Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#51 16. 10. 2007 22:30

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Re: Škola-domácí úkoly a příprava

Kukačko, přidávám se k ostatním s názorem, že bys měla dětem změnit školu nebo alespoň třídu. Ikdyž budeš děti muset do školy vozit, tak získᚠvolnější, klidnější odpoledne, který teď vlastně s dětmi protrápíte nad učením. Určitě se s dětmi budeš muset trochu učit v každé škole, ale je rozdíl sedět nad úkoly třičtvrtě hodiny nebo odpoledne i večer. Uvidíš, jak by se Vám všem ulevilo, tohle je hrozný trápení bez nějakýho východiska, pokud bude učitelka stále stejná. K tomu rozkladu - ikdyž je mi skoro 39 let, tak ten rozklad při odčítání stále používám. Je to výborná věc a nestydím se za to. Pamatuju si, že jsme na základce mohli mít k ruce papíry, na které jsme si psaly výpočty a některé učitelky chtěly výpočty přímo i do písemky, aby viděly, jestli tomu rozumíme. Stávalo se, že když byl dobrý postup, ale chyba při počítání, tak učitelka nedala pětku, ale třeba alespoň čtyřku nebo trojku, protože viděla, že víme jak na to.  Nenech si vystresovat děti, tohle v poradně myslím stejně nevyřeší, to by tam museli vzít do parády tu učitelku.
Ještě si vzpomínám, že jsem dětem přibližovala tohle odečítání tak, že jsem na stůl dala např. tři desetikoruny, pod tu třetí desetikorunu jsem dala deset drobných korun + např. 3 drobné koruny navíc. Vzniklo tak číslo 32 s tím, že ta poslední desítka byla rozdrobněná (přitom nad ní děti viděly desetikorunu vcelku) a děti pak od konce ubírali např. 8 drobných korun. Asi to popisuju zmateně, ale šlo mi o to, aby pořád měly před očima ty tři celý desítky, ale zároveň si dovedly vizuálně představit to odebírání od konce - tedy rozkladem. Jinak naše děti měly vážně skvělou učitelku, dcera dokonce povídala, že si někdy představuje, že je to její maminka. To mě sice zamrzelo, ale jsem šastná, že měly takový štestí a že svou učitelku milovaly a na začátky ve škole mají ty nejhezčí vzpomínky. Moc držím palce, aby jsi se dobře rozhodla, za sebe i za svý děti.

Iveta X

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí