Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 23. 10. 2007 13:52

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Agresivita u prvňáčků

Ahoj,

začnu od začátku, toto se netýká přímo mého syna, ale jeho nej kamaráda a díky mé aktivitě jsme se do toho všecho zamotali taky.
Už ve školce měli ve třídě jistého kloučka, který nedal nikomu pokoj, ale tam se to dalo jakž takž uhlídat, protože přece jen tam máte paní učitelky pořád u dětí.
Nᚠsynek vypadá tak na třeáka, takže na něj si nikdo nedovoluje, ostatně on sám by si to ani nenechal líbit.
Ale onen dotyčný lotřík se neustále naváží do jeho kamaráda, který se zas tak bránit neumí, někdo na to prostě není. Pošuchuje, strká do něj, štípe ho apod. Pani učitelky se to snaží určitě řešit, ale zatím nic moc nepomáhá.
Když jsme se o tom bavili se synem, došli jsme k názoru, že by mu měl pomoci se bránit, když má svého kamaráda rád a jemu se děje bezpráví. Syn to vzal poněkud po svém a po družině si mě zavolala paní učitelka, že prý dotyčnému lotrovi vyhrožoval, že jestli bude jeho kamarádovi něco dělat, tak ho zmlátí. Paní učitelka mi vysvětlovala, že děti si napadání nesmí oplácet, ale hned hlásit učitelce. Chápu, že nechtějí, aby se jim tak děti mydlili, ale paní učitelka s nimi není každou chvilku a když někdo někomu ubližuje a mezitím se tedy dochází pro paní učitelku, tak se má jen tak nečinně přihlížet k tomu všemu? Tohle mi nějak hlava nebere.
Lotřík dostane napomenutí, paní učitelka se mu to určitě snaží vysvětli, že se to nedělá, ale on to za chvíli provádí zase.
Jestli máte někdo s tímto chováním zkušenosti nebo byste chtěli poradit, budu jen ráda.

Není tady

 

#2 23. 10. 2007 16:00

libunda
♥♥♥♥♥--
Místo: Znojemsko
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 799
Web

Re: Agresivita u prvňáčků

S Vojtou do školky chodil taky jeden takový andílek s rohama,tak jsem se modlila,aby spolu nechodili do školy do třídy.Moje modlitby byly vyslyšeny a onen hošík chodil do druhé třídy.Po měsíci docházky jsem se dozvěděla od jedné maminky,že onen kluk terorizoval celou třídu a když už se sním nikdo nechtěl rvát,tak chodil do vedlejší třídy a hledal si další oběti.Napomínání od p. učitelky nezabíralo,tak si pozvala do školy maminku.Ta to bohužel vzala osobně,urazila se a syna nechala přeřadit na jinou školu.Jelikož je sama učitelka,přeřadila ho na školu,kde ona sama učí.Tam jí asi synáček udělá pěknou vizitku!!!


http://lilypie.com/pic/2009/10/17/gPXC.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Lqvip2.png
http://lilypie.com/pic/2010/01/29/09Qt.jpghttp://lbyf.lilypie.com/aZ6tp1.png
http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/yQpZ.jpghttp://lb2f.lilypie.com/yQpZp2.png1R 9,06/75,5

Není tady

 

#3 23. 10. 2007 23:00

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Agresivita u prvňáčků

já myslím že jedna správně namířená lotříkovi dá za vyučenou lépe než tisíc napomenutí učitelky. je ale na zvážení, jestli jí má dát tvůj syn nebo se do toho vložit rodiče otravovaného dítěte, kteří by o šikaně každopádně měli vědět....

Není tady

 

#4 24. 10. 2007 9:41

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Agresivita u prvňáčků

Libundo,
i my tajně doufáme, že by se mohlo stát to, že agresora přeřadí někam jinam. On je i celkově jak bych to řekla, no prostě hloupý, učení mu vůbec nejde a ještě minulý rok ve školce nepoznal některé barvy. Na jednu stranu je mi ho tak nějak líto, nemá zrovna ideální rodinu, nejlepší by byla návštěva psychologa, ale pochybuju, že jeho maminka tam s nim půjde. Na druhou stranu, nikdo nenechá otloukat svoje dítě.

Čekanko,
s tím plně souhlasím, chtělo by to jednu dobře mířenou, i když nevim, na jak dlouho by to pomohlo.
Rodiče toho hošíka o tom samozřejmě vědí, i to řešili s paní učitelkou, ale výsledný efekt téměř nulový.
I když musim říct, že včera byl úspěch, celý den si lotřík nic nedovolil, co mu syn trošku vysvětlil...

Uvidíme, co bude dál, třeba se to nějak vyvrbí samo a on dostane rozum sám, i to se může stát.

Není tady

 

#5 24. 10. 2007 10:09

Hannah
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 10. 2006
Příspěvky: 529

Re: Agresivita u prvňáčků

To je normál.Kluk je rád středem pozornosti a  ve škole se nudí.Postupem času ho děti,jejich rodiče i učitelka zařadí do škatulky zlobivého hocha.Vytvoří se kolem něj skupinka chlapečků.Už teď děti doma o jeho kouscích referují a mnohé jistě i obdivně.Doma je zřejmě plácaný od vůdce smečky.Ve škole se cítí kandidátem na dětského šéfa on.Jedno učitelské plácnutí a bude z něj bojovník za spravedlnost,proti školní tyranii.Podle mně to chce režim,sport a chválit.Od svých rodičů, učitelů a vychovatelů.Je v každé třídě,v každém oddílu takový chlapec nebo děvče.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů