Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 24. 10. 2007 12:31

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Proč nejí...????

Máme doma školáka,ale je s ním víc práce než s miminem..které máme taky smile Když opomenu to jeho vztekání a flákání o zem...tak další kámen urazu je jídlo..prostě nesní nic..nic mu nechutná.Je středa a od soboty doma nejedl, přeháním..hlady netrpí...stačí mu rohlík mad At jdeme třeba na oslavu,kde jsou chlebíčky,dorty...každej si z nej utahuje že chce hohlik lol...suchej rohlík a je spokojenej, když má jo náladu,tak máslo snese dumbom
Nic mu nechutná,v sekané je maso,v knedlíkách s vajíčkem je vajíčko, ve všech polívkách zelenina...ve francouzských bramborách je uzený,v omáčce je bude zelí-segedín,zelenina-svíčková...takže to srhnu, zeleninová jídla absolutne nejí, z masa jen řízek..ale samotnej...omáčky vesmes nejí...polívky vesměs nejí..třeba čočku na kyselo no to absolutne,špenát je moc zelenej, kyselo moc kyselý a gulᚠmoc červenej grater
Takže každá večeře, každý oběd je u nás stres a řev...už jsem z toho vysílená,unavená..už nevím jak to řešit grater přitom to bylo takové hodné dítko,které tak baštilo,že okolí nechápalo..vařila jsem zdravě,chutně..denně..mel jáhly, pohanku..prostě samé zdravé věci, co deti kolem toho roka,dvou..delala jsem mu přesnídávky,kupovala si knížky o zdravé výživě...ted to vyzní,že jedl chudák jen zrní..to vubec ne,mel absolutně normální,ale vyváženou stravu..všechno se pokazilo,když nastoupil do školky,už tam s ním začly být velké problémy,ted je v první tříde,chodí sice na obedy,ale polívky nejí..a druhé jídlo..no to už ani radeji nepátrám.
Jediné jídlo co vím že sní je krup.kaše,vrtule se sýrem a lívance...to mám vařit jen pro nej? Omílat 3 jídla do jeho 18ti let ?? Myslím si,že všechno je v povaze jeho, chce me vytočit,tak ví jak na to,ví že o hladu nebude,a když nebude pár dní jíst,že i za ten rohlík budu ráda dumbom prostě mu zase ustoupím grater
Nemáte někdo třeba podobný trable,nebo nápady..jak to řešit..?

Není tady

 

#2 24. 10. 2007 12:36

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Proč nejí...????

nechutná mu? no holt má smůlu, nic jinýho nedostane - ani ten suchej rohlík...
takhle jsem to řešila s dcerou... sice je suchej rohlík stále její nejoblíbenější jídlo (v 15 letech)


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#3 24. 10. 2007 12:41

x56325
Host

Re: Proč nejí...????

Tak to máme doma něco podobného. Z polívek jen bramboračka, vrtule s kečupem, topinky, občas kousek řízku s kaší nebo bramborem - to když už hodně ječím.
S chutí sní pouze zapečenou brokolici nebo květák.
A to do dvou let zlatý dítě, spapal všechno.
TeĎ mi na oběd nebo večeři "hodí ksichtík", že tohle já nepapám, a vezme si z topení tři dny starou housku, co tam suším pro králíky.
Už to neřeším. Nebudu tyranovi vařit pořád dokola dvě tři jídla, na který už zbytek rodiny nemůže ani koukat.
Uvařím, tady to máš, jíš - nejíš, sbohem. Mám jen jedny nervy a v léčebně skončit nehodlám.
Prostě když ho uspokojí poobědvat suchý chleba nebo rohlík, má to mít, snad to nepotrvá věčně... hmm
A jinak -nᚠdrahoušek je taky řádnej vztekloun - že by zpřízněné duše?? smile

 

#4 24. 10. 2007 12:42

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Jájo..klidne..jsem pro...ale to by nesmel vážit 19kilo..a mít stehno jak já ruku mad je hubenej a dlouhej...čekám kdy se za náma vypraví sociálka lol ale to ještě bych teda měla napsat že to probíhá zpusoobem..dám na stul jídlo v 17hod..scéna že to jíst nebude..dám do lednice..ohřeju znova v 19hod..scéna že to jíst nebude...dám to manželovi nebo to dojím já,nekdy to už vzteky vyhodím..a pak teprve začne to pravý vořechový..kdy hystericky řve..jááá mááám hláááád jáá mám hláááád...takže honem zavírám okna,aby to nebylo slyšet po ulici lol...nekdy jsem ohřívala jídlo i 10x..ale ted už mi došla trpělivost i síla mad

Není tady

 

#5 24. 10. 2007 12:44

x56325
Host

Re: Proč nejí...????

Tak to tě lituju, u nás to až tak vyhrocený není, i když už jsem taky zlikvidovala dva talířky, jak jsem s nima vzteky třískla.... grater a byly ještě po mě, s medvídkama gratergratergrater

 

#6 24. 10. 2007 12:44

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Proč nejí...????

to fakt vypadá, že spíš zkouší, co vydržíš... třeba by fakt stačil tejden a bylo by to v pohodě...
docela by mě zajímalo jak ve škole s tim obědem, nešlo by to nějak vysondovat? třeba tam jí


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#7 24. 10. 2007 12:48

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Proč nejí...????

Stranpo, nenervuj se a dej mu rovnou jen ten rohlík. Občas mu uvař to co má rád, ale moc to nepřeháněj a si nezvyká, že budeš skákat jen okolo něho. Chce tím možná vyřešit nějaký vnitřní boj, problém...
Dieta mu určitě neuškodí.
Neustupuj mu, rozhodně se nemechej vytočit. Možná zkouší, co vydržíš.
A propo, nemůže to mít spojené např. s příchodem malého brášky? Jako že si ho třeba méně  všímáte než by očekával?


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#8 24. 10. 2007 12:56

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Gia...přesne tak to vidím já, je to určitý druh žárlivosti..upoutává na sebe pozornost..tíímto zpusobem..pro mě ovšem nepochopitelným..Je to strašný,opravdu děsný..už jsem to popisovala v tému učení-mučení..všechno je pro nej problém,všechno..i dát si třeba ponožky do šuplete..S manželem jsme se zařekli,že už ho nebudem "řezat",nemá to vuubec efekt,ani v nejmenším..jako zákazy a příkazy.Na nej proste neplatí nic,NIC..válí se po zemi,hystericky řve,nadává,zásadne musí mít poslední slovo..Přitom bráchu má rád,hraje si s ním,povídá,blbne...každý večer s manželem sedíme u jeho postele,říkáme mu jak ho máme rádi...a on na to..mamko já vím,já vím,že zlobím,ale já za to nemužu,za to můžou ty bunky co mám v mozku,no jo ale co se mnou? Tak me dejte do polepšovny,třeba to pomuže,já vím že zlobím,ale já si proste nemužu pomoc.." gratergrater Je to chytrý a šikovný kluk a my nedeláme nic jinýho,než na nej řveme,to se aspon trošku hne a i když se vzteká tak aspon malinko poslechne..napsat si ukol? Nadlidský výkon..jako všechno kolem.ale včerejší večeře me fakt dostala,vyndala jsem tu obrovskou prádelní vařečku...ale musela jsem ji zas rychle schovat,rotože bych ji asi o nej zlomila gratergrater
100x si říkáme s manželem,jak budem v klidu..jak to dokážem,jak se zakousnem a budem všechno brát havne v klidu,ale když mu opravdu 30x řeknete vem si ten příbor a jez..nebo bež od stolu..a on lehne na zem a scéna..co s ním,to už si ani ten rohlík nezaslouží gratergrater

Není tady

 

#9 24. 10. 2007 13:04

Evice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Západ
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 3035

Re: Proč nejí...????

Stranpa, nenervuj se, chceš-nechceš-nejez. Nedonutíš ho, i kdyby si se na hlavu stavěla.
A neboj, přejde to. Kluk byl to samé, teď je mu 12, puberta doráží a on sní větší porce, než já a cokoliv.
Tak do deseti let nejedl rajčata, vajíčka, těstoviny, brambory, když to nebyla kaše, papriku, omáčky, tvaroh, jogurty...... V podstatě s chutí snědl jenom kuře, bramborovou kaši a na všechno tuny kečupu.
Nejedl pořádně od malinka, skoro v šesti letech měl 16,5 kg. Po pár vypěněních jsem to vzdala. Dokázal se dokonce nuceně poblindit, když mu někdo něco nutil.
Neboj, hlady neumře, podstrč mu sem-tam nějaký vitamín a vydrž. Zvykneš si.

Není tady

 

#10 24. 10. 2007 13:05

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Na lednici mi visí číslo na nejakou promovanou psycholožku Kudlákovou lol ale toho jsem ho chtela ušetřit..ale asi brzo skončím na psychiatrii jááááá...gratergratergrater vzpomínám,jak nás ve škole třeba nutili jíst dušenou mrkev,učitelka nad náma stála a řvala...to chápu..kdybych vedela,že mu to opravdu nechutná...dobře..zeleninu deti nemaj rády, ale to ostatní..opravdu jen zkouší co vydržím.ale já dlouho nevydržím..tady se neco staneee lol až uvidíte na Nově,že hysterická matka utopila své dítě v kuřecí polévce..tak to jsem já lol

Není tady

 

#11 24. 10. 2007 13:06

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Proč nejí...????

Chudáček, to má asi opravdu nějaký vnitřní problém... Ono ho to asi fakt nutí to takhle dělat.
KOlik mu je?
Upoutává pozornost způsobem velmi účinným. Tehdy si ho totiž všímáte tak, jak on si představuje.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#12 24. 10. 2007 13:07

Evice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Západ
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 3035

Re: Proč nejí...????

lollol No, vidím, že humor tě nepřešel, tak to bude ještě dobrý. godlike

Není tady

 

#13 24. 10. 2007 13:09

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Proč nejí...????

STranpo, pokud by jsi chtěla něco řešit s psycholožkou, tak to je stejně hlavně na Tobě. Spíš bych doporučila nějakou alternativní psychoterapii.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#14 24. 10. 2007 13:10

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Evice,přesně tummenupp dokáže hodit i šavli..když chce, dáví se a natahuje mu...takže opravdu se těším na vánoce, kdy se tak vytočím u večeře...že nedojdu ani ke stromku.Prostě všechno zkazí gratergratergrater V sobotu jsme měli vítání občánků. pozvala jsem rodiče na oběd..bramb.salát kuřecí roláda, jemu s brambory...polívku nejedl, s domácíma nudlema,plaval tam porek...v roláde bylo vajíčko a salám..a brambory byly suchý a pak moc mastný málo slaný a pak přesolený..sobota začla jako hezký den a opět skončila tragedií, nesnedl nic..děda málem dostal infarkt, my se s manželem kvuli nemu pohádali a babička plakala,co jsem to porodila lol takže jsem jim ho pak natlačila do auta,at si ho odvezou,protože je mi tak zle..když ho vidím...gratergratergrater fakt to nezvládám.Dneska jedem do mesta, bude řvát že chvce do mekáče,řeknu že DNES ne..a zboří náměstí dumbom

Není tady

 

#15 24. 10. 2007 13:14

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Gia...zkusila jsme kineziologii..nejdřív na sobě,abych vedela do ho čeká..jedna návštěva 600 uschusch paní mi říkala, že to bude s ním na dýl..tak to abych prodala střechu nad hlavu..aby dítě snedlo večeři lol
Ne vážne...neco tam je..nejakej blok..problíém, jen nevím jak ho řešit...je mu 6,5...
Když vidím v televizi i sebeblbší seriál, vidím jak deti sedí u stolu jak jí, jak si jdou napsat ukoly a vyčistit si zuby..tak se mi chce brečet..protože tohle jsem já nezažila...a všechno to vystupnovalo když se narodil štepán..

Není tady

 

#16 24. 10. 2007 13:19

Evice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Západ
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 3035

Re: Proč nejí...????

Kolik mu je? Tak kolem šesti?
Hele fakt na tom jednom rohlíku přežije, taky jsem to nechápala, ale byl i značně výkonný, tak nevím kde tu energii pobral. Jo vlastně vím, chodil tajně na piškoty. dumbom
Já už se pak ptala : budeš obědvat? (jako že bych si ušetřila mytí jednoho talíře), buď řekl, že ne, tak další nabídku dostal až ke svačině.Když jo, tak jsem mu trochu naložila, on to stejně nesnědl, tak jsem to v klidu odnesla a další jídlo zas až na svačinu. Sladkosti měl za odměnu.
Ale on asi nebyl zas takový vztekloun. Vztekal se, to jo, ale po zemi se neválel.
Nad psychologem jsem teda nikdy neuvažovala, spíš mě lákal hluboký les....
Klídek a nohy v teple. tummenupp

Není tady

 

#17 24. 10. 2007 13:21

Evice
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Západ
Registrovaný: 15. 5. 2006
Příspěvky: 3035

Re: Proč nejí...????

Zato jeho ségra tady už opět řve hlady. dumbomdumbom Si nevybereš. lol

Není tady

 

#18 24. 10. 2007 13:25

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Proč nejí...????

Víš, Stranpo, většinou děti ještě tohoto věku žijou přesně to, co jejich matka a dělají jí zrcadlo toho, jak se ona chová sama k sobě.
Takže když on zažívá pocity vzteku k připoutání pozornosti, je na místě se ptát, kde Ty potlačuješ svůj vztek? Co je v Tobě s tímto chováním společného? Co Ti na tom nejvíc vadí? Že porušuje řád, nebo že bude on hlady? (Ale to je jeho rozhodnutí, ne Tvoje, tak at´si to zkusí sám.)
Kde bydlíš? Třeba bych mohla mít kontakt na někoho levnějšího a účinějšího...

Upravil(a) Gia (24. 10. 2007 13:27)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#19 24. 10. 2007 13:30

Jája
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 10163

Re: Proč nejí...????

jen mě tak napadlo - nenabídla ti kinezioložka řešení problémů přes tebe? bez sezení se synem? u menších dětí se to dá také použít


Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím neviditelné.

Jediné hranice, které nás mohou nějakým způsobem omezovat, jsou uvnitř nás, uvnitř naší mysli.

Není tady

 

#20 24. 10. 2007 13:33

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Spíš jsme tak nejak řešily mě..ani nevím proč lol dala mi nějaké domácí cvičení..ale není kdy..prostě není čas cvičit a koukat přitom na křížek přilepenej na dveřích...a taky to nechci moc vytahovat před manželem..ještě bych dostala sodu, kam jsem to zas šla..a že baba jen z nás tahá prachy a tak..lol

Není tady

 

#21 24. 10. 2007 13:34

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Proč nejí...????

Gia..psala jsem ti SZ..mᚠplno mad

Není tady

 

#22 24. 10. 2007 13:48

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Proč nejí...????

Stranpo, už mám vymazáno


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#23 24. 10. 2007 19:10

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Proč nejí...????

Stranpo klídek,můj brácha taky jednu dobu jedl jen chleba (vy máte rohlík my měli chleba) a řízek. Nejedl jogurty,šlehačku nic. Postup stejnej jako popisuješ,desetkrát ohřívaný jídlo,nakonec dostal chleba,udelalo se jeho oblibeny jidlo,opet skoncil u chleba. Vyresilo se to tak,ze pak se mu proste reklo,ze kdyz nebude jist to co je na stole,tak nebude jist vubec,vztekal se,mlatil sebou o zem,mamca trpela,tak jsme ji tahali pryč a tyrana zavirali smile Ukazkove tyrani ditete lol Ale ditatko se uklidnilo a bud snedlo co bylo,nebo opravdu slusne poprosilo o chlebik a udelal se kompromis,ze si ho da aspon s maslickem.
Chce to cas nelamat to pres koleno,musis vyderzat. Bracha z toho vyrostl a ted je jak kyselina lol Drzim palce.

Není tady

 

#24 24. 10. 2007 22:43

Stanislav Svoboda
♥------
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 16
Web

Re: Proč nejí...????

Zajímavý přístup... Já tedy nikdy nejím, co mi nechutná a nikdy bych si nedovolil svého syna nutit, aby jedl něco, co mu nechutná. Spíš bych si kladl otázku, proč jsem to tak blbě uvařil, že mu to nechutná.

Měl období, kdy jedl jen brambory, tak dostával brambory. Pak jedl jen suchou rýži, tak jedl pár týdnů suchou rýži. Teď je mu 11 let, je z něj labužník, jídlo miluje, sám vaří, peče a vymýšlí recepty. Někdy vaříme spolu, jídelníček si společně plánujeme na celý týden a podle jídelníčku i o víkendu nakupujeme na celý týden.

Není tady

 

#25 24. 10. 2007 23:06

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Proč nejí...????

Teď mě štve to škatulkování, málem jsem to přehlédla, ačkoliv se nás to také týká.

Víš Stanislave, ale tady jde o to že nechtějí jíst ani oblíbená jídla a jsou hubení....

V podstatě to samé mi dělá právě Jitka. Má dny kdy je to jedna scéna za druhou kvůli naprostým kravinám a samo potíže s jídlem. Ona je hubená, takže potřebuji aby jedla. Nemůžu jí nechat stáhnout žaludek. Také odmítala jíst jídlo, i její oblíbené a chtěla chleba s namazánkou (něčím namazat, nejraději máslem). Jednou jsem chleba prostě nekoupila a když začala vyvádět ukázala jsem jí chlebník že chleba není, že má smůlu a si vezme rohlík. Snědla rohlík, šla do vany a pak snědla i kus večeře co jsem nechala bez povšimnutí na stole. Snad měsíc dělala scény že chce chleba a po koupání si snědla to své na stole po tmě a studené. Když jsem přišla, rozsvítila a chtěla jí pochválit nebo jídlo ohřát, odstrčila talíř a nejedla va . Teď se to trochu srovnalo i když předevčírem scéna že chce těstoviny, večeři nechtěla ani když jsem jí slíbila že další den budou těstoviny. Klasika, po koupání to snědla. Včera jsem uvařila těstoviny, snědla svou porci a ještě si přidala. Dnes přišla ze školky a že chce těstoviny.... říkala jsem že má své oblíbené jídlo a že těstoviny nejsou. Odmítla. Chtěla chleba, odmítla jsem já. Nakonec snědla své jídlo ještě před koupáním a chválila ho jak je dobré......

Prostě se dožaduje pozornosti a zároveň zkouší co vydržím.
Doufám že jí to brzy přejde.

Upravil(a) spunt (24. 10. 2007 23:07)


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů