Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 6. 10. 2007 9:47

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Jen tak si vylít srdce....

O vztazích v rodině, v manželství toho tady bylo napsáno dost a dost. Mnohé z toho jsem si přečetla, i já sama napsala. Nicméně se v tom plácám dál a dál, je to jako na houpačce, jednou je to v pohodě a pak stačí maličkost a je oheň na střeše.
Celý můj život pro mně byla na předním místě rodina, manžel, domácnost. Vařila jsem, pekla, uklízela, obskakovala manžela, děti. Na všechno dohlížela, vyřešila a zařídila, co bylo třeba, začali mi vyčítat, že se o ně moc starám. Přiznávám, že i mně ta neustálá péče unavovala až obtěžovala. Nežila jsem svůj vlastní život, všechno jsem podřizovala rodině. Celou tu dobu jsme žili v klidu, bez hádek, až jsem si říkala, že to není normální.
Všechno se otočilo po manželových 50tinách. Všechno je jinak, najednou je  z něj do sebe zahleděný sobec, který nebere ohled na nikoho a na nic. Dělá si co on chce, jak chce, jenom jeho názory jsou správné a ostatní jsou pro něj, já vlastně nevím co. No ostatní, spíš já! Běda, jak si dovolím s něčím nesouhlasit nebo na něco říct svůj odlišný názor. Hned si nerozumíme, a nechápe, jak se mnou může žít. Pokud je ve společnosti, je to veselý, pohodový, společenský člověk, ale doma? Tam už je to o něčem jiném. Já vůbec nechápu, jak je možné se takto chovat k člověku, kterého miluju, který by měl pro mně být všechno na světě.
Tady na Babinetu jsem přečetla mnoho rad, jak se zachovat. Hodně jsem přemýšlela, snažím se situaci nějak zvládat, vím, že je to především můj problém, že já sama se s tím musím vypořádat, naučit žít.
Přestala jsem se zajímat o manželovu práci, neptám se kam jde, co dělá, jak dělá, jestli vůbec něco dělá (tak jak si to přál). Přijdu z práce a on leží, tak zase zavřu dveře od ložnice a neptám se, jestli mu něco je. Nemůžu říct, že by se mi to líbilo, myslím, že v rodině bychom spolu měli mluvit, ale v podstatě mi nezbývá nic jiného.
Jdu si po svém. Nedávno za celé odpoledne zatopil a vyměnil kola u auta. Dostalo se mï (před sousedy) výčitek, že jsem se výměny kol nezúčastnila, zatímco on celé odpoledne dělal big_smile,  no bylo to směšné.
Teď jsem zjistila, že mu ten můj nezájem vadí a samozřejmě mi to vyčítá.
Dělám si svou práci, organizuji si svůj život, zjišuji, že mi to tak vyhovuje.
Ale uvědomuji si, že pokud se s tím smířím a vrátím se do starých kolejí, tzn. dál budu vzorně pečovat o rodinu, on bude mít své pohodlí a klid, bude všechno v pořádku, nebudou hádky, nebudu se trápit, v noci budu moci spát a bude to dál spokojené manželství. Děti jsou dospělé, studují, mají své zájmy.
V určitou dobu jsem uvažovala o tom, že si najdu nějaké jiné bydlení, bohužel to z mnoha důvodů zatím není možné. Není možné jen tak hodit za hlavu 22 let vcelku spokojeného manželství.
Kamarádka na ním jenom kroutí hlavou, taky vidí tu velikou změnu, která se s ním udála a já té změně nemůžu přijít na kloub.
Jak já bych ho ráda vyburcovala z toho klidu, z té jistoty. Znovu v něm probudila zájem, ale nejsem si jistá, zda to vůbec půjde.
Já sama jsem pro sebe udělala rozhodnutí, teď jenom v období klidu znovu nesklouznout do navyklého jednání a chování.

Není tady

 

#2 6. 10. 2007 10:20

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jen tak si vylít srdce....

Píšeš že se to změnilo po jeho padesátinách - není možné, že si najednou uvědomil že stárne a dostal z toho strach?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#3 6. 10. 2007 10:49

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

Bety napsal(a):

Píšeš že se to změnilo po jeho padesátinách - není možné, že si najednou uvědomil že stárne a dostal z toho strach?

Možné je úplně všechno, ale já netuším, manžel nic neřekne, nesvěří se.
Proto taky nechci hned dělat nějaké zásadnější, radikální rozhodnutí.

Není tady

 

#4 6. 10. 2007 10:58

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

selaviii napsal(a):

Bety napsal(a):

Píšeš že se to změnilo po jeho padesátinách - není možné, že si najednou uvědomil že stárne a dostal z toho strach?

Možné je úplně všechno, ale já netuším, manžel nic neřekne, nesvěří se.
Proto taky nechci hned dělat nějaké zásadnější, radikální rozhodnutí.

Je to možné i z toho důvodu, že jeho starší kamarádi vždy říkali, že po padesátce se všechno změní. Třeba si to nějak moc vzal, že to už nebude ono. Jenže, co já s tím?

Není tady

 

#5 6. 10. 2007 19:57

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Jen tak si vylít srdce....

To netuším... snad zkusit zatím vydržet? Asi o tom nechce ani mluvit...nemůžete se třeba nějak dohodnout dopředu na rozdělení domácích prací a na trávení volného času - udělat takový nějaký plán? To je asi blbost žejo... on asi nebude chtít. Chodíte někam společně jenom spolu - třeba na houby nebo tak něco? Jestli třeba tam by se nedalo s ním v klidu promluvit...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#6 6. 10. 2007 20:07

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: Jen tak si vylít srdce....

Tady bude nutná komunikace. To neznamená, že s ním musíš konfrontovat z očí do očí. Ale měl by vědět, jak se cítíš, čeho se obáváš, jak to vidíš. A Ty bys zase měla vědět, jak to vidí on, jak se cítí on, čeho se bojí...
Komunikovat lze různě, můžeš mu třeba napsat dopis (v knize Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše se tomu říká "technika milostného dopisu"), ve kterém mu napíšeš, že ho mᚠráda, ale... že se trápíš tím jak se změnil, že s Tebou nechce mluvit, že mᚠstrach, že bys byla ráda kdyby... prostě svoje pocity.
Ten dopis mu pak můžeš dát/poslat poštou/poslat mailem...

Není tady

 

#7 7. 10. 2007 5:36

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

Martinka1 napsal(a):

Tady bude nutná komunikace. To neznamená, že s ním musíš konfrontovat z očí do očí. Ale měl by vědět, jak se cítíš, čeho se obáváš, jak to vidíš. A Ty bys zase měla vědět, jak to vidí on, jak se cítí on, čeho se bojí...
Komunikovat lze různě, můžeš mu třeba napsat dopis (v knize Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše se tomu říká "technika milostného dopisu"), ve kterém mu napíšeš, že ho mᚠráda, ale... že se trápíš tím jak se změnil, že s Tebou nechce mluvit, že mᚠstrach, že bys byla ráda kdyby... prostě svoje pocity.
Ten dopis mu pak můžeš dát/poslat poštou/poslat mailem...

To všechno vím, zkoušela jsem s ním mluvit, nikam to nevede, je přímo zaatý. Na ten dopis jsem ještě nenašla odvahu.

Není tady

 

#8 7. 10. 2007 9:29

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Jen tak si vylít srdce....

Dopis pomáhá. :-)
Zkus v dopise projevit své city a i názory. Nicméně tak, aby
neměl pocit, že mu něco vyčítáš.

Někdy je muž zaatý, protože neví kudy kam.
Může se bát projevit své city.

Je to kus od kusu. :-)

Není tady

 

#9 7. 10. 2007 9:31

Zrovna tady
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 383

Re: Jen tak si vylít srdce....

Selaviii

po přečtení tvých příspěvku mi připadá,
že tvůj muž je mlčenlivý typ, který asi moc nekumunikuje.
Asi je tvým úkolem mu rozvázat jazyk.
Ale opatrně s lehkostí. :-)

Ty to zvládneš

Hezkou neděli

Upravil(a) Zrovna tady (9. 10. 2007 8:13)

Není tady

 

#10 21. 10. 2007 22:49

Nelly
♥------
Registrovaný: 21. 10. 2007
Příspěvky: 4

Re: Jen tak si vylít srdce....

Milá Selaviii, sice nemám radu na Tvůj problém, ale spíš Ti chci napsat, že mě Tvůj příspěvek vystrašil, jelikož jak se zdá naše manželství se řítí do stejných kolejí jako to vaše. Jsme cca o 15 let mladší než vy (spolu jsme 13 let) a tak jen díky tomu jsme ještě nedospěli do stejného bodu jako vy. Také vím (aspoň z části) kde je zakopaný pes. Manžel před třemi lety změnil zaměstnání a do nové práce se vyloženě zamiloval. O nějakých osmihodinnových směnách pět dní v týdnu nemůže být řeč. Běžně to jsou dvanáctky a na můj vkus i příliš často víkendy.
I když sama jsem zaměstnaná, denně jsem 10 hodin z baráku, vše zařizuji, o všechno se starám, na nic se snažím nezapomenout. Z kraje jsem se na manžela opravdu těšila až příjde domů (též i naše osmiletá dcera) a také jsme mu dávaly najevo, že jsme rády, že je doma s námi. Jednoho dne prohlásil, že ho naše projevy radosti dost znervozňují. No a problém byl na světě. Mě se takovéto věci nemusí říkat dvakrát, takže jsem se naučila si vše vést tak aby to sice rodině vyhovovalo, ale já abych byla samostatná, na nikom nezávislá (tak trochu jako svobodná matka). A tak se s manželem jeden druhému vzdalujem a vzdalujem. Sice spolu komunikujem občas i někam vyrazíme, ale nějak to není ono.....
Nevím co s tím, třeba mi i někdo poradí, ale spíš to píšu aby Selaviii neměla pocit , že je v tom sama.

Není tady

 

#11 22. 10. 2007 1:27

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Jen tak si vylít srdce....

selaviii napsal(a):

......a bude to dál spokojené manželství.

Kdože bude spokojený?
Ty, manžel, nebo...manželství? vasmile
Já myslím, že manželství může být spokojené jen tehdy, když jsou spokojení oba...
U nás proběhlo něco veelmi podobného po našich padesátkách taky a došla jsem k názoru, že obletovat muže je po všech stránkách vyloženě nezdravé -což oni instinktivně cítí taky. Jenže pozornost je pro ně jako droga, jako reflektor, namířený na jeviště, na kterém jsou v hlavní roli -a toho se teda bez boje nikdo nevzdá wink
Přeju ti hodně štěstí a fakt je lepší, když jsi spokojená ty než...manželství smile (nebo to je koneckonců jen instituce)


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#12 22. 10. 2007 6:25

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

U nás se to teď hodně zklidnilo, jsme oba v pohodě. Těším se z toho, užívám si klidu, protože mně to velmi stresovala a ubližovalo. Už jsem ale připravená až se to zase změní. Dělám si své a ostatní neřeším.

Není tady

 

#13 22. 10. 2007 13:05

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jen tak si vylít srdce....

ahoj holky, u nás to probíhalo podobně, až to skončilo manželovým úletem-nevěrou, trvala asi 2 měsíce, přišla jsem na to ...........SMS............dnes po 10 měsíci je to OK, lepší než dřív, ale z vlastní zkušenosti bych vám radila, snažte se, buďte iniciativnější,i v sexu, hledejte a dělejte něco nevšeedního, dá to fušku chlapa přesvědčit,ale funguje to...........máme teď krásný vztah, který si oba dva opečováváme...............jsme spolu 32 let a posledních 10 let to nebylo nic moc, práce, rodina, barák, sex -8 vteřin a dost, ale uvědomili jsme si, že tak to dál prostě nejde, že by to brzy vyšumělo a tak se snažíme a snažíme a snažíme a je to o moc lepší

Není tady

 

#14 22. 10. 2007 13:38

Nelly
♥------
Registrovaný: 21. 10. 2007
Příspěvky: 4

Re: Jen tak si vylít srdce....

Ahoj Vero, jelikož jsme ještě celkem mladí, tak se ten nᚠvztach občas snažíme trochu oživit. Musím přiznat, že i manžel několikrát přišel s nějakým prima nápadem. Jenže to obvykle byl jen jakýsi pokus, či výkřik do tmy, za pár dní se vše vrátilo do stejných kolejí. Na nějaké překopávání životního stylu není ani pomyšlení. Mám ještě poměrně malou dceru, která potřebuje abych se jí přeci jen věnovala a práci kde se potřebuji dost koncentrovat, tam žádné meditování nad novou lepší Nellou nepříchazí v úvahu.
Tak nevím asi to dělám dost špatně, když věcem tak trochu nechávám volný průběh a moc je neřeším, nebo spíš řeším stažením se do sebe.

Není tady

 

#15 22. 10. 2007 15:20

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jen tak si vylít srdce....

Nelly, nenechávej tomu volný rpůběh a řeš to !!!!!!!!!!!!!!!Stojí to za to! Já jsem zamilovaná do svého manžela, ve svých 55, každý den se moc snažím, už mám 3 vnuky, které skoro každý den hlídám nebo pomáhám s výchovou, jsem naprosto vytížená, dcera dodělává VŠ/má ty 3 děcka/, ale nechci to nechat jít, zatím mám sílu bojovat a hlavně chci..................kdyby mi to někdo řekl před rokem, nevěřila bych mu.............byla jsem to já, kdo chtěl z toho vztahu odejít, ale nějak jsem si to srovnala v hlavě, hodně jsem na sobě pracovala a pracuji dosud, zhubla jsem 17 kg, cvičím, nechci, aby to byl jenom výkřik do tmy.....................v tvém věku jsem taky na překopání životního stylu neměla, ale byla to velkááááááááááááááá chyba, teď to vidím
Přeji ti, abys měla víc síly a chuti než já

Není tady

 

#16 22. 10. 2007 17:37

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

Víš co mi na tom vadí? Že jsou to většinou jenom ženský, který na vztahu a na sobě pracují a snaží se s tím něco udělat. Už jsem to psala i jinde, ale ono pokud se opravdu nechceš rozejít, rozvést, tak ti asi nic jiného nezbývá.
Já mám teď pocit, že jsem strašně moc unavená, vyčerpaná, stará a nemám náladu na nějaké změny. Jsem ráda za to, co teď je, jsem vděčná za klid a pohodu a doufám, že vydrží. Pak, až si trochu odpočinu, můžu začít něco dělat. Ale teď to při nejlepší vůli nejde.

Není tady

 

#17 23. 10. 2007 11:55

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jen tak si vylít srdce....

mᚠpravdu, jsou to většinou jenom ženský......................................taky mi to nejde pořád, ale naučila jsem se to, smířila jsem se s myšlenkou, že to budu pořád já, která bude iniciátor...............ach jo, doufám, že mi to vydrží

Není tady

 

#18 23. 10. 2007 12:58

Nelly
♥------
Registrovaný: 21. 10. 2007
Příspěvky: 4

Re: Jen tak si vylít srdce....

Já mám zkušenost, že chlapi se nemění snad už ze zásady. Oni jsou vlastně v pohodě a jestli se nám něco nezdá,tak to je jen nᚠproblém Toto je přesně myšlení mého muže a jak jsem si tak všima i mého bratra.
Jinak,vero díky za povzbudivá slova, budu nad nimi aspoň přemýšlet a třeba se mi i nějaká ta změna podaří. Mě však stále zní v uších věta mého muže, kterou řekl.......
no není to zas tak dávno "Zůstaň stále stejná, jaká jsi", no a tak zůstávám.
Takže vlastě ani nevím jestli by zrovna byl nadšený z vychrtlého hyperaktivního, lehce hysterického diblíka (to by byl asi tak přibližně opak mě).
Ale bych pravdu napsala, jednu změnu (a i sobě radost) jsem udělala. Po delší době rozmýšlení jsem se rozhodla k pořízení si psa - milého avšak hlídače na zahradu. Vzhledem k manželovým věčným směnám a denním i nočním, se s dcerou a tchýní ve velkém domě s velkou zahradou necítíme tak úplně bezpečné. S pejskem chodíme na procházky a jelikož je to trochu větší plemeno musím s ním občas na cvičák. Je to moje taková radost a pravda, i manžel se občas k procházkám přidá, pak je to fajn.......aspoň na chvíli.

Není tady

 

#19 23. 10. 2007 13:20

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

I já mám tu zkušenost, oni ten problém téměř nikdy nemají. Sice cítí, že to není v pořádku, ale nedělají nic, maximálně vysvětlí, co je špatně, co by chtěli jinak a ženo, snaž se, teď je to na tobě. Poznala jsem to sama, chtěla jsem nějaké změny, nejspíš jsem to vzala za špatný konec, ale ve chvíli, kdy jsem začala být zase manželka a matka na plný úvazek, začalo být všechno dobře. Mně prostě úžasně štvalo, že se všichni vezou a nevidí, že už dál nemůžu a nechci a to ani když jsem to řekla na rovinu. Jen jsem si to musela srovnat sama v sobě, říct si, že mi to nevadí, něco vypustit a nedělat. Fakt je, že se moje malá změna odráží i na manželovi a dětech. Zdaleka neni všechno, tak jak bych chtěla, ale našlápnuto je a já vím, že je to na mně. Jaký si to udělám, takový to mám smile

Není tady

 

#20 24. 10. 2007 12:22

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Jen tak si vylít srdce....

zdravím,
teda holčiny,úplně mě naháníte strach,,čeho se může ženská dočkat...za všechno co pro svoji rodinu dělá..
Žiji s manželem 18let a máme spokojený manželství....,je mi něco přes 40 a chcete mě říct ,že chlap kolem 50 začne blbnout???  No nevím toho asi uškrtím...http://fora.babinet.cz/img/smilies/lol.png..
Hodně spolu ,nebo né hodně prostě spolu komunikujem o všem.a to si myslím je to nejdůležitější....a když zrovna nechce nechám ho být.... Má dny kdy si něco mrmlá pod vousy..no tak co a se vykecá....nehádáme se.!!!!.nebo takhle říkáme tomu výměna názorů...Jezdíme na výlety  atd..a to mě chcete říct,že to třeba jednou skončí??? to si neumím představit..doufám,že k tomu nedojde,,přeji vám všem,aby vám to vyšlo..tak jak chcete vy!!! třeba je to jenom nějakej chvilkovej zkrat a bude zas dobře...
Držíím vám všem móóóc palečky..http://fora.babinet.cz/img/smilies/hjarta.gif.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#21 24. 10. 2007 13:03

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Jen tak si vylít srdce....

sisi, hodně chlapů kolem 50 začíná blbnout, chtějí si něco ještě dokázat, bacha na to..............buď připravena a nedej mu šanci, zaměstnej ho sebou...............atd..................no, nám nevěra-úlet hodně pomohl ve vztahu, sice to trvá 10 měsíců jenom, ale je to úplně o něšem jiném než dřív...................rouhám se, ale říkám si, dobře, že se to stalo

Není tady

 

#22 24. 10. 2007 13:09

selaviii
♥♥♥----
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 217

Re: Jen tak si vylít srdce....

taky bych před pár lety nevěřila, čeho se dočkám, ale věřím, že zase bude dobře.

Není tady

 

#23 24. 10. 2007 14:23

Nelly
♥------
Registrovaný: 21. 10. 2007
Příspěvky: 4

Re: Jen tak si vylít srdce....

Sisi, nás něco na tento způsob potkalo už po třicítce, takže vy s manželem jste přeci jenom už dál. Předpokládám, že on má už karieru vyřešenou.
Věř mi, že by mě ještě před cca 3 lety něco takového nenapadlo. Dle okolí (a i my si to mysleli) jsme byli ideální pár. Kamarádky "áchaly" trochu závistí nad tím jakého mám užasného muže, má rodina byla naprosto unešená z toho jakého jsem si našla šikovného hocha. Prostě super rodinka ..... jen jí poslat na Expo jako výstavní kousek. Pak najednou nová, úžasná práce, úžasní kolegové........Já věčně sama po večerech, v noci o víkendech.....
Ale to už jsem všechno psala. Takže nikdy nic není definitivní.

Moc ti přeju, a stále zůstanete s mužem takoví jací jste a nikdy nemusíš nic takového řešit.

Není tady

 

#24 27. 10. 2007 20:11

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Jen tak si vylít srdce....

Já vím kolikrát tady čtu ty příspěvky a žasnu ,že je to možný..Doufám,že mě to nepotká i když člověk opravdu nikdy neví..
Tak se holčiny držte!!!  Určitě bude dobře...


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#25 24. 4. 2008 9:35

Danda
♥♥-----
Registrovaný: 23. 6. 2007
Příspěvky: 29

Re: Jen tak si vylít srdce....

Ako to citam,tak mi pripada,ze mi je ta situacia nejaka povedoma.M oj ma 56 ,ale ako oslavil patdesiatku,lahol na gauc a tri roky nemal zaujem o nic.Mal vyslovene depku.Zistil,ze mu zivot uteka a on mal pocit,ze si ho neuzil ako chcel.Ze je uz stary,nepotrebny.Nemohla som ho prebrat ani po dobrom,ani po zlom.V tej dobe nas zavolala moja dobra kamoska na navstevu do Kanady.A tam sa zobudil.Videl,ze tam ludia ziju aktivne aj po sedemdesiatke,chovaju sa ako keby mali styridsat.Presvedcili ho,ze ma toho este vela pred sebou a on uplne ozil.Mozno by to aj u Vas chcelo nejaku zmenu.On aj stereotyp ubija.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů