Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 26. 9. 2007 16:32

svaclavka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 273

zúžení SJM

Dobrý den,prosím o radu.
Co přesně znamená zúžení SJM,jaká mám práva a jaké povinnosti.
Manžel potřebuje vyplatit BM a chce si vzít hypotéku.Mám až panický strach z dluhů.
Dá se to právě tím zúžením vyřešit?

Není tady

 

#2 26. 9. 2007 20:47

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: zúžení SJM

Jsem laik (na odbornou radu musíš asi právníka), ale myslím si, že lze zrušit SJM a rozdělit si majetek mezi manžele přesně tak, jak chcete...
Chce to asi dobře specifikovat, aby pak nevznikly dohady, co je koho, a kdo ručí za jaké dluhy. Budete (právně po stránkce majetkové) jako když nejste manželé. Tak si to aspoň myslím já.
Je to dobrý udělat i když partner podniká.

Není tady

 

#3 27. 9. 2007 19:49

svaclavka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 273

Re: zúžení SJM

Děkuji za pomoc.

Není tady

 

#4 27. 9. 2007 23:54

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: zúžení SJM

svaclavka napsal(a):

Děkuji za pomoc.

my máme zužené SJM od určitého data, chtěl jsem to také kvuli hypotéce, potom už není potřeba podpis toho kdo je veden jako manžel/manželka a od toho data dluhy které vzniknou jsou jen toho kdo je udělal. Chce to zavolat k notáři a domluvit si schůzku

Upravil(a) PetrHl (27. 9. 2007 23:55)

Není tady

 

#5 28. 9. 2007 0:06

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: zúžení SJM

Zúžení SJM je možné, buď u notáře nebo soudní cestou, ale pokud si např. před zahájením podnikání manžela na sebe manželka přepíše třeba auto a domácí spotřebiče, aby o to zkrachováním firmy nepřišla, tak pozdějším případným nabytím milionového majetku jejího manžela jí po letech bude patřit stále jen auto a domácí spotřebiče....
Notářsky ověřené takto zúžené SJM prý někteří věřitelé přestávají uznávat, proto je v poslední době preferována soudní cesta zúžení SJM, která je samozřejmě nákladnější a trvá o mnoho déle.
(to je informace od advokátky, k níž jsem nedávno šla pro radu...)

Upravil(a) Tercila (28. 9. 2007 0:08)

Není tady

 

#6 30. 9. 2007 16:16

svaclavka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 4. 2007
Příspěvky: 273

Re: zúžení SJM

Děkuji

Není tady

 

#7 24. 7. 2013 9:08

Ladenkap
♥------
Registrovaný: 24. 7. 2013
Příspěvky: 1

Re: zúžení SJM

Ahoj vsem, rada bych tady uvedla osobni zkusenost. Zuzene jmeni je vam k nicemu, pokud vas manzel neoznami tretim stranam, ze zuzeni ma. Takze priklad: mame od lonskeho roku zuzeni, auz dva roky spolu nezijeme a jelikoz se stale tahnul opatrovnicky soud, nejsme jeste ani rozvedeny. Manzel si jako zamestnanec ve vlastni firme prestal posilat zdravotni pojisteni, letos v breznu a me prisla exekuce na plat a ucty.. Proste skvely. Kdyz jsem exekutorovi (moc mily pan, na exekutora) poslala notarsky zapis, jemne mi oznamil, ze je to nanic pokud manzel svoji zdravotni pojistovne nedal vedet, ze mame zuzeni.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů