Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 11. 2. 2008 21:24

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

samadhi, odkazy, které jsi sem dávala - bhagat a bílý - to je klasika, určitě je nikdo neopomene zmínit - myslím, že i v tomhle fóru byli zmíněni několikrát

sedmikráska je věra kučerová, je to bhagtova žákyně, znám ji, mám ji moc ráda jako člověka, bohužel jsem ještě neměla příležitost vidět ji v akci

tu poslední paní neznám

možná že by bylo zajímavé, kdybys sem hodila nějaké osobní zkušenosti právě s těmito lektory - tedy lépe řečeno s těmi, o kterých ještě nebyla řeč - jak o bhagatovi, tak o janovi se tu na babinetu už hodně psalo, tuším, že i o věře


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#102 12. 2. 2008 13:40

chromý zlý dědeček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 1. 2008
Příspěvky: 576

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

milý chromý zlý dědečku, jsi na nejlepší cestě konstelace vést - ten, kdo je vede, totiž právě musí být oproštěn od veškerých pocitů a emocí, jinak udělá tak maximálně paseku - takže vydrž a ono to půjde

a nic si z toho nedělej, já měla při prvních konstelacích před lety pocit, že se účastním cimrmanova léčebného divadla big_smile

ale je taky možný, že jsi stál jako zástupce za lidi, kteří v reálu prostě pocity a emoce nemají - jsou od nich odříznuti právě proto, aby necítili strach, bolest, smutek, osamělost, ...

Tak pro mě by asi bylo nejlepší se do toho stadia dostat. Totiž nemít city, necítit duševní bolest... Ale zároveň se toho obávám. Já snad radši budu nadosmrti trpět (ostatně dlouhý život mít nebudu), než bych byl úplně bez emocí...


Na Bělehrad!

Není tady

 

#103 12. 2. 2008 14:44

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Rodinné konstelace

chromý zlý dědeček napsal(a):

prosima napsal(a):

milý chromý zlý dědečku, jsi na nejlepší cestě konstelace vést - ten, kdo je vede, totiž právě musí být oproštěn od veškerých pocitů a emocí, jinak udělá tak maximálně paseku - takže vydrž a ono to půjde

a nic si z toho nedělej, já měla při prvních konstelacích před lety pocit, že se účastním cimrmanova léčebného divadla big_smile

ale je taky možný, že jsi stál jako zástupce za lidi, kteří v reálu prostě pocity a emoce nemají - jsou od nich odříznuti právě proto, aby necítili strach, bolest, smutek, osamělost, ...

Tak pro mě by asi bylo nejlepší se do toho stadia dostat. Totiž nemít city, necítit duševní bolest... Ale zároveň se toho obávám. Já snad radši budu nadosmrti trpět (ostatně dlouhý život mít nebudu), než bych byl úplně bez emocí...

Jednou jsem se dostala do stavu, kdy jsem mela pocit, ze nic necitim, ze jsem citove naprosto otupela a plocha. Zadna radost, zadny smutek, ani brecet ani smat. Bylo to SILENY. Uz bych tim podruhe projit fakt nechtela. Kdyz jsem se z toho pak dostala a poprve pocitila radost, tak jsem mela pocit, jako bych se dlouho dusila pod vodou a najedou vyplavala a mohla se nadechnout smile.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#104 12. 2. 2008 15:31

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Rodinné konstelace

Tak já to takhle měla jednou celý rok a když se pak emoce vynořily nazpět, nevěděla jsem si s nimi vůbec rady. Kdysi jsme to tu probíraly na jiném vlákně a není to až taková vzácnost, jak by se mohlo zdát - a každý to pociuje jako hrůzu, kterou by znova nechtěl prožívat roll
Jenže myslím, že tohle zrovna Prosima nemyslela - řekla bych, že tam jde spíš o zvládnutí emocí - ne vymizení smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#105 12. 2. 2008 16:08

chromý zlý dědeček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 1. 2008
Příspěvky: 576

Re: Rodinné konstelace

taurus napsal(a):

chromý zlý dědeček napsal(a):

prosima napsal(a):

milý chromý zlý dědečku, jsi na nejlepší cestě konstelace vést - ten, kdo je vede, totiž právě musí být oproštěn od veškerých pocitů a emocí, jinak udělá tak maximálně paseku - takže vydrž a ono to půjde

a nic si z toho nedělej, já měla při prvních konstelacích před lety pocit, že se účastním cimrmanova léčebného divadla big_smile

ale je taky možný, že jsi stál jako zástupce za lidi, kteří v reálu prostě pocity a emoce nemají - jsou od nich odříznuti právě proto, aby necítili strach, bolest, smutek, osamělost, ...

Tak pro mě by asi bylo nejlepší se do toho stadia dostat. Totiž nemít city, necítit duševní bolest... Ale zároveň se toho obávám. Já snad radši budu nadosmrti trpět (ostatně dlouhý život mít nebudu), než bych byl úplně bez emocí...

Jednou jsem se dostala do stavu, kdy jsem mela pocit, ze nic necitim, ze jsem citove naprosto otupela a plocha. Zadna radost, zadny smutek, ani brecet ani smat. Bylo to SILENY. Uz bych tim podruhe projit fakt nechtela. Kdyz jsem se z toho pak dostala a poprve pocitila radost, tak jsem mela pocit, jako bych se dlouho dusila pod vodou a najedou vyplavala a mohla se nadechnout smile.

I já měl takové období. Jenže první emoce, kterou jsem byl schopen cítit, byl smutek.


Na Bělehrad!

Není tady

 

#106 13. 2. 2008 10:05

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

lupina montana napsal(a):

Tak já to takhle měla jednou celý rok a když se pak emoce vynořily nazpět, nevěděla jsem si s nimi vůbec rady. Kdysi jsme to tu probíraly na jiném vlákně a není to až taková vzácnost, jak by se mohlo zdát - a každý to pociuje jako hrůzu, kterou by znova nechtěl prožívat roll
Jenže myslím, že tohle zrovna Prosima nemyslela - řekla bych, že tam jde spíš o zvládnutí emocí - ne vymizení smile

měla jsem na mysli zabetonovávání emocí - prostě převálcovávání všeho hlavou, mozkem, racionalitou - nevím, jak to vyjádřit - schovávání emocí pod pokličku - a pak to někdy bouchne jako papiňák

to, o čem jste psali vy, že pak přijde úleva, to je spíš šok nebo zmrazení - tam se před emocemi nebráníme sami, ale odřízne nás od nich "cosi" - takovej skoro až zvířecí instinkt - když cítím ohrožení, tak uteču a nebo zamrznu


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#107 13. 2. 2008 12:10

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

milý chromý zlý dědečku, jsi na nejlepší cestě konstelace vést - ten, kdo je vede, totiž právě musí být oproštěn od veškerých pocitů a emocí, jinak udělá tak maximálně paseku -

Já myslela tohle....to předpokládám, že se jedná o zvládnutý emoce.
Mᚠpravdu - zmrazení. Já se cítila zmražená....schválně, co na to Taurus? smile
Co se zabetonovávání týče, to je strašná věc, protože zabetonovávajícímu to přijde jako skvělý nápad - a protože jeho to nebolí, proč s tím něco dělat, žeano? grater


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#108 13. 2. 2008 13:01

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

měla jsem na mysli zabetonovávání emocí - prostě převálcovávání všeho hlavou, mozkem, racionalitou - nevím, jak to vyjádřit - schovávání emocí pod pokličku - a pak to někdy bouchne jako papiňák

to, o čem jste psali vy, že pak přijde úleva, to je spíš šok nebo zmrazení - tam se před emocemi nebráníme sami, ale odřízne nás od nich "cosi" - takovej skoro až zvířecí instinkt - když cítím ohrožení, tak uteču a nebo zamrznu

Tohle me nikdy nenapadlo! Je pravda, ze jsem  jednou taky zkousela  potlacit emoce a pak to bouchlo a ze to opravdu byla spoust. Ale to zmrazeni emoci jak pises ty je opravdu jine. Byla jsem od  emoci fakt odriznuta. A nebyla jsem to ja, kdo se   emoci chtel  "zbavit" ale byla jsem k tomu donucena. Dneska vim, ze to bylo dobre, protoze bych to, co se delo,  neprezila grater. A mozna proto je to tak hnusnej stav, protoze svoje emoce nepotlacujes z vlastni vule ale ztratis je a nemas na to vliv. Pamatuju si, ze jsem se pak, kdyz to zmrazeni trvalo dlouho, snazila treba aspon rozbrecet, a ono to opravdu neslo. Brr, jsem rada, ze je to pryc.

Upravil(a) taurus (13. 2. 2008 13:02)


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#109 13. 2. 2008 13:04

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Rodinné konstelace

lupina montana napsal(a):

prosima napsal(a):

milý chromý zlý dědečku, jsi na nejlepší cestě konstelace vést - ten, kdo je vede, totiž právě musí být oproštěn od veškerých pocitů a emocí, jinak udělá tak maximálně paseku -

Já myslela tohle....to předpokládám, že se jedná o zvládnutý emoce.
Mᚠpravdu - zmrazení. Já se cítila zmražená....schválně, co na to Taurus? smile
Co se zabetonovávání týče, to je strašná věc, protože zabetonovávajícímu to přijde jako skvělý nápad - a protože jeho to nebolí, proč s tím něco dělat, žeano? grater

Jo, taky se mi ten vyraz "byt zmrazena" libi smile. vystihuje podstatu veci.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#110 13. 2. 2008 17:58

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Rodinné konstelace

Tak potlačené emoce jsem měla jen jednou a to samovolně, až teď zpětně si to uvědomuji. Stalo se to když mýho bráchu srazilo auto on jel na motorce. Byl několik dní v komatu a pak se ještě mentálně uzdravoval po otoku mozku asi tři měsíce... no prostě hrůza. Chodila jsem jak tělo bez duše a ani nevím jak jsem mohla fungovat v práci. Ale asi právě proto se nᚠorganismus takto brání. Dostal se z toho je úplně normální jako dřív a ja su šastná jako blecha.


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#111 14. 2. 2008 7:31

Samadhi
♥♥-----
Registrovaný: 9. 8. 2007
Příspěvky: 40

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

samadhi, odkazy, které jsi sem dávala - bhagat a bílý - to je klasika, určitě je nikdo neopomene zmínit - myslím, že i v tomhle fóru byli zmíněni několikrát

sedmikráska je věra kučerová, je to bhagtova žákyně, znám ji, mám ji moc ráda jako člověka, bohužel jsem ještě neměla příležitost vidět ji v akci

tu poslední paní neznám

možná že by bylo zajímavé, kdybys sem hodila nějaké osobní zkušenosti právě s těmito lektory - tedy lépe řečeno s těmi, o kterých ještě nebyla řeč - jak o bhagatovi, tak o janovi se tu na babinetu už hodně psalo, tuším, že i o věře

Já bohužel osobní zkušenost s paní Moa Doris nemám, takže nemohu dát žádné skušenosti do placu, ale paní lektorka, které  hodně věřím a je moc dobrá, má u Moa výcvik. Dělá svou práci unikátně, takže věřím, že i Moa je asi unikátní. Jestli děláte sama konstelace, asi víte, že je třeba mít s  konstelářem osobní zážitek, který je nepřenosný a popisovat se nedá.

Není tady

 

#112 16. 2. 2008 21:58

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

taurus, to "zamrznutí" je opravdu obrana organismu - a už jde o faktické přežití nebo o přežití nějaké šokové události - je potřeba si jen uvědomit, ž jsem ve stavu šoku a on odezní sám - někdy se stane, že se tělo zbavuje dávného šoku neovladatelným třesením - třeba když nějaké trauma z dávna vyplave na povrch

samadhi - ten odkaz byl na moa doris??? to jsem se nějak divně proklikala - byla tam nějaká paní - takže žákyně moa, už jsem to pochopila dumbom

a unikátní jsme každý z nás - každej jsme nějak divnej a to je báječný godlike


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#113 16. 2. 2008 22:01

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

taurus napsal(a):

Jo, taky se mi ten vyraz "byt zmrazena" libi smile. vystihuje podstatu veci.

taurus, šastný let a příští sobotu na vyšehradě smile


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#114 17. 2. 2008 9:09

chromý zlý dědeček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 1. 2008
Příspěvky: 576

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

taurus napsal(a):

Jo, taky se mi ten vyraz "byt zmrazena" libi smile. vystihuje podstatu veci.

taurus, šastný let a příští sobotu na vyšehradě smile

Počkej, na Vyšehradě? Nemᚠnáhodou něco společného s Pandorrou...?


Na Bělehrad!

Není tady

 

#115 17. 2. 2008 9:19

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

chromý zlý dědeček napsal(a):

Počkej, na Vyšehradě? Nemᚠnáhodou něco společného s Pandorrou...?

chi chi chi - tak společného máme asi to, že o nás říkají, že jsme čarodějnice
s pandorrou si povídáme tady na babinetu, jednou jsme se setkaly osobně, ale zatím nenacházíme čas na to, abychom se podívaly, jak "čaruje" jedna nebo druhá
a na vyšehradě dělám konstelace - to si najdeš u mě na webu
ale je to jinde než dělá pandorraa
teď nevím,  jestli jsem tě uklidnila nebo zneklidnila big_smile


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#116 17. 2. 2008 10:13

chromý zlý dědeček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 1. 2008
Příspěvky: 576

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

chromý zlý dědeček napsal(a):

Počkej, na Vyšehradě? Nemᚠnáhodou něco společného s Pandorrou...?

chi chi chi - tak společného máme asi to, že o nás říkají, že jsme čarodějnice
s pandorrou si povídáme tady na babinetu, jednou jsme se setkaly osobně, ale zatím nenacházíme čas na to, abychom se podívaly, jak "čaruje" jedna nebo druhá
a na vyšehradě dělám konstelace - to si najdeš u mě na webu
ale je to jinde než dělá pandorraa
teď nevím,  jestli jsem tě uklidnila nebo zneklidnila big_smile

No místo je to pěkné, ale osobě zvané Pandorra příliš nedůvěřuju, diplomaticky řečeno... Takže zatím ještě nevím, rozmyslím si to. Doufám, že někdy v dubnu či květnu nebude pozdě, nebo že v tohle rizikové roční období neprovedu něco nepředloženého, čeho bych už pak ani nestačil litovat.


Na Bělehrad!

Není tady

 

#117 17. 2. 2008 12:16

Somaia
Host

Re: Rodinné konstelace

chromý zlý dědeček napsal(a):

No místo je to pěkné, ale osobě zvané Pandorra příliš nedůvěřuju, diplomaticky řečeno... Takže zatím ještě nevím, rozmyslím si to. Doufám, že někdy v dubnu či květnu nebude pozdě, nebo že v tohle rizikové roční období neprovedu něco nepředloženého, čeho bych už pak ani nestačil litovat.

wink Poseroutko, není silných žen, jsou jen slabí muži lol lol lol
Nejstrašnější je pos**t se v předsíni nebo stahovat kalhoty, když je brod ještě daleko ...lol lol lol

 

#118 17. 2. 2008 16:44

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

chromý zlý dědeček napsal(a):

No místo je to pěkné, ale osobě zvané Pandorra příliš nedůvěřuju, diplomaticky řečeno... Takže zatím ještě nevím, rozmyslím si to. Doufám, že někdy v dubnu či květnu nebude pozdě, nebo že v tohle rizikové roční období neprovedu něco nepředloženého, čeho bych už pak ani nestačil litovat.

v dubnu a v květnu je na vyšehradě moooc pěkně, mᚠpravdu - co tam lézt v takovéhle zimě big_smile
a navíc se dá sedět venku, grilujou nám tam masíčka, vařej báječnou kávu, pivo snad taky nějaký čepujou - podezírám některé z účastníků, že to pojímají jako příjemný piknik wink


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#119 17. 2. 2008 17:35

chromý zlý dědeček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 1. 2008
Příspěvky: 576

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

chromý zlý dědeček napsal(a):

No místo je to pěkné, ale osobě zvané Pandorra příliš nedůvěřuju, diplomaticky řečeno... Takže zatím ještě nevím, rozmyslím si to. Doufám, že někdy v dubnu či květnu nebude pozdě, nebo že v tohle rizikové roční období neprovedu něco nepředloženého, čeho bych už pak ani nestačil litovat.

v dubnu a v květnu je na vyšehradě moooc pěkně, mᚠpravdu - co tam lézt v takovéhle zimě big_smile
a navíc se dá sedět venku, grilujou nám tam masíčka, vařej báječnou kávu, pivo snad taky nějaký čepujou - podezírám některé z účastníků, že to pojímají jako příjemný piknik wink

Tak jestli tam něco bude na jaře, přijdu.
Ale jak jsem už řekl, na jaře je u mě největší nebezpečí, že to už nevydržím. A z Vyšehradu se dá dobře vrhat dolů.


Na Bělehrad!

Není tady

 

#120 20. 2. 2008 19:27

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

chromý zlý dědeček napsal(a):

Tak jestli tam něco bude na jaře, přijdu.
Ale jak jsem už řekl, na jaře je u mě největší nebezpečí, že to už nevydržím. A z Vyšehradu se dá dobře vrhat dolů.

... jak si vyzkoušel udatný Horymír s věrným koníkem Šemíkem tummenupp


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#121 27. 2. 2008 14:20

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Rodinné konstelace

Tak jsem konečně absolvovala rodinne konstelace a asi se zařadím mezi skalní fanoušky konstelací lol. Fakt  mě to učarovalo, takže doporučuju. Jinak jsem byla u prosimy (doufám, že to není reklama).


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#122 27. 2. 2008 16:40

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Rodinné konstelace

taurus napsal(a):

Tak jsem konečně absolvovala rodinne konstelace a asi se zařadím mezi skalní fanoušky konstelací lol. Fakt  mě to učarovalo, takže doporučuju. Jinak jsem byla u prosimy (doufám, že to není reklama).

Čau Taurus!
Zlobíš mě, že jsi v ČR, ale ani ses neozvala... zajdem na to kafe ne? :-)
A jsem ráda, že se Ti konstelace líbily :-)

Není tady

 

#123 27. 2. 2008 17:14

prosima
♥♥-----
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 85
Web

Re: Rodinné konstelace

martinko, já jsem na konstelace stáhla taurus snad zrovinka z letiště, teď už bude mít čas i na vás - byly jsme limitované sobotním termínem

taurus, děkuju


Pokud si přiznáme existenci strachu, najdeme odvahu být sami sebou.

Není tady

 

#124 27. 2. 2008 19:41

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Rodinné konstelace

Martinka1 napsal(a):

taurus napsal(a):

Tak jsem konečně absolvovala rodinne konstelace a asi se zařadím mezi skalní fanoušky konstelací lol. Fakt  mě to učarovalo, takže doporučuju. Jinak jsem byla u prosimy (doufám, že to není reklama).

Čau Taurus!
Zlobíš mě, že jsi v ČR, ale ani ses neozvala... zajdem na to kafe ne? :-)
A jsem ráda, že se Ti konstelace líbily :-)

Fakt teď nestíhám...kapitulation


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#125 27. 2. 2008 19:42

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Rodinné konstelace

prosima napsal(a):

taurus, děkuju

Není zač, opravdu mě to nadchlo. Už jsem stačila "nakazit" další dva lidi lol. V březnu jdu zase. smile


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů