Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 11. 2007 18:39

Martina1980
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 10. 2006
Příspěvky: 462
Web

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Ja si myslim, ze 7 let uz je taky dost..

Není tady

 

#27 5. 11. 2007 18:42

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

lollol


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#28 5. 11. 2007 18:45

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Ota napsal(a):

Jestli Ty neumíš žít ve vztahu, tak to neznamená, že to ostatním taky nepůjde.

Předběhl jsi mě, i když já bych odpověděl ještě poněkud peprněji big_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#29 5. 11. 2007 18:48

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikeši, nestojí mě za to big_smile


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#30 5. 11. 2007 18:55

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

hjarta víc jak 31 let manřelství, předtím jsme spolu necelých 5 let chodili hjarta


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#31 5. 11. 2007 18:56

L_aura
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 7. 2007
Příspěvky: 985

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikeš napsal(a):

L_aura napsal(a):

...za okolností, který já bych prostě nedokázala připustit... ve kterých bych nebyla šastná

To jest?

Třeba skrytá manipulace, neupřímnost... říká se tomu diplomacie... ale já mám pocit, že prostě z toho druhého jen dělají blbečka... Nejsem proto říkat vše "na plnou pusu", ale nebudu a nechci lhát

A nebo třeba zase to, že si ta žena doma všechno zařídí a udělá sama, aby měla klid.. tohle mi zase přijde nespravedlivé

A jeste me napadli dalsi veci:
Treba, ze je jeden z nich strasnej nouma, nesamostatnej, submisivni, kterej se -rad- necha vlacet, rozhodovat za sebe...

Upravil(a) L_aura (5. 11. 2007 19:06)

Není tady

 

#32 5. 11. 2007 19:04

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Bety napsal(a):

hjarta víc jak 31 let manřelství, předtím jsme spolu necelých 5 let chodili hjarta

Bety, v kolika jste se seznámili?

Není tady

 

#33 5. 11. 2007 19:09

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Se svým mužem žiju 18 let, od svatby uplynulo let 15. Máme spolu tři děti. Zažili jsme toho spolu hodně, dobrého i zlého.

Nemůžu říct, že by celou tu dobu byl nᚠvztah šastný, byla období, kdy jsem se ve vztahu dost trápila a zřejmě i můj muž.

Já celou tu dobu svého muže milovala (někdy až moc) a miluju, přesto jsem ho několikrát chtěla opustit.

Podle jeho slov a činů on celou dobu miloval a miluje mně, nikdy mě opustit nechtěl a nechce, přesto mi nebyl vždy věrný, míval paralelní vztahy.

Možná by leckdo na mém místě byl nešastný, já jsem však opravdu ve vztahu šastná a za dejme tomu poslední rok a kus považuji za šastný i nᚠvztah a to samé cítím i u manžela.

Takže si myslím, že pocit štěstí nosí člověk v hlavě a zas tak moc nezáleží na tom, co mu život přinese do cesty, co objektivně prožije.

Kdybych měla napsat, jak být ve vztahu šastná - dobře si vybrat, pořádně se zamilovat a milovat, nemít přehnaná očekávání, nestavět vztah na první místo, neřešit co nemá řešení, užívat si každého dne, netýrat se minulostí a nebát se budoucnosti. Jak jednoducé, že?

Není tady

 

#34 5. 11. 2007 19:10

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Ladie napsal(a):

Bety napsal(a):

hjarta víc jak 31 let manřelství, předtím jsme spolu necelých 5 let chodili hjarta

Bety, v kolika jste se seznámili?

já jsem byla v prváku na gymplu


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#35 5. 11. 2007 19:12

Salen
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 1456

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Návod asi neexistuje, ale určité věci vypozorované jsou. Třeba to, že čím lépe se manželům daří, tím hůře pro vztah. Lidově řečeno, začnou mít roupy. Už to tu někdo psal - tam kde se ti dva musí otáčet, na všechno si našetřit postupně, zasloužit se vlastní společnou dřinou, tam se vytváří dobrý základ.
Za hlavní vlastnost bych považovala toleranci - ve všem!
Když dělal MuDr. Plzák výzkum sta párů, které se dožily zlaté svatby, tak zjistil, že asi jen u deseti nedošlo během manželství k nevěře (a to možná že u těch deseti se to jen neprovalilo :-)). Přesto mu ty babičky a dědečkové vesměs řekli, že měli krásné a šastné manželství.
A Plzák ve svých knihách došel k popisu tří "S", která když u obou partnerů jsou, tak je to dobrý vztah. Ta "S" znamenají Stesk po partnerovi, když s ním nemohu na čas být, potom Soucit s ním, když mu něco je a Strach o něj.
Hlavně si nedělej iluze, že šastné manželství je to, kde se lidi nikdy nepohádají, kde mají shodné názory a zájmy a jsou si věrni.


Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

 

#36 5. 11. 2007 19:15

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Tak tohle jsem neznala, ale ta S mám teda všechna...
Jo a hádáme se úplně normálně!

Upravil(a) Bety (5. 11. 2007 19:15)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#37 5. 11. 2007 19:19

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Je krásné, a v dnešní době spíše vyjímečné, když mají dva lidé spolu tak dlouho trvající manželství (či vztah), jako má Bety nebo Ota. Určitě i oni byli postaveni před různá úskalí a problémy, ale ustáli je. Bylo by asi dobré, kdyby se o oněch úskalích trochu rozpovídali, protože ani já, který má za sebou taky hodně dlouhý vztah (necelých 17 let manželství, 19 let známost), jsem se různým problémům nevyhnul - i tak si ale troufám tvrdit, že se svoji ženou vydržíme až do konce. A to říkám na rovinu i přesto, že letos jsem "ujel" s jinou...


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#38 5. 11. 2007 19:29

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Já o těch úskalích nechci mluvit, nejsem z těch co se v tom pořád piplají, hlavní je že mě vždy podpořil a můžu se kdykoliv spolehnout. To rýpání se v úskalích mi nic nepřináší a nikomu jinému to nepomůže, každý raeguje v určité situaci jinak. Co z toho budou mít ostatní, když napíšu prožili jsme něco hrozného a zachoval se úžasně a moc ho miluju?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#39 5. 11. 2007 19:30

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Mikeši, tady to o nás plno holek ví. Tak jen ve zkratce, a neunavuju. Já jsem po úrazu na vozejku, poznali jsme až, když už jsem na vozejku byl. Ona byla vdaná, já ženatý. Přeskočila jiskra a bylo to. Oba jsme se rozvedli, aby jsme nežili v nějakém čtyřúhelníku.
Celkem máme 3 děti, žena z prvního vztahu 2 kluky a spolu máme dceru, dva vnuky a další dvě mimča na obzoru. Jsme docela italský manželství, já jsem cholerik, jako kráva, ale rychle vychladnu, takovej papiňák.
Horoskopy nemusím, žena jo. Tak na závěr, ona je Býk a já Panna.
P.S. Recept na manželství nemám, snad jen silný cit a hooooodně tolerance.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#40 5. 11. 2007 19:39

Jiněnka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 6. 6. 2006
Příspěvky: 479

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

L_aura napsal(a):

Napadlo mě, že základem dobrého vztahu není nic jiného než to, že ho oba musí chtít a musí ho chtít stejně... Myslíte, že je to pravda?

Je to pravda jediná a pravdoucí !!!! Pod to se podepíšu třeba milionkrát !!! albert


Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl!

Není tady

 

#41 5. 11. 2007 19:43

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 23. 10. 2007
Příspěvky: 8369

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Ota napsal(a):

Jsme docela italský manželství...

Tak to znám, jsem sice flegmoš, jak jsem napsal, ale když už vyjedu, tak to lítá big_smilebig_smile Bohužel pro mě nedokážu v těchto chvílích udržet svůj slovník v rámci slušnosti, díky čemuž je nakonec úplně jedno, kdo hádku zavinil, protože na vině jsem vždycky já, jelikož jsem "byl na ní sprostej" big_smilebig_smile


Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

 

#42 5. 11. 2007 21:13

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

I kdybysme se někdy z jakéhokoliv důvodu rozešli či rozvedli, stejně těch 31 let bylo nádherných a úžasných - jen si to představ, žít 31 let v krásném svazku s člověkem, kterého miluješ a který je ti oporou a se stane co se stane. To přece stojí za to! Není to náhodou lepší než se 31 let  užírat?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#43 6. 11. 2007 0:35

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

S manželem jsme 18let,..nevím někdy bych čekala ,že manžel vybouchne a on je klidný a nebo zas právě naopak.Já sem,ale asi to samý...ani se nehádáme..spíš taková výměna názorůlol ,když se nám něco nelíbí řekneme svůj názor,,... Já sem střelec a manžel vodnář,,.Hlavně vím,že jsme oba tolerantní......Nikdo prostě není dokonalý..jsme takový jací jsme!!!!!..Záleží na lidech jaký si utvoří vztah mezi sebou,protože to co může vadit mě,nemusí vadit tobě..,,,wink


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#44 6. 11. 2007 9:42

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Jiněnka napsal(a):

L_aura napsal(a):

Napadlo mě, že základem dobrého vztahu není nic jiného než to, že ho oba musí chtít a musí ho chtít stejně... Myslíte, že je to pravda?

Je to pravda jediná a pravdoucí !!!! Pod to se podepíšu třeba milionkrát !!! albert

Je to možná maximálně jen jedna z pravd. A vylučovací metoda pouze jediného základu se mi vůbec nezdá pravděpodobná.
Vždyt považ, kolik vztahů začíná tím, že se dva do sebe vášnivě zamilují a chtějí vztah až do smrti smrtoucí. A v tu chvíli chtějí oba vztah a chtějí ho stejně moc :-)

Není tady

 

#45 6. 11. 2007 10:01

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Jsem s manželem 25 let , jsem toho názoru, že universální návod neexistuje. Dobře si uvědomuji, že to, co nás spojuje by jiný pár nesnesl a neakceptoval. Problémům v minulosti jsme se také nevyhnuli, ale pokud komunikace nezamrzne na bodu NULA a rozumně se zachází i s upřímností,tak lze vyřešit i velmi zásadní krizovky.
Plně souhlasím s Plzákovo "3 eS", zastávám přístup "Žij a nech žít", plně respektuji partnerovo právo na "13.komnatu", nemusí mi nutně při každé příležitosti skládat účty kde a s kým právě je, respektuji osobní svobodu, ale zároveň  požaduji, aby nebyl narušen můj pocit, že jsem ta nejdůležitější osoba v partnerově životě, nejbližší přítel. Protože mi tento pocit (a´t už je pravdivý či ne, po tom nepátrám) bohatě dopřává, zůstávám ve vztahu spokojená. Jsme maximálně otevření v otázkách společného hospodaření, nezapomínáme na drobné projevy v oblasti ocenění práce druhého, a už se jedná o dobrou večeři nebo nebo daleko významnější počin. Máme stále spoustu společných plánů, cítím se ve vztahu bezpečně.

Upravil(a) Somaia (6. 11. 2007 10:05)

 

#46 6. 11. 2007 10:03

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Somaia napsal(a):

Jsem s manželem 25 let , jsem toho názoru, že universální návod neexistuje. Dobře si uvědomuji, že to, co nás spojuje by jiný pár nesnesl a neakceptoval. Problémům v minulosti jsme se také nevyhnuli, ale pokud komunikace nezamrzne na bodu NULA a rozumně se zachází i s upřímností,tak lze vyřešit i velmi zásadní krizovky.
Plně souhlasím s Plzákovo "3 eS", zastávám přístup "Žij a nech žít", plně respektuji partnerovo právo na "13.komnatu", nemusí mi nutně při každé příležitosti skládat účty kde a s kým právě je, respektuji osobní svobodu, ale zároveň  požaduji, aby nebyl narušen můj pocit, že jsem ta nejdůležitější osoba v partnerově životě, nejbližší přítel. Protože mi tento pocit (a´t už je pravdivý či ne, po tom nepátrám) bohatě dopřává, zůstávám ve vztahu spokojená. Jsme maximálně otevření v otázkách společného hospodaření, nezapomínáme na drobné projevy v oblasti ocenění práce druhého, a už se jedná o dobrou večeři nebo nebo daleko významnější počin. Máme stále spoustu společných plánů.

tummenupptummenupphjartagodlikegodlike

Před třemi lety bych to napsala stejně

Není tady

 

#47 6. 11. 2007 10:09

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Kukačko, oba máme právo v průběhu manželství názor změnit. Já jsem popisovala to, co nás dopusud spojuje a jak se cítím právě teď. Není vyloučeno, že za rok se já nebo partner budeme cítit jinak a chtít něco jiného. Akceptuji, že život je změna a stát se může cokoliv, dopsala jsem, že se cítím bezpečně... ano skutečně se tak cítím v tuto chvíli a ten pocit si plně užívám i s vědomím, že nic netrvá navěky.

 

#48 6. 11. 2007 10:13

Somaia
Host

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Když shledám, že moje hlavní potřeba  v partnerství a to je "cítit se  tou nejdůležitější" je narušená nebo pozbyla své platnosti, jsem připravená i takhle dlouhý vztah opustit a nelpět na něm. Nejsem ten správný typ na to "něco trpně snášet".

 

#49 6. 11. 2007 10:22

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Vanilka69 napsal(a):

Se svým mužem žiju 18 let, od svatby uplynulo let 15. Máme spolu tři děti. Zažili jsme toho spolu hodně, dobrého i zlého.

Nemůžu říct, že by celou tu dobu byl nᚠvztah šastný, byla období, kdy jsem se ve vztahu dost trápila a zřejmě i můj muž.

Já celou tu dobu svého muže milovala (někdy až moc) a miluju, přesto jsem ho několikrát chtěla opustit.

Podle jeho slov a činů on celou dobu miloval a miluje mně, nikdy mě opustit nechtěl a nechce, přesto mi nebyl vždy věrný, míval paralelní vztahy.

Možná by leckdo na mém místě byl nešastný, já jsem však opravdu ve vztahu šastná a za dejme tomu poslední rok a kus považuji za šastný i nᚠvztah a to samé cítím i u manžela.

Takže si myslím, že pocit štěstí nosí člověk v hlavě a zas tak moc nezáleží na tom, co mu život přinese do cesty, co objektivně prožije.

Kdybych měla napsat, jak být ve vztahu šastná - dobře si vybrat, pořádně se zamilovat a milovat, nemít přehnaná očekávání, nestavět vztah na první místo, neřešit co nemá řešení, užívat si každého dne, netýrat se minulostí a nebát se budoucnosti. Jak jednoducé, že?

Mně to přijde jako esence všech moudrých knih, o kterých píše Martina01, Lvice a další.
Opravdu se mi to líbí!

Asi s tebou udělám rozhovor. Abychom se dostali pod povrch toho, jak z těch všech věcí, které se nám (tedy mně osobně velmi často) zdají těžké (dobře si vybrat, nemít přehnaná očekávání atd..) staly jednoduché...

Není tady

 

#50 6. 11. 2007 10:23

Kukačka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4246
Web

Re: ŒASTNÝ DLOUHODOBÝ VZTAH

Som - vím, že si stejná Panna a sleduju, že to mᚠnastavené hooodně podobně. O to u nás šlo - nevadila mi ta pipka jako taková, ale právě to, že jsem přestala být ta nejdůležitější. Já a naše děti...Pro leckoho přízemní důvod, očekávám smrš  výtek, že jsem tedy značně sobecká. Ale to bylo moje právo, moje teritorium a a si kdo chce co chce říká, prostě jsem přes tohle nemohla dál.
můj bývalý manžel prohlásil "já se k vám třeba za 3 roky vrátím, co ty víš..."
Tak to tedy ne! Dlouho zůstávaly ty dveře otevřené, ale po určité době to přerostlo únosnou mez a je zavřeno. Dál nejede vlak.

Můj život má i jiné kapitoly a jak výše psala Vanilka - já asi nosím své kladné pocity (bojím se to označit stejně, jako ona) v hlavě.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů