Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#676 16. 8. 2008 15:11

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Astrologie

Emma napsal(a):

Mňa by zaujímalo, ako astrológ zistí v akom čase sa človek narodil, keď nemá ako zisti čas svojho narodenia?

Správně... nezjistí... v podstatě není možnost, jak tento údaj zjistit.
Existuje nepřeberně rektifikačních metod a sám jsem měl možnost se s nimi seznámit. Ovšem se všemi z nich je problém.
Nazval bych to "použitím naprosto přesných metod pro dosažení jenom velmi přibližných výsledků".

Ale v praxi ovšem někdy, podotýkám, někdy je možno čas narození upřesnit velmi výrazně, použitím těchto metod. ale pokud bys chtěla vypočítat narození aniž bys věděla alepoň přibližný čas, pak myslím že téměř ve sto procentech dojdeš ke zcestnému výsledku.

Sám používám jenom jednoduchou a rychlou metodu upřesnění podle sabiánského symbolu ascendentu se zohledněním fyziologických, psychických případně charakterových vlastností člověka. Nechám se u toho vést intuicí. Upřesnění je vhodné tehdy, když víme, v jakém znamení je ascendent, tedy rozmezí 0,5 hodiny pro Berana a asi 2 hodin pro Váhy.(Ostatní znamení adekvátně tomu).
Nerad investuji čas do takových výpočtů, o kterých vím, že stejně nemusí přinést správný výsledek. Pokud čas narození není, raději se výkladu nechytám, je to lepší, než pracovat a pak zjistit, že je to všechno špatně.

Dle mých zkušeností je možno čas narození u lidí rozených v porodnici, zjistit na příjmovém oddělení, ve zdravotní dokumentaci u obvodního lékaře anebo v krajním případě v krajském matričním archivu.
Tyto údaje, i když nejsou vždy přesné, jsou mi přijatelnější, než jakákoliv rektifikace. Přinejmenším vím, že se údaj pohybuje kolem této hodnoty.
Pro mé účely - stanovení duševního plánu - je jiný způsob zjištění času narození nevhodný.


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#677 22. 8. 2008 17:27

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: Astrologie

Ahojda, zajímalo by mě, jestli bude mít na nás, na Zemičku vliv přiblížení Marsu 27. srpna 2008 a jaký. Pocítíme to? kapitulation


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#678 22. 8. 2008 17:47

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Lúthien napsal(a):

Ahojda, zajímalo by mě, jestli bude mít na nás, na Zemičku vliv přiblížení Marsu 27. srpna 2008 a jaký. Pocítíme to? kapitulation

To je hoax, to přiblížení problěhlo v r. 2003, ty maily, které teď  takto kolují, vymazaly rok (všimni si).
Takže letos se nic s Mersem dít nebude.
Nicméně ani v tom roce 2003 to nebyla až taková senzace, protože "Mars velký jako Měsíc", to byly skutečně přehnané předpovědi. smile
Jestli jsem Tě zklamala, tak je mi to líto...gloria

Není tady

 

#679 22. 8. 2008 18:21

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Registrovaný: 6. 10. 2007
Příspěvky: 1144
Web

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Lúthien napsal(a):

Ahojda, zajímalo by mě, jestli bude mít na nás, na Zemičku vliv přiblížení Marsu 27. srpna 2008 a jaký. Pocítíme to? kapitulation

To je hoax, to přiblížení problěhlo v r. 2003, ty maily, které teď  takto kolují, vymazaly rok (všimni si).
Takže letos se nic s Mersem dít nebude.
Nicméně ani v tom roce 2003 to nebyla až taková senzace, protože "Mars velký jako Měsíc", to byly skutečně přehnané předpovědi. smile
Jestli jsem Tě zklamala, tak je mi to líto...gloria

Vůbec jsi mě nezklamala. Měla jsem pochybnosti, tak jsem se zeptala a proto taky ten praporek lol Jsem ráda, že vím jistě, že nemám čučet hodiny na oblohu tummenupp


Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

 

#680 22. 8. 2008 18:57

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Lúthien napsal(a):

Ahojda, zajímalo by mě, jestli bude mít na nás, na Zemičku vliv přiblížení Marsu 27. srpna 2008 a jaký. Pocítíme to? kapitulation

To je hoax, to přiblížení problěhlo v r. 2003, ty maily, které teď  takto kolují, vymazaly rok (všimni si).
Takže letos se nic s Mersem dít nebude.
Nicméně ani v tom roce 2003 to nebyla až taková senzace, protože "Mars velký jako Měsíc", to byly skutečně přehnané předpovědi. smile
Jestli jsem Tě zklamala, tak je mi to líto...gloria

mě teda jo, těšila jsem se, jak budu čučet grater


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#681 23. 8. 2008 15:44

Salvator
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1148

Re: Astrologie

Nejvíc mne bavilo to, že Mars bude prý "velký jako Měsíc" a jak je to unikátní záležitost...

ach jo, kdyby ty lidi trochu přemýšleli jinou částí těla než svou zadnicí...

a to, že bylo datum předělané - no to hraničí s drzostí. Někdo si libuje v senzacích a sebedůležitosti...


Kdo mᚠuši proto, abys slyšel, slyš...!

Není tady

 

#682 19. 5. 2012 23:37

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Chá, čekáte konec světa, co? smile

Ale jo, bylo by to hezké datum.

Slunce vstupuje do znamení Kozoroha, je na nejvyšším bodě (na MC), vládce Slunce - Saturn je ve Štíru (transformace) v 7. domě (vztahy, soužití, smlouvy, dohody), v hezkém sextilu na vládce tototo Štíra - Pluta v kozorohu. Jsou ve vzájemné recepci, utvořili smyčku, doplňují se. Pěkný, moc pěkný.

ASC je v Beranu (nový začátek, vstup), Uran přímo na ASC - zlom, zvrat, náraz, úraz, přelom, převrat. Ale také něco nového, zajímavého. Náhlá změna, změna k vyššímu. Uran je zvláštní, nikdy nevíš, co od něj můžeš čekat.
Luna v 1. domě, v dobrých aspektech-zjemnění, změkčení. Ale je v Beranu, průrazná síla, prudké silné city.

Konečný důsledek výborný. Být to horoskop nějakého dítěte,  bude velmi nadějné. Obrovská síla, velká vnitřní potence, schopnost uskutečnit takřka cokoliv. Vyrovnané, krásné. Ale tohle slovo je v této situaci hooodně relativní.

Pokud byste čekali konec světa (nic takového není, vždy tu "něco" bude), tak možné je všechno. Horoskop hovoří o náhlých zlomech, avšak, vrámci Vesmíru může být takové "náhle" i během tisíců let.
Osy v kardinálních znameních. Ukázkové rozmístění.
Pokud chcete katastrofy, tak:
ASC v Beranu-oheň. Spálíme vše špatné, a to rychle.
IC v Raku-voda. Zalijeme vodou, to co bylo souší a spáleništěm. Pozvolna.
DESC ve Vahách- vzduch. Vítr smete vše, co tu bylo, doslova zamete povrch, aby bylo čisto. Odfoukne špínu.
MC v Kozorohu -  země. Pevná skála, vyroste nová země.


Vše to ale pravděpodobně proběhne v symbolické rovině. Dokonce tak, že během jednoho života to ani nerozpoznáme....si myslím.


Berte to, prosím, jen jako hru. Ráda si takto hraji s daty. nechci nikoho strašit.hjarta

Tak jsem vyhrabala tohle starý vlákno kvůli něčemu jinýmu a hele, co jsem našla! tummenupp
Nedalo mi to a musela jsem to vytáhnout, nebo bližka se žíží, žejo gloria


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#683 19. 5. 2012 23:38

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

poletucha napsal(a):

Dami, godlike Díky.
Je zajímavé, že některé věci jsem tam vůbec nezkoumala roll
Co říkᚠna Neptuna? U něj Chiron....
Co opozice Venuše a Jupitera?
... No ten Uran je tam ukázkovej big_smile

Chirona nemám zaznačeného. A neumím ho vyložit.
Neptun výborný, právě vstoupí do svého znamení, je v přesném sextilu na to Slunce...bezva!
Opozice Venuše-Jupiter? Dobrodějové si nemůžou ublížit. big_smile  Spíš bych tam brala v úvahu ty opoziční domy. 2. a 8.
Otázka hodnot, vlastnictví, hmoty, ale znovu ten štírovský 8. dům-opouštění pro něco nového, transformace.
Smrt starého, pro vznik nového.

Bazalko, tak pro začátek je to úplně super. začínám se na to těšit.
Ikdyž to může docela bolet...uvidíme.

A ještě dodatek....... smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#684 2. 1. 2014 0:17

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Ahoj holky , měla jsem potřebu nakouknout a pozdravit vás. A tu nikdo. Tož vás najdu snad jinde.

Není tady

 

#685 2. 1. 2014 0:18

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Musím si změnit ikonku. Tahle je děsná. Zítra. Snad.

Není tady

 

#686 2. 1. 2014 9:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Astrologie

Ahoj, E.T... Tu debata občas síce ešte vzplanie, ale skôr už sporadicky... a cez sviatky by som to ani neskúšala.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#687 2. 1. 2014 9:46

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 10. 2012
Příspěvky: 11783

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Musím si změnit ikonku. Tahle je děsná. Zítra. Snad.

Konečně to vidíš. Všechno chce čas... big_smile

Nic proti obrázku jako takovému. Jen když se na něj podívám, napadnou mě ti, kdo prošli chemoterapií. Máme jednu takovou holčinu v blízké rodině. Už je dobře. A vlásky už jí rostou.

Upravil(a) Eva. (2. 1. 2014 22:09)


May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

 

#688 2. 1. 2014 12:46

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Astrologie

no to je dost, že sis na nás vzpomněla smile


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#689 2. 1. 2014 22:06

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Astrologie

Ahoj, Dam! storstark


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#690 26. 5. 2015 21:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Astrologie

Nuže, po roce znova:
Ahoj, Dam! storstarklol
Tak jsem to vyhrabala. Teď jsme řešily radix plus tranzity a partnera jedné holčiny a dost tam šlo o povolání/zaměstnání. Já jsem si uvědomila, že jsem to vlastně nikdy pořádně nezkoumala, k čemu jako se to nejvíce váže. Z mé vlastní zkušenosti mám dojem, že na Asc, ještě tak dva - tři případy by mi seděly taky, ale moc o tom nevím.
Mᚠo tom nějakou podrobnější povědomost, Dam?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#691 26. 5. 2015 22:01

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

lupina montana napsal(a):

Nuže, po roce znova:
Ahoj, Dam! storstarklol
Tak jsem to vyhrabala. Teď jsme řešily radix plus tranzity a partnera jedné holčiny a dost tam šlo o povolání/zaměstnání. Já jsem si uvědomila, že jsem to vlastně nikdy pořádně nezkoumala, k čemu jako se to nejvíce váže. Z mé vlastní zkušenosti mám dojem, že na Asc, ještě tak dva - tři případy by mi seděly taky, ale moc o tom nevím.
Mᚠo tom nějakou podrobnější povědomost, Dam?

Jako k čemu se váže povolání?
¨Já to spojuji s desátým domem, a MC. Kde leží hrot, kdo je vládce, jak je v horoskopu umístěný, jaké svírá aspekty s čím.

Není tady

 

#692 26. 5. 2015 22:13

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Astrologie

To jsem si právě taky myslela, jenže na mně to nesedí ani trošku a na tu kočenu taky ne.
Tam to přišlo tak, jako by povolání "uspokojovalo" energii Ascendentu.
Kupříkladu já ho mám na Panně - a byla jsem dokumentátorka. Piplavá prácička, ovšem mně nejvíc a hluboce uspokojila ve chvíli, kdy jsem dělala kresebné rekonstrukce - kdy se ta věc vyloupla a byla celistvá (teda na obrázku) a byla jakoby znovu-zrozena.
Panna, jak vyšitá....a ještě to muselo být superpintlich smile
No a ta druhá holčina je farmaceutka a Asc má na Štíru - i když ta má pravděpodobně 10. dům na Panně, což by taky sedělo. Možná souběh....jenže já mám 10. dům na Blížencích! A vládce domicilní.....


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#693 1. 10. 2016 15:50

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Astrologie

Ahoj, Dami! storstark
Úplně náhodně jsem našla kdesi diskusi o Kozorozích a tam tohle:

Damila napsal(a):

K tomu uzlu:
Obecně se o Lunárním uzlu hovoří jako o signifikátoru míst a situací (daných jeho postavením a aspekatcí), kde bude docházet k SETKÁVÁNÍ.
Karmičtí astrologové přisuzují Lunárnímu uzlu význam jakožto nositele informace z posledního vtělení...no nevím. Ve skutečnosti žádný astrolog přesně NEVÍ co přesně Lunární uzel symbolizuje, ač Ti to nikdy nepřiznaj.smile Já ho nepoužívám, pouze pokud má nějaké výsadní postavení v radixu, jsem nucena se tím zabývat.

S čímž souhlasím - nicméně, našla jsem dost zajímavou představu, co by to mohlo být - koukej.
Začla jsem se pídit, protože jsem si dělala přehled o cestě Pluase Kozorohem.......soudím už dlouho, že "největší tma" (doufejme, že před svítáním) bude rok 2019. A teď jsem zjistila, že zhruba do/v půli toho roku tam máme moc výživnou konjunkci Saturn/Pluto/Uzel.
Ne že bych byla o moc moudřejší, co tam ten uzel může provádět - ale vrtá mi to. Nenapadá tě nic?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#694 2. 10. 2016 7:06

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

lupina montana napsal(a):

Ahoj, Dami! storstark
Úplně náhodně jsem našla kdesi diskusi o Kozorozích a tam tohle:

Damila napsal(a):

K tomu uzlu:
Obecně se o Lunárním uzlu hovoří jako o signifikátoru míst a situací (daných jeho postavením a aspekatcí), kde bude docházet k SETKÁVÁNÍ.
Karmičtí astrologové přisuzují Lunárnímu uzlu význam jakožto nositele informace z posledního vtělení...no nevím. Ve skutečnosti žádný astrolog přesně NEVÍ co přesně Lunární uzel symbolizuje, ač Ti to nikdy nepřiznaj.smile Já ho nepoužívám, pouze pokud má nějaké výsadní postavení v radixu, jsem nucena se tím zabývat.

S čímž souhlasím - nicméně, našla jsem dost zajímavou představu, co by to mohlo být - koukej.
Začla jsem se pídit, protože jsem si dělala přehled o cestě Pluase Kozorohem.......soudím už dlouho, že "největší tma" (doufejme, že před svítáním) bude rok 2019. A teď jsem zjistila, že zhruba do/v půli toho roku tam máme moc výživnou konjunkci Saturn/Pluto/Uzel.
Ne že bych byla o moc moudřejší, co tam ten uzel může provádět - ale vrtá mi to. Nenapadá tě nic?

Ahoj,no ja koukám,co jsme tahdy řešily!:-)
Hele,vypadla jsem z toho,jsem dost jinde,nedala bych ti adekvátní odpověď.Omlouvám se.
Jsem teď roky trochu jinde.
Ale je to dva týdny,co jsem byla u znameho,co dělá grafologicky i astrologicky rozbor současně,plus kresba stromu,a ostatni p..ovinky. je to psycholog,líbilo se mi to. Chtěla jsem využít toho,že jsem v Praze...a nelituji.

Na ten tvůj odkaz kouknu. Treba teď budu mít více prostoru..diky.

Není tady

 

#695 2. 10. 2016 11:05

Dorka
Zablokovaný
Místo: HK
Registrovaný: 4. 1. 2013
Příspěvky: 5805

Re: Astrologie

Jé, gragologii, psychologii, ten strom, i postavu mame v osnovach. Ja se taky tesim moc na studium (vseho), ucej nas zakladatele ceske grafologicke komory a po uspesnem ukonceni se staneme jejimi platnymi cleny.


Sláb jenom ten, kdo v sebe ztratil víru a malý ten, kdo má jen malý cíl...
... ještě jsem nezmoudřel, a už zas blbnu...

Není tady

 

#696 2. 10. 2016 12:31

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: Astrologie

smile


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#697 22. 4. 2017 15:26

haiel
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 4. 2008
Příspěvky: 2960

Re: Astrologie

Dorka napsal(a):

Jé, gragologii, psychologii, ten strom, i postavu mame v osnovach. Ja se taky tesim moc na studium (vseho), ucej nas zakladatele ceske grafologicke komory a po uspesnem ukonceni se staneme jejimi platnymi cleny.

Jak pokračuješ, Dorko?

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů