Oznámení

4.května : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.května : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#101 24. 1. 2008 7:38

dajis
♥------

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Mazlík napsal(a):

Ahoj, ahoj
i já se hlásím jako pokusnej králík, tréninková dráha nebo cvičiště  wink

Jinak, Dajis a Mazlík,
vrhněte sem svá data, nebo do SZ mně , Lupíně, a komu budete chtít se svěřit, my vás rozeberem na kousíčky...

Akorát ještě dlužím tranzity Doubravce a můžu se do vás pustit.

(Doubravko, chtěla jsem to udělat už dnes, fakt, vstávala jsem v noci. Sednu ke kompu, a až do rána jsem bezcílně blomala po netu. To je zhouba, tohle surfování! Pak ráno v práci, večer v práci...snad do víkendu to stihnu...)

Ahoj Damilko,

děkuji za nabídku, samozřejmě ji ihned využiju...big_smile Akorát nevím, co přesně všechno k tomu potřebuješ....Předpokládám, že datum narození a hodinu??? To stačí nebo ještě něco?? Akorát mám i s tou hodinou kapku problém, protože moji drazí rodiče si ji přesmě napamatují, bylo to někdy ráno cca do 8 hodin, ale jestlito bylo v šest nebo v osm, tak na tom se nemůžou dohodnout....sad

Není tady

#102 24. 1. 2008 7:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Mazlíku, zatím jsem si vytiskla kolečko a valím do práce.
Tak zatím jen úplně základní znaky:
Slunce ve Štíru
ASC v Kozorohu
Luna v Blížencích

Není tady

#103 24. 1. 2008 7:52

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Dajis,
Ještě místo narození. Ale pokud nevíš čas, tak to je fuk, místo a čas spolu úzce souvisí.
S tím časem - bude problém, dvě hodiny je velmi dlouhá doba, můžem se ale i tak pokusit...

Není tady

#104 24. 1. 2008 7:55

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Holky, můžete mi vysvětlit, jak je možný, že se používají různé systémy domů? Vždyť pak musí celý horoskop vycházet jinak, ne?

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#105 24. 1. 2008 9:46

MončaVa
♥♥♥----
Web

Holky teda ste dobrý, jak vám to jde, já se zajímám taky o horoskopy, ale takhle do hloubky sem to nikdy nezkoumala, možná na to nemám hlavu. Chtěla sem vás poprosit, mohly byste taky, až teda budete mít čas mrknout na mě a na mojeho chlapa? Já sem 27.3.1978 v 10:20 v Přerově a on 1.3.1976 12:00 taky v Pŕerově. Zajímalo by mě, jak to s námi vypadá do budoucnosti. Byla bych vám moc vděčná rodna

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

Není tady

#106 24. 1. 2008 10:50

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Hani napsal(a):

Holky, můžete mi vysvětlit, jak je možný, že se používají různé systémy domů? Vždyť pak musí celý horoskop vycházet jinak, ne?

No Hani,ahoj
a me by zase docela zajimalo jestli by holky astrolozky rekli taky, jaky vliv ma Luna.  smile

Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

#107 24. 1. 2008 11:50

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Hir, myslíš, jaký vliv má Luna v horoskopu nebo jaký vliv má Luna obecně na člověka?

Není tady

#108 24. 1. 2008 12:12

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Hani, ne tak úplně. Vypadne ti sice ta přímo osobní část, ale to, jak máš nastavený schopnosti, jaký mají mezi sebou vztahy a třeba to, jestli jsi spíš myslící, nebo emoční typ -  to všechno ti tam zůstává smile

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#109 24. 1. 2008 13:10

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Doubravka napsal(a):

Hir, myslíš, jaký vliv má Luna v horoskopu nebo jaký vliv má Luna obecně na člověka?

Doubravko ahoj,
mas pravdu,zkusim to lepe vyjadrit,zkusim,uvidime.
Mam na mysli Lunu v horoskopu,neboli v narozeni(pokud to rikam spravne).

Snazim se pochopit jednu vec. Sama jsem uz tady prohlasila v diskusi s Hani,ze znameni horoskopu(Slunce)neni tim cemu uplne verim.To neni jakoby tak uplne podle toho jak to chapu,smerodatna vec.Pasujici.
Jak uz nekde myslim Dam. a Lup. vysvetlovaly pusobeni ASC v nejakem znameni,tim padem musi nejak pusobit i Luna.
Z cehoz jsem teda tak trochu jelen.
No protoze ne vsemu clovek rozumi a ja astrologii teda ne,mohl by mne nekdo zkusit dat pochopeni.
Co z toho vlasne plati,nebo jak to do sebe zapada ? Slunce?Asc. ?Luna? kdyz teda vse muze byt v jinem znameni?  Je pak teda clovek smesi tech tri znaku? Nebo je prevladajici jen jeden?  va

Není tady

#110 24. 1. 2008 13:14

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Web

Hir, já teda nejsem odborník, ale v horoskopu mají vliv všechny planety, tedy i Luna. Každá planeta má jakoby svoje vlastnosti a ty se vysvětlují podle toho, kde která planeta v horoskopu stojí.

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#111 24. 1. 2008 13:15

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Web

lupina montana napsal(a):

Hani, ne tak úplně. Vypadne ti sice ta přímo osobní část, ale to, jak máš nastavený schopnosti, jaký mají mezi sebou vztahy a třeba to, jestli jsi spíš myslící, nebo emoční typ -  to všechno ti tam zůstává smile

Cha, já si teda nic vypadávat nechci nechat. lol Nedám, nepustím! lol

Není tady

#112 24. 1. 2008 13:43

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Hani napsal(a):

Hir, já teda nejsem odborník, ale v horoskopu mají vliv všechny planety, tedy i Luna. Každá planeta má jakoby svoje vlastnosti a ty se vysvětlují podle toho, kde která planeta v horoskopu stojí.

Tak ted jsem z toho jelen na dve.

Není tady

#113 24. 1. 2008 13:45

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Web

hirondel napsal(a):

Tak ted jsem z toho jelen na dve.

Aha. No nic, ona ti to Lupina vysvětlí, já možná plácám blbosti.

Není tady

#114 24. 1. 2008 14:01

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

hirondel napsal(a):

Je pak teda clovek smesi tech tri znaku? Nebo je prevladajici jen jeden?  va

TŘÍ???? Och, kéž by byly jen tři! gratergrater jak jednoduchá by byla astrologie....jak jednoduchý člověk!
Jejich asi sto, Hirondel....teda nepočítala jsem to, ale tak nějak roll Některé mají skutečně větší váhu a větší "poradní hlas", ale ne nějak zásadně, myslím. Každý prvek tam má své místo....a když to študuješ deset let, začínáš tomu pomalinku přicházet na kloub......Je to jako s každým tvorem; každý se skládá ze stejných prvků, ale výsledek je pokaždé originál.
A prvky horoskopu jsou jako kosti, šlachy, svaly a nervy a to všechno - tak nějak.
Ale Luna je jedna z těch, co nás hodně ovlivňují, ano. Respektive - hodně viditelně smile

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#115 24. 1. 2008 14:04

Doubravka
♥♥♥♥♥--

No, Hirondel, tak Luna působí a to hodně. Vedle Slunce a Asc je to jakoby nejsilnější vliv. Každá planeta zastupuje jakoby jednu oblast člověka. Luna např. emoce, nálady, Mars energii, agresivitu, Venuše co a jak máme rádi atd. atd.
To v jakém znamení která planeta stojí, dává poznat JAK bude zabarvená. A to v jakém stojí domě - KDE se toto nejvíce projeví.

Není tady

#116 24. 1. 2008 14:11

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Ještě mě napadlo vysvětlit to jinak:
každý člověk má několik "stránek"
- vzhled, působení na okolí (Asc)
- osobnost (Slunce)
- myšlení, komunikace (Merkur)
- city, pocity (Luna)
- ...
atd.
co která planeta zastupuje je prostě dané a u každého stejné, rozdíly tvoří právě to, v jakém zanamení (a domě) jsou umístěné a podle toho taky na sebe nějak působí. Každý horoskop (stejně jako člověk) je takový mišmaš toho všeho, složitý a neopakovatelný smile

Není tady

#117 24. 1. 2008 14:17

Damila
♥♥♥♥♥♥-

hirondel napsal(a):

Hani napsal(a):

No Hani,ahoj
a me by zase docela zajimalo jestli by holky astrolozky rekli taky, jaky vliv ma Luna.  smile

Hani,
Na systémů domů se astrologové nikdy zcela neshodnou. Každému sedí něco jiného. V našich končinách se používá nejvíce Placidův systém. Pak následují Campanovy domy, pak Regimontanus a Koch, a zbytek (asi 2%) ty ostatní domy.
V Americe je např. daleko používanější Evální systém, než u nás. Podle mě je to tím, že je vcelku univerzální na všechny délky a šířky na zemi. Protože je tak roztahaná (Amerika) od severu na jih, tak aby mohli všude používat stejný systém a domluvili se. smile

Není tady

#118 24. 1. 2008 14:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Aha, jen bych opakovala co holky už napsaly, tak jsem to raděj smázla.smile

Upravil(a) Damila (24. 1. 2008 14:22)

Není tady

#119 24. 1. 2008 14:40

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Teda Vy me davate.Me se kouri z kebule jak z komina.

Ja opravdu stale nechapu. Vim ze je to take na me strane nebot tomu nerozumim.
ale prosim o trpelivost.

Napriklad prispevek od Dam. 102. Pise v nem Mazlikovi:
Slunce v Stiru
ASC v Kozorohu
Luna v Blizencich

Tak a ted.Ciste zjednodusene. Znamena to tedy ze Luna ma nejsilnejsi vliv. Takze ten clovek se projevuje nejak vic jako Blizenec nez jako Stir jo?  popisuju to samozrejme laicky.
Takze laicky receno je smesi techto tri(teda nejen tech jak me vysvetlovala LUPI) znameni ,nebo teda te planety ktera nelezi ke kazdemu z techto znameni horoskopu?

Takze je tedy pravda ze clovek nemuze byt odhalen jen podle znameni horoskopu Slunce?

Upravil(a) hirondel (24. 1. 2008 14:43)

Není tady

#120 24. 1. 2008 14:43

Damila
♥♥♥♥♥♥-

MončaVa napsal(a):

Holky teda ste dobrý, jak vám to jde, já se zajímám taky o horoskopy, ale takhle do hloubky sem to nikdy nezkoumala, možná na to nemám hlavu. Chtěla sem vás poprosit, mohly byste taky, až teda budete mít čas mrknout na mě a na mojeho chlapa? Já sem 27.3.1978 v 10:20 v Přerově a on 1.3.1976 12:00 taky v Pŕerově. Zajímalo by mě, jak to s námi vypadá do budoucnosti. Byla bych vám moc vděčná rodna

MončaVo,
Tak to už je skutečně náročná věc, co požaduješ.
To by chtělo rozbor obou horoskopů, jejich vzájemné srovnání, a pak tranzity na oba horoskopy... holka, nevím, na to si neroufám, vyloženě bych "vařila z vody".
Srovnávačku jsem dělala jen párkrát v životě, ale moc to ještě neumím. No a tranzity na ni, to je už pro mě opravdu vyšší dívčí. smile
I profes. astrologovi by to zabralo hodně hodin práce.

Ale chtěla bych říct všem přítomným fanynkám astrologie, že na mnoha ženských diskusních serverech fungují bezplatné takovéto "rychloporadny" od profíků, kteří krátký pohled udělají rychle.
Ovšem osobně  "prognózy" tohoto typu řadím mezi žádaný bulvárek. Klienti to chtějí, ale výpovědní hodnota tam nebývá vysoká. Protože se to dělá jen povrchně.  Není čas v bezplatné poradně s každým horoskopem trávit 5 hodin, jako u běžných placených horoskopů.

aspoň jeden odkaz:
http://www.vasedeti.cz/poradny.php?poradna=22

Není tady

#121 24. 1. 2008 14:50

Somaia
Host

Hirondel, z tvého příspěvku vyplývá, že jsi zřejmě astrologií ještě nepolíbená a měla bys začít "od Adama". Spíš bych doporučovala si něco nejdřív přečíst z vlastní iniciativy. Třeba začít Slunečním znamením od Lindy Goodmanové, to je populární a čtivé a určitě nebudu lhát, když napíšu, že jsme mnohé na této knížce získaly prvotní zájem o astrologii.Není možné na chatu udělat obsáhlé školení pro začátečníky. Mluvím za sebe,  ale nevím jestli se najde ještě někdo jiný s chutí a trpělivostí,složitě něco vysvětlovat,  když už to jinde bylo srozumitelně a přitažlivě popsáno.

#122 24. 1. 2008 14:51

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥

Doubravka napsal(a):

Ještě mě napadlo vysvětlit to jinak:
každý člověk má několik "stránek"
- vzhled, působení na okolí (Asc)
- osobnost (Slunce)
- myšlení, komunikace (Merkur)
- city, pocity (Luna)
- ...
atd.
co která planeta zastupuje je prostě dané a u každého stejné, rozdíly tvoří právě to, v jakém zanamení (a domě) jsou umístěné a podle toho taky na sebe nějak působí. Každý horoskop (stejně jako člověk) je takový mišmaš toho všeho, složitý a neopakovatelný smile

Jo jasne ,uz to vidim.   rock

Není tady

#123 24. 1. 2008 14:55

Damila
♥♥♥♥♥♥-

hirondel napsal(a):

Teda Vy me davate.Me se kouri z kebule jak z komina.

Ja opravdu stale nechapu. Vim ze je to take na me strane nebot tomu nerozumim.
ale prosim o trpelivost.

Napriklad prispevek od Dam. 102. Pise v nem Mazlikovi:
Slunce v Stiru
ASC v Kozorohu
Luna v Blizencich

Tak a ted.Ciste zjednodusene. Znamena to tedy ze Luna ma nejsilnejsi vliv. Takze ten clovek se projevuje nejak vic jako Blizenec nez jako Stir jo?  popisuju to samozrejme laicky.
Takze laicky receno je smesi techto tri(teda nejen tech jak me vysvetlovala LUPI) znameni ,nebo teda te planety ktera nelezi ke kazdemu z techto znameni horoskopu?

Takze je tedy pravda ze clovek nemuze byt odhalen jen podle znameni horoskopu Slunce?

Základ je Slunce. To je osobnost, vědomí, ego, tedy to, co si myslíme, že jsme, to, jak se cítíme.

Luna ukazuje city, emoce, všední život, a obecně duši.

ASC říká, jakým dojmem  působíme na ostatní lidi.

Nikdo nejsme jednoduchý, všichni jsme směsicí různých vlivů.
Zrovna Mazlík je dost složitá kombinace. Ale jak vidno, drží po hromadě, takže to jde.
Bude to člověk poněkud tajemný, hloubavý, se svými tajemstvími, s velkou vůlí a psychickou odolností (Slunce ve Štíru),
zároveň velmi komunikativní, společenský, ale nikdy ne příliš osobní a do svého nitra si hned tak nikoho nepustí, emocionálně nezávislý až možná povrchní (ze strachu připustit si někoho k tělu) - Luna v Blížencích

a bude působit dojmem seriozního, spolehlivého člověka, který ví co chce a dokáže toho dosáhnout. -ASC v Kozorohu.

Hrozně zjednodušuji. Ale tak nějak se to čte. jde jen o to, kdo jak ty prvky nakombinuje.

Samozřejmě pak přistupují různé protikladné vlivy v horoskopu (a v každém nějaké jsou), protože člověk je složenina. Nikdo nereaguje pořád stajně po celý svůj život. všichni se mění, ale ne tak úplně. jde o rozdílné využívání stejné energie.

Není tady

#124 24. 1. 2008 14:56

Mazlík
♥♥♥♥---

Tak teda ted nevím čí jsem grater  wink .

Není tady

#125 24. 1. 2008 14:57

MončaVa
♥♥♥----
Web

Damila napsal(a):

MončaVa napsal(a):

MončaVo,
Tak to už je skutečně náročná věc, co požaduješ.
To by chtělo rozbor obou horoskopů, jejich vzájemné srovnání, a pak tranzity na oba horoskopy... holka, nevím, na to si neroufám, vyloženě bych "vařila z vody".
Srovnávačku jsem dělala jen párkrát v životě, ale moc to ještě neumím. No a tranzity na ni, to je už pro mě opravdu vyšší dívčí. smile
I profes. astrologovi by to zabralo hodně hodin práce.

Ale chtěla bych říct všem přítomným fanynkám astrologie, že na mnoha ženských diskusních serverech fungují bezplatné takovéto "rychloporadny" od profíků, kteří krátký pohled udělají rychle.
Ovšem osobně  "prognózy" tohoto typu řadím mezi žádaný bulvárek. Klienti to chtějí, ale výpovědní hodnota tam nebývá vysoká. Protože se to dělá jen povrchně.  Není čas v bezplatné poradně s každým horoskopem trávit 5 hodin, jako u běžných placených horoskopů.

aspoň jeden odkaz:
http://www.vasedeti.cz/poradny.php?poradna=22

o.k. chápu to. Mohla bych aspoň poprosit o náhled na manžela?

Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se vždycky najde nějaký blbec, který neví, že to nejde a udělá to.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí