Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 11. 2007 20:47

Dan1
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2007
Příspěvky: 6

Nechce se vracet k mámě...

Dobrý večer všem. Prosím o radu všechny, kteří mají nějakou zkušenost s mým problémem. Je právě něděle večer a já jsem právě odvezl svého 4letého syna k jeho matce. Je to už dva roky, co spolu nežijeme. Mám problém s tím, že syn se k ní nechce moc vracet, pokaždé to je s velkým brekem a větami typu "Já nechci k mamince, já chci být u vás" (u mě a mé přítelkyně). Bylo období, kdy to syn bral normálně, ale poslední dobou to je zas hrůza. Když vycítí čas odjezu změní se mu nálada, brečí a prosí jestli u nás může ještě zůstat. Neřekl bych, že by se k němu jeho matka chovala nějak špatně, má na co si pomyslí, je vidět, že jí má rád. V jejím současném příteli to také asi nebude. Je fakt, že bylo odbobí, kdy syn ho moc nemusel, alespoň podle toho co říkal. Teď si ale myslím, že je to oK. Snažíme se s přítelkyní vše dělat tak, aby tím syn co nejméně trpěl, když je u nás tak se bavíme i o jeho matce, pocitech atd. Z jeho slov je vše v normálu. Beru jeho matku jako jeho matku, alespoň před ním se o to velice snažím,  i když mé vnímání k ní z osobního hlediska je jiné (nerozešli jsme se v dobrém). Říká se, že se do "toho" děti nemají tahat a to je to, oč mi jde hlavně. Syna se nesnažíme vůbec rozmazlovat, někdy právě naopak! Takže rozmazlováním, což tvrdí i jeho matka to rozhodně není!!! No a teď ke vztahu jeho matky ke mě. Je to právě naopak, snaží se mě u syna pošpinit v každé příležitosti a dělá naschvál za naschválem. Volám mu každou středu a sobotu co ho nemám, je to taková nepsaná dohoda. Matka naschvál pouští nahlas tv nebo rádio aby jsme si nerozuměli, nechává na svém tel. puštěné Hans free aby vše slyšela a mohla kdykoli odpovědět za syna. Je to asi tak měsíc, co jsme se dohodli na víkendu "navíc", že si ho můžu vzít. Když ho nechala nasednout do auta, řekla, že si to rozmyslela a a jí ho vrátím. Syn začal brečet, proto jsem zavřel dveře u auta. Ona vytáhla klíče a poškrábala mi dvoje dveře. Odjel jsem rovnou i se synem na policii vše nahlásit. Po 10 minutách se tam "přiřítila" i ona a začala vykřikovat, že jsem jí unesl syna. Po sepsání protokolů jsem jí musel syna vrátit. Syn opět hrozně brečel a když jsem odjížděl, utíkal za autem. A přesně tyto situace mi opravdu trhají srdce. Další příklad je na tom, že bych moc rád alespoň částečně tento problém vyřešil tím, že bych si vyzvedával a vracel syna ze školky. Dvakrát se mi to už podařilo (po domluvě s matkou) a bylo vše super! Od té doby mi syn stále říká a si vyzvednu ze školky (nebo odvézt do školky). Když jsem zjistil, že mu to tak vyhovuje, navrhl jsem jeho matce tuto možnost předávání. Odsouhlasila to!!! Když mělo dojít na věc, ten den to zavrhla. I ve školce učitelkám výslovně zakázala a mi ho dají. Jakékoli řešení s ní je nemožné!!! Chci aby to nemělo následky na jeho psychiku. Příjde mi, že matka na jeho vnímání nebere vůbec žádný zřetel. Jak ho před tím uchránit? Poraďte prosím!!! PŔETRHAT STYK S NÍM NEPŘIPUSTÍM!!!

Není tady

 

#2 4. 11. 2007 21:19

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Nechce se vracet k mámě...

Dane, poradit ti neumím, ale MOC ti držím palce (-teda spíš vašemu synkovi, aby jeho máma přišla co nejříve na to, jak se chovat, aby mohla jednou o sobě říci, že pro syna udělala jen to nejlepší..).
gloria

Není tady

 

#3 4. 11. 2007 21:31

Helča2
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 9. 5. 2006
Příspěvky: 987

Re: Nechce se vracet k mámě...

Je to možná blbý, ale pohrozila bych BM ,že si u soudu zažádám o svěření syna do péče, pokud bude dělat i nadále naschvály.Třeba se probere.

Upravil(a) Helča2 (4. 11. 2007 21:32)


http://ticker.7910.org/as1cA1P0g410010Mzk0MTIxfDAwMDY3NDRkfCBadXphbmthIG3h.gif
nar. v úterý 15.5.2007 ve 23:55 hod v Motole, váha  3,60 kg a  49 cm *

Není tady

 

#4 5. 11. 2007 6:35

Dan1
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2007
Příspěvky: 6

Re: Nechce se vracet k mámě...

Helčo2, zastrašit bych jí tím mohl, ale ona si je moc dobře vědoma, že bych měl jen minimální ba dokonce žádnou šanci syna do péče získat. Už jsem něco takového jednou nastínil a ona mi jen odpověděla a to zkusím, ale že prý budu muset skončit v práci (dělám totiž na 3 směny). A získat jinou a ještě ke všemu na 1 směnu je tady docela problém. Ona ví že mě má skrz syna v hrsti, a používá ho proti mě jako svou zbraň.

Není tady

 

#5 5. 11. 2007 8:18

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Nechce se vracet k mámě...

Dane,podobné situace jsem jako divák zažila snad tisíckrát.Chce to především klid a nedráždit emoce.Těžké je to pro všechny zúčastněné.Ty se raduješ ,že se synovi u tebe líbí ale matka je žárlivostí bezsebe.Taky bys byl.Děti mají rády oba rodiče a netuší ,že mezi nimi vyvolávají žárlivost.Ber to tak ,že kluk je s tebou rád a s matkou taky.To přecházení je stresová chvilka.V zájmu všech má být co nejkratší.Domluva s matkou a dodržování úmluvy je klíčové pro dobré vztahy.Dohodněte se na neutrální půdě,bez dítěte a ostatních svědků.Ne jako bývalí milenci ale jako táta a máma.
Já bohužel vídám otce kteří péči o své dítě omezili na stálý příkaz bance a někteří ani to ne.Není to ale jen jejich nezájmem ale právě tou mateřskou žárlivostí.Bez častého kontaktu se dítě odcizí.V patnácti pak ani neví jak má tátu oslovovat.
Je to běh na dlouhou tra.Budeš potřebovat mnohem víc diplomacie než k udržení krachujícího partnerského vztahu.

Není tady

 

#6 5. 11. 2007 8:22

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Nechce se vracet k mámě...

Dan1 napsal(a):

Helčo2, zastrašit bych jí tím mohl, ale ona si je moc dobře vědoma, že bych měl jen minimální ba dokonce žádnou šanci syna do péče získat. Už jsem něco takového jednou nastínil a ona mi jen odpověděla a to zkusím, ale že prý budu muset skončit v práci (dělám totiž na 3 směny). A získat jinou a ještě ke všemu na 1 směnu je tady docela problém. Ona ví že mě má skrz syna v hrsti, a používá ho proti mě jako svou zbraň.

proč bys musel měnit práci, mᚠpřece přítelkyni, která by ti pomáhala ? Já bych se toho nebála, maminka si je nějak jistá v kramflecích, je třeba tou její "neohroženou" pozicí zamávat.
Zkus si zažádat o střídavou péči.

Není tady

 

#7 5. 11. 2007 9:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Nechce se vracet k mámě...

Já nevím, ale těžké radit, když vidíme věc jen z jednoho pohledu. Asi by to chtělo slyšet i názor matky dítěte.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#8 5. 11. 2007 12:58

Dan1
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2007
Příspěvky: 6

Re: Nechce se vracet k mámě...

Hannnah: To jsem zkoušel taky . Sešli jsme se , celou dobu na mě křičela , že syn je její . Že ona byla ta , která po dítěti toužila . Tak si prej nemám hrát na tatínka . Taky mi neustále opakuje "tatínku na chvilku" Měla období , že se se svým přitelem rozešla a neustále mi volala . To mi slibovala hory-doly . Že si mohu brát syna kdykoliv si vzpomenu... netrvalo to ani 14 dní !!!  Před snynem mi i několikrát vynadala ... a nezustalo jen u toho . Za jedno vyzvednutí jsem dostal i tři facky(to vše před synem) . Ten byl rozklepanej,jak ratlik... ! Má chvíle , že se s ní dá mluvit , ale nikdy nedodrží slovo . I  když to mě i synoj slíbí . Ten to většinou obrečí . Jde mi spíš o to ,  jak se naučit vycházet s ní , aby tím syn netrpěl . Zezačátku brečel futr,že k ní nechce (to mu bylo cca 2 a půl) . Pak bylo období asi půl roku , že mu to vůbec nevadilo,že jede k mámě,těšil se na ní!Těšil se,že jí bude povídat,co jsme dělali,kde jsme byli... Poslední 3-4 měsíce , zas strašně bračí . Nevím kde mám začít , co jí může furt tak vadit...

Není tady

 

#9 5. 11. 2007 20:13

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Nechce se vracet k mámě...

Dane,  obávám se, že v tvém případě bych vyhledala pomoc odborníka. Situace je velmi zapeklitá, matka dítěte je zřejmě nevyzrálá osoba, která syna používá k manipulacím, možná, aby si dokázala, jak je důležitá. Každopádně to zanechává stopy na psychice tvého synka. POrad se s psychologem, nejlépe s dětským.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#10 6. 11. 2007 6:06

Dan1
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2007
Příspěvky: 6

Re: Nechce se vracet k mámě...

Pavlo H.  To, že je to nevyzrálá osoba mi řekl i psycholog u kterého jsem by i já.  Na to, že je jí 28 se chová jako malá holčička ke své panence. Jen se bojím aby jí to "dozrání" netrvalo dalších 10 let. Toho dětského psychologa určitě vyhledám. Dík za názor.

Není tady

 

#11 6. 11. 2007 9:10

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Nechce se vracet k mámě...

Dane,psycholog se ti bude hodit i v případné soudní při.Fakt ,že si vstřícný a chceš situaci v klidu řešit zvyšuje tvé rodičovské kvality. Zlom vaz.

Není tady

 

#12 6. 11. 2007 15:41

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Nechce se vracet k mámě...

Co takhle manipulovat trochu s ní? Navrhnout jí nějaký opak a nebo ji mpomalounku dovést k tomu, aby nějaké řešení navrhla ona? Písemná smlouva je v tomto asi na prd. Jak by se k rozšíření styku či střídavé péči stavěla OPD? Otázek je plno, a já jsem teoretik. Nedokážu ti navrhnout nějaké řešení...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#13 13. 11. 2007 0:32

masa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1295
Web

Re: Nechce se vracet k mámě...

Ahoj Dane,
celkem vím co asi cítíš a prožíváš. Mám něco podobného doma, ale se synem vůči otci. U nás je to už trošku komplikovanější a bylo by to asi na román popsat situaci. U nás to k mé nelibosti dopadlo tak že BM má syna i v týdnu když má volno.

Můžeš si u soudu zažádat o zmněnu stiku s dítětem. Nebo si klidně zajdi na sociálku a prober to tam s úřednicí co jste mněli u soudu když jste se rozváděli nebo žádali o péči. Ta by ti byla určitě schopná říct jaké mᚠnároky na dítě.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21567.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21571.png
http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/7de5254796a99182e1802eb20c912b9d.png

Není tady

 

#14 18. 11. 2007 22:02

Dan1
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2007
Příspěvky: 6

Re: Nechce se vracet k mámě...

Ahoj,dneska jsem syna zas odvážel k BM.Kdyz zjistil,kam jedem,tak se odpoutal ze sedačky,strašně se rozbrečel a vlezl mezi přední a zadní sedačku.Musel jsem zastavit a znovu ho pripoutat.Branil se jako čert.Odnesl jsem ho v náruči a předal ho do náruče BM.Tu chytl za tváře a poškábal ji.Ta ho pak položila na zem a on utíkal.Chvilku jsem mu ještě domlouval.Bezvyznamě!!!Po odjezdu asi po 30 min. jsem mu ještě volal,jestli je už v pohodě.Furt ještě brečel a prosil mě a se pro něj vrátim.BM si vzala telefon a ztěžovala si,že jí pokousal a má od něj fialovou ruku...Je to čím dál horší.BM mi po dvouch hodinách napsala,že už mě zas syn nechce a chce bejt jen s ní...

Není tady

 

#15 6. 12. 2007 11:53

Piia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ostrava
Registrovaný: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1211
Web

Re: Nechce se vracet k mámě...

Ahoj Dane, když jsem četla tvůj příspěvek, říkala jsem si v první chvíli tohle znám - přítel má dcerku z manželství, která k nám jezdí co 14 dnů na víkend cca od svých 3,5 let (do té doby měl s exanželkou velké problémy a ona to řešila znemožněním kontaktu s dcerou, vše se vyřešilo, když jsem já začala s přítelem žít a dělat jim prostředníka - přítelovu exmanželku znám od dětství a kdysi plánovala svatbu s mým bratrem). To co popisuješ - pláč a protesty při návratu k mámě, to jsme zažívali při každé návštěvě zhruba do 5 let. Na druhou stranu, totéž předváděla doma před odjezdem k nám. Pro tak malé dítě, je každá změna nepřirozená a když je mu někde dobře, tak nechce jinam a to i když dobře ví, že na tom druhém místě mu bude taky moc dobře a že jsou tam lidé, kteří ho milují a na které se těší. Časem až začnou víc chápat, že se zase vrátí, tak je takové scény ani nenapadnou. Samozřejmě, pokud návštěvy zůstanou dál pravidelné a pro dítě budou pravidlem, ne jen určitou formou odměny stylu "když budeš hodný/á (nebo když tatínek udělá co chci), tak můžeš k tatínkovi".
Ale v té druhé části je každá rada drahá, pokud jeden z rodičů háže druhému klacky pod nohy, snaží se dělat problémy v kontaktu s dítětem a navádí dítě proti druhému rodiči je to těžká situace nejen pro toho rodiče, ale i pro dítě. Určitě to chce řešení a pokud exmanželka nechce situaci řešit přímo s tebou, chtělo by to sehnat prostředníka - společnou kamarádku nebo kamaráda, nebo partnerského poradce (ano partnerského - protože a se to jednomu nebo druhému líbí nebo ne, když spolu máte dítě, zůstanete určitým způsobem partneři na celý život a měli byste najít způsob společné komunikace).


http://lilypie.com/pic/090119/pFeE.jpghttp://b3.lilypie.com/U8lVp1/.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/18/AoeE.jpghttp://lb1f.lilypie.com/Spq8p2.png

Není tady

 

#16 6. 12. 2007 12:04

Piia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ostrava
Registrovaný: 14. 10. 2007
Příspěvky: 1211
Web

Re: Nechce se vracet k mámě...

lindaB napsal(a):

Dan1 napsal(a):

Helčo2, zastrašit bych jí tím mohl, ale ona si je moc dobře vědoma, že bych měl jen minimální ba dokonce žádnou šanci syna do péče získat. Už jsem něco takového jednou nastínil a ona mi jen odpověděla a to zkusím, ale že prý budu muset skončit v práci (dělám totiž na 3 směny). A získat jinou a ještě ke všemu na 1 směnu je tady docela problém. Ona ví že mě má skrz syna v hrsti, a používá ho proti mě jako svou zbraň.

proč bys musel měnit práci, mᚠpřece přítelkyni, která by ti pomáhala ? Já bych se toho nebála, maminka si je nějak jistá v kramflecích, je třeba tou její "neohroženou" pozicí zamávat.
Zkus si zažádat o střídavou péči.

Aby měli šanci dostat dítě do své péče, pokud má táta střídavé směny, museli by se vzít a aspoň novomanželka by musela mít práci takovou aby se mohla dítěti věnovat v době, kdy je otec v práci a malý není ve školce. Taky sociálka, co by zástupce zájmů dítěte by se v jejich životech hrabala podstatně víc hlouběji a důkladněji než v životě a poměrech matky a jejího partnera. V tomhle totiž funguje "diskriminace" i u úřadů a je to jakkoliv nezákonné.


http://lilypie.com/pic/090119/pFeE.jpghttp://b3.lilypie.com/U8lVp1/.png
http://lilypie.com/pic/2009/10/18/AoeE.jpghttp://lb1f.lilypie.com/Spq8p2.png

Není tady

 

#17 13. 12. 2007 22:25

Dan1
♥------
Registrovaný: 4. 11. 2007
Příspěvky: 6

Re: Nechce se vracet k mámě...

Pro Piia, děkuji za příspěvek.

Není tady

 

#18 12. 2. 2008 13:58

Babs
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 2. 2008
Příspěvky: 205

Re: Nechce se vracet k mámě...

Ahoj Dane, situace u nás je podobná s tím rozdílem, že malé je 6 a ten problematický je otec. Nicméně podnikla jsem už mnoho různých kroků a některé skutečně velmi pomohly. Takže zkus v první řadě rozhodně kontaktovat dětského psychologa a sjednat termín pro návštěvu vás rodičů společně se synem. Toho, aby se BM dostavila docílíš snadno tak, ža zajdeš na OPD a tam vaši situaci popíšeš a dodáš, že jsi sjednal termín pro návštěvu dětského psychologa a požádᚠsoc.pracovnici, aby si Tvou BM předvolala a domluvila jí, aby se se synem k psychologovi dostavila. Pokud se ani tak nedostaví, budeš muset celou záležitost ještě alespoň 1-2x zopakovat. Nezapomeň pokaždé kontaktovat OPD. A mezitím požádej o rozšíření styku se synem, popř. střídavou péči. U soudu se Ti pak argument, že matka nespolupracuje ani na žádost soc. pracovnice bude velmi hodit a pravděpodobnost, že soud vyhraješ je vysoká aniž bys měnil zaměstnání nebo se ženil. Jakmile získᚠsyna soudně na více jak víkendy, opět s ním navštiv dětského psychologa a s jeho pomocí se nakonec klučina se situací vyrovná. Držím moc palce, je to běh na dlouhou tra a klid na 100% mít stejně nebudem dokud děti nedospějí do věku kdy si nás, své rodiče srovnají do latě sami vissla


http://tac.families.com/ezb/1080384.png
http://tac.families.com/ezb/1080379.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů