Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 11. 10. 2007 12:53

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Re: Škola-domácí úkoly a příprava

U všech svých dětí jsem se setkala s tím, že v první třídě se celé první pololetí neznámkovali, jen se zatrhávaly chyby a dávaly se různá razítka. Známkování jako takové nastoupilo až v druhém pololetí a to ještě velmi opatrně a obezřetně.
Známka za sčítání a odečítání hned počátkem října ?! Touhle dobou se moje děti ještě učily potřebné číslice psát, natožpak je používat při sčítání-odečítání. To šlo velmi pomalu, první pololetí počítání do 10i, druhé pololetí do 20i. Nepovedly se příklady ? Bez známky, jen opravené chyby a procvičování. Ale ne doma s rodiči, ale učitelka si s dětmi sedla a procvičovala. Ti, kdo to již ovládali, dostali samostatný úkol, zbytek se sesedl k jednomu stolku a vysvětlovalo se a počítalo ..

Když tady tak čtu vaše story (jedna učitelka chce po druhákovi vyjmenovaná slova, hraní na flétnu atd., jiná v první třídě rozdává koule po měsíční docházce do školy, tak si tak říkám, jak těžce naše školství upadá.

Asi jsem možná trochu drsnější, ale osobně bych si to šla vyříkat - slušně - s učitelkou a pokud bych narazila, tak za ředitelkou, případně v nejhorším případě řešila přestup na jinou školu, dokud je ještě čas. Jsou učitelé a "učitelé" a jaký vztah si vaše dítě vytvoří ke škole hned na začátku, takový mu většinou zůstane již po celou dobu školní docházky. Nač deformovat dítě a pěstovat v něm komplex méněcennosti, když to jde úplně jinak, je to "jen" o učitelích.

Není tady

#27 11. 10. 2007 12:57

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky Libundo, tak já když to vidím, tak bych si měla asi více vážit naší školy godlike Andrejka, když byla v první třídě, tak se vůbec neznámkovalo, ale razítkovalo(až ke konci roku začly děti bojovat o své první jedničky)..diktáty také měly, ale né znamkované, razítka s obrázkem a slovní doprovod jako jsi šikulka, pilná včelička a nejhorší razítko bylo piš lépe..a že Libunko to není do žákovské to mi příjde, že pro malého nebude úlevou, prostě je to bajle a určitě si jí bude pamatovat.. grater tak Vám přeji, aby to byla aspoň poslední.. hjarta

http://www.ticker.7910.org/as1cCDj-O7-0010Nzc3NDlkenwwMDc1NmR8TGF1cmlua2EgLSA.gif

Není tady

#28 11. 10. 2007 13:02

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Mamky, možná by nebylo od věci napsat vždy, o jakou školu a v jakém městě se jednalo. Může to posloužit jako varování (či naopak příklad dobrého přístupu) a jiným maminám to může pomoci při výběru školy pro své budoucí prvňáčky.

Moje maximální spokojenost = 8.ZŠ Tábor, učitelka Dušáková.
Odstrašující příklad (doporučuji vyhnout se obloukem) = základní škola Tábor - Sezimovo Ústí I., učitelka Tůmová (arogantní učitelka peskující děti i rodiče s velmi nepřiměřenými nároky na děti).

Není tady

#29 11. 10. 2007 13:31

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

O.K. Elo,

Liberec, ZŠ Lesní, p.Chmelařová - naprostá jednička godlike

http://www.ticker.7910.org/as1cCDj-O7-0010Nzc3NDlkenwwMDc1NmR8TGF1cmlua2EgLSA.gif

Není tady

#30 11. 10. 2007 23:07

masa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Web

S těma známkama je to taky.... my to máme ZŠ BENEŠOVKA, PARDUBICE.... u nás to funguje co chyba to známka dolů.... už od první... je to děs... já myslela že ty děti mají motivovat a né potápět!!!!!!!! butter

Se známkama to mněli tak od první od začátku se známkovalo 1 - 5 .... dokonce tenkrát Luky donesl pětku za to že nedonesl úkol yikes

Ledňáčku, moc výhoda to není ten věkový rozdíl... manžel chodí z práce až kolem půl páté a odpol děláme úkoly a malá asistuje dumbom , většinou už je vzhůru po obědě, takže klid moc není.

Kukačko do PPP jdem taky a taky za 2 mněsíce už aby to bylo smile, fakt jsem zvědavá jestli tam něco je nebo je jen línej.

Taky jsem se dozvěděla že osnovy učitelky mají na 5 let dopředu a je jen nanich jak rychle nebo pomalu pojedou.

http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21567.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21571.png
http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/7de5254796a99182e1802eb20c912b9d.png

Není tady

#31 12. 10. 2007 13:44

libunda
♥♥♥♥♥--
Místo: Znojemsko
Web

Tak jsem se konečně dozvěděla jakou formou dělají ty slavné diktáty.Učitelka jim diktuje písmenka a slabiky a děti je skládají na podložku.Zrovna dneska měli další a Vojta dostal zase dvojku,prý tam měl malou chybičku.
Známky dostávají skoro od samého začátku.Prvně to byly jen razítka (hvězdičky,včeličky,vařečky) a postupně do nich byly vepsané známky.
Ve škole sčítají a odečítají do pěti.Sčítání je v pohodě,ale v odečítání trochu plave.Na to taky dojel a dostal tu pětku.Čtení a počítání procvičujeme každý den.
Jinak celkem spokojenost.Docela se těším na první rodičák,kde se snad dozvím trochu víc.
Naše škola - ZŠ Tasovice ,p.uč. Sedlářová

http://lilypie.com/pic/2009/10/17/gPXC.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Lqvip2.png
http://lilypie.com/pic/2010/01/29/09Qt.jpghttp://lbyf.lilypie.com/aZ6tp1.png
http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/yQpZ.jpghttp://lb2f.lilypie.com/yQpZp2.png1R 9,06/75,5

Není tady

#32 12. 10. 2007 14:26

kukačkaT
♥------

Tak máme další bajli sad Samostatná práce, napsat přesné datum kdy začíná podzim, vypsat měsíce které patří do podzimu a doplnit že se den "zkracuje" a noc "prodlužuje".
To znají děti v tomhle věku? Budu celý víkend tlouct do hlavy datumy, měsíce.. Ach jo grater

Není tady

#33 12. 10. 2007 15:15

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

kukačkaT napsal(a):

Tak máme další bajli sad Samostatná práce, napsat přesné datum kdy začíná podzim, vypsat měsíce které patří do podzimu a doplnit že se den "zkracuje" a noc "prodlužuje".
To znají děti v tomhle věku? Budu celý víkend tlouct do hlavy datumy, měsíce.. Ach jo grater

Kukačko, opravdu je mi tvý holčiny moc líto, nevím co bych dělala na Tvém místě. Já osobně bych dceru přihlásila na jinou školu, ale je mi jasný, že u tebe to není tak jednoduchý, když druhé dvojče by mělo zůstat v té stávající škole. Ty nároky opravdu nejsou v pořádku a Tvoje holčina to má o to t잚í, že bratrovi to jde a ona ví, že je neúspěšná a je pořád porovnávaná, učitelkou, dětmi i rodiči. Přitom by v jiné škole s jiným přístupem učitelky mohla být v tom lepším průměru bez jakýhkoliv stresů. Tady je jasně vidět, jak i dvojčata (natož sourozenci) jsou odlišný, prostě synovi to jde samo a dcera má problémy. Myslím ale, že chyba není na její nebo na tvé straně, protože to, co po vás učitelka chce NENÍ NORMÁLNÍ A NENÍ V OSNOVÁCH. Když pominu češtinu, matiku atd, tak mi hrozně divný přijde to, že máte doučit dceru hrát na flétnu. copak to každý umí, copak je to běžné, školní vzdělání? Asi bych poradila to, aby jsi si zkusila sehnat přehled osnov učiva první a druhé třídy a vyrukovat s tím v ruce na učitelku. V listopadu bývají třídní schůzky, nenašli by se další rodiče, který s postupem učitelky nesouhlasí? Divila bych se, kdyby byla ve třídě jediná, který to nejde a trápí se. Ke známkování - stupeň dolů za jednu chybu - já nebo my jsme takto byli od první třídy taky klasifikovaný, pamatuju si, že byla dvojka i za chybějící tečku nad i nebo nad j, ale jinak byl naprosto jiný přístup učitelky než co ty popisuješ, rozhodně jsem neměla trauma ze školy. Moje děti jsou klasifikovaný za jednu chybu půlstupně dolů a já se občas i divím, že mají tři hrubky v diktátě a známka je 2- . A to už je dcera na druhém stupni....Moc držím palce.

Iveta X

Není tady

#34 12. 10. 2007 15:28

kukačkaT
♥------

Já vůbec netuším kde bych ty osnovy pro druhou třídu sehnala, už jsem se snažila pátrat mockrát po něčem kde by bylo napsané co mají umět. Flétnu už nebudu řešit, zkusím psát učitelce vzkazy do notýsku jako "bohužel nikdo z rodiny na flétnu nehraje tudíž nemohu dceru naučit a budete to muset zvládnout Vy v rámci hodiny hudební výchovy", uvidíme co se bude dít. S učitelkou jsem zkoušela známky vyřešit, chtěla jsem aby si je psala pouze k sobě a ne do sešitů a žákajdy, aby holka měla chvíli pocit, že ty špatné nemá. Prý to nejde :-( Chodíme do školy s brekem, občas bolení břicha a já už jsem opravdu hotová. No a dnes zase tohle, a poznámka že se bude psát tato práce opravná v pondělí. Takže a chci nebo ne, budu ji to muset naučit, jen vůbec nevím jak ji natlouci do hlavy datum a zkracuje a prodlužuje bude přehazovat. Za chvíli bude mít blbé známky i z výtvarky a tělocviku.

Není tady

#35 12. 10. 2007 16:01

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Kukačko, ty učební osnovy by měly být k nahlédnutí v kanceláři školy. Na internetu se mi taky nepodařilo nic najít.K těm měsícům - syn měl pomůcku - z jedné strany to byly papírové hodiny a z druhé strany to byl rok rozdělený na 12 dílů - měsíců a u každého měsíce byl obrázek s tím, co je pro ten měsíc charakteristické (tj. prosinec - stromeček s dárky, leden - sáňkující děti...) Syn taky není žádný génius, trvá mu všechno daleko víc než dceři, jsou od sebe tři roky a oba měli stejnou vyučující učitelku pro první a druhou třídu. Vím proto, že i když jsou oba odlišný, tak oba ty první dvě třídy zvládly s jedničkama, učitelka byla fakt vyjímečná, ikdyž to byla obyčejná škola s 25 děmi ve třídě, tak se snažila mít ke každýmu dítěti individuální přístup a opravdu z těch dětí nakonec ty vědomosti vyždímala, ikdyž byly hodně rozdílný. Je to škoda, když pak dítě od mala má pocit, že je horší a hloupější než ostatní, když má praštěnou učitelku.

Iveta X

Není tady

#36 12. 10. 2007 16:10

kukačkaT
♥------

já bych spíš potřebovala nějakou pomůcku aby si zapamatovala že jaro začíná tolikátého a do jara patří březen, duben, květen, léto začíná tolikátého a patří do něj měsíce x y z, listopad začíná tímto datumem a patří do něj měsíce x y z, ...
Když se zeptám které měsíce patří do podzimu nebo do zimy tak neví a datum kdy začíná podzim nebo zima to už vůbec ne. Hodiny taky máme, ona ví že prosinec vánoce a tak. Ale nedokáže to prostě rozdělit.

Není tady

#37 12. 10. 2007 16:56

masa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Web

Ahoj Kukačko, tak mněsíce se u nás učili už v první třídě... byl to oříšek. A s tím podzimen se to učili už v září. My jsme se to učili tak že jsem mu to několikrát přečetla a pak jsem se ho co 5 min ptala kdy začíná první podzimní den a jaké jsou mněsíce.... snad až na podesátý mně to řekl správně, ale pamatuje si to. můžeš to ukusit.

http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21567.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21571.png
http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/7de5254796a99182e1802eb20c912b9d.png

Není tady

#38 12. 10. 2007 16:58

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

A co rozdělit kruh na 12 dílů, tři vybarvit zeleně(příroda kvete, zelená se) - březen, duben květen - jaro, červen, červenec srpen(žlutě svítí sluníčko) - léto, září, říjen, listopad (mix barev - hnědá, červená atd. zbarvuje se a padá listí) - podzim, prosinec, leden, únor (nechat bílý - padá sníh) - zima. Třeba by dceři pomohlo to barevné rozlišení, no ty datumy, to fakt nevím, jak přiblížit. Ach jo, já vím, že člověk potom zkouší všechno. Pamatuju si, jak se dcera učila zlomky a ořád jsem jí kreslila koláče, aby si to dovedla představit.

Iveta X

Není tady

#39 12. 10. 2007 21:46

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

kukačkaT napsal(a):

Kukačko, asi ano..je to týden, co jsme to také probírali..přesně jak Ivetka psala jsme jí to učili na barevném kruhu, kde až pochopí barvy, co znamenají přidávᚠdatumy a pak sluníčko s měsíčkem..ale opět..malá přišla ze školy a naprosto chápala, jak ten rok funguje, proč se dny zkracují a prodlužují, vlastně u nás to byl úkol pouze na procvičování a né učení..a osnovy škola dává k náhledu a měsíční program učiva máme každý měsíc okopčený na papíru i s dodatky, kde najít info učivu..

Není tady

#40 15. 10. 2007 16:07

kukačkaT
♥------

Moc díky za radu s kruhem, celý víkend jsme malovali a neustále opakovali až jsme to do hlavy narvali. A teď mám další prosbu, máte nějaký fígl jak nacpat do hlavy odečítání přes desítku (např. 12-7)? Sčítání si zjednodušila tím, že sečte jen 2+7 a přidá 10, dokonce na tu 10 nezapomíná takže ji tenhle způsob nechám, ale tragédie je odečítání, poraďte prosím některá jak to naučit, všechno honí na prstech a ty jaksi nestačí. Moc děkuji.

Není tady

#41 15. 10. 2007 16:48

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky Kukačko, tak to je paráda, že jste to zvládli.. tummenupp
a s tím odčítáním, nevím jestli to je fígl, ale malá se učí odčítat na pastelkách a nebo jak má málá v oblibě bombonkách.. na škole u nás se na prstech ani počítat nesmí..myslím tím jako spíš doporučení..že prej se to děti těžko odnaučují a furt se na prstíky spoléhají a pastelky si později můžou jen představovat..
U nás spolehlivě funguje "když mᚠdvanáct bombonků a sedm jich sníž, kolik ti zbyde"

Není tady

#42 15. 10. 2007 22:18

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Kukačko, oni se ve škole neučí rozklady ? Tohle brala naše učitelka jako základ. Příklad:  12-7=12-2-5=10-5=5 (prostě to druhé číslo rozložit tak, aby se u toho prvního dostala na desítku).. Nebo 11-6=11-1-5=10-5=5....  13-7=13-3-4=10-4=6  ... 15-8=15-5-3=7 ... U sčítání také obdobně, všude jako základ desítka, takže to, že nejdřív sečte jednotky a pak desítky, to špatné není.

Pamatuju se, že syn ty rozklady cvičil ve škole hodně dlouho, ale bylo to k nezaplacení, u dcery to učitelka příliš neučila a je znát, že dcera je v matyce pomalejší, trvá jí déle, než si v duchu spočte, co je třeba, zatímco syn, by mladší, z hlavy vypočte snad i nemožné.

Není tady

#43 15. 10. 2007 23:36

kukačkaT
♥------

Ela.. napsal(a):

Kukačko, oni se ve škole neučí rozklady ?

Oni ty rozklady dělali minulý týden, dvě úlohy v pracovním sešitu, to byly barevné puntíky. Jeden den na plus a druhý den na mínus. Jinak nic, s odečítáním má problém i syn, co dnes psali písemku nebo jak to nazvat (vypočítat na papír 12 příkladů) tak měl 4 špatně. Pomocí puntíků to rozloží v pohodě, ale jak jim napíšu jen příklad tak si to prostě v hlavě nedokážou rozložit sad No a holka nechápe vůbec. Ve škole si nemůžou dělat pomocný rozklad, musí rovnou výsledky.

Není tady

#44 16. 10. 2007 6:41

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Tak to je vaše učitelka opravdu padlá na hlavu a není normální a zcela vážně bych uvažovala o přehlášení dětí na jinou školu, nebo alespoň do jiné třídy.
Kukačko, znovu mě ujišuješ, že vaše učitelka má na děti nepřiměřené nároky a opět - už poněkolikáté - musím jen konstatovat, že tvoje děti, obzvláště dcera, jsou naprosto normální a bezproblémový dětičky, jen měly smůlu na dámu, která si říká "učitelka" a která z nich dělá úspěšně neurotiky s těžkou averzí vůči škole.
To, jak se chová ke svým svěřencům a jaké na ně má nároky, je nenormální a nepřiměřené. Na co ještě čekᚠ? Až se ti některé z dětí zcela zhroutí, nebo až ze strachu začne chodit za školu ? Nebylo by lepší vyřešit problém hned a dětem dokázat, že jsou i jiné školy a jiní učitelé, které oni dokonce mohou mít rádi ?

Upravil(a) Ela.. (16. 10. 2007 6:42)

Není tady

#45 16. 10. 2007 10:35

kukačkaT
♥------

Chvílema jsem přemýšlela o změně školy, zatím ještě váhám, asi počkáme až budeme mít za sebou PPP a potom uvidíme. Do jiné školy bych je musela vozit, a bylo by to hrozné honění. A vy nepočítáte tyhle příklady bez rozkladu? Nebo jak dlouho se je děti učily s rozkladem? Jsem prolistovala sešity a fakt to tam nikde nemají, všude jen příklady, ze všech minimálně za 3. Učitelka známkuje, nevím jak, kluk měl 13 příkladů, 2 špatně a dostal jedničku s mínusem, holka měla 4 špatně a dostala trojku.

Není tady

#46 16. 10. 2007 11:44

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Kukačko, naše učitelka brala rozklad jako úplný základ pro veškeré další počítání. Rozkládali naprosto všechno - a už to bylo počítání přes desítku (+/-), tak poté později ve vyšších ročnících počítání přes stovku.. stále rozkládat, rozkládat a zase rozkládat.
Rozklad je opravdu základ a pokud se ho pořádně nenaučí, budou mít s počítáním vždy problémy. Bohužel vaše učitelka na to kašle a myslí si, že děti jsou malý Einsteini (ikdyž i Einstein měl velké problémy s matykou a prolítl v ní) a že rodič nemá nic jiného na práci, než hodiny a hodiny učit děti doma to, co ona nebyla schopná je naučit ve škole (nehledě na fakt, že dítě není robot a obzvláště tak malé děti se nevydrží celý den od rána do večera věnovat učení bez toho, aniž by to na nich nezanechalo vnitřní neodstranitelné stopy).

Rozklad na plus přes desítku např. 7+8=7+3+5=10+5=15 ..
rozklad přes dvacítku např. 18+7=18+2+5=20+5=25..
příklady na mínus jsem psala včera.

Jinak s tou změnou školy, Kukačko, neotálej a nečekej na bůhví co. Tvoje děti jsou jediné skutečné štěstí, které tě mohlo potkat a nenech si ho zničit a zdeformovat od nějaké baby, která to s dětmi absolutně neumí. Stále lepší změna školy i za cenu dojíždění, dokud je ještě čas a dokud jsou škody napáchané na dítěti ještě relativně malé a napravitelné, než v pozdějších ročnících, kdy už dítě bude mít základy mizerné a učiva mnohem víc, nebude stíhat, nebude moci jen dohánět, bude muset jít dopředu a může to pro něj skončit velmi špatně (bohužel i u nás v čechách je trend nárůstu dětských sebevražd právě kvůli škole).
Na tvém místě bych klidně ještě dnes nebo nejpozději zítra popadla sešity na ukázku a šla na prohlídku a konzultaci do jiné školy (děti klidně můžeš vzít hned s sebou) s tím, že dítě tam již druhý den může nastoupit. Jde to, věř mi, jeden den dítěti v původní škole vyzvedneš výtvarné potřeby a tělocvik, vrátíš učebnice, odhlásíš obědy, naopak v nové škole obědy přihlásíš a druhý den dítě nastoupí do této jiné školy, dostane nové učebnice i sešity a jede se dál. Birokracie mezi jednotlivými školami si už školy zařízují sami, to jde zcela mimo tebe (= vlastní zkušenost s přehlášením dítěte na jinou školu ze dne na den).
Stížnost podaná na tvou učitelku by asi příliš neřešila, jak jsem se informovala od kamarádky, která také pracuje ve školství, tak mi napsala toto:
"..určitě změnit školu i za cenu vození jinam, protože veškeré stížnosti až na ȊI se vrací k prošetření na ředitelství školy, což by vůbec nic neřešilo.."

Nenech si mrzačit děti !

Není tady

#47 16. 10. 2007 12:03

kukačkaT
♥------

Ela.. napsal(a):

Rozklad na plus přes desítku např. 7+8=7+3+5=10+5=15 ..
rozklad přes dvacítku např. 18+7=18+2+5=20+5=25..

Oni ten rozklad dělali podobně 7+8=7+3+5= a napsat výsledek, a na mínus např. 17-9=17-7-2= a napsat výsledek
No a tohle prostě nevím jak naučit aby si to v hlavách rozložili sad
A to sem si říkala, nacpali jsme do hlavy kdy začíná podzim... a máme vyhráno. A prd, hned další problém.

Není tady

#48 16. 10. 2007 12:22

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Je nesmysl chtít po dítěti ihned výsledek. Když si to bude zpočátku rozepisovat, spíš ten princip pochopí a do té paměti se to postupně vštípí, zkracovat si rozklad může později, až si bude jistější. Pamatuji se, že naše učitelka to nechávala děti rozepisovat hodně dlouho a později, když už nerozkádali, ale psali rovnou příklady a výsledky, jí nevadilo - ba právě naopak, když si dítě nad to druhé číslo napsalo malými písmeny rozklad (či do vidličky pod to dané číslo).

Ještě se vrátím k tomu, že bys do jiné školy musela děti vozit a měla bys honičky.. Kukačko a teď honičky nemᚠ? Jsi v zápřahu dle pískání paní učitelky celý den, učíš, doučuješ, přepisujete, opisujete, čtete, sháníte, sbíráte .. Není toho trochu moc najednou ?

Upravil(a) Ela.. (16. 10. 2007 12:23)

Není tady

#49 16. 10. 2007 13:03

kukačkaT
♥------

Právě že je toho strašně moc, i kvůli tomu jsem sem psala, jsem z toho všeho strašně vyčerpaná.
Sem se teď ptala dětí, prý když mají písemku tak si rozklad psát nesmějí sad No já před chvilkou našla způsob jak jim to usnadnit, nebo spíš to začaly trochu chápat. Např. 12-7= a učím je to odzadu hmm 7-2 je 5 a zbylo nám 10 takže 10-5, oni to chápou a říkají správný výsledky stolt Tak teď nevím, mám jim tenhle způsob nechat?? I sčítání sem je takhle naučila, 7+2 je 9 a nesmíme zapomenout že nám vpředu zbyla 10 takže 19, to už jim jde dobře.

Není tady

#50 16. 10. 2007 20:19

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

u sčítání to jde ale u odčítání je to blbě, s přechodem přes desítku jak odečteš 31-9 9-1=8 a co ta třidtka? to je mimo.

Radím změn školu, učitelku a hledej, zkus se poptat po okolí známých koho ti doporučí, vždycky se najde někdo kdo ti pomůže. Osnovy neexistují. Každý učitel by měl mít něco jako plán práce v souladu s RVP školy. Já sama vím, že se jednou sepíšou a pak se podle nich jede leta. Pokud budeš chtít mohu ti poslat odkaz na školu, kde mají tyto plány vyvěšeny. Jen abys věděla, co kdy a jak by se mělo.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí