Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 3. 10. 2007 10:21

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5411

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Včera jsem někde četl vyjádření dávno zesnulého, vynikajícího slovenského režiséra Jána Roháče, když se ho ptali na to, co říká tomu, když si stárnoucí chlap najde mladou?  "Je šastný-zblbol", snad jsem tu slovenštinu moc nezkomolil.


Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

 

#27 3. 10. 2007 10:56

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Taky vidím kolem sebe nějaké ty rozvedené a můžu říci, že kromě mojí sestřenice, která měla patologického lakomce, si žádný rozvodem moc nepolepšil. Po rozvodu se problémy u některých ještě prohloubily: nový bydlení, nedostatek financí, moje děti, tvoje děti versus naše děti apod.... Minulost se skrátka nevymaže a někdy člověka dost dostihne.. Už jsem to někde tady psala a asi mě budete kamenovat,ale já bych rozvody , výjimka psychopati a  nějak narušení jedinci , snad i zakázala. Vidím to u svých známých, ten druhý/druhá je kolikrát jěště horší než ten první/prvá, ale už se to tak nebere, co tolik vadilo u prního, u druhýho se mnohdy toleruje  nebo má zase  jinou chybu, ale člověk už je tak nějak poučený a mnohé prkotiny už se tolik neřeší, protože sílu mnohdy bere to vyrovnání se s minulostí a problémy, které se z ní táhnou, hlavně myslím děti...

Není tady

 

#28 3. 10. 2007 10:57

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Já ve svém okolí mám většinu celkem spokojených nerozvedených .....  Připadá mi, jako by někteří  lidi zamrzli  v pubertě a očekávali, že budou celý život zamilovaní. Jakmile je ten euforický pocit přejde, chvíli to ještě vydrží, jestli se nevrátí a pak se zamilovávají jinde a jinde a jinde .... a pořád něco hledají a jsou věčně nespokojení. Skutečných důvodů k rozvodu je minimum. Chápu , když se rozvede žena s opilcem, surovcem a podobně .... ale předpokládat, že zamilovanost vydrží celý život je  nesmysl. Všechno přece má svůj vývoj, svoje vývojová stádia   ......  možná je to tím, že se někteří bojí zestárnout a doufají, že s mladým novým protějškem  nějak ošulí čas ....   neošulí, spíš je stihne infarkt, protože se budou snažit tomu svému  svěžímu  mladému protikusu stačit  ...... Bože , co to plácám ....   Ne, nemám pocit, že jsou všude kolem rozvedená manželství....   gloria


BB

Není tady

 

#29 3. 10. 2007 11:23

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

Není tady

 

#30 3. 10. 2007 11:29

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

pecule napsal(a):

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

A co myslíš, že zůstane z velké zamilovanosti do 30 letech manželství? Vztah bude jiný, sex bude jiný, všechno bude jiné. Rozvedeš se proto kvůli tomu, že vášeň vyprchala?
Pokud by ses necítila vyloženě nešastná, pak by sis rozvodem moc nepomohla. Protože každý vztah nakonec ztratí šmrnc a stane se stereotypní. To bychom museli utíkat od jednoho ke druhému a hledat u každého něco, co najít nelze. A štěstí bys tím dojít nemohla.

Není tady

 

#31 3. 10. 2007 11:46

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Damila napsal(a):

pecule napsal(a):

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

A co myslíš, že zůstane z velké zamilovanosti do 30 letech manželství? Vztah bude jiný, sex bude jiný, všechno bude jiné. Rozvedeš se proto kvůli tomu, že vášeň vyprchala?
Pokud by ses necítila vyloženě nešastná, pak by sis rozvodem moc nepomohla. Protože každý vztah nakonec ztratí šmrnc a stane se stereotypní. To bychom museli utíkat od jednoho ke druhému a hledat u každého něco, co najít nelze. A štěstí bys tím dojít nemohla.

já ale nemluvím o vášni, já mluvím o odcizení o tom, že vedle sebe budu žít s někým s kým si nemám o čem povídat kromě toho, co chce k večeři (schválně přeháním - nechytej mě úplně za slovo). a ten stereotyp je o těch lidech - to mi nevymluvíš, jasně, že to je lehčí k tomu sklouznout, ale není to nutné - vidím rodiče mého přítele, jsou spolu 25 let, celkem často se seberou a jedou někam na výlet (teď jeli na 2 dny na Slovensko, před měsícem se sebrali a jeli do Vídně), večer v týdnu si udělají táborák a povídají si, je na nich vidět jak se mají rádi, takhle myslím že to ve vztahu taky jde. A určitě je to mezi nimi jiné než před těma 25 lety, přesto si nejsou cizí - není jejich manželství jen o jídle, televizi a vypraných fuseklích. Oni nejsou jediní koho znám, ale taky znám manželství (a mladších lidí), kde to směruje celkem jistě k tomu, že si každý začne žít svůj život. Já jsem byla dost dlouho sama - i to má své plus a své mínus a proto se toho zase tolik nebojím. možná proto chci být ve vztahu šastná a pokud by se to změnilo na to, že nejsem vyloženě neš´tastná, tak to přece musím vydržet, tak já nemám zase takový problém být sama - nemusím hned utíkat k někomu jinému.

Není tady

 

#32 3. 10. 2007 11:59

Slvinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Střední Čechy
Registrovaný: 2. 4. 2006
Příspěvky: 1367

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Tak ja mam spis opacny pocit, ze neznam a nemam ve svem okoli skoro nikoho rozvedeneho...


cool

Není tady

 

#33 3. 10. 2007 12:36

poletucha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2535

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Pecule, moc hezky jsi to napsala v předchozím příspěvku.

Ale téměř každé manželství něco řeší. Od toho vztahy jsou. A pokud už vztah mezi dvěma lidmi opravdu funguje, s láskou a bez postupného odcizení či nevraživosti, většinou spolu bojují s vnějším světem. Vztahy jsou většinou karmicky podmíněné, tedy se dořešují vazby z minula.


Sama jsem s manželem považována okolím za reklamní manželství, ale řešíme podobné věci jako se řeší jinde. Jen to nevzdáváme a bojujeme.

Kolem sebe vidím poměrně dost manželství nerozvedených, kde se lidé odcizují a nebojují s tím. Což je začátek konce.

Upravil(a) poletucha (3. 10. 2007 12:41)

Není tady

 

#34 3. 10. 2007 12:41

amba
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 15. 8. 2006
Příspěvky: 857

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Všechny manželské páry co znám v okolí  mého bydliště jsou spolu minimálně 30 let a víc a jsou v pohodě. I jejich děti, dnes již dospělé s vlastními rodinami - a je jich dost - jsou také v pohodě. Jen jeden z nich je rozvedený, protože jeho manželka  zlatokopka si našla bohatého milence.Když ji milenec opustil, chtěla se vrátit - ale to už je jiný příběh.
V širší rodině je rozvedená jen jedna žena, ta dokonce 3x, ale ta je snad nemocná.V 65 letech si hraje na rozpustilou dvacítku a nepřetržitě je na lovu, přičemž věk lovených mužů je od cca 20 let. S ní by nevydržel Bůh ani Ďábel, natož normální chlap.
Jiná situace je v práci, kde je opravdu asi polovina lidí, převážně mladších,  rozvedených.

Není tady

 

#35 3. 10. 2007 13:08

Jana22
♥♥-----
Registrovaný: 28. 4. 2006
Příspěvky: 59

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Ja som si donedávna vežmi nevšímala kto je rozvedený a kto nie. Mňa sa to netýkalo a štatistiky vošli jedným uchom dnu a druhým von. Vlani som však k tej štatistike tiež prispela a teraz si to všímam viac. Väčšinou sa uvádza percento rozvedených manželstiev v danom roku k počtu uzavretých. Takže to hrozivé číslo cca 50 % neznamená, že je rozvedená polovica všetkých existujúcich manželstiev. Staršie ročníky to našastie vylepšujú. :-)

Není tady

 

#36 3. 10. 2007 13:34

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

BB napsal(a):

Já ve svém okolí mám většinu celkem spokojených nerozvedených .....  Připadá mi, jako by někteří  lidi zamrzli  v pubertě a očekávali, že budou celý život zamilovaní. Jakmile je ten euforický pocit přejde, chvíli to ještě vydrží, jestli se nevrátí a pak se zamilovávají jinde a jinde a jinde .... a pořád něco hledají a jsou věčně nespokojení. Skutečných důvodů k rozvodu je minimum. Chápu , když se rozvede žena s opilcem, surovcem a podobně .... ale předpokládat, že zamilovanost vydrží celý život je  nesmysl. Všechno přece má svůj vývoj, svoje vývojová stádia   ......  možná je to tím, že se někteří bojí zestárnout a doufají, že s mladým novým protějškem  nějak ošulí čas ....   neošulí, spíš je stihne infarkt, protože se budou snažit tomu svému  svěžímu  mladému protikusu stačit  ...... Bože , co to plácám ....   Ne, nemám pocit, že jsou všude kolem rozvedená manželství....   gloria

Naprosto souhlasím, my jsme včera oslavili 20leté výročí. Ale žádná idylka to taky není, spíše zvyk a lenost něco měnit, hlavně u mně. m. tvrdí, že mě stále šíleně miluje.

Není tady

 

#37 3. 10. 2007 14:09

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

pecule napsal(a):

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

Pecule, ty do manželství raději nevstupuj

Není tady

 

#38 3. 10. 2007 14:21

pecule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2007
Příspěvky: 1175

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

PetrHl napsal(a):

pecule napsal(a):

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

Pecule, ty do manželství raději nevstupuj

Ja se ani nechystam, z jednoho jsem uz vystoupila.. Mne to na te "hromadce" vyhovuje..

Není tady

 

#39 3. 10. 2007 14:30

Peul
♥♥-----
Registrovaný: 2. 10. 2007
Příspěvky: 73

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

pecule napsal(a):

Damila napsal(a):

pecule napsal(a):

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

A co myslíš, že zůstane z velké zamilovanosti do 30 letech manželství? Vztah bude jiný, sex bude jiný, všechno bude jiné. Rozvedeš se proto kvůli tomu, že vášeň vyprchala?
Pokud by ses necítila vyloženě nešastná, pak by sis rozvodem moc nepomohla. Protože každý vztah nakonec ztratí šmrnc a stane se stereotypní. To bychom museli utíkat od jednoho ke druhému a hledat u každého něco, co najít nelze. A štěstí bys tím dojít nemohla.

já ale nemluvím o vášni, já mluvím o odcizení o tom, že vedle sebe budu žít s někým s kým si nemám o čem povídat kromě toho, co chce k večeři (schválně přeháním - nechytej mě úplně za slovo). a ten stereotyp je o těch lidech - to mi nevymluvíš, jasně, že to je lehčí k tomu sklouznout, ale není to nutné - vidím rodiče mého přítele, jsou spolu 25 let, celkem často se seberou a jedou někam na výlet (teď jeli na 2 dny na Slovensko, před měsícem se sebrali a jeli do Vídně), večer v týdnu si udělají táborák a povídají si, je na nich vidět jak se mají rádi, takhle myslím že to ve vztahu taky jde. A určitě je to mezi nimi jiné než před těma 25 lety, přesto si nejsou cizí - není jejich manželství jen o jídle, televizi a vypraných fuseklích. Oni nejsou jediní koho znám, ale taky znám manželství (a mladších lidí), kde to směruje celkem jistě k tomu, že si každý začne žít svůj život. Já jsem byla dost dlouho sama - i to má své plus a své mínus a proto se toho zase tolik nebojím. možná proto chci být ve vztahu šastná a pokud by se to změnilo na to, že nejsem vyloženě neš´tastná, tak to přece musím vydržet, tak já nemám zase takový problém být sama - nemusím hned utíkat k někomu jinému.

Pecule tummenupp

Není tady

 

#40 3. 10. 2007 14:34

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

pecule napsal(a):

PetrHl napsal(a):

pecule napsal(a):

BB píšeš, že chápeš, že se žena rozvede s opilcem, surovcem apod. Já souhlasím že zamilovanost určitě vyprchá, ale na druhou stranu, pokud se člověk vedle mě změní natolik, že se mi odcizí, tak já bych s ním nechtěla zůstat jen proto, že nechlastá a nemlátí mě. V tom případě bych taky chtěla z takového vztahu pryč..

Pecule, ty do manželství raději nevstupuj

Ja se ani nechystam, z jednoho jsem uz vystoupila.. Mne to na te "hromadce" vyhovuje..

to byla má reakce na výše uvedený příspěvek, ale ten tvuj další už vysvětluje více, s ním souhlasím a proto beru zpět svou radu abys do manželství nevstupovala kapitulation

Není tady

 

#41 3. 10. 2007 15:03

x256987
Host

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Podle mě se může stát, že si dva prostě dají to, co si dát měli, a tím nemyslím jen to, že odchovají děti. Pak je proti toku života setrvávat ve vztahu jen proto, že jsme si na sebe za ty roky tak nějak zvykli. Ovšem rozhodnout, kdy jde o tohle a kdy je to jen iluze, že s někým jiným bude život hezčí či jednodušší, to je určitě pekelně těžké.

U nás nikdy žádný náznak rozvodu (u mých rodičů) nebyl, ale - narodila jsem se, když bylo oběma hodně přes třicet, byli spolu asi 15. rokem a co jsem začala rozum brát, působilo to na mě, že mezi nimi vlastně žádný vztah není, určitě ne v tom smyslu, že by něco pěstovali, zajímali se jeden o druhého, projevovali si náklonnost. Jako rodina jsme za můj život byli na dovolené jen dvakrát, na žádné předchozí společné zážitky se nikdy nevzpomínalo, ani fotky ničemu takovému nenasvědčují. Když jsem odešla na vysokou a začala jezdit domů čím dál míň, šokovalo mě, jak je doma pořád všechno stejné, jak dá každou neděli máma tátovi na talíř kuřecí stehno a on jí ho pokaždé vrátí s tím, že ho nemá rád. Dokázala bych těch asi pět dialogů, které se u nás střídaly, sepsat slovo od slova, a dát tomu název Rezignace. Do rozvodových statistik naši nepřispěli, ale jestli je to nějaká výhra, bůh suď sad

 

#42 3. 10. 2007 15:35

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Loni jsem podstoupila chemoterapii a jak jsem chodila na "koktejlky", tak jsem tam potkávala mnoho žen a mužů s doprovodem i bez. Seznámila jsem se tam s jednou paní asi kolem 60-ti, vždy chodila s manželem který se o ni tak krásně staral. Během infůze jí četl noviny. hladil po ruce atd. 
Jednou jsem to nevydržela a řekla jí, že má úžasnou podporu v manželovi a že je to krásné vidět dva spokojené lidi v tomto věku. Ona mi odvětila: " Jen si nemyslete děvenko, že jsme se nehádali, už i slovo rozvod padlo, ale jsem ráda, že se to nikdy nestalo. Až pořádný průšvih prověří trvalost vztahu. Ostaní hádky a nedorozumnění je banalita"....


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#43 3. 10. 2007 19:43

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

AlixaZS napsal(a):

Rozvodů je čím dál víc. Rok od roku, měsíc od měsíce.... je mi z toho smutno. Jestli to takhle půjde dál, tak za nějaký čas už bude spokojené manželství raritou. sad

Nič si nenahovárajme, spokojné manželstvá boli raritou vždy... Mnohé náboženstvá majú povolené rozvody - asi vedia prečo... a aj kresania(aj katolíci) sa všelijako opúšali, domáhali anulovania manželstva, alebo proste muž odišiel za prácou do Tramtárie a už sa nevrátil(alebo vrátil po 40 rokoch...). A boli aj vraždy, navyše veža žudí umrelo v relatívne mladom veku. Neidealizujme si minulos len preto, že je už fuč.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 3. 10. 2007 19:49

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

majkafa napsal(a):

Oxi, tak som to nemyslela. Myslela som tým, že spoločnos začala neveru tolerova, ak nie dokonca "oslavova". A pritom je i v zákone o rodine uvedené, že manželia sú si verní. lol Ale toto sme už mockrát rozoberali. To je moj názor, že dnes je to "moderné".

Nevera bola vždy, aj keď práve "nebola moderná". Nerozvádzalo sa kvôli nej možno(aspoň nie u katolíkov), ale zabíjalo, popravovalo, kameňovalo... Niekedy. Inokedy sa akceptovali žavobočkovia, aj krážom. Vieš, kožko historicky známych postáv bolo vlastne žavobočkami známych žudí? Ajajáj... A prostitúcia patrí k najstarším "remeslám" na svete. C´est la vie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 3. 10. 2007 19:51

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Décima napsal(a):

Taky vidím kolem sebe nějaké ty rozvedené a můžu říci, že kromě mojí sestřenice, která měla patologického lakomce, si žádný rozvodem moc nepolepšil. Po rozvodu se problémy u některých ještě prohloubily: nový bydlení, nedostatek financí, moje děti, tvoje děti versus naše děti apod.... Minulost se skrátka nevymaže a někdy člověka dost dostihne.. Už jsem to někde tady psala a asi mě budete kamenovat,ale já bych rozvody , výjimka psychopati a  nějak narušení jedinci , snad i zakázala. Vidím to u svých známých, ten druhý/druhá je kolikrát jěště horší než ten první/prvá, ale už se to tak nebere, co tolik vadilo u prního, u druhýho se mnohdy toleruje  nebo má zase  jinou chybu, ale člověk už je tak nějak poučený a mnohé prkotiny už se tolik neřeší, protože sílu mnohdy bere to vyrovnání se s minulostí a problémy, které se z ní táhnou, hlavně myslím děti...

No práve, a myslíš, že sa dá niekoho pouči "zákonným zákazom"? Ja si myslím, že niekto sa proste poučí LEN a VÝLUČNE na vlastných chybách(v podstate to platí ja o mne), tak prečo mu zakazova robi chyby?


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 3. 10. 2007 19:57

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Navyše drobná poznámka: udrža vzah by mali chcie OBAJA a podža možnosti v tom istom čase... inak to nemá šancu: Ja som držala so zaatými zubami niečo, čo bolo v podstate neudržatežné. Bol to môj prvý(možno jediný) dlhodobý vzah, fungovalo v ňom diea a bola som odhodlaná udrža to aj za cenu osobných obetí(ku koncu už som bola hodne nešastná). Neviem či našastie alebo nanešastie, ale rozal to ten druhý. Bola to tvrdá, ale užitočná škola života a vzahov.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#47 4. 10. 2007 8:54

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Selima napsal(a):

Navyše drobná poznámka: udrža vzah by mali chcie OBAJA a podža možnosti v tom istom čase... inak to nemá šancu: Ja som držala so zaatými zubami niečo, čo bolo v podstate neudržatežné. Bol to môj prvý(možno jediný) dlhodobý vzah, fungovalo v ňom diea a bola som odhodlaná udrža to aj za cenu osobných obetí(ku koncu už som bola hodne nešastná). Neviem či našastie alebo nanešastie, ale rozal to ten druhý. Bola to tvrdá, ale užitočná škola života a vzahov.

Selima, samozřejmě, že s tím zákazem rozvodů jsem to nemyslela vážně... Jen jsem si vzpomněla na prvních 5 let našeho manželství. Byli  jsme s manželem  oba horké palice, hádky byly někdy Italie i návrh na rozvod padl u JUDr. Lříčaře, to je ten, co ho vídáme občas v televizi smile , i jsme se pobili.... Ale zřejmě hluboko v nás byla nějaká "osudová" náklonnost nebo co... Jsem ráda, že jsme to překonali, dnes jsme spolu 25 let, oba nemáme už rodiče, jen máme jeden druhého a troufám si říci, že si rozumíme čím dál tím víc.... Tfuj až jsem se lekla, že něco ještě zakřiknu... Ale člověk nikdy neví, co ho ještě čeká... tillfreds

Není tady

 

#48 4. 10. 2007 9:32

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Máte taky ten pocit, že všude kolem jsou rozvedené manželství?

Nemám čas číst, chci si jenom "k sobě zapsat tema", odpověď na základní otázku je: ANO... skurt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů