Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 7. 9. 2008 15:41

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Iveta X napsal(a):

Tercilo, Penny a Lidl bych rozhodně z žádným malým obchůdkem nesrovnávala, protože do toho nevidím, jen vím, že tam jsou různé výhody v odebírání zboží, no vidíš, například s tím parkováním mě to vůbec nenapadlo. Já srovnávám dvě malinké samoobsluhy, ve kterých se střídají v té dražší 4 prodavačky a v té levnější 6 prodavaček. Ta dražší sámoška patří majiteli budovy, dole má ten obchod a sám si ho vede a nahoře má v dalších 3 patrech byty, které pronajímá. Tudíž neplatí žádný nájem, naopak mu budova ještě vynáší na nájemném. V tom druhém obchodě si nejsem jistá jestli je majitel obchodu i majitelem budovy nebo platí nájem, každopádně oba obchody se stejným majitelem fungují už od revoluce, jen toho v centru zřejmě tlačí konkurence s cenami dolů a přesto se mu to asi rentuje. Mě je jasný, že malý prodejce nikdy nedosáhne cen jako má Penny nebo Lidl, ale tady ten rozdíl je do očí bijící. Já tam chodím jen pro rohlíky a chleba. On tam prodává např. máslo pořád kolem 35 Kč, ikdyž všude už je cena zase nižší.  Já si nemůžu pomoct, ale podle mě je to nenasytnost obchodníka. V tomhle případě samozřejmě, nevztahuj to prosím na všechny obchodníky, to tak rozhodně nemyslím, ve svém okolí mám i několik malých oblíbených krámků, kde ráda nakupuju. Myslím, že je to taky hodně o konkurenci. Teď tady zůstal jen jeden obchod se zeleninou, když nepočítám zboží v Lidlu a Penny a přestože je sezona, tak jsem vždy do krámku vlezla a hned odešla, protože bych musela být hlupák, abych ty ceny respektovala. A se na mě nikdo nezlobí, ale v létě květák za 39 Kč nebo pórek za 59 Kč/kg, to je fakt drzost. To nevěřím, že tak draze nakupují od dodavatele. Asi je to i nevýhoda malých měst, samozřejmně když obchodník se zeleninou nemá žádnou jinou konkurenci, tak si může diktovat ceny. No jen jsem vlastně chtěla říct, že nějakýmu obchodníku stačí menší rabat s tím, že prodá víc zboží a lidé k němu budou více a raději chodit než k tomu, kdo je předražený a po straně si o něm povídají, že je zloděj.

Iveto, záměrně jsem ti vytučnila pár vět - do malého krámku jdeš jen pro chleba a pro rohlíky, jestližýe obchodník má něco dražšího, než v hyper, nebo super, už to bereš jako nenasytnost obchodníka. No a v poslední větě - kdyby měl zboží levnější, za menší rabat, budou k němu lidi chodit nakupovat - to ti musím fakt vyvrátit. Vždy ty sama u toho malého koupíš jen ten chleba a rohlíky. Kdyby si u něho kupovala celý nákup - měl by větší obrat, mohl by zajistit nižší velkoochodní cenu (rozuměj, že některé velkoobchody dodávají a ceny určují podle toho, kolik toho odebereš), takže když už toho prodᚠvíc, velkoobchod ti zboží i doveze, pokud prodávᚠjen málo, musíš si pro to jezdit, třeba do toho makra - a to nemᚠna každém rohu, že? Takže v tomhle případě musíš vytáhnout své auto, dojet několik desítek, ne-li stovek kilometrů, věnovat tomu nákupu v makru minimálně 3-5 hodin, abys nakoupila vše, co potřebuješ, naložit, dojet do obchůdku, vyložit, rozbalit, ocenit a naflákat do regálů. Já osobně takhle jezdila po zavření obchodu, lítala po Makru jak ďas, abych stihla do večera do devíti vše nakoupit, dojela do obchodu, vše vyložit, co bylo potřeba, tak nandat do mražáků, nemůžeš to nechat ležet v dodávce s tím, že to třeba udělᚠaž ráno...no a domů jsem s vyplazeným jazykem dorazila kolem druhé ráno, abych so sebe hodila kus žvance, v rychlosti se hodila do postele a v pět ráno zase vstala. Takže ti chci říct, že to není tím, že by "obchodník" byl nenasytný, ono záleží, jak se například k tomu máslu dostane - zda mu ho dovezou, protože ho bere třeba víc, nebo zda si pro něj musí dojet, protože dost velká většina lidí si chce nakoupit u toho malého právě jen ten chleba a rohlíky, ale pak mají plno keců, když náhodou vevelkém obchodě zapoměli koupit máslo a nutně ho potřebují, tak cena vyšší, než v hyper, super je rozhořčí. Mluvím z vlastní zkušenosti - jedna paní si u mě nakoupila a pak mezi dveřma si odplivla s tím, že dole v hyper mají rohlíky za 1,70 a já nenasytná hokynářka jí ho prodala za 1,90. Právě že lidé, kteří nemají o obchodě ani páru vidí pouze jen to, co vidět chtějí - třeba právě to dražší máslo. Myslíš, že by se tento obchjodník udržel na svém místě jen s tím, že by zapomětlivým velkonákupcům prodával ten chleba a rohlíky? ber v potaz i třeba takový fakt, že někdo nemá vlastní nemovitost - někdo si ten krám musí pronajmout, a nehledě na to, že ceny pronájmů jsou poměrně dost vysoké, protože právě tito pronajímatelé vidí asi jen to, co vidí i ten obyčejný člověk, co velký nákup dělá v hyper a potom ten malý nákup udělá u toho malého obchodníka, omrkne ceny a řekne, že ten obchodník je nenasytný, protože má vysoké ceny u másla a sakra, ten se musí pěkně napakovat - tak mu ještě trochu zvýšíme nájem. Nezapomeň, že například v hyper se za den prodá x stovek másla, kdežto u toho malého se neprodá za den ani jeden kousek. No a když obchodník uzná za vhodné máslo neprodávat, protože stejně si ho koupí občas jen nějaký zapomětlivec a při platbě ti cenu ještě omlátí o hlavu, tak se zase jako na potvoru objeví jeden, co to máslo nutně potřebuje a ty ho nemᚠ- a zase je zle. Nehledě na to, že jsou u potravin i nějaké spotřební lhůty - nemůžeš to tam mít do té doby, než to prodáš...


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#102 7. 9. 2008 16:07

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Někdy si člověk fakt koleduje, když se pustí do debaty.... Zklamaná, já jsem nepsala, že nakupuju pouze v Lidlu a Penny a malý obchody ignoruju. Psala jsem, že nenakupuju pouze v tom předraženém obchodě. Dál jsem psala, že majitel obchodu nájem neplatí, protože mu dům patří - dole má obchod a v horních patrech pronajímá byty. Jak moc nakupuje v Makru nevím, ale vídávám, že ho zaváží pekárna, mlíkárna, nápoje, mrazírny i auta s drogerií, vidím to, když jdu okolo nebo nakupuju ty rohlíky.... Snažila jsem se jen porovnat dvě přibližně velké samoobsluhy na jednom menším městě, nic víc. Proč jsou mezi nimi takový cenový rozdíly? Copak by jeden obchodník nakupoval tak nevýhodně? Zvl᚝ když se mu do nákladů nemusí promítat nájem?


Iveta X

Není tady

 

#103 7. 9. 2008 17:13

Zklamaná
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: u nás v Galaxii :-))
Registrovaný: 7. 12. 2007
Příspěvky: 8755
Web

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Iveta X napsal(a):

Někdy si člověk fakt koleduje, když se pustí do debaty.... Zklamaná, já jsem nepsala, že nakupuju pouze v Lidlu a Penny a malý obchody ignoruju. Psala jsem, že nenakupuju pouze v tom předraženém obchodě. Dál jsem psala, že majitel obchodu nájem neplatí, protože mu dům patří - dole má obchod a v horních patrech pronajímá byty. Jak moc nakupuje v Makru nevím, ale vídávám, že ho zaváží pekárna, mlíkárna, nápoje, mrazírny i auta s drogerií, vidím to, když jdu okolo nebo nakupuju ty rohlíky.... Snažila jsem se jen porovnat dvě přibližně velké samoobsluhy na jednom menším městě, nic víc. Proč jsou mezi nimi takový cenový rozdíly? Copak by jeden obchodník nakupoval tak nevýhodně? Zvl᚝ když se mu do nákladů nemusí promítat nájem?

Možná to bude právě v tom, že jedna prodejna je ve vlastním a ta druhá je v pronájmu - a už se ty ceny liší, protože ten, co je ve vlastním nemusí někomu třetímu platit nájem - např. 15.000,- měsíčně, platí pouze energie a služby cca 5.000,- tudíž ten, co je v pronájmu, musí vydělat na rabatu o 20.000,- více - a ten, co je ve vlastním, musí na rabatu vydělat jen těch 5.000,- navíc (teda krom toho, aby si vydělal ještě na to uživení), tak si spočítej, kolik musí mít měsíční obrat, aby měl vyděláno na režii (nájem, služby , energie) + pro sebe, když v průměru je rabat cca 20%. Spočítej si, kolik by těch jen chlebů a rohlíků musel denně prodat, když to ostatní u něj koupí jen občas někdo. A o nákupech obchodníků jsem ti to vysvětlila - lidé chodí nakupovat, obchodník toho hodně prodá, bere od velkoobchodu více zboží - a má lepší ceny - nejn on pro sebe, ale může je dát i zákazníkovi. Když prodá málo, málo nakoupí za méně výhodnou cenu (by ty pekárny, mrazírny aj. tam jezdí - ale kde kupuje klasický koloniál? - musí do velkoobchodu jet sám) tudíž dá větší rabat, protože nezlob se na mě, ale když by měl ceny "slušnější" kupovala by si u něj celý nákup, nebo by si pro ten velký jela stejně do hyper-super? Znám chování zákazníků. dokonce vím, že i když jsem měla srovnatelné ceny, prostě šli do velkého - a to jsme měla smíšenku, včetně čerstvého bouraného masa (mnohdy levnějšího než balíčkované v hyper). Je to čistě o tom davovém šílenství, lidé chodí nakupovat o sobotách a nedělích, sbalí dědu s babičkou a udělají si rodinný výlet a pořídí u toho nákup na celý týden, nebo 14 dní. Pak jsou v práci a babička jim jde se síovkou jen pro ten chleba a rohlíky (protože to máslo a mlíko mají ve velkém balení už nakoupeno, včetně mouky, těstovin) a ona je ráda, že si s ní prodavačka pokecá...a pak, když už se ta malá prodejna zavře, protože prostě zkrachuje (obchodník musí mít obrat a čím víc obratu, tím lepší může dát ceny a vě+tší výběr zákazníkovi) tak se každý diví - ač z důvodu toho, že si myslel, že ten obchodník je už natolik za vodou, že mu je jedno, že ti chudáci i pro ten chleba budou muset zajíždět několik kilometrů, nebo jak je možné, že zkrachoval, vždy já k němu ten chleba obden šel přeci koupit... wink


IDIOT SE UČÍ VLASTNÍMI CHYBAMI, MAGOR SE UČÍ DEBILITĚ OD IDIOTA…….JÁ SE UČÍM CIZÍMI CHYBAMI lol
Kdybych to, co mi tu někteří říkáte, proměnila na stravu, nežral by to ani můj pes!
Svět nekonečných možností - ten tvoří F+F+F+F+F+F {přesně v tomto pořadí}.
http://www.youtube.com/watch?v=uVR-jLWz_7A

Není tady

 

#104 11. 9. 2008 8:45

PetrV
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 27. 2. 2006
Příspěvky: 1199

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Tedy dámy, to je diskuse smile

Neexistuje nic jako "nenasytnost obchodníka". Obchodník nasadí ceny tak, aby maximalizoval svůj zisk. To je normální chování. Byl by vysloveně hloupý, kdyby svým "lidumilstvím" okrádal sám sebe. Nevím, jaké máte představy, ale na obchodě s potravinami opravdu nijak zvl᚝ zbohatnout nelze. Znám několik lidí, kteří měli malý obchod s potravinami na relativně rušném místě v Praze a stejně zkrachovali.

Alespoň jsem se díky diskusi dozvěděl, kolik některé položky stojí smile Vůbec nemám představu, jestli máslo stojí 10 nebo 100 korun, v obchodě nakupuju to, co potřebuju a ceny nebo slevové akce mě nijak nezajímají.

Není tady

 

#105 11. 9. 2008 9:04

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

PetrV napsal(a):

Tedy dámy, to je diskuse smile

Neexistuje nic jako "nenasytnost obchodníka". Obchodník nasadí ceny tak, aby maximalizoval svůj zisk. To je normální chování. Byl by vysloveně hloupý, kdyby svým "lidumilstvím" okrádal sám sebe. Nevím, jaké máte představy, ale na obchodě s potravinami opravdu nijak zvl᚝ zbohatnout nelze. Znám několik lidí, kteří měli malý obchod s potravinami na relativně rušném místě v Praze a stejně zkrachovali.

Alespoň jsem se díky diskusi dozvěděl, kolik některé položky stojí smile Vůbec nemám představu, jestli máslo stojí 10 nebo 100 korun, v obchodě nakupuju to, co potřebuju a ceny nebo slevové akce mě nijak nezajímají.

Ale lze. Jednoho takového znám.Má obchod na dobrém místě, kde je hustá osídlenost a konkurence žádná. Nicméně mu to nezávidím. Obchod s potravinami bych nechtěla ani za nic.

Není tady

 

#106 21. 9. 2008 22:23

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Taky si myslím, že obchod s potravinami je pěkná dřina a moc se na něm nevydělá. Já ale chodím ráda do malých obchodů. A využívám samozřejmě i ty jejich akce. Hlavně v drogerii, ale i v potravinách. Do obchoďáků téměř nechodím - nemám je ráda. A jít tam nakupovat v sobotu nebo v neděli? Naštěstí nemusím, to by mě kleplo.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#107 22. 9. 2008 12:01

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

offtopic
Já myslela, že se dozvím kdo kolik utratí za jídlo a ne jak kdo podniká usch

Není tady

 

#108 22. 9. 2008 12:15

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Ja utratim kolko sa mi chce, nesledujem to, nepocitam, proste kupujem to, co mame radi a co nam chuti. Ked malej chuti jogurt Moven... tak jej ich jednoducho kupujem a je mi jedno ze stoja 2x tolko ako bezne jogurty, sebe tiez nekupujem horsie jedlo len preto, ze je lacnejsie alebo nieco, co mi nechuti ...


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#109 22. 9. 2008 12:24

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Barusja napsal(a):

offtopic
Já myslela, že se dozvím kdo kolik utratí za jídlo a ne jak kdo podniká usch

Denně tak v průměru kolem 300,-- Kč i více, skoro denně vařím maso (2 žraví mužský...), svačiny apod... V sobotu na víkend okolo 1000 Kč, Takže měsíčně tak 10-12tis. Kč dám za jídlo

Není tady

 

#110 22. 9. 2008 12:28

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

V poslednych tyzdnoch davam cca 400Kc tyzdenne za zmrzku lol


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#111 22. 9. 2008 13:05

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

teda Oxi brouku, já bych to také chtěla mít jednou jako ty. Ale toho se nedočkámneutral
Já právě, proto, že nechci šidit hlavně malého kupuju potraviny kvalitní, žádné teda bio, ale zase ne třeba tesco jogurt nebo tak.

Není tady

 

#112 22. 9. 2008 13:57

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Tak jsem to počítala a přijde to tak cca 2000,- Kč týdně - 3 dospělí.

Není tady

 

#113 22. 9. 2008 14:28

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Barusja dockas, neboj, dockas wink
Aj ked teda neviem coho ... myslis tu zmrzku? No, s tou to v poslednej dobe fakt prehanam, ale jedine Haagen-Dazs, je skvela.

Upravil(a) Oxi (22. 9. 2008 14:29)


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#114 22. 9. 2008 17:27

lindaB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 3. 2007
Příspěvky: 1187

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

já utratím také tak 2000 Kč týdně.

Není tady

 

#115 23. 9. 2008 9:39

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Oxi myslela jsem obojísmile a díky. Jinak tenhle druh jsem zatím nejedla a bojím se i ochutnat..

Není tady

 

#116 23. 9. 2008 10:31

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Barusja napsal(a):

Jinak tenhle druh jsem zatím nejedla a bojím se i ochutnat..

Boj sa, sposobuje zavislost lol


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#117 23. 9. 2008 10:43

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

no právě mě stačí ta reklama. Tiramisu, řecký jogurt s medem a zdrhám od mrazáku:))

Nedávno jsem byla v Praze v restauraci na Vlachovce a mají naprosto super Tiramisu, já ho zbožňuju tongue měla jsem to místo oběda:)

Není tady

 

#118 23. 9. 2008 10:47

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Zmrzka řecký jogurt s medem mi nechuti, asi ju vyhodim, lezi v mrazaku uz pekne dlho. Ale Haagen Dazs - este nebola ani jedna, ktora by mi nechutila, milujem od nich Vanilla Caramel Brownie a Strawberries & Cream, vcera som si dal Strawberry Cheesecake a je fakt skvela a Macadamia Nut Brittle je tiez ... dokonala. Minimalne 2 kelimky u mna vzdy najdes, aj ked po vcerajsku je tam uz len jeden grater


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#119 23. 9. 2008 11:27

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

tak fajn, já se u tebe stavím. Až budu mít cestu kolem big_smile.

Není tady

 

#120 23. 9. 2008 11:41

Oxi
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 2. 2006
Příspěvky: 14365

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Nieje problem smile


http://www.kolobok.us/smiles/artists/snoozer/koo-koo.gif ... There is only 10 types of people. Those who understand binary and those who don't.  ... http://www.xko.sk/emoticons/bbq.gif

Není tady

 

#121 23. 9. 2008 12:03

sunyata
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Mama Earth
Registrovaný: 7. 3. 2006
Příspěvky: 3745

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Tak ja jsem asi zenska kopie Oxiho.
Vubec nesleduji, nepocitam, nakupujeme a jime co nam chutna.
A Haagen Dazs je u nas taky nejoblibenejsi zmrzka.

Není tady

 

#122 23. 9. 2008 12:16

pajaja
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 568
Web

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Když není manžel na týdenní pracovní cestě,tak kluci s manželem  dostanou lístek a jedou do Intersparu.Většinou je nákup vyjde na 7tis,ale přivezou takovejch blbostí,z kterých se nedá nic uvařit.Jogurtíčky,limonádičky,zmzlinky,5kg jablek,pomerančů,tvrohy ajiné věci.Z mého nákupního lístku se obsah smrskne na polovinu.Rozčiluje mě to ,protože je to drahé,nezdravé a za týden to můžu vyhodit.Navíc se mi to nevejde do lednice a ani nikam jinam.Když je manžel pryč nakupuju sama a stačí mi 2tisíce.Jinak je nás pět,někdy šest.

Není tady

 

#123 23. 9. 2008 12:28

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

sunyata napsal(a):

Tak ja jsem asi zenska kopie Oxiho.
Vubec nesleduji, nepocitam, nakupujeme a jime co nam chutna.
A Haagen Dazs je u nas taky nejoblibenejsi zmrzka.

Taky bych si jednou přála nemuset hledět na ceny, ale jen na to, co mi chutná. Jó, asi v příštím životě, až budu bohatá...

Není tady

 

#124 23. 9. 2008 12:31

dzifdayly
♥♥♥♥---
Místo: Ústí n.Labem
Registrovaný: 29. 4. 2006
Příspěvky: 311

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

Taky bych chtěla nakupovat tak jako OXI a SUNIATA,ale s 10160,-výplaty to i s jinými poplatky jaksi nejde............

Není tady

 

#125 23. 9. 2008 13:05

Barusja
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 5. 3. 2008
Příspěvky: 1331

Re: Kolik utratite tydne za potraviny?

holky a víte co. Na druhou stranu jsem na sebe pyšná, že nemusím chodit si za někým půjčovat (zatím) budeme si držet palce, aby jsme se měly jenom lépe:)))

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů