pocit, že jsem ta nejdůležitější osoba v partnerově životě, nejbližší přítel. Protože mi tento pocit (a´t už je pravdivý či ne, po tom nepátrám) bohatě dopřává, zůstávám ve vztahu spokojená. Jsme maximálně otevření v otázkách společného hospodaření, nezapomínáme na drobné projevy v oblasti ocenění práce druhého, a už se jedná o dobrou večeři nebo nebo daleko významnější počin. Máme stále spoustu společných plánů, cítím se ve vztahu bezpečně.

Krásně napsané a pravdivé. A vyjádřila jsi můj pocit,který jsem já nedokázala nazvat. a sice to,že já táké HODNÉ ! potřebuju cítit a vědět,že jsem přítel a důležitá a pak také zůstávám klidná,spokojená  a vyrovnaná a také se cítím bezpečně.Je to fakt pravdivé,na mě přesné.

Opravdu jste obě výstižně popsaly ty pocity. My jsme s manželem 31 let a ty tři S máme oba. A ten pocit, že mě ten druhý pořád miluje a cítím se bezpečně, se nedá ničím nahradit. A já mu to stejnou měrou vracím.


Každý chce být šastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

 

#69 6. 11. 2007 11:23

7*inka
♥♥-----
Registrovaný: 17. 10. 2007
Příspěvky: 49

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikeš napsal(a):

7*inka napsal(a):

Kdybych měla k manželovi milence, tak bych asi to manželství nepovažovala za šastné.

Asi by ale byl důležitý důvod, proč bys toho milence měla, nemyslíš? Pokud by milenec byl vyústěním nějakých problémů doma, pak bys Tvé manželství za šastné považovat nejspíš ani nemohla, ale pokud by šlo jen o občasné potěšení v náručí svého (stálého) přítele???

Já to takto nemám. Jsem věrná a chci, aby partner byl věrný mně. A potěšení jsem vždy nalezla jen v náruči toho, kterého jsem milovala.
A jestli je důvodem k nevěře jen délka vztahu .... to nemohu posoudit. Nikdy jsem nebyla vdaná 17 let smile, totiž , nebyla jsem vdaná nikdy big_smile

Není tady

 

#70 6. 11. 2007 11:24

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Vite, zase jsme se dostali do sfery jinotajnych filozoficko-psychologickych debat. Teorii mam taky hafo... jenze o tohle mi, kdyz jsem tohle vlakno zakladala, fakt neslo... Nechtela jsem jasny presny konkretni plan, ktery je mozny okopirovat, ale zajimaly me konkretni veci, ktere tu skoro nikdo nerekl. Proc Vy, co jste stastni a spokojeni, narovinu nereknete treba:

1) Kdo Vase manzelstvi financne vice zabezpecuje?
2) Kdo se stara o domacnost?
3) Mate deti? Jakou peci jim jeden a druhy venujete?
4) Mate spolecne zajmy? Jake? Kolik casu jim venujete?
5) Mate rozdilne zajmy? Mate moznost je realizovat a nevadi to nikomu z Vas?
6) Kolik casu obecne spolu travite?
7) V cem jste podobni, v cem jste rozdilni?
8) Funguje Vam sex?
9) Jste oba tolerantni?
10) Zarlite na sebe?
11) Jste si verni?
12) Jak travite vecery, vikendy, dovolene ... atd. atd. atd.

Není tady

 

#71 6. 11. 2007 11:25

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Somaia napsal(a):

L_aura napsal(a):

Somaia napsal(a):

Když shledám, že moje hlavní potřeba  v partnerství a to je "cítit se  tou nejdůležitější" je narušená nebo pozbyla své platnosti, jsem připravená i takhle dlouhý vztah opustit a nelpět na něm. Nejsem ten správný typ na to "něco trpně snášet".

Ale ja mluvila o šastném, nejen dlouhodobém

Já taky... cítím se v tom svém šastná, spokojená a bezpečná. TADY a TEĎ.  Tak kde vidíš problém???

Ale ano, to jsou asi jen hry se slovy, psala jsi, ze kdybys nebyla spokojena, tak bys odesla... a ja na to, ze kdybys nebyla spokojena tak UZ by to nebyl stastny vztah

Není tady

 

#72 6. 11. 2007 11:26

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Somaia napsal(a):

No Mikeši, nejsem žádný moralista, moje životní zkušenosti jsou bohaté a košaté, sama sebe řadím k těm tolerantnějším, ale pokud má někdo jakýkoliv mimopartnerský intimní  vztah, tak něco není v tom manželském vztahu funkční. Pokud jsem to spávně pochopila, tak jsme si tu chtěli povídat o šastných vztazích, to znamená těch, kde jsou spokojení OBA partneři, nejen jeden, který si umí vlastní osobní spokojenost pojistit jinak a jinde.

A proč by jako nemohli být spokojení oba ? va Paní mikešová, protože už starej Mikeš neremcá a Mikeš, protože si svou spokojenost pojistil jinak.....ale svou paní Mikešovou má rád a je s ní spokojený... osobně tohle manželsví klidně považuji za šastné ! smile


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 

#73 6. 11. 2007 11:27

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Feuria napsal(a):

Somaia napsal(a):

No Mikeši, nejsem žádný moralista, moje životní zkušenosti jsou bohaté a košaté, sama sebe řadím k těm tolerantnějším, ale pokud má někdo jakýkoliv mimopartnerský intimní  vztah, tak něco není v tom manželském vztahu funkční. Pokud jsem to spávně pochopila, tak jsme si tu chtěli povídat o šastných vztazích, to znamená těch, kde jsou spokojení OBA partneři, nejen jeden, který si umí vlastní osobní spokojenost pojistit jinak a jinde.

A proč by jako nemohli být spokojení oba ? va Paní mikešová, protože už starej Mikeš neremcá a Mikeš, protože si svou spokojenost pojistil jinak.....ale svou paní Mikešovou má rád a je s ní spokojený... osobně tohle manželsví klidně považuji za šastné ! smile

Ja se Somaiou souhlasim, sama jsem to chtela podobne napsat...

Není tady

 

#74 6. 11. 2007 11:32

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikeši, VŽDYCKY, když jsem dospěla do stádia, že jsem hledala své "občasné potěšení " jinde, vždycky mi paraleně něco scházelo v tom trvalém partnerském vztahu, a už jsem si to vědomě připouštěla nebo ne. Když je  člověk v partnerství  opravdově spokojený sám se sebou i s partnerem, pak teprve pochopí, že nemá smysl tu pravou INTIMITU rozmnělňovat někde jinde s jinými partnery. Vždycky tím trvalý vztah utrpí a opět nezáleží na tom, jestli si to uvědomujeme nebo ne, už jen z toho důvodu, že dochází k prolínání energií několika lidí a ty energie se na určité úrovni bez našeho chtění nebo přispění ovlivňují. Myslet si o tom můžeš cokoliv, třeba že jsem střelená a ujetá, ale je to moje životní zkušenost, za kterou si 100% stojím. Pokud si myslíš, že to tak není, ještě jsi tu samou zkušenost neudělal, ale čeká tě.

 

#75 6. 11. 2007 11:34

Feuria
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 10275

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

L-auro - to je tvá věc a tvůj názor smile já mám jiný wink né názor - spíš pohled ! Může to být, jak píšete, ale třeba nemusí smile


Život je boj, tak se tady klidně pozabíjejte a já bych zdovolením prošla....

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů