Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#26 25. 10. 2007 9:44

Stanislav Svoboda
♥------
Místo: Praha
Web

Re: Proč nejí...????

Ale to potom není o jídle, ale o Vašem vztahu, respektu a souboji vůlí. Odmítnutí jídla je formou protestu. Sama to ve svém příspěvku popisuješ. Nejí, pokud jídlu věnuješ takovou pozornost, pokud se díváš, nebo pokud není podáváno v čase, kdy ona chce.

Já prostě neznám případ, kdy by předškolní dítě umřelo hlady obklopené jídlem. Proč věnuješ jídlu takovou pozornost? Záleží tolik na tom, jestli jí před koupáním nebo po koupání?

Snažil bych se vařit jídla, která má ráda (vím, že s více dětmi to může být těžké a může vypuknout souboj, podle koho se bude vařit, ale to asi není tvůj případ). Pokud by i pak pokračovala v této hře a nechtěla jíst ani to, o co si sama řekla, tak bych ji netrestal (to je přeci také forma pozornosti, by negativní), ale také už bych nevařil nic jiného. Také bych ji nechválil za to, že jedla. To přeci není žádná zásluha, jíst. Jím, protože mám jídlo rád, ne proto, abych udělal či neudělal radost mamince. Jím proto, že mám hlad a když mám hlad.

Zkus nakoupit chleba a spoustu marmelád. Běžte nakoupit spolu a dej dceři vybrat, jaké marmelády by měla nejraději. Věř mi, že za pár měsíců jí to přestane chutnat  a ty si na chvíli odpočineš od vaření.

Upravil(a) Stanislav Svoboda (25. 10. 2007 9:58)

Není tady

#27 26. 10. 2007 0:20

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Moje dcera taky nebyla jedlík. Dětská Dr. se ptala: "Pije čaj?"  -ano
                                                                            "Sladíte?"-  ano
Nenute ji, asi jí to energeticky stačí. Až bude mít hlad, tak si řekne. Docela to fungovalo a bez kraválu, ale taky bez sladkostí a dalších pochutin.

Není tady

#28 26. 10. 2007 0:27

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Musím dodat, že jí nebylo víc než 3 roky a jinak byla veselé pohodové dítě

Není tady

#29 26. 10. 2007 12:54

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Stanislave, není to jen o jídle, je to opravdu boj o pozornost, o to že má pocit že se věnuji jen jí....
Ona si občas řekne co chce, já jí to udělám a když to dostane na stůl začne že nechce, nebo že chce jíst jinde, z jiného talířku, jinou vydličkou, na jiné podložce atd... prostě si vymýšlí abych kolem ní skákala.
Je hubená , tudíž se musím snažit aby jedla, už takhle se mi dost často ptají jesti jí, jestli dostává dost a proč je tak hubená.
Samozřejmě že je to pohoda namazat jí k večeři chleba s máslem, ale když jsem to zkusila jednou o víkendu, tak chtěla při každém jídle jen ten cheba s máslem, což jako jediné jídlo není zrovna to pravé.

Heluško, záleží také na postavě, Lenička je "kus " ženský a když marodí a nechce jíst, Dr vždycky říká hlavně že pije, je vidět že má z čeho brát, nebojte se. U Jitky se to říct nedá.....

http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

#30 26. 10. 2007 14:01

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Spunt
   Po 30. letech jsem to možná vyjářila odlehčeně, ale tehdy jsem si s ní taky užila svoje.
Jednou jsem odjela na noc a pantáta se měl postarat o tři děti. Po příjezdu mě ve dveřích přivítal slovy-Nic neříkej ,nic nechci slyšet. Malá měla oteklý ret. Proč? Dovolila si nemít chu a hlad na jídlo, které tatínek uvařil. No to si teda dovolila moc. Takže jsem souběžně řešila i manž. vých metody. Ach jo, jsem ráda, že už je to za mnou.

Není tady

#31 26. 10. 2007 14:15

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Stranpo,
nerada, ale asi bych mu  taky dokola  dělala , to co má rád. Jsem nepozorná  uniklo mi, že jedl dobře.
Dnes už vím, že lze najít příčinu, tak bych požádala o pomoc nějakou milou osůbku, která ví jak na to. Myslím, že na Bab. je jich dost.

Není tady

#32 26. 10. 2007 14:19

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Web

Přesně tak, není to o jídle a nemá cenu "odsuzovat" nekoho jak to uvařil nebo neuvařil..Docela jsem vypozorovala,že když syn nejí, o to více je protivný,vztekklý,neposlušný a nevím jaký..je bez nálady a energie, je to logické.Poslední  dny má hitovku,že ho bolí břísko a musí ležet,takže nevím kde a na čem jsem,jestli opravdu mu neco je a nebo to hraje,aby nemusel jíst..Takže dnešní oběd pečené kuře,rýže..jemu těstoviny, myslím,že se mi povedlo i upect lol to pro Stanislava..fakt jsem to zvládla v 31letech upect kuře lol
Snedl asi tak 10lžic a že už nemuže,masa se nedotkl,samozřejmě,že mu tam nehodím stehno,ale obrala jsem asi tak 5gramu masa..no to vůůbec neprošlo,snedl holé těstoviny..obedval 50min, jídlo studené..usch
Ted peču bábovku,už hlásil že nebude..grater Fakt začínám mít strach,za mesíc zhubl kolem kila, a myslím že pro tak malé dítě je to docela dost, asi mu začnu kupovat Pangamin,nebo nevím...
Nechci mu vyhrožovat doktorama a léčebnou, ale asi to taj dopadne mad Co u jídla delá, no to ani nemá cenu psát, jak se naučil číst,tak hláskuje nápisy kde nejakej vidí..hraje si s mým mobilem...listuje časopisama, takže musím pro nej sklidit celej stul,aby se nerozptyloval a jedl...jooo a kučecí maso bylo TLUSTÉ, povídám že kuřecí je dietní tak nemuže být tlusté..každé je tlusté..takže to jsou zážitky z dnešního krátkého dne..dumbom

Není tady

#33 26. 10. 2007 14:51

Jessie
♥♥♥♥♥--

Nečetla jsem úplně všechno, ale ve tvém popisu synka jsem poznala samu sebe:-) Taky jsem prakticky nic nejedla dnes většinu toho, co jsem nejedla považuju za svoje nejoblíbenější. Podle mě se to všechno spraví věkem i když některá nechu zůstane. Dodneška prostě nesnesu ani malinký kousíček tlustějšího masa - všechno musím mít dokonale libové.
Těmi scénami si možná jen vynucuje pozornost - možná má pocit, že ho zanedbávᚠna úkor miminka. Tak chce, aby ses s ním dopodrobna zabývala taky.

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.

Není tady

#34 27. 10. 2007 19:51

Heluška
♥♥♥♥♥♥-

Kojíš?  Byl by to moc hloupý nápad nabídnout mu svoje mlíčko, aby věděl, co mimi papá? Případně mu do flašky udělat teplé mléko nebo kakao.?Co na tom, že už vyrostl z plen.
Jako mladá žena bych byla zásadně proti, jako babička už to vidím jinak.
Můj syn se s vyženěným potomkem dohaduje ( v legraci), komu patří máminy prsa. Jen koukám a zírám. Tak jim to pasuje a já jsem o kousek moudřejší, že nic lidského by mi nemělo být cizí.

Není tady

#35 28. 10. 2007 19:00

Stanislav Svoboda
♥------
Web

Milá Stranpo,

snědl těstoviny, takže neumře hlady. Jak dlouho je jí, je jeho věc. Nenapadá tě, že tě tou délkou jídla provokuje? Čím větší pozornost tomu budeš věnovat, tím víc prohloubíš tuto Vaši SPOLEČNOU HRU. Hru používám jako psychologický termín, ne, že bych si myslel, že to hrajete vědomě. Jak myslíš, že ho lékař donutí jíst? Dá mu kapačku? Pokud by to došlo takhle daleko, tak lze doporučit rodinnou terapii, jde o Vaši interakci a oba v tom máte svou roli. Nestačí léčit dítě. Jak jí se svým otcem?

Vzpomínám, jak jsem jako dítě vytáčel své rodiče tím, že jsem pil čaj tak dlouho, až vychladl a oni se tomu stále divili. Teď mi vychladne kafe a oni se stále diví. Baví je to a já už se bavím taky. Jen musím dávat pozor, aby mi to kafe nevylili.

Maso nejí mnoho dětí. Ten můj jedl léta jen ryby a mleté maso (tedy po období těstovin a suché rýže). Tvrdé maso nesnáší dodnes.

Pro spunta: můžeš se dceři snažit nabídnout dostatek jídla, pozornosti a lásky. Pokud to děláš, pak jsi dobrá matka a to stačí. Nemůžeš do ní to jídlo nacpat. Pokud to zkusíš, tak vzbudíš ještě větší odpor. Zkus to s tím chlebem s máslem vydržet. Každé dítě je jiné, i když jsou sourozenci.

Standa

Není tady

#36 2. 11. 2007 10:09

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Web

Stanislave..díky za příspevky,rady..musím se vším souhlasit,je to tak..je to jeho hra,jeho image,je to proste ON a dává nám najevo že tu je..Dnešní ráno bylo více než hektické,nemohl najít bačkory a bez nich přece do školy nepujde, že jsem mu nabízela tisíce pantoflí nebo cvičky, to neprošlo...prostě musí mít bačkory a hotovo..Manže spěchal na autobus, ješte ho odvézt do školy, mladší syn v noci nespal,já tudíž takéé ne..a ted po ránu taková hádka  tady,ten řval,že nemá bačkory, ten řval že spechá na bus..a do toho vzbudili toho třetího a ten je přeřval všechny..nakonec by situaci zachránil soused,který jel autem, takže by je oba vzal..ale synek opět stropil scénu,že pujde pěšky..takže 10lidí ho rvalo do auta a on néééé že néééé že jde pešky...prostě zase ON..To není o jídle, to je o povaze,psychice...je hrdej a radeji pujde pešky v dešti,než nekomu ukázat svoji slabinu,že se ráno vztekal..proč to píšu? Protože to souvisí i stím jídlem a se vším co se deje..než by snedl co má,radeji bude celý den bez jídla a dokáže mi a sobe,že to zvládne...grater Nějak si to dávám v hlavě do kupy, je chytrej, nekdy až moc...rád by byl cílevědomej,ale ne vždy se mu to daří..proto opět scény..neví jak dát najevo neuspech..říkám si,že je malej a na to jak je malej,prošel už spoustou životních zmen a událostí...stehování do jiného mesta,narození sourozence,nástup do školy..na tak malou dušičku a takovou povahu je toho asi opravdu hodne..Takže mi nezbyde nic jiného než vydržet..jak se tu už psalo,hlady neumře a brzy pochopí,že tahle forma protestu není ta pravá, jak on si myslí..Pokusím se vydržet, nepolevit..obrnit se trpelivostí, jeho zahrnout láskou a doufám,že se společne tou jeho dětskou pubertou prokoušeme..díky všem za reakce a příspevky,hodne mi to pomohlo hjarta

Není tady

#37 2. 11. 2007 13:44

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Možná už to tady zaznělo neví, co takhle mít jednou týdně čas jen pro něj? Nebo každý den pár minut času, kdy budete spolu jen vy dva - čist si , povídat si, ale hlavně se hodně objímat.....

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#38 2. 11. 2007 13:59

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Web

PavloH...dělám to nekolikrát denně a nekdy jsem z toho už fááákt unavená,hotová,vysílená..bez energie a s pocitem,že to k ničemu neevede grater

Není tady

#39 3. 11. 2007 22:06

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

vydrž - a co takhle odcházet, když mu dᚠjídlo? Vím, že taky sama nemám dost trpělivosti, něco je třeba udělat a holčička se mi u toho hraje. Řeknu jí, že potřebuju něco udělat a až se vrátím, at to je. Udělá to po svým, já nevidím "jak blbě" a nečílí mě to. Co tohle zkusit s jídlem?

Není tady

#40 6. 11. 2007 16:01

happy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Liberec

Tohle téma jsem našla až dnes. A musím napsat, že mám doma něco podobného, ale u nás se nepapá nic. Dceři je v 27.11. šest let a má 17 kg. V podstatě žádné jídlo pro ní není dobré. Ráno vypije jen kakao a má ráda chleba ve vajíčku. Už jí nechutnají ani oblíbené špagety.
Dokáže jíst jídlo i hodinu a půl. Nijak u ní nesedím a nenutím jí. Nandám jí to na talíř, řeknu že od stolu nepůjde dřív než to sní, takže tam pak vydrží i hodinu a půl. Mezitím má pořád strašnou žízeň, potřebuje 2x na záchod, bolí modřina na noze, svědí hlava a prostě spoustu věcí kolem.
Taky by si u toho nejraději malovala nebo prohlížela cokoliv.
Ve školce mi učitelky říkají, že Verunka jí i když obvykle bývá poslední. Se vztekáním problémy nemáme, ale s jídlem ohromný.

Takže jsem chtěla napsat Stranpě, že jsem na tom podobně a někdy mě z toho nervy celkem taky ujíždějí.

http://lilypie.com/pic/090105/YlwS.jpghttp://b3.lilypie.com/WPHsp1/.png

Není tady

#41 6. 11. 2007 16:55

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Web

Happy, díkyy hjarta hned mi je lépe, když vidím,že v tom nejsem sama lol Tak třeba dnes, svačinu ve škole nesnedl,prý to nestihl..k obedu roláda s brambory, v roláde bylo vajíčko,takže bohužel a brambory prý trochu snedl,na polévku jsem se ani radeji neptala..Nejhorší je,že docela trpí na zácpu a jak nejií, tak je to logicky ještě horší, takže ted ke všem tem aktivitám u jídla..jak píše happy...se nám ještě přidaly bolesti břicha, takže koukne na jídlo,sní s uspechem 5 lžic a že ho bolí břicho..odchází do peřin yikesyikes Tak nevím jestli ho opravdu bolí břicho, nebo zda je to další zkouška našich nervůů..
Happy, praktikuji to stejne, nandám jídlo na talíř, obědváme, to delá psí kusy,hláskuje kde vdí nějaká písmena nebo nápis dumbom my dojíme, o stále ještě nezačal,jdu poklidit nádobí,kuchyn..ochutnal první sousto...pomalu odcházím z kuchyne a synek se s nechutí pouští do jídla...vysdrží u jídla i 2 hodiny,nevadí mu,že to jiný studené,naopak si nepřeje,abych mu to ohřála..v březnu mu bude 7 let..váží 2Okg...výška asi 125cm yikes
Byli jsme dneska spoolu v marketu,tam by chtel všechno,že má tak strašnej hlad že to už nemujže vydržet,chtel sladký,slaný,jogurt,pečivo..všehno..říkám vydrž,za chvlku jsme doma,uvařila jsem bramb.kaši a párek...už nemohl dojet prýý hlady domu...tam snedl 3 sousta a že ho bolí břicho,odešel spát...ted přišel snedl sladký tvaroh...a pro dnešek má dost usch

Není tady

#42 7. 11. 2007 14:46

happy
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Liberec

A Stranpo jak ti jedl ve školce? Taky měl takový problémy, nebo to začlo až po narození druhého syna?

Včera Verunka jedla celkem dobře. Měli jsme kuřecí řízečky, tak to se celkem dalo a dostala je studený. Kdyby to byl řízek vepřovej tak ten by nesnědla ani náhodou.
Dneska jsem jí udělala její oblíbenou fazolovou polévku, tak jsem zvědavá na dnešek.

No tvůj synek taky není zrovna cvalík. Já jsem ráda, že aspoň ve školce jí, protože kdybych jí měla i na obědy a svačiny doma, tak bych z ní asi zcvokla.

Kolikrát jí dám i vybrat co uvaříme, ale většinou pak nesní ani to.

http://lilypie.com/pic/090105/YlwS.jpghttp://b3.lilypie.com/WPHsp1/.png

Není tady

#43 7. 11. 2007 15:39

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Stranpo, já tě moc nepotěším, mám to totiž doma taky.  Syn nikdy nejedl, tedy  má  asi tak s bídou  deset jídel, které sní, ale nic nového nezkusí, nejí zeleninu, ovoce minimálně, mléčné výrobky - jen sem tam, a to buď jen čokoládový lipánek nebo jahodový jogurt bez ovoce, suché rohlíky však vedou. Po dobrém, ani po zlém se to v něm nezlomilo, trvá to stále a je to je mu 15. Jsem někdy naprosto zoufalá. Nikdy nikde nemohl zůstat delší dobu, protože se prostě nenajedl, taky to skoro nikdo nechápal.  Má prostě v sobě blok a jídlo nezkusí. Mnohokrát jsme mu s manželem říkali a stále říkame a to zkusí, když tak to vyplivne, a on ne.   U nás je to horší v tom, že syn donedávna odmítal vzít vůbec jídlo do ruky, které nejedl, např.  se nedotknul  žádného salámu, masa nebo sýru, takže když mi v obchodě pomáhal vytahovat z košíku potraviny, tak takové tam vždy nechal, ani zabalených se nedotknul. To už teď částečně pominulo.
Rady typu - nech ho vyhladovět - ty jsou v tomto případě naprosto k ničemu.  Vařit pro něho, je utrpením.  Když byl menší, vařila jsem  téměř vždy dvě jídla, jedno pro nás s manželem a jedno pro syna.

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#44 8. 11. 2007 8:15

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Web

Teda holky,m áme to trápení s tema detičkama cooo dumbom
Happy,jedlík byl do třech let,to toho snedl,a furt neco jedl,byl krásný dítě,blondatý háro,roztomilý kukuč,červený tvářičky a v ruce furt dlabanec...jak andílek.Pak dostal rozum a postupne začal separovat,do školky nastoupil jako pomalej jedlík,pak už nejeedlík,stále jsem poslouchala od učitelek jak dneska nic nesnedl..ptám se co bylo..čočka..no jooo on čočku nemá rád,druhý den opet nejedl..co bylo..květák..no joo on kveták nejí..další den hrachová kaše...pak špenát..a pak jsem se už radeji neptala, jo když byly vdolky nebo nudle s mákem,hlásily mi učitelky zdaleka,jak naše dítko první snedlo oběd...Doma to stále ještě jakž tak slo,co vyložene odmítal,ani jsem nezařazovala do našeho jídelníčku, a když bylo zle,špgaety se sýrem dokázal jíst týden...
Jak se narodil štepán,všobecne víc zlobí,ato že dost,hrozne se vzteká,ale uplne nesmyslně,hystericky,prostě chce na sebe za každou cenu upoutat pozornost,jakýmkoliv zpusobem..aže se mu to daří mad
Nela,tak to je teda mazec,ten Vᚠsynek..hele nemká snad nejakou fobii,či co...mad Jinak přesne,jak ty píšeš,také vařím 2 jídla...a když se mi nechce,vyseúaruji z toho našeho pro nej použitelnou část....no na palici dumbom
Dneska jsem mu dala k svačine do školy,housku a v ní sýrovou smaženku,no uvidíme s čím přijde usch

Není tady

#45 8. 11. 2007 9:51

Nela
♥♥♥♥♥♥-

Stranpo, fobii určitě žádnou nemá.   Navíc by mu nikdo nehádal, že nejí, je to kus chlapa, podvyživou určitě netrpí, ale jinak je to s jídlem opravdu na mrtvici.

"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

#46 8. 11. 2007 14:08

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

co takhle zkusit kineziologii? odblok? Když nic, tak aspon rychle přijdete na to kde je jádro pudla, kde je zakopán problém, proč nejí...

Není tady

#47 8. 11. 2007 14:56

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Web

Na kinezku jsem se vypravila..nejdřív já,jako předvoj...ale jedna návšteva 600 uschuschusch ted mám jít po druhé,ráda bych ho vzala...ale na domácí cvičení nejak není čas madmad takže asi učinek žádnej butter

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí