Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 9. 10. 2007 16:13

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Im myslím, že i já jsem pochopila jak to myslíš... nikde nepíši, že by se jednalo o standartní spermiogram...
ale... dle mého názoru je to o tom, že co středisko to jiný postup... a stačilo přehlédnout jedno zaškrtnuté okýnko na žádance... ale to už tu my nevyřešíme...
Neřeším teď místnost atd... to si myslím, že je bez jakékoli debaty... ale právě proto, je někdy třeba lepší dojet někam dál... do specializovaných center, kde to prostředí není tak hrozné... i když chápu, že ne každý má tu možnost...
Tvůj názor je, že to nebylo v souladu s etikou... mᚠna to plné právo... tummenupp ale ptala ses i na naše názory a zkušenosti... 
otázkou je, jestli takto podrobné bylo u vás nutné... ale to musí posoudit lékař...
Přeji vám hodně štěstí a a jediné další setkání s lékaři, které vás bude čekat, je příprava na IVF a samotné IVF.

Upravil(a) mufina1 (9. 10. 2007 16:23)

Není tady

 

#27 9. 10. 2007 16:15

evajs
Letňátka 2008
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 7. 9. 2007
Příspěvky: 9597

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Ahoj Imomb hjarta A teď teda přidám i já(my) svůj zážitek...pro mýho chlapa to bylo dost dlouho tabu-vůbec úvaha o tomhle "vyšetření" ale pak jsme zjistili,že to je z velký části ze strachu,že nemůže mít děti. Poprvé- bylo to v car Gest,kam chodíme skoro rok a musel to absolvovat už kvůli operaci,kterou podstoupil před 22 lety v devíti letech,ačkoli už tehdy se měla provádět nejp.ve čtyřech letech věku dítěte.Samotnému spermiogramu předcházela jen schůzka s doktorem a následné objednání se u sester. Mohla jsem jít s ním,odmítl to. Nikdo ho neprohmatával,na nic neptal.Dostal do ruky lékovku s víčkem a byl uveden do malé místnosti se stolem,červenými židlemi,obrázky na zdech,květinami a umyvadlem. K dispozici měl spoustu časopisů a příjemné chování sester ho ujistilo o tom,že se nemusí bát,i kdyby to nevyšlo.Trvalo mu to snad čtvrt hodiny,od té doby tam byl ještě 6x,většinou se vrátil po 10-ti-15-ti minutách.říká,že když to vnímá jako vyšetření,nemá s tím problém tummenupp myslím,že na prostředí hodně záleží,stejně tak jako na citlivém přístupu personálu...bojím se,že kdyby byl jeho první zážitek podobný jako váš,měla bych co dělat,aby to zvládnul...je to vrcholný,jak se mnoho doktorů dokáže chovat lhostejně a necitlivě při tak intimních záležitostech yikes být vámi,pokusím se změnit CAR,nebo aspoň zkusit pro příště domluvit "dovoz" spermíků hjarta


http://www.tickerclub.com/cache/b954e19c9c.png http://evajs365.blogspot.com/ 

Za minulostí se ohlížej jen tehdy, působí -li ti to potěšení.

Není tady

 

#28 9. 10. 2007 16:36

imomb
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 275

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Mufíku - jak jsem psala, určitě jsem žádnou z odpovědí nemyslela osobně !

MOC děkuju za všechny!!! vaše názory, a hlavně za popis toho jak to probíhalo u vás  tummenupp
Prostě mi šlo o to, co je při spermiu normální/běžné a jestli moje pochyby byly namístě.
Já vím, že při jiných vyšetřeních a v jiných ambulancích (uro, andro, endo..) by to na místě bylo
o to mi ani nešlo, doufám, že se tam ale nedostaneme wink

(Jinak musím se zastat CAR, to za to nemůže snad spíš sdružení zdrav. zařízení v MB, že nemáme
nic lepšího v nabídce...
Taky žádanka byla napsaná slovně z PC a mimo mých iniciálů tam byla právě jen ta 1 věta....to nešlo splést...)

Taky děkuju za přání - po doktorech už sem si polítala dost, ještě pár mě čeká, tak snad už nás nepotká
                                 žádná další rána... za poslední 4 měsíce to bylo hotový Waterloo

Není tady

 

#29 9. 10. 2007 16:50

mufina1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek za Prahou
Registrovaný: 2. 8. 2006
Příspěvky: 17472
Web

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Im v pohodě... já to osobně neberu.. wink ono je občas těžký vysvětlit něco po písmenkách bez osobního kontaktu... wink

Není tady

 

#30 9. 10. 2007 16:58

Romisek
Letňátka 2008
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 9. 2006
Příspěvky: 4689
Web

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Ivčo, tak přeji, a jsou alespoň výsledky co nejlepší... hjarta


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/4vu7.jpghttp://lb3f.lilypie.com/4vu7p2.png. 19.6.2008-3840g,53cm; 1rok-9,6kg - 73cm; 2 roky 13,5kg - 87cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/NiZj.jpghttp://lb1f.lilypie.com/NiZjp2.png. 28.8.2010 - 2960g,49cm, M- 5320g, 58cm.

Není tady

 

#31 9. 10. 2007 22:33

pajtašek
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 21. 1. 2007
Příspěvky: 2149
Web

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Ahoj Imomb,teda ti povim ze s takoveho stylu vysetreni by mel muj manza trauma na dosmrti asi.My byli na spermiu min.tyden.A to jsem si rikala,ze ten kelimek co dostal mohl byt aspon nepruhledny a se sirsim otvorem a ze kabinka mohla byt nekde bokem-byla hned vedle sestry.Ale to co sem si precetla,tak uz drzim pusu.My byli v Ostrave v Gyncentru.Prisli tam,dostal kelimek a sel.Bylo tam video+casaky+umyvadlo+navod ze se ma umyt a ze mistnost je odhlucnena atd.Za 15min.vysel odevzdal...a za 2hodky jsem si jen ja prisla pro vysledky.To co popisujes ty Imomb,mi prijde uplne ponizujici pro toho chlapa,myslim to ze sel do te koupelny.A ty otazky byly asi taky zbytecne.Tak tod vse,jen jsem se chtela vyjadrit k tomu.Dobrou noc.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24408.png

Není tady

 

#32 9. 10. 2007 22:47

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Tak tohle by můj chlap rozhodně nevydejchal a už bych ho v životě k doktorovi nedostala... pro něj byl traumatizující i domácí odběr... dumbom tohle je vrchol!


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#33 10. 10. 2007 0:47

Gabu
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 11108

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Tak my jsme si prošli SPMG v Teplicích!!,pro žádného mužskýho to neni nic přirozeného...naopak..!!!!!!!,kabinka sice odhlučněná místnost,časopisy,dvd-přehrávač!!!!....žádné vyšetření šourku a žadné dotazy....výsledky do hodiny s nabídkou založení karty v následné léčení.....ještě nám poslali sperma na kultivaci a to vše zdarma jako plátce VZP


http://tac.families.com/ezb/1218459.png

Není tady

 

#34 11. 10. 2007 0:02

imomb
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 275

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Díky moc za povzbuzení ! Aspoň teď  vím, že mám doma skutečného andílka a hrdinu wink)))
a taky, že to rozhodně nenechám jen tak, alespoň budu varovat MUDr. v CAR nebo jim to tam
připíchnu před ordinaci na nástěnku wink)) Možná taky napíšu něco na SZZ (sdruž. zdrav. zař.)
jestli by nepřemýšleli o nějaké změně - aby to bylo důstojné, jen proto, že chceme mimčo nás
nemusí nikdo ponižovat výslechem atd... Vždy v MB bydlí přes 50tis lidí apři dnešním procentu neplodnosti
je tu jediná s CAR spolupracující ambulance a to  ještě podle mě zcela soukromá.. A to spermio snad není taková věda.

Když se vrátil domů a vyklopil to všechno na mě, bylo mi ho líto a nadzdvihlo mě to, jelikož sem ale byla
celou tu dobu, co tam byl na nervy a nemohla spát, tak to pak ze mě spadlo a po tý 5ti denní abstinenci
jsme se nečekaně mooooc krásně potulili - jako bysme se neviděli měsíc wink) tak snad sem mu tím to utrpení smazala wink
On už to neřeší...

Není tady

 

#35 30. 10. 2007 20:44

Mišule00
♥------
Registrovaný: 30. 10. 2007
Příspěvky: 2

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Zdravim všechny.
Imomb..vím,že je to delší dobu co jsi sem psala,ale máme s přítelem téměř stejnou zkušenost. Byl na spermio v Liberci a vůbec nechápu,co si ti doktoři myslí. Samozřejmě se sebral a odešel s tím,že se nenechá urážet a ted ho někam dostat je téměř nemožné. A to tam šel dobrovolně bez přemlouvání. Byla jsem užaslá na co se ho ta doktorka ptala. Např. Kde pracuje a když jí řekl,že má penzion  a dělá vlastně,co je potřeba,tak mu bylo řečeno,že je to diagnoza sama pro sebe,a že se tedy nebude ani ptát,jestli pije a kouří atd. A další jiné otázky o věcech do kterých myslím nikomu nic není. Navíc doktorka byla tak arogantní,že jsem zírala.Fakt mi nejde do hlavy,že si tohle někdo může dovolit. Ted se budem poohlížet po možnosti sami spermie někam odvézt. Zatim bohužel nevim,zda to taky někde v okolí Liberce jde. Tak se zatím mějte

Není tady

 

#36 10. 11. 2007 23:43

imomb
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 275

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Jojo je to už asi měsíc ale pamatuju si to jako dneska a pořád mám z toho nerva wink)
chtěla sem tu vystavit fotku té místnosti a luxusní móňo co příteli udělali na ruce
ale nevim jak sem vložit fotku sad

Jinak jestli se nepletu MUDr mi řikal, že další možnost by byla Praha (což je jasný) ale prý i Jičín !
a to snad nemáte tak daleko ? Každopádně, pokud se přítel cuká, tak bych neriskovala další
takovej zážitek, aby se nešprajcnul uplně     dumbom a jela radši rovnou do tý Prahy !!!  vissla   stolt
Někdo tady psal, kde přesně byl a jaký měl zkušenosti.... godlike
Já mám to štěstí, že ten můj je mladej flegmouš  lyssna  sova

Jinak MUDr v CAR reagoval na moji stížnost úšklebkem a říkal, že tu doktorku ,,respektuje" no asi musí,
když to tu nikdo jinej nedělá a že ty otázky sme mohli čekat, když sme byly na sexuologii - a za to
jako já můžu, že to tady jinde nedělají ?!!! To je wopruz ! A to si 10 let platím zdravotní asi 4 litry měsíčně
a nikdy sem nebyla nemocná  sjuk - co z toho mám ? 3 x částěčně hrazený pokus na IVF dudlik a ponížení na sexuologii - skvělý ! grater     offtopic

Není tady

 

#37 28. 4. 2009 14:37

imomb
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 6. 2007
Příspěvky: 275

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Tak už to všecko umím a konečně se můžu podělit
i o vizuální zážitek wink)


http://img91.imageshack.us/img91/7079/koupelna.th.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/584/modinaspermio.th.jpg

Upravil(a) imomb (28. 4. 2009 14:39)

Není tady

 

#38 29. 4. 2009 6:37

Kakulik
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 366

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Tak to je mazec!!! My ještě na spermiu nebyli...Chystáme se na to, manžu jsem přesvědčila jen tím, že jsem se dušovala, že na něj žádný doktor nebude vůbec sahat, jinak by k odběru asi vůbec nesvolil....Myslela jsem si, že v první fázi se opravdu odebírá pouze vzorek spermií a případné další vyšetření probíhá až pak, když se ví, co a jak...
Můj manžel by se na tom podpadku otočil a odešel, nenechal by na sebe šáhnout...hihi

Není tady

 

#39 29. 4. 2009 7:43

rose lavender
♥♥♥♥---
Registrovaný: 15. 4. 2009
Příspěvky: 357

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Tak můj manža byl dvakrát na spermiogramu. Poprvé ve Fertimedu, na nic si nestěžoval wink, výsledky měl hned a řekli mu, že je vše OK. Jenže s tímto výsledkem jsme o čtvrt roku později šli do Fakultní nemocnice a paní docentka se nás po přečtení výsledků spermia ptala:" ten zánět je přeléčen?" a my:"jaký?"
Takže tak ... roll

Není tady

 

#40 29. 4. 2009 8:56

annie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 2920

Re: SPERMIOGRAM - trošku zvláštní vyšetření ?!

Imomb - ta koupelna je strašná, to je standartní odběrová místnost? To je manžel ještě dobrý, že stihl odebrat vzorek ještě poměrně rychle. To je hrozné.


Manžel naštěstí žádnou koupelnu ani místnost určenou pro odběr nepotřeboval.
Bydlíme v dosahu laboratoře, takže vzorek jsme vezli z domu.
Naštěstí pro něj, jinak by mi to "přemlouvání" asi trvalo dýl.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů