Oznámení

15. října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

15. října : Různé životní příběhy, trápení i radosti a starosti žen si s námi můžete pročítat v našem magazínu.

29. září : Uvařme si spolu dietní květákové kari.

#1 16. 10. 2007 12:43

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

k čemu se dá přirovnat porod?

Zdravím všechny,
ještě nemám dítě. Nejsem ani v jiném stavu, ale chci se zeptat, jak je to s porodem?
Představovali jste si to nějak?
A jaká byka realita?
Někdo tady psal, že raději by rodil, než aby šel k zubaři, tak zas to asi není tak hrozné.
Kamarádky, které rodily, říkaly, že bolí první doba porodní, když mimi leze ven, tak už ne.
Myslela jsem si, že bolí to, jak právě leze ven?

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#2 16. 10. 2007 13:20

soptík
♥♥♥♥♥--

Re: k čemu se dá přirovnat porod?

nejhorší je asi tak 1/2 hodina před porodem samotným...samotný porod je úleva - už můžeš tlačit a tak to jde.
Přirovnat se to dá tak k hodně velkým menstruačním bolestem (zezačátku malé a čím víc se porod blíží tím jsou větší a větší a častější)
je to jako když máš zácpu do toho a  nemůžeš jít na velkou....

Je to blbé přirovnání, ale já to asi tak nějak cítila.
Nic hrozného - bolest je před porodem šílená, že si řekneš že už NIKDY VÍCE a po porodu na to HNED ZAPOMENEŠ! takže já si řekla,na sále, že zase do toho půjdu a podívej... za měsíc zase rodím  par

http://www.rodice.cz/metrik/3255.png
http://bd.lilypie.com/950op2/.png

Není tady

#3 16. 10. 2007 13:41

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

soptík napsal(a):

nejhorší je asi tak 1/2 hodina před porodem samotným...samotný porod je úleva - už můžeš tlačit a tak to jde.
Přirovnat se to dá tak k hodně velkým menstruačním bolestem (zezačátku malé a čím víc se porod blíží tím jsou větší a větší a častější)
je to jako když máš zácpu do toho a  nemůžeš jít na velkou....

Je to blbé přirovnání, ale já to asi tak nějak cítila.
Nic hrozného - bolest je před porodem šílená, že si řekneš že už NIKDY VÍCE a po porodu na to HNED ZAPOMENEŠ! takže já si řekla,na sále, že zase do toho půjdu a podívej... za měsíc zase rodím  par

´
Děkuji za vysvětlení:-).
S tím, že se ta bolest hned zapomene, mi vysvětlovala paní v Německu, co jsem u ní dělala au-pair. Tak to asi příroda zařídila:-). Ale co se v NSR moc nepraktikuje, tak to jsou nástřihy, tam to nějak mažou.Či co. Dělala jsem průskum u více žen, ketré rodily v NSR. Tady tě PRÝ nastřihnou, aby neměli takovou práci. To jsem slyšela, nemohu posoudit.

Jinak ti přeji, aby  to hladce proběhlo:-).A bylo to rychlejší:-).

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#4 16. 10. 2007 22:08

soptík
♥♥♥♥♥--

nemáš za co - a díky....

No podle mne je lepší nastřihnout než riskovat to, že se rozerveš.. teda nevím jak se to dá poznat nebo jak oni to porovnávají, ale kámošku nestihly našmiknout, nebo mysleli, že nepotřebuje a pěkně se jim rozervala - pak ani nevěděli jak jí zašijí.
Když tě zašijí dobře, tak je to vše o.k., nejde pak to pořádně vidět, nebo pokud se něco nepokazí.
no ale každopádně je lepší nezašitá, ale do toho nevlezeš, pak by jsi mohla být (mluvím všeobecně) litovat, že tě nenašmikli. Teda já než něco pokoušet - zda našmiknout nebo ne, tak raději jo, než abych se rozervala a pak mě dávali do pucu..
no a to mám fobii z jehel!!! bylo mi silně nepříjemné šití... jo a našmiknutí vůbec necítíš - pokud tě našmiknou v praví čas.

už aby to bylo za mnou....

Není tady

#5 17. 10. 2007 6:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Porod se nedá přirovnat naprosto k ničemu.
Alespoň pro mě to byl zážitek zcela ojedinělý, nesrovnatelný, nesdělitelný.
Jak duševně, tak fyzicky.

Není tady

#6 17. 10. 2007 9:47

Tiffi
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Chomutov
Web

Každá to máme jinak, kamarádka měla porod skoro bezbolestnej. Já měla probém v tom, že Valentýnka měla větší hlavičku, tak jsem si tu poslední fázi pořádně užila. Druhej den mě bolely snad všechny svaly. Takže takovej menší maraton.

Není tady

#7 17. 10. 2007 11:31

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Porod byl pro mě opradu nezapomenutelným zážitkem a opravdu se nedá s ničím porovnávat...já si myslela, že přijedu do porodnice, budu mít asi nějaké větší bolesti pak párkrát zatlačím a bude to, čekala jsem hroznou bolest, ale realita byla horší než nejhroznější sny, ty bolesti se daly vydržet, ale z toho pár zatlačení a bude to bylo dvě hodinové tlačení, kdy jsem pořád říkala, že to nezvládnu - manžel i porodní asistentky- mě  podporovali, ale já jsem samozřejmě věděla, že je něco špatně...byl to komplikovaný porod a s následky se Natálka potýká doposud grater, ale každý porod je jiný- moje sestra porodila holčičku za sedm měsíců po mě - bolesti nastoupily v 22.00 a malá se narodila 00.10.....tummenupp tummenupp

- Natálka má skoro 11.měsíců a u mě pořád přetrvává - druhé---nikdy!!!!!!

Není tady

#8 17. 10. 2007 13:30

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Web

ak holky píšou, těžko se to k něčemu přirovnává. Já na svůj porod vzpomínám ráda, bylo to rychlé. Bolesti, hlavně ty křížové jsou dost zlé, ale vlastně jsem o nich nevěděla jakmile se malá narodila. Samotné tlačení šlo rychle, měla jsem pocit, že se roztrhnu, ale v té nejkrizovější chvíli jsem našla ještě sílu zabrat a pak už to byla pohoda. Co mě ale překvapilo, že se mi 2 hodiny po porodu strašně třásly nohy, nešlo to zastavit a bolelo mě břicho jako při MS.

Tak jak vidíš, je to velice individuální.

Není tady

#9 17. 10. 2007 16:25

soptík
♥♥♥♥♥--

jojo - taky se mi šíleně třásly nohy,ale docela krutě...
po porodu jsem byla tak nějak jako v šoku - prostě mimo, tělo asi nechápalo...
ale pak vše o.k. (to byly ty hormony...večer jsem se předevšemi rozbulela, když jsem se šla před spaním podívat na  malou - trapas!)

Není tady

#10 17. 10. 2007 16:28

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

soptík napsal(a):

jojo - taky se mi šíleně třásly nohy,ale docela krutě...
po porodu jsem byla tak nějak jako v šoku - prostě mimo, tělo asi nechápalo...
ale pak vše o.k. (to byly ty hormony...večer jsem se předevšemi rozbulela, když jsem se šla před spaním podívat na  malou - trapas!)

ale je klika, ze po takovym hnusnym bolestivym zazitku je neco, co je hezky, a drzi te to.... ja se tak tesim, az budu mit u sebe to svoje miminko.... ze sice mam strach z porodu, hrozny,ale jak se to blizi, tak je tam zase to teseni se na malou....

Není tady

#11 17. 10. 2007 19:07

Lucka 1
♥♥♥♥♥♥♥

Tak souhlasím s holkama,že porod se nedá ničemu přirovnat. Myslela jsem,že jsem připravená na všechno,ale opak byl pravdou. Když jsem slýchavala od známých jak rodili 12 a více hodin,myslela jsem,že mě to potkat nemůže. Nakonec  jsem byla v bolestech skoro 18 hodin. Byla to fakt síla,hlavně ty bolesti křížový. Ale zvládla jsem to a dnes už říkám,že druhý klidně....teda né hned big_smile
Člověk na to nejhorší zapomene hned smile

Jo a nástřih nebolí vůbec ani to šití jsem skoro vůbec necítila a ještě jsem z legrace doktorovi říkala,že to nemusí ani umrtvovat,že po těch celodenních bolestech už fakt vydžím vše dumbom Druhej den jsem byla jako čiperka a to,že už to mám vše za sebou mi připomínalo jenom moje štěstíčko v postýlce hjarta ...... fakt jsem byla jako rybička hjarta

Není tady

#12 18. 10. 2007 10:08

lulu24
♥♥♥♥♥♥-
Web

Pro mě byl porod taky nezapomenutelný zážitek, bolesti šílený, ani bych neřekla, že jsou jako menstruační, to možná ze začátku, ale konci - já myslela, že se mi trhá celý tělo.... Ale když ti daj pak toho prcka, tak okamžitě zapomeneš a seš z toho vedle jak ta jedle. Takže pro mě i přez ty bolesti to bylo krásný a jdu do toho určitě zase, minimálně ještě jednou.

Není tady

#13 18. 10. 2007 10:14

jitka2
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Holky tak to vás obdivuju, když plánujete tak krátce po porodu další - já natálku po porodu vlastně skoro neviděla, když ji vytáhli, tak mi ji dali chvilku na břicho a poté k prsu, ale pak už to šlo ráz na ráz - nedloučila se placenta, revize dělohy bez umrtvení a pak jsem zkolabovala...malou mi přinesla ráno sestra na pokoj ukázat hjarta hjarta

Není tady

#14 18. 10. 2007 11:52

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Web

Jitu, to snad není možný? bez umrtvení?????? To by zkolaboval asi každej...

Není tady

#15 22. 10. 2007 17:55

Hofmanka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Náchod

Tak pro mě byl taky porod nezapomenutelnej zážitek! Opravdu se to nedá k ničemu přirovnat. Jen vím, že nic silnějšího a vyčerpávajícího jsem nezažila. Porodu jsem se nebála a moc jsem se těšila na miminko. V porodnici jsem si pobyla docela dlouhou dobu než se malý narodil a to mě porod museli vyvolat. Ležela jsem tam 24 hodin. A celou dobu jsem měla bolesti. Nebyli tak silné, jako posledních 8 hodin před vlastním porodem. Ono je to možná po vyvolávajících lécích silnější a hlavně jsem měla křížové bolesti. Když mi pak řekli, že můžu tlačit, tak už to bylo skvělý. Vynaložila jsem na to hodně sílí, jako každá jiná rodící žena. Opravdu je to práce vytlačit něco jako malý melounek klíčovou dírkou. Omlouvám se za to přirovnání! Nástřih jsem taky necítila. To šití trošku ano.
Ty dvě hodiny po porodu, jsem se sama došla vysprchovat a najíst. A už v tu dobu jsem věděla, že po druhé do toho jdu zase!

Není tady

#16 22. 10. 2007 22:03

Tinuška
♥♥♥♥♥♥-
Web

berusko Natalko, byt Tebou, tak se prave po tomto uz nepidim a necham se prekvapit svym vlastnim porodem....zbytecne se vyplasis, at vedome nebo podvedome, budes premyslet nad ruznymi komplikacemi, ktere mohou nastat a to nejni dobre!!! Preji Ti klidne tehotenstvi a rychly porod - az to tedy bude aktualni pussa
a souhlasim s tim, ze je to jedinecny zazitek a mimi za vsechnu bolest stoji hjarta

http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/S8MU.jpghttp://lb4f.lilypie.com/S8MUp2.png
3 roky a 4 mesice - 106cm, 16,5kg wink
http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/UC8C.jpghttp://lb2f.lilypie.com/UC8Cp2.png
1 rok - 77cm a 9,25kg wink

Není tady

#17 23. 10. 2007 11:34

Veru
♥♥♥♥♥♥-

Jojo, já se také pídila, ale stejně jsem to zapomněla hned jak mi prdla voda. Bolesti ze začátku jako silná menstruace a pak ještě do toho asi jako silnej průjem big_smile big_smile , ale nemůžeš na záchod big_smile Už si to moc nepamatuju. Ale myslim že ty bolesti utíkají docela rychle, pořád jsem koukala na hodinky a říkala si "ježiš už zase".. big_smile A na sále jsem si v jednu chvíly myslela že bouchnu. Asi jsem úchylná nebo co, ale vim že mi problesklo hlavou, že se jim tam rozprsknu po zdech lol big_smile rodna Ale neboj se a hlavně se neboj o cokoliv říct, klidně buď histerická, stejně za pár dní odejdeš a oni si tě pamatovat nebudou. big_smile Já příště na ně budu určitě křičet smile po svym zážitku big_smile

http://ticker.7910.org/as1cxI20g410010Nzc3Mzl6ZHwwMjc3YmR8S2Fja2EgaXM.gif

Není tady

#18 23. 10. 2007 11:45

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Veru napsal(a):

A na sále jsem si v jednu chvíly myslela že bouchnu. Asi jsem úchylná nebo co, ale vim že mi problesklo hlavou, že se jim tam rozprsknu po zdech lol big_smile rodna big_smile

Chá, tak to mě rozesmálo.lollollol
Ale je to docela realistické přirovnání (taky jsem se tak chvíli cítila), jen ta představa je šílená, když to vezmu do detailů...!smile

Není tady

#19 20. 12. 2007 19:51

Babu
♥♥♥♥♥♥♥

Ja rodila 25 hod. ty posledni cca. 8 hod. byly silene male byla od zacatku natlacena dolu ale ja se ne a ne otevrit nekolikrate me otvirali rukou (to je parada:)) divim se ze jsem Dr. nekopla. Cela jsem se ke konci trasla tak hrozne ze porod. asis rikala at si vyberu klasickou polohou neb napr. na kolenach to neuklecim vzhledem k vycerpani (to klepani je pry z vycerpani). Tlaceni byla uleva ale jelikoz me nestrihli (pry dobre elasticka hraz) tak jsem citila jak jsem se rostrhla bylo to dost neprijemne kdyz vim ze tlacim a pritom se rvu:(( ale vsechno se zahojilo sice se mi ty stehy pak jeste rozjeli ale zahojilo se to a komplikace nemam. TAkze ja bych priste ten nastrih chtela. Jo a male mela uplne modry a krivy a napuchli noc jak se celou dobu tlacila a ja se neotvirala:((( ale i to se do tydne spravilo.

Není tady

#20 21. 12. 2007 11:17

Tigger
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha 4 :)

Babu napsal(a):

Ja rodila 25 hod. ty posledni cca. 8 hod. byly silene male byla od zacatku natlacena dolu ale ja se ne a ne otevrit nekolikrate me otvirali rukou (to je parada:)) divim se ze jsem Dr. nekopla. Cela jsem se ke konci trasla tak hrozne ze porod. asis rikala at si vyberu klasickou polohou neb napr. na kolenach to neuklecim vzhledem k vycerpani (to klepani je pry z vycerpani). Tlaceni byla uleva ale jelikoz me nestrihli (pry dobre elasticka hraz) tak jsem citila jak jsem se rostrhla bylo to dost neprijemne kdyz vim ze tlacim a pritom se rvu:(( ale vsechno se zahojilo sice se mi ty stehy pak jeste rozjeli ale zahojilo se to a komplikace nemam. TAkze ja bych priste ten nastrih chtela. Jo a male mela uplne modry a krivy a napuchli noc jak se celou dobu tlacila a ja se neotvirala:((( ale i to se do tydne spravilo.

No to se nám, které to máme za pár, čte opravdu moc pěkně roll

S tím nástřihem souhlasím, já ho budu chtít, radši úhledných pár stehů, než cik cak výšivku.

http://lilypie.com/pic/080507/oR54.jpghttp://b1.lilypie.com/9DPcp2/.png

Není tady

#21 21. 12. 2007 11:57

Verčík
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava

Zcela s Tebou souhlasím, Tygříku, my si tady s Kamchinkou dokola píšem, že jak se to pomalu přibližuje, tak se nám do toho chce míň a míň a že se toho začínáme celkem bát a teď tahle povzbuzující zpráva- fakt dodá odvahu tummenupp dumbom
Na ten nástřih mám stejný názor. I když, jak jsem se byla podívat v porodnici, tak ta PA, která nás provázela, říkala, že nástřih moc nedělají, že to radši nechávají " po přirozenu" ( nevím jak jinak to nazvat). Vzhledem k tomu, že se mi všechny rány, kvůli velmi nízké imunitě, hojí dlouho a blbě, tak z toho mám celkem obavy.. grater Snad to bude dobrý, když si o nástřih řeknu, tak by ho měli udělat, ne??

http://img197.imageshack.us/img197/6842/p5250025.th.jpghttp://ticker.7910.org/an1cCps0g410010OTAzNDdsfDkwMjI5NWRhfE1pbGFjZWsgVmFzdWxrYSA.gif

Není tady

#22 21. 12. 2007 15:10

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

No, já už se snažím příběhům a článkům o porodu vyhýbat, ... protože to by mě brzo šlehlo...

Není tady

#23 21. 12. 2007 15:34

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Těhotné mají zakázáno číst a poslouchat "hrůzné" historky o porodech!!!

Pamatujte, že po bitvě je každý (-á) králem, a každá o tom ráda vypráví, prožívá to emotivně, a mnohdy to líčí až příliš barvitě. Nedejte se tím zviklat, těhulky. To je takový ženský exhibicionismus, demonstrace toho, co "musíme vytrpět", ale slova jsou slova, a jen straší, protože nemohou ve skutečnosti předat skutečný zážitek, který je tak silný, až vypadá děsivě.

Věřte, že to zvládnete, tak jako milióny před vámi i po vás, a budete stejně rády o tom mluvit, jako ty ostatní. Ženské to potřebují prostě ze sebe dostat povídáním, ale mnohdy to vypadá hůř, než to je.

Klídek, přeji šťastná miminka a pohodové porody. smile

Upravil(a) Damila (21. 12. 2007 15:36)

Není tady

#24 22. 12. 2007 1:25

Verčík
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Morava

Asi máš pravdu, ale stejně .. bojim  bojim  usch  Ale dík za Tvá slova godlike godlike

http://img197.imageshack.us/img197/6842/p5250025.th.jpghttp://ticker.7910.org/an1cCps0g410010OTAzNDdsfDkwMjI5NWRhfE1pbGFjZWsgVmFzdWxrYSA.gif

Není tady

#25 16. 2. 2008 23:09

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

Verčíku, tak máme dva mesice ubehle od posledních příspěvků a co strach u tebe?smile)) u me je  sileny, a jeste silenejsi.....  ale zaroven vim, ze se tomu nevyhneme, a bud to prijde ted, zitra,pristi tyden nebo za mesic,ale kazdopadne, to stejne prijde...
tak radsi driv....

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí