Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 10. 2007 11:41

x256987
Host

Co na snídani?

Jsem zvyklá snídat a mám na to docela i čas, ale nějak se mi nedostává nápadů. Základ je kafe a jogurt, no a v poslední době si většinou opeču dva plátky toustového chleba a k nim šunku. Je to dobré, ale už trochu ohrané.

Přivítám i tipy na víkendové snídaňoobědové hody, občas má člověk chu.

 

#2 20. 10. 2007 12:10

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Co na snídani?

No u nás je dost v kurzu sladké...jak pečené, tak kupované, pak chleba s marmeládou (já) či nutelou (přítel), když snídaňové hody, tak asi hemenex...nebo párky. Pak určitě jogurt. Kávu já nepiju, takže u mě vede mléko..ale jen studené, kakao nebo čaj s citronem. Občas ovoce.


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#3 20. 10. 2007 12:11

Romča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: ostravsko
Registrovaný: 5. 4. 2006
Příspěvky: 4803

Re: Co na snídani?

Já taky v práci  kafe a jogurt.Doma kafe ,toust ,máselko a medík.Salámu a vajíček jsem se nějak přejedla.

Není tady

 

#4 20. 10. 2007 12:21

lepista
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1150

Re: Co na snídani?

Mám stejný problém, vše je tak nějak ohrané.Dříve to byly jogurty a kafe, pak polévka do hrnečku, nyní celozrnný chléb, tvaroh a šunka. Sladké k snídani nemohu, to vždy trpím ve Francii, kde dávají croasanty.

Není tady

 

#5 20. 10. 2007 13:10

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Co na snídani?

Tak u nás se moc nesnídá..spíš až svačí..
manžel ten vůbec né,já si šoupnu ze zvyku pár piškotů,ale kafe mít musím..no a syn ten většinou ,když už ho donutím tak chleba s nutelou..

Upravil(a) sisi21 (20. 10. 2007 13:10)


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#6 20. 10. 2007 19:36

x256987
Host

Re: Co na snídani?

Někdy dělám i klasické plněné tousty, nezabere to zase tak moc času a díky tomu, že mi někdo poradil "vystlat" toustovač papírem na pečení, nemusím nic umývat.

Nejfikanější recept na víkendovou snídani, který jsem zatím vyzkoušela, je rozpálit troubu, krajíce toustového chleba zbavit ze všech stran kůrky, rozválet válečkem, rozříznout vždy na dva trojůhelníky a těmi vyložit větší formičku na mufin tak, aby to udělalo takovou misku. Naspod dát kousek másla, trochu pokrájené šunky, na to rozklepnout vajíčko a ozdobit skrojkem rajčete nebo i cibule - a zapéct.

V podstatě by se na slavnostnější snídani dal použít i recept, který znám jako dezert - jablko oloupat, "vyšouchnout" z něj jádřinec, nakrájet na tenoučké kroužky a ty máčet v hustším palačinkovém těstíčku, smažit a sypat skořicovým cukrem. Dokážu si to představit i s kopečkem oslazené kysané smetany nebo i vanilkové zmrzliny.

Jinak jsem skoro tři roky snídala kakaové Bebe Dobré ráno s čajem. To už fakt nikdy víc. Když vidím tu reklamu, dělá se mi mdlo lol

 

#7 21. 10. 2007 0:42

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Co na snídani?

Právě dnes jsem se zavděčila rohlíkem ve vajíčku. Není to dietní, ale to dost zasytí.  Komu je to málo vydatné a tučné, může přidat sýr, kečup, uzeninu. Jednou za čas je to změna, hlavně když je nadbytek tuhnoucího pečiva. Můj známý snídá zásadně mussli v džusu-brrrrrr je mi z té kombinace od pohledu zima, ale proti gustu...Co tak chleba s  pravým máslem a  kakao ? Neděle už dorazila a vůně kakaa je mi vůní pohodového rána s rodinou

Není tady

 

#8 21. 10. 2007 0:44

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Co na snídani?

Oprava-jasně že jsme rohlík ve vajíčku snídali v sobotu ,dnešní ráno teprve bude

Není tady

 

#9 27. 10. 2007 22:42

tweety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 7. 2007
Příspěvky: 390

Re: Co na snídani?

v sobotu chodim do pekarny (mame ji ob barak) na makovky, s maslem jsou uzasne.

Není tady

 

#10 15. 11. 2007 13:45

lojzik
♥♥-----
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 61

Re: Co na snídani?

vždycky jsem snídala v práci nějaké koláčky, ale co jsem doma na mateřské, tak snídám s malou. ted máme vždycky jogurt a nějaké křupinky a já si pak navíc ještě dávám rohlík nebo chléb s nějakým margarínem (flora, rama) a marmeládu - nejlepší je v lidlu nebo sýr či šunku. to mi vystačí na celé dopoledne. k tomu kapučíno nebo nějaký dobrý černý čaj - lipton, pickwick nebo kakao.

Není tady

 

#11 15. 11. 2007 17:53

micinka70
♥♥♥♥---
Registrovaný: 7. 3. 2007
Příspěvky: 282

Re: Co na snídani?

U nás občas děláme vafle ve vaflovači. Zatím vždy nasladko, ale objevila jsem tu v archivu spoustu receptů od Jasminky, kde jsou i slané variace.

Anebo manželova speciální topinka s vajíčkem a paštikou, to celé pečené na pánvi a potom potřené hořčicí a kečupem. Velká dobrota :-)))

Není tady

 

#12 18. 11. 2007 22:10

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 4267

Re: Co na snídani?

Chleba s máslem, sýrem a zeleninou. Sýry a zeleninu obměňuju, občas přidám nějakou uzeninu.
Občas si dám vánočku nebo buchtu, ale mám pak brzy hlad.
O víkendu si dělává manžel smaž. vajíčka nebo hemenex a zasmrdí nám tím celý byt sad Blee


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

 

#13 20. 11. 2007 8:37

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Co na snídani?

Tak já už asi tři roky snídám v pracovní dny aktivii, případně jiný jogurt a o víkendu  pečivo  s máslem a medem.  Pořád dokola. Zjistila jsem, že když si dám na snídani  šunku nebo vajíčka, pak jsem po takové snídani taková nějaká unavená, hned bych si zase lehla, případně pak jím celý den.   S jogurtem, ani medem se mi to nestává.


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#14 20. 11. 2007 8:39

Nela
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1891

Re: Co na snídani?

Gio, mi zase ten hemenex  strašně voní, akorát ho prostě ráno nemůžu. Manžel si ho někdy dělá a já mám na  to šílenou chu.  Musím odolávat.smile


"Člověk si uvědomí, že byl šastný, až už je to pryč."

Není tady

 

#15 21. 11. 2007 13:33

deves
♥♥♥----
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 211

Re: Co na snídani?

Já snídám ve všední dny ochucené ovesné kaše od EMCA. Sou dobré a rychlé. Jen se v misce zalejou horkou vodou a míchnou. Ti mlsnější mohou zalét horkým mlékem


Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní.

Není tady

 

#16 25. 11. 2007 15:56

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Co na snídani?

U nás odma je to jednoduché. Přítel ráno nepozře prakticky nic krom rohlíku s máslem a marmeládou a pokud marmeláda není, zvládne Kiri. K tomu musí být kafe. Pak dvě cigára a je nasnídán ;o))
Já pokud vstávám do práce brzo, často nemám hlad, ale snažím se dostat do sebe kafe nebo čaj a k tomu chleba s čímkoliv.
O víkendu vstáváme pravidelně kolem poledne a to si pak klíďo dám hemenex s kečupem a okurkama, příteli je z pohledu na takovou "snídani" špatně ;o)
Pokud držím dietu (jako ted ;o)) snídám 2x Knockenbrot nebo Wasa chlebíček se sýrem cottage, mírně posolím, popepřím a na to si dám nakrájené rajčátko nebo okurku, nebo se šunkou a plátkovým sýrem, nebo tvarohovou pomazánkou - tvaroh light + pažitka nebo na cibule a trocha soli a pepře. Taky to mám ráda v kombinaci s trošinkou Ramy a červeným kaviárem (takovým ti za dvacet korun;o). Pokud jsem překnockenbrotovaná a furt ještě zvládám držet dietu, přejdu na jogurty Musli Activia.
Pokud nedietím, jím výše zmíněné s jakýmkoliv tučným a světlým pečivem ;o)) nebo něco sladkého - croissant, pain chocolat ňam ňam ;o)
V obchodě jsem objevila těsto na croissanty, zkoušela jsem to ráno dělat, je to hotové těsto, jen se z toho vytvaruje croissant a dá se to na pár minut do trouby - to taky není špatný nápad.
Já vydř
ržím jíst docela dlouho tu samou věc, ale je fakt, že jakmile se mi zprotiví, trvá dlouho, než jsem zase schopná ji baštit.


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#17 6. 12. 2007 15:22

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Co na snídani?

Ke snidani mam nejradsi vejce a tousty. O vikendu si rada dopravam snidanoobed v podobe vajecne omelety: na oleji se chvili podusi cibulka, pak pridam sunku a zaleju to mixem z 6 vajec, mleka, koreni (bazalka, sul, pepr). Necham to chvili zapect a pak na vrch dam kolecka rajcete a posypu syrem.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#18 10. 12. 2007 12:44

Fatimah
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 8. 10. 2007
Příspěvky: 1046
Web

Re: Co na snídani?

taurus napsal(a):

Ke snidani mam nejradsi vejce a tousty. O vikendu si rada dopravam snidanoobed v podobe vajecne omelety: na oleji se chvili podusi cibulka, pak pridam sunku a zaleju to mixem z 6 vajec, mleka, koreni (bazalka, sul, pepr). Necham to chvili zapect a pak na vrch dam kolecka rajcete a posypu syrem.

6 vajec? Ty vado... já když dělám omeletu ze tří, užř se mi to nevejde na pánvičku a skoro ani do břicha. Ale je fakt, že to baštím s bagetou a okurkama a kečupem tongue


Jestliže nevíme, ke kterému přístavu míříme, žádný vítr není příznivý.

Není tady

 

#19 10. 12. 2007 16:16

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Co na snídani?

taurus napsal(a):

Ke snidani mam nejradsi vejce a tousty. O vikendu si rada dopravam snidanoobed v podobe vajecne omelety: na oleji se chvili podusi cibulka, pak pridam sunku a zaleju to mixem z 6 vajec, mleka, koreni (bazalka, sul, pepr). Necham to chvili zapect a pak na vrch dam kolecka rajcete a posypu syrem.

Tak tohle by stačilo pro mě i pro partnera! va

Není tady

 

#20 11. 12. 2007 2:54

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Co na snídani?

Ladie napsal(a):

taurus napsal(a):

Ke snidani mam nejradsi vejce a tousty. O vikendu si rada dopravam snidanoobed v podobe vajecne omelety: na oleji se chvili podusi cibulka, pak pridam sunku a zaleju to mixem z 6 vajec, mleka, koreni (bazalka, sul, pepr). Necham to chvili zapect a pak na vrch dam kolecka rajcete a posypu syrem.

Tak tohle by stačilo pro mě i pro partnera! va

Pisu, ze je to snidanoobed a   zapomnela  jsem dodat, ze to nejim sama...roll smile. Zase takovej Otesanek nejsem. I kdyz obcas vlastne jo. lol

Upravil(a) taurus (11. 12. 2007 3:19)


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů