Oznámení

4.června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.června : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

#576 30. 6. 2008 19:29

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Re: Astrologie

Pol, zkusím vyhrabat ty články, kde to tenkrát vysvětlovali.

... nu, a to produchovňování... mě přijde, že větší než v Rybách Vodnář těžko zařídí... ale já jsem "zaujatá", takže třeba úplně mimo mísu wink

Dam, já o "Věkách" nejsem přesvědčená ani tak ani tak, smysl mi dává oboje ( a na obojím mi něco nehraje), ale moje znalosti ani mozkové buňky nejsou dostatečné, abych byla s to si to spočítat sama. Takže to nechávám otevřené, Věky si nepojmenovávám... myslím, že to vůbec není důležité.
Ale je fakt, že ta "retrogradita" je přinejmenším zvláštní, protože i věci vnitřní, duchovní se vyvíjejí v určité posloupnosti, nelze jít kupředu nazpět.

Není tady

#577 1. 7. 2008 9:19

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Damila napsal(a):

Já jsem přesvědčena, že tzv. "věky" jdou retrográdně. Odpovídají tomu i události, které jednotlivé věky charakterizují.

Dobře, Dam, ale proč? je nějaký skrytý smysl v tom rozvíjet se retrográdně?

Doubravka napsal(a):

Ale je fakt, že ta "retrogradita" je přinejmenším zvláštní, protože i věci vnitřní, duchovní se vyvíjejí v určité posloupnosti, nelze jít kupředu nazpět.

Upravil(a) poletucha (1. 7. 2008 9:21)

Není tady

#578 1. 7. 2008 9:37

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Brno
Web

Pol, něco o těhle věcech píše Salv ve své knize o astrologii, ale z hlavy neřeknu... Ale předevčírem jsem listovala Banzhofem a třeba tarotové řady karet mají svůj skrytý progres, v jednom směru materiální hledisko (od esa, dvojku až nahoru po desítku) a pak cesta "nazpět" přes tytéž karty jako vnitřní cesta... Že by malá alternativa? wink

Plýžením v plyš! tongue

Není tady

#579 1. 7. 2008 12:38

Doubravka
♥♥♥♥♥--

třeba toto (ale je to trošku delší smile )
http://www.astrolot.cz/a_v_obrazech/5as … h.html#vek

Není tady

#580 3. 7. 2008 18:09

Damila
♥♥♥♥♥♥-

poletucha napsal(a):

Proč jako technicky, nebo se ptáš na duchovní smysl?
Technicky bych ti to vysvětlení na netu jistě našla. smile
Ale jinak...? Nevím.
Spousta věcí se děje, a já nevím proč. Já ani nevím proč auto jezdí a elektřina proudí. Nevím. A přesto to používám, nebrání mi to v tom. tongue

Retrográdně nemusí být nutně "od desíti k pěti". Co my víme, co je směr tam, a co zpět? Co je ve Vesmíru nahoru a co dolů? Vždyť kdo určil, že např. naše země se točí "správným" směrem a Zvěrokruh že nejde pozpátku?

Není tady

#581 6. 7. 2008 0:06

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Když jsem psala o tom "směru točení", vzpomněla jsem si na mršku Urana.
To víte, že vlastně jako jediný (ještě i Neptun, ale zdaleka ne tolik) má Uran osu skloněnou tak, že je téměř rovnoběžná s rovinou oběžné dráhy?
Jinými slovy, zatímco sklon Zemské osy od ekliptiky je asi 28° (nebo 23?, teď nevím přesně ), podobně jako klasická káča, tak Uran  má osu skloněnou 93°.
Vlastně se koulí po ekliptice naležato.
Musí mít prostě vždy něco extra. Uran, no, co byste od něj čekali... big_smile

Není tady

#582 6. 7. 2008 21:41

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥

Ahoj, dnes jsem přečetla v motoristickém magazínu zajímavé věci. Britská pojišťovací společnost Co-operative Insurance provedla výzkum vlivu slunečních znamení na nehodovost. (To mě docela překvapilo, je vidět, že astrologií neopovrhují úplně všechny instituce). A došli k závěru, že:
Nejvíce nehod způsobují Berani (9%, což je dost), pak
Blíženci
Býci
Raci
Ryby
Kozorozi
Vodnáři
Panny
Lvi
Váhy
Štíři
Střelci.
Tak nevím, ale já v Býku za 20 let aktivní vlastně dennodenní jízdy jsem ještě nezpůsobila žádnou nehodu (doufám, že to v následujících letech statisticky nedoženu)  a manžel (poslední stupeň Štíra) má na svém kontě už 3 auta.... Hmmm...
Vypadá to, že je moc dobře wink, když ředitel této společnosti prý ujišťuje, že nebudou spojovat výši pojistného se znamením zvěrokruhu big_smile.
Zajímavé, že?

Není tady

#583 6. 7. 2008 22:04

x52658
Host

No, tak to bych byla v pytli, kdyby se tím začali řídit pojišťovny... Ani na ascendent bych to nemohla uhádat... gratergraterlol

#584 7. 7. 2008 7:23

Somaia
Host

Terci, jsem na tom stejně jako ty.... a spolu s mým mužem Beranem by jsme jim určitě ty statistiky znehodnotili lol

#585 8. 7. 2008 8:55

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Damila napsal(a):

poletucha napsal(a):

Proč jako technicky, nebo se ptáš na duchovní smysl?
Technicky bych ti to vysvětlení na netu jistě našla. smile
Ale jinak...? Nevím.
Spousta věcí se děje, a já nevím proč. Já ani nevím proč auto jezdí a elektřina proudí. Nevím. A přesto to používám, nebrání mi to v tom. tongue

Retrográdně nemusí být nutně "od desíti k pěti". Co my víme, co je směr tam, a co zpět? Co je ve Vesmíru nahoru a co dolů? Vždyť kdo určil, že např. naše země se točí "správným" směrem a Zvěrokruh že nejde pozpátku?

Zajímalo mě to spíš z hlediska duchovního vývoje. Nějaký smysl by to přece mělo mít....

Není tady

#586 11. 7. 2008 22:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

No Pol, tušímže Mertz píše, že retrograditu chápe jako zdůraznění - jako když uděláš místo jedné čáry ještě jednu nazpět - jako zesílení působení té planety. Přiznám se, že mně se tehle názor moc líbí. Co tvoje zkušenosti, Dam?

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#587 11. 7. 2008 22:50

Sirius
Host

Tercila napsal(a):

Ahoj, dnes jsem přečetla v motoristickém magazínu zajímavé věci. Britská pojišťovací společnost Co-operative Insurance provedla výzkum vlivu slunečních znamení na nehodovost. (To mě docela překvapilo, je vidět, že astrologií neopovrhují úplně všechny instituce). A došli k závěru, že:
Nejvíce nehod způsobují Berani (9%, což je dost), pak
Blíženci
Býci
Raci
Ryby
Kozorozi
Vodnáři
Panny
Lvi
Váhy
Štíři
Střelci.
Tak nevím, ale já v Býku za 20 let aktivní vlastně dennodenní jízdy jsem ještě nezpůsobila žádnou nehodu (doufám, že to v následujících letech statisticky nedoženu)  a manžel (poslední stupeň Štíra) má na svém kontě už 3 auta.... Hmmm...
Vypadá to, že je moc dobře wink, když ředitel této společnosti prý ujišťuje, že nebudou spojovat výši pojistného se znamením zvěrokruhu big_smile.
Zajímavé, že?

Nevím..asi to platí pro Brity...u nás v práci je nás šest lvů...jeden má tři zářezy, jeden dva,ale jeden dokonce šest a jeden čtyři.

#588 18. 7. 2008 15:05

Doubravka
♥♥♥♥♥--

Pol, tak jsem našla něco, co ti možná odpoví:
" všechny pohyby směrem dozadu symbolizují návrat ke zdroji"

Není tady

#589 19. 7. 2008 14:49

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Což se zdá se mi nevylučuje - je to prostě intenzivnější rozvíjení visslalol

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#590 28. 7. 2008 10:06

Damila
♥♥♥♥♥♥-

lupina montana napsal(a):

No Pol, tušímže Mertz píše, že retrograditu chápe jako zdůraznění - jako když uděláš místo jedné čáry ještě jednu nazpět - jako zesílení působení té planety. Přiznám se, že mně se tehle názor moc líbí. Co tvoje zkušenosti, Dam?

Astrologové v tomto případě, stejně jako v některých jiných (např. téma lunárních uzlů) trochu tápou.
obecně se fakt říká, že retrogradita by měla být prohloubením síly, účinku.
Osobně o tom nejsem přesvědčena, je to ale jen můj subjektivní dojem.

Retrogradita, to  je jako když někam jdeš (direktní pohyb), pak se zastavíš (stacionarita), ohlédneš se zpátky, kousek se vracíš (retrogradita), pak se znaovu zastavíš (stacionarita), znovu otočíš a jdeš opět direktně. To se může během relativně krátké doby opakovat několikrát za sebou.
Nemůžu si pomoci, ale silně mi to připomíná duševní chorobu, které se říká obsese. Jak se 3x vrátíš a děláš určité nesmyslné rituály, v přesném postupu. nemají žádný význam krom toho, že Ti dají pocit úlevy, uvolnění napětí, pro který to děláš. Je to ekvivalent tiku.
Ta planeta se tam projde klidně pětkrát (tam-zpět-tam-zpět-tam), než se "osvobodí" a jde dál. A pokud Ti takový sem-tam pohyb vykoná na nějakém důležitém bodu v horoskopu, tak to je pěkný opruz.
mně tohle dělal Saturn nejdřív (před 2 lety) na ASC a teď se mi prochází po Luně.
Celkový výsledek je možno zhodnotit až zpětně.
Já to vnímám jako zdržení, ohlédnutí, ale nic příjemného v tom nevidím.
To se ale týče pouze retográdního pohybu planet, které se jinak pohybují direktně.

Pokud jde o precesi, která se tak pohybuje "normálně", stejně tak jako lunární uzly, bude to mít jistě jiný význam. Tam nejde o to courání sem-zpět.

Není tady

#591 28. 7. 2008 12:56

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Web

Já někde slyšela, že "retrográdní" planety se projevují skrytě. Co je na tom pravdy nevím, jen ale doufám, že to nebude nic vážného, mám jich v nativu retrográdních většinu... wink

Hm, i když by na tom něco mohlo být, kdo mě zná...

Upravil(a) Andromeda (28. 7. 2008 12:57)

Plýžením v plyš! tongue

Není tady

#592 29. 7. 2008 13:20

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mám dotaz... V tranzitu Saturn v blízkosti se Saturnem... Co se od toho dá čekat???

Plýžením v plyš! tongue

Není tady

#593 29. 7. 2008 17:16

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Myslíš to, že se ti Saturn dostává do stejné pozice jako v natálním horoskopu?
Jestli jo, tak myslím, že se tomu říká Saturnský návrat a ten se nám přihodí dvakrát (dlouhověkým třikrát albert) v životě.
Měla by to být doba, kdy člověk dozrává, bere na sebe větší zodpovědnost a dělá různá rozhodnutí  třeba se vdá, pořídí si ditě, začne dělat pořádnou práci, postaví barák a vůbec tak nějak zapouští kořeny. Zhodnocuje předchozí období a zvažuje, jak dál naložit se životem.

Ale víc ti k tomu řeknou asi ostatní wink

Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

#594 31. 7. 2008 21:03

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Nemám co dodat.
přesně tak. smile
Posoudíš to Andromedo ale spíše až zpětně, až tranzit přejde. Je to pomalý táhlý a silný tranzit, jehož kvality doceníš právě až pomine.
Stane se tak kolem 29.-30. roku, a může trvat i dva roky.
Přeji hodně sil.

Není tady

#595 1. 8. 2008 7:54

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Web

Dam, dva roky??? To se může i lišit nebo myslíš i dobu před tranzitem jako "najetí" a potom ještě připočíst "doznívání"? Protože podle toho online programu je to v mém případě asi nejspíš jen záležitost dvou týdnů, i když teda popravdě moc nevím co má přesně označovat ten termín "v blízkosti"... Teď jsem z toho trochu zmatená teda... wink

Plýžením v plyš! tongue

Není tady

#596 1. 8. 2008 9:49

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Andromeda napsal(a):

Dam, dva roky??? To se může i lišit nebo myslíš i dobu před tranzitem jako "najetí" a potom ještě připočíst "doznívání"? Protože podle toho online programu je to v mém případě asi nejspíš jen záležitost dvou týdnů, i když teda popravdě moc nevím co má přesně označovat ten termín "v blízkosti"... Teď jsem z toho trochu zmatená teda... wink

Ano, v tom rozpětí je započítán i ten orbis.
Skutečně přesný aspekt trvá fakt asi ty dva týdny...
Termín "v blízkosti", bych chápala asi jako konjunkci. Nenapadá mě jiná  možnost.

Není tady

#597 1. 8. 2008 10:57

bublinka
♥♥♥♥♥♥-

Když si na to období tak zpětně vzpomenu, tak jsem v době toho saturnského návratu vůbec žádné změny neuskutečnila, ale spíš se ve mě některá rozhodnutí začala rodit a uskutečnila jsem je opravdu až někdy za ty dva roky. wink

Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

#598 1. 8. 2008 12:17

Andromeda
♥♥♥♥♥♥-
Web

Holky super wink No je pravda, že cca ten rok nazpět se fakt začaly dít věci lol

Plýžením v plyš! tongue

Není tady

#599 2. 8. 2008 16:38

Somaia
Host

Ahoj, Damilko, chci se tě zeptat, jestli umíš určit ( vypočítat) bod štěstí. Já jsem se dočetla pouze že: fáze Luny se přičte k poloze ascendentu, ale prakticky nevím jak na to. Potřebovala bych u sebe určit ve kterém domě  a pod jakým vlivem znamení se  nachází... ostatní si  už odvodím sama.

#600 3. 8. 2008 4:53

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Som,
není problém, má to skoro každý astrologický software v programu.
Pozor, názory na jeho přesné umístění se mohou lišit.

Kefer uvádí vypočtení Bodu štěstí
při denním zrození (Slunce nad obzorem, tedy nado osou ASC-DESC):
délka ASC plus délka Luny mínus délka Slunce.
Při nočním zrození (Slunce pod obzorem)"
Délka ASC plus délka Slunce mínus délka Luny.

Délkami myslíme vzdálenost od 0°Berana.

Takže příklad:
Denní zrození, ASC na20°Střelce, Luna na 14°Raka, Slunce na 2°Býka.
Převedeme na vzdálenost od 0°Berana, takže
ASC-Střelec je 9. znamení, takže před ním je celých 8 znamení po 30°(8x30=240°) plus těch 20°ze Střelce, to je 240°+20°=260°.

Stejně tak vypočteme délku Luny: 3x30+14=104°.

Délka Slunce 30°+2°=32°.

Dosadíme do vzorce:
ASC+Luna-Slunce
260°+ 104°- 32°= 332°.
332°je vzdálenost bodu štěstí od 0°Berana. Tedy Bod štěstí se nachází na 2°Ryb. To zakreslíš do radixu a vidíš hned ve kterém domě se Ti to objeví. Z aspektů bych přikládala váhu jen konjunkci, a to přesné konj., do 2°.

Ve skutečnosti se ale počítá i s minutami (tedy nejen celými stupni), tady jsem uvedla příklad s celými stupni, ať se to dobře počítá.

Je fakt, že nevím, podle čeho (podle jakého vzorce) vypočítává Bod štěstí StarFisher (astrol. program), nikdy jsem to nezkoumala. smile Dobrý tip.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí