Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 25. 10. 2007 21:49

baru
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 39

Kocour má blechy

Už nevím co s tím. Před asi 1,5 mesícem jsem našla našemu kocourovi na krku blechy. Je to kocour co je furt doma, akorát párkrát utekl na zahradu, tak asi tam je nejak chytnul. Ale od té doby se jich nemůžem zbavit. Koupili jsme Diffusil, který jsme nastříkali podle návodu, pak po tech sedmi dnech, pak zas, vykoupali v šamponu, vyčesávám, ale dneska zas má na krku živé blechy sad Já už nevím co na to. Je to bílý perský kocour. Obojek proti blechám má pořád, venku byl naposledy asi před tema dvema mesíci.
Dekuju za rady.

Není tady

 

#2 25. 10. 2007 22:11

Eri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: sever
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1987

Re: Kocour má blechy

No, my na psa požíváme takové ampule od veterináře, a už několik let blechy nemá, dokonce, když jsme koupili tenhle dům, blechy tu byly a jediný, kdo se nedrbal, byla naše Sardela. Třeba jsou ampule i pro kočky.
Na obojek měl pes alergickou reakci, ale tohle je bez problémů.


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10704;49/st/20061031/n/Mariannka/dt/6/k/7cad/age.png
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10762;421/st/20020808/n/Mikes/dt/6/k/b03e/age.png

Není tady

 

#3 25. 10. 2007 22:33

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kocour má blechy

Obojek proti blechám nedoporučuji. Kočka ho nesnesla, pes po něm dostal lupy a psovi kamarádky po něm dokonce slezla srst v okolí obojku. Moc doporučuji výrobek FRONTLINE (srej nebo ampule, která se aplikuje mezi lopatky - ale ta nevím, jestli není jen pro psy).

Frontline jsme zpočátku kupovali u veterináře, teď už jen v lékárně. Není to sice nejlevnější, ale podle mých zkušeností nejlepší a nejúčinnější!

Není tady

 

#4 26. 10. 2007 9:05

baru
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 39

Re: Kocour má blechy

Aha díky, tak asi ten diffusil moc účinný není,  zkusím ten Frontline jestli bude u nás ve zverimexu. Nejvíc se bojím že ty blechy přelezou na nás sad

Není tady

 

#5 26. 10. 2007 12:34

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kocour má blechy

Ve zverimexu nevím jestli bude... Zkus se radši zeptat v lékárně.

Není tady

 

#6 26. 10. 2007 16:02

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Kocour má blechy

Ty ampule proti blechám (nebo kombinace blechy+kl횝ata) se v lékárnách volně neprodávají, musíš mít buď recept od veterináře, nebo (a to je jednodušší) každý veterinář má tyto ampule v ordinaci a rád ti je prodá. Účinkují na 100%.

Není tady

 

#7 26. 10. 2007 16:22

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Kocour má blechy

Elo, myslím že teď už by se v lékárně mohly dát normálně koupit. Když ten srej se dá koupit i přes internet http://www.akarazoo.cz/Antiparazitni-sp … LINE/d334/

Upravil(a) Ladie (26. 10. 2007 16:24)

Není tady

 

#8 26. 10. 2007 16:25

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Kocour má blechy

Ela.. napsal(a):

Ty ampule proti blechám (nebo kombinace blechy+kl횝ata) se v lékárnách volně neprodávají, musíš mít buď recept od veterináře, nebo (a to je jednodušší) každý veterinář má tyto ampule v ordinaci a rád ti je prodá. Účinkují na 100%.

Ampule (pipety) jsou volně prodejné v lékárně (i když se mi zdá, že tam jsou stojíce než u veterináře), dobrý je Frontline a ještě lepší je Advatix. Dávkuje se podle váhy zvířete. Při odstraňování blech nesmíš zapomenout odblešit i pelech a místa kde se kočka zdržuje

Není tady

 

#9 28. 10. 2007 10:36

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 5682

Re: Kocour má blechy

Máme tři kocoury, co chodí ven... Jak se některý začne drbat, koupíme v lékárně volně prodejné "pipetky" Frontline a je klid... Dáváme jim to za krk, tak každý druhý měsíc... Kamarádí se s místním "voříškem" a ten se drbe furt a dokonce myši, prý mají blechy! va Je divné, ze by tě kocour chytil blechy jen tak, po procházce na zahradě... Nemá někdo z lidí, co k vám chodí, zvířectvo? Podle toho, co píšeš to vypadá, že kocour blešule nechytil venku. Zvířecí blecha na člověka nejde, ale může se nechat přenést a sem tam může člověka i "ochutnat", ale nejsme pro ně dobrý, "nešmakujeme" jim... lol
Tak že já, bych ti doporučovala pipetky! stolt

Není tady

 

#10 30. 10. 2007 14:23

baru
♥♥-----
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 39

Re: Kocour má blechy

NO já nevím kde by jinak mohl chytnout jak ne venku, zvíře nikdo z rodiny nemá, ani psa. Akorát sousedi mají psa venku, ale on se ho bál, nikdy tam do zahrady nevlezl. A další sousedi mají venku slepice, chodil se na ne dívat, ale že by slepice mely blechy smile  nevím. No vyzkouším co se dá a uvidím. Jak odblešit bytto nevím protože si tady chodí všude to bych asi musela vystříkat nejakým sprejem každé místo to si neumím představit. Dekuju všem za rady.

Není tady

 

#11 14. 12. 2007 13:01

Katkad
♥♥♥♥♥♥-
Místo: SEVERNI MORAVA
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 2451

Re: Kocour má blechy

Tak nᚠkocourek chytil blechy od psa,difusil taky nepomoh a ještě když jsme ho stříkali tak měl uplně pěnu u pusy.Došlo to tak daloko,že už jsem byla poštipaná i já,tak jsem se ptala známeho veterináře co je dobré.Ten frontline je prý i pro kočky ale lepší je příprave stronghold,ten ničí blechy i vnitřtní parazity a udajně je učinný nejen na zvířeti ale i v porostředí.Tak jsem zvědavá jestli bude konečně klid.


http://www.mytickerz.com/tickers/ku7noznx2qut1dby.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů