Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#551 18. 5. 2008 22:13

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

lupina montana napsal(a):

A mně nejde otevřít! grater Soužko, prooč? Ptá se mě to, v čom to chci otevřít a nelíbí se mu nic, co mu nabí dnu! dumbom

zmáčkneš "stáhnout soubor" a stejně to pak nejde rozbalit???


Tak soudružko písni mailem a pošlu přímo instalační balíček.smile
Zítra. Dnes jdu hajat.sova

Není tady

 

#552 18. 5. 2008 22:14

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Astrologie

lupina montana napsal(a):

A mně nejde otevřít! grater Soužko, prooč? Ptá se mě to, v čom to chci otevřít a nelíbí se mu nic, co mu nabí dnu! dumbom

Jde to normálně. Ale mᚠtřesoucí se ručky:)


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#553 3. 6. 2008 13:21

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Astrologie

Dneska jsem konečně měla takový volnější den (byla jsem dávat krev), tak jsem se teď nějakou dobu bavila tím, že jsem si zkopírovala všechny zajímavé příspěvky o astrologii - hlavně od Damily godlike , Lupi a Doubravky, aby nezmizely do propadliště babinetu a abych měla co študovat. Udělám si z vás, holky, skripta lol

A od podzima jsem se přihlásila na astrologický kurzík, do důchodu tomu hodlám začít alespoň trochu rozumět tongue


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#554 3. 6. 2008 17:39

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Bubli, tak ty sis šla dnes pustit žilou? yikes To obdivuji. Na to já fakt nemám odvahu. Jsi dobrá.

Těším se na spolupráci v astrologii. smile

Není tady

 

#555 3. 6. 2008 17:56

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Astrologie

Dami, na tom není nic k obdivování, když to se mnou vůbec nic nedělá smile
A volný den mi jednou za čas bodne vissla

O spolupráci asi ještě dlouho nebude moct být řeč, ale třeba bych časem u tebe mohla brát nějaké konzultační hodiny  smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#556 4. 6. 2008 10:36

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

Taky se přidávám...
Damilo, klobouk (už zase va ) dolů před tvými znalostmi a schopností je používat. godlike

Není tady

 

#557 4. 6. 2008 11:22

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

poletucha napsal(a):

Taky se přidávám...
Damilo, klobouk (už zase va ) dolů před tvými znalostmi a schopností je používat. godlike

hmm
Šmarjá, co blbnete? yikes
Jasně že budu astrolog, ale smekáte předčasně, zatím se stále plazím u země, ale pomaloučku se zvedám. tummenupp

Já s tou Lunou v Panně prostě potřebuju mít zvládnuté pořádně všechny detaily, základy, musím tomu rozumět, zažít si to, ohmatat, ochutnat, dostat přes čumáček.... Pak teprv se můžu povznést a vidět horoskop jako celek.
Ony Panny mají také dvě polohy (jako všechna znamení).
Jedna je ta titěrná práce v detailech, opakování, suchost, nuda, teorie...ale pak se Panna může zakuklit a vyletí z ní něco nového, transformovaného, něco, co už nepotřebuje se zmítat na zemi v detailech. Panna (podobně jako štír) má ohromnou schopnost transformace, jakmile ty své přízemnosti protáhne od první čakry do poslední, to je pak zážitek! Doufám, že se ho dožiju.
Zatím jsem ve fázi zakuklení. gloria

Není tady

 

#558 4. 6. 2008 18:40

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Astrologie

Myslím, že ty se Damilo už odkukluješ a vypadá to na krásného motýlka. wink
Motýl astrolog, to je hezký big_smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#559 6. 6. 2008 9:47

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Chtěla bych se zeptat na vaše dojmy:

Když slavíme narozeniny, Slunce se dostává do stejného bodu ve Zvěrokruhu, v jakém bylo ve chvíli našeho narození. Všechny ostatní planety jsou v tu chvíli někde jinde, než byly při narození. Nicméně, Slunce je nehlavnější ukazatel naší osoby, a tak tyto tranzity jsou velmi významné. Proto je i slavíme a interval mezi těmito tranzity nazýváme prostě rok.
Tolik z astrologického hlediska.
Mě zajímá, jak to prožíváte. Máte kolem svých narozenin  nějaký "jiný" pocit, než po zbytek roku? Cítíte, že se zpět dostáváte do výchozího bodu, a že začne nový, další cyklus?  Cítíte se slavnostněji? Nebo vás přepadá frustrace z toho, že jste zase o rok starší?

Není tady

 

#560 23. 6. 2008 12:24

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Mě zajímá, jak to prožíváte. Máte kolem svých narozenin  nějaký "jiný" pocit, než po zbytek roku? Cítíte, že se zpět dostáváte do výchozího bodu, a že začne nový, další cyklus?  Cítíte se slavnostněji? Nebo vás přepadá frustrace z toho, že jste zase o rok starší?

Vzhledem k tomu že mám narozeniny kolem Silvestra, každý rok cítím "slavnostní nástup" nového roku. Dělám rekapitulaci, předsevzetí, plány do  svého i oficiálního nového roku.

Není tady

 

#561 23. 6. 2008 12:26

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

Dami,
mohla bys napsat něco k datu
21.12.2012 (čas třeba 12.00, Praha - ale to asi není tak důležité)

Děkuji smile

Není tady

 

#562 23. 6. 2008 12:38

bublinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 13. 4. 2006
Příspěvky: 1162

Re: Astrologie

poletucha napsal(a):

Dami,
mohla bys napsat něco k datu
21.12.2012 (čas třeba 12.00, Praha - ale to asi není tak důležité)

Děkuji smile

12:11 wink big_smile


Vesmír je báječné místo pro život

Není tady

 

#563 23. 6. 2008 13:22

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

godlike

Není tady

 

#564 23. 6. 2008 13:32

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Chá, čekáte konec světa, co? smile

Ale jo, bylo by to hezké datum.

Slunce vstupuje do znamení Kozoroha, je na nejvyšším bodě (na MC), vládce Slunce - Saturn je ve Štíru (transformace) v 7. domě (vztahy, soužití, smlouvy, dohody), v hezkém sextilu na vládce tototo Štíra - Pluta v kozorohu. Jsou ve vzájemné recepci, utvořili smyčku, doplňují se. Pěkný, moc pěkný.

ASC je v Beranu (nový začátek, vstup), Uran přímo na ASC - zlom, zvrat, náraz, úraz, přelom, převrat. Ale také něco nového, zajímavého. Náhlá změna, změna k vyššímu. Uran je zvláštní, nikdy nevíš, co od něj můžeš čekat.
Luna v 1. domě, v dobrých aspektech-zjemnění, změkčení. Ale je v Beranu, průrazná síla, prudké silné city.

Konečný důsledek výborný. Být to horoskop nějakého dítěte,  bude velmi nadějné. Obrovská síla, velká vnitřní potence, schopnost uskutečnit takřka cokoliv. Vyrovnané, krásné. Ale tohle slovo je v této situaci hooodně relativní.

Pokud byste čekali konec světa (nic takového není, vždy tu "něco" bude), tak možné je všechno. Horoskop hovoří o náhlých zlomech, avšak, vrámci Vesmíru může být takové "náhle" i během tisíců let.
Osy v kardinálních znameních. Ukázkové rozmístění.
Pokud chcete katastrofy, tak:
ASC v Beranu-oheň. Spálíme vše špatné, a to rychle.
IC v Raku-voda. Zalijeme vodou, to co bylo souší a spáleništěm. Pozvolna.
DESC ve Vahách- vzduch. Vítr smete vše, co tu bylo, doslova zamete povrch, aby bylo čisto. Odfoukne špínu.
MC v Kozorohu -  země. Pevná skála, vyroste nová země.


Vše to ale pravděpodobně proběhne v symbolické rovině. Dokonce tak, že během jednoho života to ani nerozpoznáme....si myslím.


Berte to, prosím, jen jako hru. Ráda si takto hraji s daty. nechci nikoho strašit.hjarta

Není tady

 

#565 23. 6. 2008 13:44

x52658
Host

Re: Astrologie

Ne, čekáme začátek... winklol

 

#566 23. 6. 2008 13:48

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

Dami, godlike Díky.
Je zajímavé, že některé věci jsem tam vůbec nezkoumala roll
Co říkᚠna Neptuna? U něj Chiron....
Co opozice Venuše a Jupitera?
... No ten Uran je tam ukázkovej big_smile

Není tady

 

#567 23. 6. 2008 14:22

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

poletucha napsal(a):

Dami, godlike Díky.
Je zajímavé, že některé věci jsem tam vůbec nezkoumala roll
Co říkᚠna Neptuna? U něj Chiron....
Co opozice Venuše a Jupitera?
... No ten Uran je tam ukázkovej big_smile

Chirona nemám zaznačeného. A neumím ho vyložit.
Neptun výborný, právě vstoupí do svého znamení, je v přesném sextilu na to Slunce...bezva!
Opozice Venuše-Jupiter? Dobrodějové si nemůžou ublížit. big_smile  Spíš bych tam brala v úvahu ty opoziční domy. 2. a 8.
Otázka hodnot, vlastnictví, hmoty, ale znovu ten štírovský 8. dům-opouštění pro něco nového, transformace.
Smrt starého, pro vznik nového.

Bazalko, tak pro začátek je to úplně super. začínám se na to těšit.
Ikdyž to může docela bolet...uvidíme.

Není tady

 

#568 23. 6. 2008 19:00

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Astrologie

Damila napsal(a):

Chtěla bych se zeptat na vaše dojmy:

Když slavíme narozeniny, Slunce se dostává do stejného bodu ve Zvěrokruhu, v jakém bylo ve chvíli našeho narození. Všechny ostatní planety jsou v tu chvíli někde jinde, než byly při narození. Nicméně, Slunce je nehlavnější ukazatel naší osoby, a tak tyto tranzity jsou velmi významné. Proto je i slavíme a interval mezi těmito tranzity nazýváme prostě rok.
Tolik z astrologického hlediska.
Mě zajímá, jak to prožíváte. Máte kolem svých narozenin  nějaký "jiný" pocit, než po zbytek roku? Cítíte, že se zpět dostáváte do výchozího bodu, a že začne nový, další cyklus?  Cítíte se slavnostněji? Nebo vás přepadá frustrace z toho, že jste zase o rok starší?

Dam, vloni mi bylo 40 a nesla jsem to moc špatně, nevím ale myslím si, že to bylo tou cifrou. Letos jsem si to užívala a cítila se moc a moc dobře až šasně. Ale zase si myslím, že je to dané tím, že jsem sama na sobě zapracovala a pomohla mi i školička. Psala jsi mi tenkrát, ze mám přijímací kanál otevřený a nedokážu třídit, snažím se o to a je mi líp. Mám trochu jiný pohled na svět - lepší. stolt


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#569 29. 6. 2008 10:25

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Astrologie

Damila: "Když slavíme narozeniny, Slunce se dostává do stejného bodu ve Zvěrokruhu, v jakém bylo ve chvíli našeho narození.
Mě zajímá, jak to prožíváte. Máte kolem svých narozenin  nějaký "jiný" pocit, než po zbytek roku? Cítíte, že se zpět dostáváte do výchozího bodu, a že začne nový, další cyklus?  Cítíte se slavnostněji? Nebo vás přepadá frustrace z toho, že jste zase o rok starší?"

Každý si asi občas povzdychne, že je škoda, že je zas o rok starší. Ale já k tomu dodávám "no a co, hlavně, že jsem se toho všeho tady vůbec dožila" big_smile Navíc - začíná ze mě být až takový bohém, že jsem nedávno pár vteřin nevěděla, který rok se píše (to mě teda trochu vyděsilo) big_smile a jaký je měsíc. A hodinky nenosím už přes 15 let... To byste holky, nevěřily, jak se člověk solidně naučí odhadovat čas - zvládám to skoro na čtvthodinky big_smile.
Vylíhla jsem se v nejkrásnějším měsíci, v květnu, a protože nesnáším chlad a zimu, vždycky do narozenin "skomírám". Po narozkám mám nádherný pocit, že jsem se zase nadýchla čehosi nového. Všechno se mi zdá být jednoduché. Řešení důležitých věcí (pokud to jde) nechávám vždycky právě na období po narozkách. Jeden starý astrolog mi kdysi řekl, že rok máme (každý sám, soukromě) rozdělen na jaro, léto atd. až po svých narozkách a já to fakt tak cítím. smile

Není tady

 

#570 29. 6. 2008 11:24

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

Vývoj v horoskopu je prezentován posloupností znamení zvěrokruhu a posloupností získávání zkušeností z dómů. Od Berana k Rybách, od 1. k 12. domu. Tato posloupnost se používá i při výkladu radixu.
Můj dotaz je:
proč vývoj lidstva jde opačným směrem, tedy od věku Ryb(předtím z Berana) do věku Vodnáře?
Tušíte to někdo?

Není tady

 

#571 29. 6. 2008 12:25

Doubravka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 521

Re: Astrologie

poletucha napsal(a):

Vývoj v horoskopu je prezentován posloupností znamení zvěrokruhu a posloupností získávání zkušeností z dómů. Od Berana k Rybách, od 1. k 12. domu. Tato posloupnost se používá i při výkladu radixu.
Můj dotaz je:
proč vývoj lidstva jde opačným směrem, tedy od věku Ryb(předtím z Berana) do věku Vodnáře?
Tušíte to někdo?

Pol, je otázkou, zda skutečně jde vývoj lidstva opačným směrem wink
I velké astrologické kapacity se v tomhle dohadují (kdyžtak sem hodím odkazy na zajímavé články), jedna část tvrdí, že vůbec nečekáme na věk Vodnáře po věku Ryb, nýbrž po věku Berana vstupujeme do věku Býka a ta druhá komentuje, že je to nebetyčná blbost. Obě strany mají přesvědčivé argumenty. (Mě hlavně nesedí, že posledních dva tisíce let by měly býti věkem Ryb, protože... no prostě jesti takhle v globálu vypadá rybí archetyp, tak - mám pocit - že cokoliv jiného musí být ještě větší jatka... )
A ta strana, která hlásá ten "retrográdní" vývoj věků to vysvětluje tím, že po směru zvěrokruhu se jedná o vývoj materiální, kdežto vývoj věků lidstva jest "duchovní" proto ta protisměrnost...
Hodně v kostce řečeno smile

Není tady

 

#572 29. 6. 2008 15:21

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 5487
Web

Re: Astrologie

Já vím , že to tu někde bylo, ale ptám se chytrých hlav- hledám  nějaké odkazy na archetyp, nemáte nějaké zajímavé tipy na knihy nebo odkazy?


Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

 

#573 29. 6. 2008 21:46

Doubravka
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 30. 1. 2007
Příspěvky: 521

Re: Astrologie

Regi,
určitě Junga, příp. nějaké jeho "žáky", pak třeba knížka od Caroline Myss Posvátné smlouvy - ta je moc zajímavá.

Není tady

 

#574 30. 6. 2008 16:48

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Astrologie

Doubravka napsal(a):

poletucha napsal(a):

Vývoj v horoskopu je prezentován posloupností znamení zvěrokruhu a posloupností získávání zkušeností z dómů. Od Berana k Rybách, od 1. k 12. domu. Tato posloupnost se používá i při výkladu radixu.
Můj dotaz je:
proč vývoj lidstva jde opačným směrem, tedy od věku Ryb(předtím z Berana) do věku Vodnáře?
Tušíte to někdo?

Pol, je otázkou, zda skutečně jde vývoj lidstva opačným směrem wink
I velké astrologické kapacity se v tomhle dohadují (kdyžtak sem hodím odkazy na zajímavé články), jedna část tvrdí, že vůbec nečekáme na věk Vodnáře po věku Ryb, nýbrž po věku Berana vstupujeme do věku Býka a ta druhá komentuje, že je to nebetyčná blbost. Obě strany mají přesvědčivé argumenty. (Mě hlavně nesedí, že posledních dva tisíce let by měly býti věkem Ryb, protože... no prostě jesti takhle v globálu vypadá rybí archetyp, tak - mám pocit - že cokoliv jiného musí být ještě větší jatka... )
A ta strana, která hlásá ten "retrográdní" vývoj věků to vysvětluje tím, že po směru zvěrokruhu se jedná o vývoj materiální, kdežto vývoj věků lidstva jest "duchovní" proto ta protisměrnost...
Hodně v kostce řečeno smile

Taky jsem o tom něco četla, že se vlastně přesně neví esi Vodnář nebo Bejk. Taky by mi sedělo víc ( historicky), kdyby věk Ryb byl završen Kristem, pak řežba ve stylu Berana, teď ...
Ale je fakt že s tím Vodnářem souhlasí rozvoj informačních technologií, sdružování do skupin, ústup manželství, ... produchovňování...

Pokud tedy bude Vodnář, vezměme to teď jako fakt, jak se to tedy vysvětlí z hlediska posloupnosti znamení a vývoje lidstva?

Není tady

 

#575 30. 6. 2008 17:55

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Astrologie

Pokud vím, tak menšinovou teorii (tedy že vstupujeme do věku Býka a ne Vodnáře) razí pouze Milan Špůrek.
Jeho Encyklopedie západní astrologie je ve všech ohledech výborná. Ale v tomhle mě nepřesvědčil.
Já jsem přesvědčena, že tzv. "věky" jdou retrográdně. Odpovídají tomu i události, které jednotlivé věky charakterizují.
Nástup ježíše a věk Ryb souvisí s těmivšemi zázraky a masovým  rozšířením víry, s tím Neptunským mlžením, dobou jakési zaslepenosti a temnosti...a teď věk Vodnáře - nástup techniky (Uran, vládce Vodnáře), ale také skutečné intuice a hlavně vědomí, že všichni jsme si sobě rovni. Konečně (teprve) začínáme chápat, že všichni jedno jsme a měli bychom táhnout za jeden provaz. Ale ještě ta doba nenastala. Pouze se předznamenává.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů