Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 4. 10. 2007 10:01

kukačkaT
♥------

Škola-domácí úkoly a příprava

Jsem moc ráda, že jsem našla toto fórum, snad mi poradíte. Máme dvojčata holku a kluka ve druhé třídě, první byla v pohodě, jedničky, úkoly jsme zvládali, vše bez problému. Bohužel ač je teprve září já už jsem téměř na dně, dost vyčerpaná. Kluk v pohodě, holka nosí samé trojky, tři mínus a to hlavně český jazyk a čtení/psaní. Denně 3-4 úkoly, děnně přepisovat co se ve škole nepovedlo, každý diktát doma přepsat, holka je i pomalejší, potřebuje více času takže dostane 3- za to že nestihla napsat ve škole vše a doma dopisovat, v horším napsat celé znovu. Při čtení si domýšlí a já už nevím jak ji poradit, učitelka tvrdí stále číst a víc a víc. Nám ale úkoly + přepisování a dopisování zabere třeba 2-3hodiny. Neustále vzkazy v notýsku naučit holku na flétnu, chybělo to či ono, neměly sešit-doma celé přepsat (zapomněla jsem jim ho dát do tašek, dostaly tu stránku ofocenou takže při hodině pracovaly na tom samém co všichni ostatní, bohužel nestačilo list vložit do sešitu). Neustále-přinést kaštany, přinést noviny, přinést žaludy, přinést šnečí ulity, přinést mušle, zítra není tento předmět ale jiný. Celé odpoledne trávíme u úkolů a dopisování, opravovaní, učení na flétnu, vysvětlování co se jak počítá nebo píše, já pak do noci kontroluji jestli mají vše aby nebyl brek že jsem něco zapomněla, učitelka pak vklidu povídá "a to maminka nepřipravila, to maminka nenaučila". Holka nosí z diktátů špatné známky protože ji buď chybí písmenko, nebo má špatné I Y, jak ji mám ale naučit vyjmenovaná slova? Jak mám vysvětlit že třeba "Já jsem Čech" má být velké Č? Máte to tak doma všichni? Já už prostě nevím kudy kam, nedokážu naučit číst, maximálně opravuji co přečte špatně, při psaní ji radím I Y a MĚ MNĚ. Na začátku 2.třídy je toho až moc, hlavně na mě. Moc děkuji všem za přečtení a popř. rady jak se s tím shonem vypořádat.

Není tady

#2 4. 10. 2007 10:09

ita
♥♥♥♥♥♥-

Re: Škola-domácí úkoly a příprava

Kukačko, to Ti nezávidím, takovou učitelku a hned u dvou dětí. Taky se domnívá, že rodiče jsou od toho, aby doma děti doučovali. To je opak přístupu v soukromých školách, kde doma nepíší úkoly, ale hlavně si mají od školy odpočinout, věnovat se sportu, zálibám. S dcerkou bych Ti doporučila navštívit psychologickou poradnu, může se jednat o dyslexii (soustředí se na psaní a už nemůže přemýšlet o pravopisu), domýšlí si zbytek slov... Máme to v rodině, nebyla pak hodnocena za diktáty, dodnes jí dělá problém psaní. Nedá se to odstranit neustálým nucením k psaní a čtení.

Není tady

#3 4. 10. 2007 10:37

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Ježiši, ve druhé třídě přece nemůže znát I Y, Mně Mě a velká písmena. Tam ty diktáty snad vypadaí nějak jinak. Rozhodně musí učitelka diktovat I a Y v minulém čase a velká písmena taky. Pokud udělají chybu v tom co se ještě neučili, tak ji snad označí, ale neznámkuje. Aspoň si to tak pamatuju od našich dětí.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#4 4. 10. 2007 11:00

kukačkaT
♥------

Vlaďka napsal(a):

Ježiši, ve druhé třídě přece nemůže znát I Y, Mně Mě a velká písmena. Tam ty diktáty snad vypadaí nějak jinak. Rozhodně musí učitelka diktovat I a Y v minulém čase a velká písmena taky. Pokud udělají chybu v tom co se ještě neučili, tak ji snad označí, ale neznámkuje. Aspoň si to tak pamatuju od našich dětí.

No já už právě vůbec nevím co dělat, pořád něco píšeme a opravujeme, naposledy trojka z diktátu a všechny chyby byly "jazik, Čech, napsal jsem ti správu, holky bjehali venku. Prostě nevím jak to vysvětlit, naučit. Chodíme do dvou kroužků a začínám litovat, angličtina končí v 16.30 a cvičení v jiný den končí v 17hod, to pak nestíháme nic. Já už fakt nevím co dřív, jak všechno vysvětlit, napsat, přečíst, do toho sem tam ještě nazpamě básnicky.

Není tady

#5 4. 10. 2007 11:14

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Nejsem si jistá, ale mám za to, že obě naše děti braly vyjmenovaná slova až od třetí třídy a učily se to velmi zvolna, v podstatě to byla látka na celý školní rok. Učitelka Tvých dětí je hodně náročná, ty děti jsou v podstatě chudáci, nechápu lidi, který nedokážou přimhouřit oko a brát věci trochu s nadhledem, sama si uvědomuju, jaký mají naše děti štěstí na učitele. Už jenom to, že učitelka vyžaduje ulity od slimáků, proboha, copak se dají najít na každým roku? Vloni měl kluk na výtvarku taky takovou  učitelku plnou nápadů, chtěla po nich pouze s jednodenním předstihem všechno možný i nemožný, ale když všechny požadovaný věci děti nesehnaly, tak prostě pracovaly s tím, co měly a nedělala z toho drama.

Iveta X

Není tady

#6 4. 10. 2007 11:32

Vlaďka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: VČ
Web

Tak všechny chyby, které jsi vyjmenovala, se učí ve 3. a 4. třídě. To jsme procvičovali celý loňský a předloňský rok. Vyjmenovaná slova 3. třída a bě,pě,vě ...
velká písmena, ú, ů - 4. třída a letos opakování. Asi bych došla za p. uč. a nechala si vysvětlit, jakou látku mají děti už zvládat a podle čeho učí. Přece mᚠv učebnici cvičení s nadpisem diktát. Tak snad trochu procvičovat, ale s takovým náporem jaký máta doposud, to asi stejně nepůjde. Chudáci děcka. Fakt bych vyrazila za učitelkou a s holčinou třeba do poradny. Taky jsem chodila se starším synem a není to nic, za co by se musel člověk stydět.

Pes je jediné stvoření na světě, které vás miluje víc než sebe.

Není tady

#7 4. 10. 2007 11:36

kukačkaT
♥------

Iveta X napsal(a):

Vloni měl kluk na výtvarku taky takovou  učitelku plnou nápadů, chtěla po nich pouze s jednodenním předstihem všechno možný i nemožný, ale když všechny požadovaný věci děti nesehnaly, tak prostě pracovaly s tím, co měly a nedělala z toho drama.

U nás je pak brek že to ostatní budou mít a oni ne, takže mi je jich líto a běhám jak blb a sbírám, hledám co zrovna potřebují. Taky sem si říkala prč nejdou o prvouce ven a můžou hledat a sbírat společně. Je to hlavně na moje nervy, učitelka je mladá a v první třídě super, teď bohužel cokoliv ve škole nejde, napíše mi do notýsku naučit, dopsat, přepsat, a když jsme to jednou nepřepsali tak tam přibyla další řádka i s datumem že není hotové. Prostě šílím, takhle budeme trávit odpo jen učením a děti nebou mít čas na svoje kamarády, na hraní, to mi je ve druhé třídě ještě dost líto aby se jen učily a učily.

Není tady

#8 4. 10. 2007 11:45

kukačkaT
♥------

Vlaďka napsal(a):

Tak všechny chyby, které jsi vyjmenovala, se učí ve 3. a 4. třídě. To jsme procvičovali celý loňský a předloňský rok. Vyjmenovaná slova 3. třída a bě,pě,vě ...
velká písmena, ú, ů - 4. třída a letos opakování. Asi bych došla za p. uč. a nechala si vysvětlit, jakou látku mají děti už zvládat a podle čeho učí. Přece mᚠv učebnici cvičení s nadpisem diktát. Tak snad trochu procvičovat, ale s takovým náporem jaký máta doposud, to asi stejně nepůjde. Chudáci děcka. Fakt bych vyrazila za učitelkou a s holčinou třeba do poradny. Taky jsem chodila se starším synem a není to nic, za co by se musel člověk stydět.

Už jsem za ní byla mockrát, prostě prý ččíst a číst a psát a psát a pořád a pořád, ale to je na zbláznění. A třeba ve škole když opisují věty, tak kluk stihne ale holka ne, napíše jen polovinu a má za 3 ikdyž je polovina bez chyby, netuším kolik na to mají času, ale prostě ji nedokážu "zrychlit. Ve škole třeba napíše ve všech větách na začátku malá písmena, doma ale ne, napíše všude velká. No a I Y jim radím, teda když třeba řeknu "koník" tak neradím, to musí samy vědět. Ve škole učitelka říká věty a oni píšou.

Není tady

#9 4. 10. 2007 12:57

ita
♥♥♥♥♥♥-

Tu poradnu určitě zkus (pokud je dyslektik, dostane potvrzení pro školu, jak ji mají hodnotit) a zajdi si do školy za výchovnou poradkyní, a Ti poradí, co mᚠdělat. Takhle dětem školu jen zprotivíš a dcerka, když jí to nepůjde, to vzdá a přestane se snažit. To je to, že dnes nejsou závazné osnovy. U nás se v hudebce učili všechny rokové kapely (chápu, že to děti bavilo), ale o Smetanovi nic neznají.

Není tady

#10 4. 10. 2007 16:14

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Kukačko T podle tvého popisu ptřebuje dcerka individuální přístup. Učitelka je praštěná, když chce opravu jevů, které se ještě neučili. Tohle určitě není v pořádku. Stěžovat si u ředitele nebo zástupce školy. Volila bych formu konzultace, zda je to přiměřené, ty její nároky a žádala bych pro mladší dceru určitě vyšetření v PPP. Je obvyklé, že u dvojčat mohou přijít potíže s učením. Už od početí to mají děátka trochu složitější a jejich tělíčka vyzrávají nerovnoměrně. Takže obě děti nesrovnávej a prosím tě chval aspon ty za cokoli.

Víc bohužel nedokážu z tvého popisu posoudit. Musela bych vidět sešity a porovnat tempo a velikost opisovaných textů. Musela bych porovnat s ostatními předměty, jako je matematika nebo prvouka. Hlavně stav u dcerky na tom, co se jí daří. Moc jí pomůžeš. I kdybys měla chválit jen za výtvarku.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#11 5. 10. 2007 21:16

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahojky Kukačko T,

já teda koukám co máte za učitelku..to je nějaká sprominutím příšera..mám holku také v druhé třídě a tak by nároky měli být obdobné..jasně, že každé děcko je jiné a potřebuje jiný přístup...denně děláme úkoly tak hodku a půl to ano, ale tak nějak v poklidu..malá si čtení také dovymýšlí a píše jako kocour( a dyslektik není..u nás ve škole jsou screeningy od psycholožky)..prostě jen se jí to nechce dočítat, tak našla jednodužší variantu a zkouší, co já na to..jestli vnímám nebo ne..ze školy teda, ale nenosí trojky nebo tak něco, za jakékoliv zlepšení je chválená..od nás i od pedagogů..a psaní..absolutně učitelka neznámkuje IY nebo mě,mně..označí, ale to je vše..diktáty jsou asi to nejt잚í s čím se perem, ale žádné přepisy ještě k úkolům..neříkám, že toho také nemá dost a že nelítám každý den okolo školy cca 3 hodiny..ale ta učitelka je vážně nějaká dost uhozená..a myslím, že bych to také řešila s ní a nebo s vedením..fakt bych se bála, že malá bude ke škole přistupovat jako k hrůze a ty taky s tím tempem, co popisuješ..a bohužel ještě teď se stává, že nějaký kantor je prostě blbec, co dětem nechce porozumět, ale jen je buzerovat a poučovat..

http://www.ticker.7910.org/as1cCDj-O7-0010Nzc3NDlkenwwMDc1NmR8TGF1cmlua2EgLSA.gif

Není tady

#12 5. 10. 2007 23:28

Hannah
♥♥♥♥♥--

Kukačko,objednej dceru do PPP,každá rada je dobrá.Vem sebou sešity a přehled jak se dítě připravuje do školy,psací úkoly,čtení i shánění materiálu (kaštany apod.)Pěkně den po dni(piš si to).Psycholog ví co dítě zvládne a umí posoudit nároky učitele..
Podle toho co popisuješ věnuje dcera škole osm hodin denně a to je moc.Ty mᚠpouze dohlížet na školní přípravu,možná trochu poradit ,ne dítě učit!
Veď si záznamy a domluv se na postupu s psychologem.

Není tady

#13 6. 10. 2007 8:44

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

kukačkaT napsal(a):

Vlaďka napsal(a):

No já už právě vůbec nevím co dělat, pořád něco píšeme a opravujeme, naposledy trojka z diktátu a všechny chyby byly "jazik, Čech, napsal jsem ti správu, holky bjehali venku. Prostě nevím jak to vysvětlit, naučit. Chodíme do dvou kroužků a začínám litovat, angličtina končí v 16.30 a cvičení v jiný den končí v 17hod, to pak nestíháme nic. Já už fakt nevím co dřív, jak všechno vysvětlit, napsat, přečíst, do toho sem tam ještě nazpamě básnicky.

Kukačko, proboha, co je to za učitelku, že neví, že ve druhé třídě se učí "jen" tvrdé a měkké hlásky (h, ch, k, r, d, t, n) a (ž, š, č, ř, c , j, ď, , ň) ? Vyjmenovaná slova se můj syn učil až ve třetí třídě a v mně - mě (typu potkal mě venku ) se dosud neučil (je ve 4. třídě) a podle dcery vím, že tohle se učí až v 5. třídě !!!!!
Na takovouto učitelku bych obratem podala stížnost nejen k řediteli, ale jednoduše ofotila sešity s diktáty a spolu se stížností to adresovala ministerstvu školství, protože to by za chvíli po dětech mohla chtít velkou násobilku v první třídě atp. Takováto učitelka nemá ve školství co dělat, jednoznačně se nedrží osnov a na tvém místě bych se velmi ostře bránila, nechceš z dítěte přeci vychovat neurotika, který bude mít panický strach ze školy a ze své učitelky. Vina je jednoznačně na učitelce a na vás - rodičích, je celou situaci urychleně řešit, než se na vašich dětech definitivně a neblaze podepíše !

A ještě bych dodala - evidentně se jedná o učitelku, která jen dává rozkazy a ani v nejmenším dítě nemotivuje, neoceňuje snahu. To, že ti dcera přepis napíše dobře, ale jen z poloviny, protože je pomalejší, už sám od sebe je velký úspěch, protože ta polovina je DOBŘE a o tom přeci všechny přepisy jsou. Přepisovat, dopisovat .. ? Dopisovat ano, budiž, ale proč přepisovat ? Pokud zapomene sešit a píše to na papír, lze tento poté do sešitu vlepit. Je to standartní postup, obzvláště u menších dětí, které tu ruku ještě rozepsanou nemají.
Brrr, z této učitelky mi běhá mráz po zádech a vlastně se divím, že jsi se neozvala již dřív. Pokud jsou tyto děti tvé první, chápu, že jsis možná myslela, že takto to ve školách prostě chodí, ale můžu tě ujistit, že tento případ je opravdu velmi netypický a jen pěstuje u dítěte odpor ke škole i pocit méněcennosti. Učitelka by chtěla zřejmě třídu einsteiňat. Braň se a jednej !!

Upravil(a) Ela.. (6. 10. 2007 8:52)

Není tady

#14 6. 10. 2007 13:55

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-

Ptala jsem se dětí, kdy se učily vyjmenovaná slova a potvrdily mi, že ve 3. třídě. Víš co, je možné, že kdyby měla Tvoje dcerka "normální" paní učitelku, tak by ani žádnou psychologickou poradnu nepotřebovala, protože by tyhle problémy neměla.

Iveta X

Není tady

#15 6. 10. 2007 16:55

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

naprosto souhlasím s Ivetkou X... kapitulation

http://www.ticker.7910.org/as1cCDj-O7-0010Nzc3NDlkenwwMDc1NmR8TGF1cmlua2EgLSA.gif

Není tady

#16 6. 10. 2007 21:29

masa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Web

Kukačko, já mám taky syna v druhé třídě, ale učí se pouze mněké a tvrdé hlásky ...... se synem taky věčně opakujem a přepisujem, už jsem ho přihlásila do PPP jestli tam nebude nějaký problém. Ale mám pocit že si vaše učitelka nějak vymýšlý.  Zatím opakují  první třídu psaní a něco se už učí navíc. Jsem na MD, tak mám víc času, ale kdybych chodila do práce, tak nevím jak bych to zvládala. Možná by to chtělo za ní zajít a optat se jak se dcera chová. Mně učitelka říkala že se neumí soustředit a proto nestíhá a je pozadu.Taky ta naše přísně známkuje... kolikrát Lukymu vynadám za trojku z matematiky, ale on ta má jen dvě chyby a hned trojka a nemám z toho dobrej pocit.... to mi příde dost tvrdé na druhou třídu.

http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21567.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21571.png
http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/7de5254796a99182e1802eb20c912b9d.png

Není tady

#17 8. 10. 2007 20:54

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Maso nemᚠzáčo..a mᚠto super rozhozený, když mᚠprcka a školáka, že fakt mᚠten čas na úkoly.. tummenupp u nás je to někdy jako o závod..ale jediný, kdo se honí jsem já lol ..naše mladá má na všecko dost času..
Kukačko, tak co?? vymyslela jsi něco, jak na to?? a nebo jak to pokračuje u Vás..

Není tady

#18 9. 10. 2007 10:21

adra
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: moje krásné město:-))

někdo tady na netu psal probémy s dítkem ve škole kdy učitelka stále opakovala učit učit  číst a ruft dokola že jedine tak se to dítě naučí...a pak se ukázalo že má vadu...disgrafii nebo prostě nějakou disfunkci....změnila se učitelka a dítko je v pohodě pokusím se to najít...
každopádně milá kukačko...chtít po detech ulity...a takový kravinky...bože...copak si myslí že nemám my  rodiče odpoledne co na práci??
já mám doma taky prvnáčka...úkol píšm nškdy hodinu někdy deset minut...a k tomu příprava do školy...plavák, nebo kroužek...pak čtení..aby trénoval písmenka a dve hodiny uterčou jako voda....ale co se ted nenaučí....

Co uděláme v životě pro sebe, to si s sebou vezmeme do hrobu. Co uděláme v životě pro druhé, to tu zůstane na věky...

"Pri milování zavři oci a užívej ho plnými doušky, je to dar co teď v tuhle chvilku mas, ale jak skonci vic nedoufej. Milování je dar...ne slib..."

Není tady

#19 10. 10. 2007 11:17

kukačkaT
♥------

Všem moc děkuji za příspěvky. Začínáme chodit do školy s brekem grater Dokonce už nosí i pětky což mě strašně mrzí a netuším co s tím. Naposledy měly nějakou úlohu v čj, kluk tam měl vypsané nějaké barvy, holka ani písmenko což nechápu, prostě prázdný řádek a pětka. Objednala jsem ji do pedag. psychol. poradny, ale je to až za 2 měsíce, do té doby netuším co dělat. Všem moc díky, alespoň v tomhle si myslím není moje chyba.
P.S. Co se prosím děje v poradně, co s sebou vzít, na co se připravit? Můžete mi prosím popsat kdo už má zkušenost? Moc děkuji. K.

Není tady

#20 10. 10. 2007 11:19

kukačkaT
♥------

adra napsal(a):

někdo tady na netu psal probémy s dítkem ve škole kdy učitelka stále opakovala učit učit  číst a ruft dokola že jedine tak se to dítě naučí...a pak se ukázalo že má vadu...disgrafii nebo prostě nějakou disfunkci....

Nenašla jste to náhodou? Moc ráda bych si to přečetla. Děkuji.

Není tady

#21 10. 10. 2007 13:01

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Je to v příspěvku "Už to zase začíná - učení dětí = mučení .. maminek"

http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=23576

Akiré tam 18.9. psala:
Milá Damilo, přesně popisuješ a vystihuješ i našeho dnes už pátáka. Líčila jsem pí uč že i krátké úkoly z matiky dělá 2,5hod s přísl.divadlem a že škola je pro nás boj! její odpověd? Tak bojujte bojujte popř mu přidala další úkoly aby procvičoval!Na konci 4té třídy kdy přinesl 3 z mat na vysvědčení jsem s ním sama absolvovala psycholog.vyšetření a výsledek?Lehká mozková(někdy říkám spíš těžká :-) )dysfunkce + porucha pozornosti + dyskalkulie!! A doporučili nám změnit učitelku resp třídu. pokud nechceme mít z dítěte neurotika, že má zaděláno!! Ty dva si jednoduše nesedli. Od září tedy chodí do jiné třídy (sám tam chtěl) a je spokojenej. nepoznávám ho, sklidnil se i doma.Paní uč je úžasná, bere ohledy na jeho dyskalkulii.Syn sice musí navíc navštěvovat 1xtýdně hodinu speciální výuky pro dyskalkuliky ale i on sám ji vítá.Proberou zde v klidu a v malé skupine co nepochopil v norm hodině + procvičují učivo. Dnes mám zlost na sebe.Měla jsem něco podniknout už dříve.Mám za zlé bývalé učitelce,která se často nazývá zkušeným pedagogem, že sama nerozeznala možnou dyskalkulii a neposlala nás na vyšetření ona. Jeho neúspěchy sváděla na špatnou domácí přípravu!!!  Já si konečně užívám synka který chodí vysmátý nejen ze školy ale i ráno do školy. Hurááááá

Trochu je o podobných problémech i v příspěvku "Jak vyzrát nad učením se slzama ???"
http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=23424 , kde jsem uvedla i případ svého syna, který byl při opisech - přepisech a vůbec psaní jako takovém rovněž pomalejší a nakonec se z toho vyklubala dysortografie s výraznými grafomotorickými potíženi (příspěvek vložen 4.10.)

Kukačko, osobně si však myslím, že tvoje dcera není problematická. Má jen problematickou učitelku, která se nedrží školních osnov a vyžaduje po dětech znalosti, které si teprve postupně osvojí ve vyšším ročníku. Už jsem ti to tady jednou radila - ofo sešity (diktáty) a spolu se stížností na tuto učitelku to pošli na ministerstvo školství. Ta vaše učitelka zatím dokázala jediné - z normální holčiny se udělala nesebevědomou dívku s pocitem méněcennosti, s velkým komplexem a brzy i s obrovským odporem ke škole jako takové.
Jednání vašá paní učitelky rozhodně není normální a řešila bych to na tvém místě velmi radikálně, nenechat si s prominutím od učitelky s*át na hlavu, ale naopak jí pořádně vyčinit, promluvit si s ředitelem, vznést oficiální stížnost a případně děti převést na jinou školu. Možná by ses velmi divila, jak by tvá dcera pod vedením normálního učitele ožila.

Upravil(a) Ela.. (10. 10. 2007 13:07)

Není tady

#22 10. 10. 2007 13:43

Lenďák
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Ahoj Kukačko, tak to už fakt nechápu, že nosíte pětky..u nás ve třídě ještě nikdy nikdo nedostal takhle tvrdou známku!!! nanejvíš smutného smajlíka..fakt to je hrůza, že chodíte i s brekem, to přeci neni normální, chudinky děti...hjarta tak a Vám poradna ukáže nějakou vhodnou cestu a do té doby Ti přeji, co nejméně slziček, to je šílený grater

Není tady

#23 10. 10. 2007 14:21

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Kukačko, teď mě praštila do očí ještě věta: Naučit holku na flétku. Proboha, proč bys měla dítě učit na flétnu ? Volba, zda chceš či nechceš nechat dítě učit hrát na jakýkoliv hudební nástroj, je jen tvoje volba, nikoliv příkaz učitele, tomu může být jedno, zda dotyčný žák/yně umí na 10 nástrojů či na žádný, nehledě na fakt, že na hudební nástroj se děti učí v hudební škole/lidové škole umění, pokud mají zájem a pokud je tam rodiče přihlásí, ale opět - je to jen volba rodičů, nikoliv učitele na základce, tomu by mělo být zcela jedno, zda dítě na něco hraje či nehraje, v žádném případě mu nepřísluší přikazovat rodičům naučit dítě hrát na jakýkoliv konkrétní nástroj. Povinnost učitele na základní škole je držet se učebních osnov pro příslušnou školu a vaše učitelka daleko překračuje tyto hranice, přikazuje vám nesmysly a nutí děti ovládat učivo, nepatřící do učebních osnov dané třídy. Ona vlastně terorizuje nejen děti, ale i vás rodiče !!

Upravil(a) Ela.. (10. 10. 2007 14:24)

Není tady

#24 10. 10. 2007 14:50

kukačkaT
♥------

Ela.. napsal(a):

Kukačko, teď mě praštila do očí ještě věta: Naučit holku na flétku. Proboha, proč bys měla dítě učit na flétnu ? Volba, zda chceš či nechceš nechat dítě učit hrát na jakýkoliv hudební nástroj, je jen tvoje volba, nikoliv příkaz učitele, tomu může být jedno, zda dotyčný žák/yně umí na 10 nástrojů či na žádný, nehledě na fakt, že na hudební nástroj se děti učí v hudební škole/lidové škole umění, pokud mají zájem a pokud je tam rodiče přihlásí, ale opět - je to jen volba rodičů, nikoliv učitele na základce, tomu by mělo být zcela jedno, zda dítě na něco hraje či nehraje, v žádném případě mu nepřísluší přikazovat rodičům naučit dítě hrát na jakýkoliv konkrétní nástroj. Povinnost učitele na základní škole je držet se učebních osnov pro příslušnou školu a vaše učitelka daleko překračuje tyto hranice, přikazuje vám nesmysly a nutí děti ovládat učivo, nepatřící do učebních osnov dané třídy. Ona vlastně terorizuje nejen děti, ale i vás rodiče !!

Já netuším co smí a co ne, flétny měly mít někdy od půlky první třídy s tím že se na ně budou učit hrát. Teď mají v notýsku takovéhle poznámky a vzkazy. Nevím no, tak pokud je učí ve škole na flétnu tak a je to naučí, já tu pak sedím a vzpomínám si jak jsou noty-prstoklad a učím hrát na flétnu. Dnes opět, neumí zahrát určitou písničku, takže doma naučit, já teď budu zkoumat jak správně zahrát a pak učit. Dneska v diktátu chyběl háček nad písmenem a známka 2, nejdřív 1-  a le pak přeškrtaná a vedle 2. No, asi budeme muset přežít ty špatné známky.

Není tady

#25 10. 10. 2007 23:01

libunda
♥♥♥♥♥--
Místo: Znojemsko
Web

Ahoj holky,nᚠmalý prvňáček před nedávnem donesl domů dvojku z diktátu.Vůbec jsem nechápala,jak můžou psát diktát,když neumí psát písmenka.On sám neví,co to diktát je,takže jsem se do dneška nedozvěděla z čeho tu známku vůbec dostal.Máte s něčím takovým taky zkušenosti?
Navíc mě zarazila reakce učitelky,když z 10 příkladů na sčítání a odečítání jich měl 5 špatně a dostal pětku.Sice ne do žákovský,jenom do sešitu ale pětka to je.Za mě by to byla trojka.Nevím,co si mám o tom myslet.Rodičák jsme ještě neměli,tak nevím.
Prosím,napište svoje zkušenosti.Díky.

http://lilypie.com/pic/2009/10/17/gPXC.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Lqvip2.png
http://lilypie.com/pic/2010/01/29/09Qt.jpghttp://lbyf.lilypie.com/aZ6tp1.png
http://lb2f.lilypie.com/TikiPic.php/yQpZ.jpghttp://lb2f.lilypie.com/yQpZp2.png1R 9,06/75,5

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí