Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 26. 10. 2007 15:25

sylviik
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: nedaleko Plzně...
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 5794
Web

Re: Dokonalá školka

Náhodou jsem se podívala do tohohle tématu a nestačím se divit, takže také něco napíšu.
Míša chodí do přeškoláku a když čtu, co píšete, tak si myslím, že jsem s naší školkou víc než spokojená - 11 tříd, z toho 8 věkově smíšených a 3 předškolní. Sice minulý rok mi trochu vadilo, že Míša jako pětiletý a nebyl tam sám tak starý chodí do stejné třídy s tříletými dětmi, ale budiž. Vím, že mladším dětem ty starší dost přinesou ale naopak už to tak dobré není. Takže se mi ulevilo, že tento rok už je předškolák a je v kolektivu stejně starých dětí. A také problém se spaním po obědě - děti musí ležet a odpočívat, ale alespoň se to paní učitelky naučili uzpůsobit nespavcům pohádkami apod. Tohle jsou asi jediné zápory.
Jinak v šatně kapsář s náhradními věcmi jako jsou ponožky, slipy a samozřejmě věci na ven a tepláky i na převlečení jsou u nás také samozřejmostí. A podle rady učitelek mají děti krom oblečení do třídy i úbor speciálně na cvičení. Cvičí denně půlhodinky plus jednou týdně delší tělocvik - asi hodinový. Ve školce je dvakrát týdně logopedka, takže i tohle si pochvaluju. Dětské hřiště za školkou je také víc než dostatečné, každá z 11 tříd má svůj kout s pískovištěm, prolézačkami, u toho je hřiště na fotbal a pár košů na košíkovou. Nevím, jak ostatní třídy, ale já jsem s učitelkou spokojená, každý měsíc se děti věnují jednomu tématu a na konci měsíce si udělají celodenní výlet ispirovaný tímhle zvoleným tématem. Takže to není jen takové to vysedávání u písečku. Dále si platíme i příspěvek na kulturní akce a je pravda, že minimálně jednou za dva měsíce, ale spíš je to častěji buď jezdí divadelní skupina do školky a mají představení nebo i děti dojíždí např. do Nymburka. A nakonec je tu možnost za poplatek, ale snesitelný, dítě přihlásit třeba do různých dílniček - základy práce s dřevem, nebo angličtina, plavání. A jednou ročně pro větší děti se pořádá školka v přírodě. Tak a k tomu jídlu, jídelníček je myslím si, docela dobrý, sice nemají jídlo na výběr, ale běžně mají ovoce, chléb s tvarohem a podobně. Takže my jsme opravdu se školkou docela spokojení.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/20936.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24711.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24712.png

Není tady

 

#27 26. 10. 2007 15:27

sylviik
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: nedaleko Plzně...
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 5794
Web

Re: Dokonalá školka

Ještě jsem zapoměla, boty kupuji také na suchý zip, aby Míša nezdržoval ostatní děti, kdyby měla učitelka obíhat každé dítě, tak než by se vypravili, tak nemusí chodit. A koukám, že se tu bavíte o pití, to je k dispozici ve třídě pořád, když je horko, svačí děti na zahradě, kde se můžou vylítat pod mlhovištěm. big_smile


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/20936.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24711.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24712.png

Není tady

 

#28 23. 11. 2007 10:27

Petuna
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 3. 2. 2006
Příspěvky: 938

Re: Dokonalá školka

Moje malá 3,5 roku chodí do školky od září a již se mi také mnoho věcí nelíbí. Mají dvě učitelky jedna mladá druhá starší. A dcerka již několikrát zmínila že paní učitelka Anička  (ta starší) není hodná. Nevěnovala jsem tomu pozornost, další den přišla s tím jí paní učitelka nadávala a pleskla jí po noze  (prý bořila někomu domeček),dobře zase jsem to neřešila.Ale včečra apřišla s tím že zpívali a paní učitelka ji říkala že nemá pištět, tak že zpívat nebude. Tak to mě fakt naštvalo.
Nehrají žádné hry, zpívají opravdu jen sporadicky, ze školky žádnou básničku ani písničku neumí... a to jich zná z domu hodně. Když se ptá jestli jedla oběd, oni ani nevímad

Není tady

 

#29 23. 11. 2007 12:55

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Dokonalá školka

Jen dotaz tráví Vaše děti také čas ve školce "čuměním"(promiňte ten výraz) na telku?Malej přišel už po několikáte že koukali na krtka---já jsem ze školky hooodně zklamaná.dobré odkládací zařízení ,ale aby koukali na krtka ,který nemluví..malej je dost šikovnej na mluvení (nechci ho tu chválit-je prostě normální dítě který zajímá tvoření,cvičení apod.)ale když se doma začne pihnit po krtkovi a dělat na mě papá-hele hele-tak bych ho klepla,protože tohle neni moje dítě aby mluvilo jako roční to vlastně nedělat ani v roce.....
Oni ještě napíšou na dveře třídy že koupili dětem nový DVD přehrávač tak aby rodiče nosili pohádky....no to je fakt síla-to může dřepět doma u televize...no jenže to vadí jen mě a ještě tedy jedné mamince....
Jak  je to u vás???
Už přes 14 dní si pohrávám s myšlenkou že ho stahnu,ale on tam chce,ale abych pravdu řekla oni je tam k ničemu moc nevedou(nejsou asi zlý nebo tak ale prostě mouchy vemte si je-děti)no mám doma mimčo a jenom kvůli tomu aby kluk koukal na krtka oblíkám ráno jeho ,malou(v tomhle počasí a bude hůř) no a jdem a pak ve 12 si pro něj mažu na nanovo...no zase ho nechci ošidit o kolektiv jen kvůli mé lenosti..od příštího roku se snad dostanem na jinou školku kam jsme se letos nevešli ale ta je super.....tak nevím ,malej měl  v srpnu třetí narozeniny....


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#30 27. 11. 2007 23:04

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Dokonalá školka

U nás není v celé školce televize, natož DVD přehrávač big_smile

Silviku, s tím cvičením to máte super. U nás se občas protáhnou , jinak mají pohybové kroužky ( okolo 500,- cca na 4 měsíce).

Jinak vědí kdo kdy jak jedl, i když dneska mi přišla Jitka domu v kabátku od pyžama, tričko měla přes něj. Ale to uhlídat nemohou, měla jsem co dělat abych se tomu nesmála před Jitkou lol


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#31 28. 11. 2007 1:03

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Dokonalá školka

Moje vnučka - 3 a půl roku - chodí  od září do soukromé  anglické školky. Jsou tam zaměstnaní rodilí mluvčí a čeští zaměstnanci všichni umí perfektně anglicky. Opravdu tam s dětmi pracují, za tu krátkou dobu umí v angličtině všechny barvy, dny v týdnu, roční období, měsíce v roce - ale to všechno už před nástupem do školky uměla v češtině. Běžná konverzace je samozřejmá. Vždycky mají nějaké téma, kterému se víc věnují, teď to například byly rodinné vztahy. Děti si přinesly fotky s různými příbuznými a na nich se naučily, kdo je kdo, například sestřenice je dcera bratra mojí mamky atd. Denně přinese domů nějaké "umělecké dílo", při pobytu venku sbírají různé přírodniny a pak je zpracují různými technikami, malují pastelkami i barvami, zpívají, modelují, tancují, hrají si. Ráno při příchodu do školky hraje hudba, jen docela tichounce, a děti si hned při hraní pobrukují, někdy i s učitelkou. Odpoledne jezdí vlastním mikrobusem plavat, jezdit na konících, mají pohybovou výchovu, hudební a plno jiných zajímavých aktivit, včetně divadla.  Když se stane nehoda, rodiče dostanou prádlo už vyprané a usušené. Každý týden tam chodí logoped, který s nimi šikovně pracuje, tak se děti na něho přímo těší a radují se, jak se zlepšují. Jídlo  vaří z bio surovin,  vyhoví i specielním požadavkům , uvaří i dietní nebo to, co si přejí rodiče. Když jsem pro ni minule byla, tak dojídala lososa. Všude, kde se děti pohybují jsou kamery a každý rodič má možnost se přes internet kdykoliv podívat a slyšet, co právě dítko dělá a co kdo říká.  Dokonce nemocné dítě se z domova může zapojit. Kdo chce, tak ráno pro dítě přijede mikrobus a dítě odveze a dle přání rodičů ho zase přiveze domů, samozřejmě že má každé sedadlo pas. Školka zavírá v 17.30 hod. My dopravu nevyužíváme, máme to jednodušší metrem. Ani tam vnučka není celý den, bereme ji po o. domů, jen někdy je i odpoledne, to když nahrazuje dopolední nepřítomnost. Zatím se nám zdá, že je školka bez chyby, tedy bez zásadní chyby, ale jistě by se  našlo něco, co by s dalo vylepšit, nic není dokonalé. Pro nás je důležité, že tam chodí ráda a je vidět, jak se rozvíjí.

Není tady

 

#32 28. 11. 2007 7:04

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Dokonalá školka

Ambo, to zní moc krásně, ale většina českých rodin si takový luxus pro své dítě dopřát nemůže.  Je to prostě prominentní školka, v cenách dalece přesahující možnosti běžných rodin. Nadstandart a luxus se platí víc, ale nám zde šlo o klasické státní (případně církevní) školky, které využívá troufnu si říct tak 90% českých maminek.
Neuraž se, prosím, myslela jsi to dobře, ale je to stejné jako porovnávat úroveň života v Backinghemském paláci s panelákem.
Přesto v jednom se zaručeně shodneme - je super, když se dítě do školky (jedno jaké) těší a když se viditelně rozvíjí. Tohle bych přála všem dětem, je hodně dobrých učitelek (ale i těch špatných), tak snad naše postřehy ze školek některým pomohou, aby je měly rády děti i rodiče a obráceně  a aby patřily právě mezi ty správné učitele, které dítěti ze školky vytvoří nejen odkládací institut, ale i místo, kam se bude rádo vracet a na které bude jednou příjemně vzpomínat.

Upravil(a) Ela.. (28. 11. 2007 7:06)

Není tady

 

#33 28. 11. 2007 13:37

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Dokonalá školka

Ela:
Určitě jsem se neurazila, protože nebylo mým cílem "předvést" prominentní školku. Jen jsem  tím chtěla ukázat, že i nenáročné drobnosti, jako třeba tichoučké pouštění dětských písniček při příchodu do školky hned navodí pěknou atmosféru. Také každá rodina nevyužívá všechny nabízené nadstandartní služby, ani tam nejsou všechny děti denně nebo až do večera, i když některé ano, i se svým sourozencem a využívají všech nabízených služeb - ale to už je opravdu o něčem jiném.  Jen jsem chtěla nastínit, že i velmi exponovaní rodiče se mohou věnovat své práci a mají o dítě dobře postaráno. Pro takové rodiče školka zajišuje hlídání i večer nebo v noci v bytě rodičů.
V této školce si mohou rodiče vybrat  jen tu část programu , kterou pro dítě potřebují a na kterou samozřejmě mají. Při základním programu to není zas tak drahé a dost velká část běžných rodičů by to mohla dítěti dopřát, kdyby takových školek bylo víc.  Základní program má vnučka a bohatě pro rozvoj dítěte stačí. Je ale pravda, že má vnučka ještě dvě babičky, které jsou v případě potřeby  k dispozici, protože vnučka do školky chodí jen na dopoledne. V rodině dcery se  převážně vaří z certifikovaných bio potravin, tak je ráda, že tomu tak je i ve školce - je totiž jedno, jestli za tyto potraviny a energii utratí peníze doma, nebo je zaplatí ve školce. Dcera má běžnou českou rodinu s průměrnými příjmy, ale nemá žádné dluhy. Bydlí v našem domku, což je v rodinném rozpočtu rozhodně znát. Donedávna měli původní nábytek po babičce a  postupně se zařizují dle svých představ, ale v žádném případě se nenechají zlákat žádnou  "výhodnou" půjčkou jen proto, aby  měli všechno luxusní hned a trumfli sousedy. Proto si mohou dovolit zaplatit tuto školku, kde je nejdůležitější vlídný a trpělivý přístup k dítěti a kde se jim opravdu naplno věnují. Takže žádný palácový život opravdu nevedou. Znám  panelákové byty, mnohem luxusněji zařízené než mají  momentálně oni, ale to oni  naštěstí neřeší, mají jiné priority. 

Jsem si jistá, že by si leckterá maminka i samoživitelka ráda připlatila, kdyby mohla přijmout lépe placenou a perspektivní práci,   nebyla omezena provozní dobou školky a věděla, že dítě v  době její nepřítomnosti nestrádá a rozvíjí se. Stejně si mnohdy rodiče ještě platí paní na hlídání nebo  potřebují  hlídací babičku,  protože provozní doba školky je krátká a maminka nestíhá po skončení pracovní doby dorazit včas pro dítě do školky,  nebo stíhá celá uštvaná "s vyplazeným jazykem" na poslední chvíli a pak ještě s sebou vláčí unavené dítě po nákupech.

To víš, že přeju všem dětem takovou školku, kde jsou učitelky kreativní, trpělivé a vlídné a mají pochopení pro dětskou dušičku. Maminkám zase přeju, aby "jejich" školka měla dostatečně dlouhou provozní dobu, případně jim nabídla i doplňkové služby, které by jim umožnily  a tím rozšířily i okruh výhodnějších pracovních příležitostí.

Není tady

 

#34 29. 11. 2007 7:31

Ela..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1393

Re: Dokonalá školka

amba napsal(a):

Při základním programu to není zas tak drahé a dost velká část běžných rodičů by to mohla dítěti dopřát, kdyby takových školek bylo víc..

To je přesně ono. Opravdu dobrých školek je jak šafránu a někteří učitelé jsou doslova "vyhaslí", děti vezmou ven na hodinovou procházku a tím je jejich aktivita vyčerpaná. Jinak sedí u stolku jak pecky a děti mají volný program, tzn. buďto se sami nějakým způsobem zabaví nebo se prostě nudí.
A pak jsou učitelku s velkým U, které to s dětmi opravdu umí, vědí, jak děti správně motivovat, vymýšlejí pro ně programové činnosti a pokud použijí zábavnou formu, děti je dělají s nadšením.
Všechno je to o lidech (učitelích a ředitelkách/lých dané školky) a - Ambo, můžeme jen tiše závidět, že ve vašem okolí je tak suprová školka. Škoda, že takových školek není víc..

Není tady

 

#35 29. 11. 2007 12:15

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Dokonalá školka

Ela:
To víš, že by se jistě nějaká "vada" taky našla, určitě je vždycky co vylepšovat a nic není dokonalé.
Já jsem to napsala hlavně proto, že to není jen o penězích, ale hlavně o lidech, kteří s dětmi pracují. Tady je učitelka neustále s dětmi, sedět  nemá kde, u dětí nemá  žádný stůl ani židli.  Když děti spí, také  učitelky klábosí u kafíčka, ale při tom například skládají papírové lodičky, které jednou stranou nalepí na papír. Tento polotovar druhý den děti dokreslí - vodu, ryby, ptáky, mráčky, sluníčko, plachty, cokoliv podle své fantazie, no a do lodičky si někdo naloží postavičky, kytičky, prostě cokoliv se mu líbí a co si sám nakreslil a vystříhal, někdo si jen vystříhá různé obrázky. Výsledek je úžasný, ale nejdůležitější je, že se POVEDE všem dětem, i těm méně šikovným a všechny děti mají radost a cítí se důležitě,  protože jsou ÚSP̊NÉ, což jim dodává sebevědomí.  Nebo jim vystřihnou obyčejný trojúhelník, u zálkadny dvě dírky - na prsíky. Děti pak vystřihují,  dokreslují  a dolepují  hlavu, ruce, vlasy, nohy  a detily postav nebo zvířátek, oblečení, atd. Když mají hotovo, navléknou výrobek na dva prstíky, pohybem prstíků se postavička pohybuje a děti hrají divadlo s vlastními dialogy. Není divu, že to děti baví. Jsou u takové činnosti  jak přikované, nezlobí, a celkově se rozvíjí.(Motorika, fantazie, řeč,  učí se - co kam patří, kde co žije atd.)No, a ani učitelky práce nevyčerpává tak, jako když nejsou děti v pohodě.   Sama uznáš, že  to jsou nápady doslova za kačku. Jde jen o přístup k dětem. Také tu nejsou učitelky zatěžovány zbytečnou administrativou, nepíší žádná hodnocení, posudky, výkazy, atd. a místo toho se věnují dětem. Myslím si, že změnit režim  ve prospěch dětí i rodičů je v silách každé školky a moc bych všem přála, aby se to změnilo.

Není tady

 

#36 3. 12. 2007 1:14

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Dokonalá školka

Ambo, to co píšeš je jak z pohádky.
Předpokládám že školka je v Praze, když píšeš o metru.
Můžeš napsat přibližnou cenu za měsíc ?
V naší školce to vyjde tak na 1200 i s jídlem (bez kroužků, Jitka má 3, takže ještě cca 300 navíc).
Co tak kolovalo po známých tak za soukromé školky to prý bylo cca od 6 tisíc měsíčně. Doufám že mě vyvedeš z omylu, když píšeš že by na ten základní program měla většina rodičů.
Moc mě to zajímá, starší dcera je jakoby prvňáček a po mladší mohu okukovat s rezervou.

Ale jak píše Ela, jsme z paneláku, náklady na bydlení s hradíme sami, já mám mateřskou a manžel na Prahu podprůměrný plat....


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#37 4. 12. 2007 14:45

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: Dokonalá školka

Soukromá anglická školka je i u nás ve Frýdlantě. Školné je 12 000kč měsíčně! dumbom

Upravil(a) madlička (4. 12. 2007 15:06)

Není tady

 

#38 4. 12. 2007 22:44

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Dokonalá školka

Spunt:
No, cena je určitě kolem 6 tisíc, ale přesně to nevím. Jak už jsem napsala, rodiče nemají žádné dluhy a oba pracují. Nevyužívají nabízených nadstandartních služeb, jde jim jen o co nejlepší péči o dítě a angličtinu, kterou se dítě přirozeně učí v průběhu celého pobytu ve školce. Na první pohled se to zdá hodně peněz, ale kdyby rodiče měli platit lektora  angličtiny několik hodin denně, k tomu přičíst bio potraviny atd., tak to vyjde stejně, ne-li dráž. Určitě se další služby poskytované touto školkou platí navíc, ale to už je na rodičích, co potřebují.
Vnučka potřebuje být jazykově vybavená, protože rodiče občas pracují v zahraničí, tak aby ji mohli  bez problémů brát s sebou. Pominu-li tu angličtinu, která je vlastně nejdražší položkou, tak je to normální školka, jen poskytuje rodičům i dětem služby, které  v našich školkách nejsou zvykem, což je škoda.

Není tady

 

#39 5. 12. 2007 6:29

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Dokonalá školka

Ambo, jenže školku za 6 tisíc měsíčně, si opravdu nemůže dovolit každý. A to jsi psala že to máte na 1/2 dne dumbom
Zvl᚝ u dvou dětí, to by jeden plat šel na bydlení, druhý na školku a nesměli bychom domů nakupovat snad ani toaleák . vissla
Takže je to hlavně o penězích.
Mít je, tak bych samo ráda dítě do takové školky dala, jazyk se neztratí. A to asi většina maminek.
A když je to za takové strašlivé prachy, tak i učitelé tam mají jiný přijem a to se nedivím že se snaží více. Lidí co to dělají dobře a s nadšením je málo.

Tak a se tam vnučce líbí.


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#40 5. 12. 2007 16:03

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Dokonalá školka

Ačkoliv mám ke školce u nás výhrady, tak si na kreativitu si stěžovat nemohu. Malý začal zpívat, ve školce asi každý den tvoří (kreslí, malují, stříhají, lepí) a obrázky všech dětí jsou po té vystaveny... Na TV  a DVD nekoukají. Je to školka na vesnici, takže na podzim sbírali kaštánky, barevné listí a lepili ho na papír..., chodí se koukat na koníčky, kteří mají ohradu asi 200 m od školky. Bohužel na nich nejezdí.
Docela mě naštvali, že nás až ve čtvrtek minulý týden informovali o včerejší stávce.

Není tady

 

#41 12. 12. 2007 9:16

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: Dokonalá školka

Nás se teda zatím ještě školka netýká, ale jednu máme přímo v domě a já jsem ve škole dělala pedagogiku takže jsem chodila do školek na praxi  a měla jsme takovou vizi že budu s dětma pracovat.
Jenže pak po maturitě přišla nabídka ze speciální školky (byly tam integrované děti s lehčími postiženími) Byli nadšení z toho jak jsem tam byla na praxi a že by moc chtěli abych nastoupila.........a nabídli mi 6800,- korun hrubou mzdu.
Vím že jsem asi povrchní, ale  z toho bych nezaplatila ani  podnájem.  A ani dneska to ve školkách není o moc lepší. Proto je málo kvalitních učitelek v MŠ  často jsme se při praxi setkala s tím, že učili důchodkyně, nebo osoby bez jakéhokoliv pedagogického vzdělání a nebo a to je nejhorší, osoby bez vztahu k dětem :-(


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#42 13. 12. 2007 18:32

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Dokonalá školka

No tak mě zas ve školce dorazili...za jeden den tedy 4 hodiny stihli...ráno snídačku,pak tři pohádkyna TV usch, pak přinesl dva obrázky a ještě u nich byl na návštěvě klaun z "mekáče" a podstrkoval jim slevové kartičky..mě omejou já už fakt jen žasnu oni jim tam podstrkují hranolky..všude boj za zdravou stravu,problémy s obezitou a tady se to dětem hrne ve školce...fakt síla ještě že naše dítě to nemá rádo a nevyžaduje to..radší si dá jogurt..ale ostatní s tím měli docela problémy....
Já se modlím a nás vezmou od září do té jiné školky...
Jinak posledních cca  7 dní nebyli vůbec venku...tak to už se dáváme dohromady a půjdem to řešit povícero rodičů....
To je tak když je jedna školka na sídlišti a kdo nechce nebo nemůže děti vozit jinam tak holt jde sem.....usch

Upravil(a) keny (13. 12. 2007 18:33)


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#43 13. 12. 2007 22:19

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko
Registrovaný: 23. 11. 2006
Příspěvky: 3571

Re: Dokonalá školka

Keny, to je strašné, to už fakt potřebuje, abyste se ozvali pořádně hlasitě a případně si stěžovali na školském úřadě.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů