Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 9. 2007 13:04

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

ignorace advokáta

Prosím poraďte,byla jsem zastupována advokátkou (určení otcovství, výživné, exekuce),ale nebyla jsem s ní spokojená,tak jsem jí posala výpověď plné moci (2x, s tím aby to podepsala,jedno ponechala a druhé mi zaslala), + jsem jí žádala o zaslání veškeré dokumentace týkající se mého případu.
Předpokládala jsem,že mi opravdu všchno zašle.Bohužel mi paní advokátka zaslala JEN dva originály rozsudků, podepsanou výpověď plné moci také nezaslala, doklady o exekuci také ne (zatím byla podána jen žádost a není to stále dořešené), ani žádný jiný doklad nezaslala!
prosím, poraďte co mám dělat,aby mi vrátila veškeré dokumenty.Dá se někde podat stížnost na takovéto chování?Jsem velmi zoufala a bezradná.Děkuji za jakoukoliv radu.

Není tady

 

#2 21. 9. 2007 15:58

ita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 31. 8. 2006
Příspěvky: 2003

Re: ignorace advokáta

Advokáti mají jako profesní sdružení Komoru advokátů, ta by měla stížnosti řešit.

Není tady

 

#3 21. 9. 2007 16:17

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: ignorace advokáta

moje zkušenost se soudní mašinerií je tristní a s obhájci frustrující je mi tě líto nevím co poradit jedině snad jít do svého spisu na soud doklady si opatřit tam a popř. se poradit v kanceláři soudce hodně štestá

Není tady

 

#4 21. 9. 2007 16:47

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

Já to prostě nechápu, ona mi pošle fakturu za něco, co mi pak ani nedá! To je jako,kyž bych si šla koupit rohlíky, zaplatila je,ale nemohla si je odnést.

Není tady

 

#5 21. 9. 2007 16:52

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

Samozřejmě mi na sociálce nabízeli bezplatného advokáta, ale když jsem za ním přišla a vysvětlila situaci tak mi dal pár listů papíru na kterých bylo něco nesrozumitelně napsaného a řekl,a si podle toho sepíšu žalobu a odešlu.Pa jen řekl,že už víc času na mě nemá.
Proto jsem si zvolila placeného právníka, a předpokládala jsem,že se mi bude 100% věnovat - bohužel moje zkušenost je jiná.Kdykoliv mi měla zavolat, tak jsem jí musel apo telefonu nahánět já, kdykoliv jsem se jí na něco zeptala,tak mi jen odpověděla,že to zjistí, atd...
Já prostě nechápu,když jsem jí napsala,že prosím o zaslání veškeré dokumentace týkající se mého případu,tak mi pošle jen dva papíry + fakturu. Nechápu na co jí třeba je moje smlouva o pronájmu bytu, ona jí nepotřebuje, já ano...

Není tady

 

#6 21. 9. 2007 17:18

janička25
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 258

Re: ignorace advokáta

A co normálně za tou advokátkou zajít a požádat jí o ty papíry, co potřebujete?

Není tady

 

#7 21. 9. 2007 18:15

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

janička25 - tak to bylo první,co jsem udělala,ale bohužel bezvýsledné. Proto jsem jí o to požádala písemně, to dopadlo jak už jsem zde psala. Samozřejmě už jsem jí zkoušela i volat, ale myslím si,že pro mě tam není  už asi ani nebude.

Není tady

 

#8 21. 9. 2007 18:38

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ignorace advokáta

http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id … 2fba35f711
napiš dotaz třeba na mail, zavolej, informuj se, stěžuj si a hlavně já osobně bych jí to nezaplatila a taková fofr v životě nezažila!

Není tady

 

#9 23. 9. 2007 19:19

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: ignorace advokáta

holky, holky to co radíte je vidět, že nemáte žádnou zkušenost s justicí nežijeme v právním státě ani v demokracii tady si můžete stěžovat nacokoliv, to je ale tak všechno nikomu nepřeji řešit jakoukoliv kauzu v občansko právním řízení to na léta a pokud nedojde k dohodě mezi účastníky máte o zábavu na 20let postaráno!!!!!! to je realita proto se tak chovají právníci zastupujících stran je to o penězích a výdrži ....

Není tady

 

#10 24. 9. 2007 6:32

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: ignorace advokáta

Já jedou komunikovala s ČAKem. Právníčka mné při podepisování smlouvy naslibovala hory doly co vše pro mně vymuže, a pak řekla že by to stejně prohrála takže to k soudu ani nešlo,  vyinkasovala 8 tisíc za dva listy na které ani nedostala odpověď a poslala mně do háje a ještě mně přesvědčovala že to dobře dopadlo.
Podala jsem stížnost na procesní chybu co udělala a, ČAK mně napsal že se s ní spojí ale že palmáre musím zaplatit tak jako tak, zaplatila jsem a nechala ji běžet.  Od té doby na právníky kašlu.

Není tady

 

#11 24. 9. 2007 10:52

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ignorace advokáta

No, právě proto, že mám zkušenosti. Tak mě by si to advokát nedovolil, nevrátit mi okamžitě celý spis! Zavolala bych mu, že pokud mi ho nepředá tehdy a tehdy tam a tam, že si na něho počkám ho na místě uškrtím...a měl by tam i policii, jako svědky, že mi ho předá ! Právě proto, že je takový borde.., se musí člověk umět orientovat! Normální  cestou člověk nemá šanci se domoci svého práva, to je fakt.

Není tady

 

#12 24. 9. 2007 18:20

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: ignorace advokáta

Aneri napsal(a):

No, právě proto, že mám zkušenosti. Tak mě by si to advokát nedovolil, nevrátit mi okamžitě celý spis! Zavolala bych mu, že pokud mi ho nepředá tehdy a tehdy tam a tam, že si na něho počkám ho na místě uškrtím...a měl by tam i policii, jako svědky, že mi ho předá ! Právě proto, že je takový borde.., se musí člověk umět orientovat! Normální  cestou člověk nemá šanci se domoci svého práva, to je fakt.

sad sova promiň, ale nic bys neudělala, policie s tebou nikam nepůjde, právník ti nic nepřinese, řekne ti, že musí archivovat po dobu deseti let a tudíž ti nemůže nic vydat grater strašně nerada ti vyvracím tvé názory byla jsem a ještě pořád jsem taky takový bojovník za práva lidí, ale velmi často v této společnosti lidí orientovaných pouze na materiální hodnoty, které dávají potřebnou moc těm kdo je jich ochoten obětovat víc boj prohrávám a stále mě to štve vadí mi, že vůbec nejde o dodržování zákonů a povinností a práva lidí, ale pouze o peníze a kontakty proto nám vládnou ti co nám vládnou Paroubek a Tupolánek a jim podobní bez morálky a skrupulí... promiň moje ideály o spravedlnosti jsou v konci. Nejsem pesimista, ale realistka, která má odžité své výhry a prohry a všechno je to o lidech vždycky a všude v jakémkoliv oboru záleží na koho narazíš.

Není tady

 

#13 24. 9. 2007 22:00

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ignorace advokáta

Siso - je to možné, co píšeš, ale já nejsem zvyklá prohrávat a ani advokát by si nedovolil říct mi, že mi něco nevrátí !  A věř mi, policie by se mnou bud šla, nebo by byla přivolána a to funguje, mám to ověřené, i pro zápočtový list, který nechtěla organizace vydat se mnou šli ! Na to je máme.....pokud vím, že jsem v právu, dosáhnu všeho a je mi celkem jedno, kdo kde sedí! Je to o lidech, průbojnosti a trpělivosti !

Není tady

 

#14 25. 9. 2007 10:48

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

děkuju za názory, ale já bych spíše potřabovala konkrétní radu. Já chápu,že si musí listiny dokumentovat,ale ty neoriginální přece může okopírovat a dát mi je. Jednou jsem si za ně draze zaplatila,tak je také chci! Bohužel díky této rádoby advokátce,už nebudu nikdy nikomu dalšímu důvěřovat, a potvdilo se mi, co si člověk sám nezařídí to nemá!
paradox je,že na tom je líp žalovaný,prootže on má všechny listiny v ruce, já protože měla advokátku, tak nemám nic

Není tady

 

#15 25. 9. 2007 17:49

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: ignorace advokáta

Já bych napsala na adresu: http://www.cak.cz/scripts/detail.php?id=166 poslala dopis tohto znění:

Věc: Žádost o součinnost při vymáhání originálu dokumentu od advokáta

Vážená komoro,
obracím se na vás se žádostí o součinnost při vymáhání vrácení dokumentu od advokáta: jméno......... adresu kanceláře
Uvádím:
dne .... jsem smluvně splnomocnia k zastupování advokáta ....... v občanskoprávní věci ........
Jelikož jsem nebyla spokojena s jeho činností a vyslovila pochybnosti o snaze advokáta mně vymoci mé právo, dnem .... jsem mu/jí poslala výpověď a požádala o vrácení veškerých dokumentu abych mohla pokračovat ve sporu.
Advokát mně všechny dokument odmítl odevzdat s poukazem že je musí archivovat, čím mně přímo brání hájit moji věc. Navíc podotýkám, že originály dokumentu jsou moje vlastnictví které je advokátem zadržováno.
Jelikož prodlení v této věci hrozí že prohraju svoji věc, žádám laskavě o rychlou pomoc.
Bla bla bla
Trochu to přebásni jsem slovák

Není tady

 

#16 25. 9. 2007 18:07

St. Drábek
♥♥-----
Registrovaný: 22. 11. 2006
Příspěvky: 95

Re: ignorace advokáta

Jo jo Marica má pravdu.

Poznámky a si nechá, ale veškeré originály dokumentů jsou vašim vlastnictvím. Nejen ty, které jste ji předala, ale i takové, které byly vytvořeny v průběhu řízení, nejen rozsudek. Napište ji v tomto směru zdvořilý dopis a hlavně tam napište, že pokud vám vᚠmajetek nevydá, obrátíte se na advokátní komoru. To je

Česká advokátní komora
Národní 16
110 00 Praha 1

Pokud jde o výpověď plné moci, pošlete kopii soudu do spisu, měl by mít potvrzení o doručení. ale pro první informaci to stačí.

Není tady

 

#17 25. 9. 2007 18:54

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

marica + St.Drábek - DĚKUJU Vám, jsem ráda,že se tady najdou lidi,kteří dokáží pomoct a poradit, aniž by něco očekávali.
Zkusím napsat advokátce a pokuď ani to nepomůže, obrátím se na advokátní komoru.
Určitě Vás budu infomovat, jak to probíhá. Moc Vám děkuji!

Není tady

 

#18 26. 9. 2007 18:04

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: ignorace advokáta

katalines napsal(a):

marica + St.Drábek - DĚKUJU Vám, jsem ráda,že se tady najdou lidi,kteří dokáží pomoct a poradit, aniž by něco očekávali.
Zkusím napsat advokátce a pokuď ani to nepomůže, obrátím se na advokátní komoru.
Určitě Vás budu infomovat, jak to probíhá. Moc Vám děkuji!

Nezapomeň dát advokátce termín do kterého očekávᚠžeš ti dokumenty zašle - napiš obratem nebo do 3 dnu -  připadně a Ti je donese někam.
Budeme vědět zda má advokátní komora autoritu nebo ne.dumbom

Není tady

 

#19 27. 9. 2007 0:09

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: ignorace advokáta

Nevím, ale myslím, že ani "komora" se nepodělá...obratem,do 3 dnů a pod, určitě to musí prověřit, nechají si lhůzu do 30ti dnů.....

Není tady

 

#20 27. 9. 2007 14:31

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: ignorace advokáta

Aneri napsal(a):

Nevím, ale myslím, že ani "komora" se nepodělá...obratem,do 3 dnů a pod, určitě to musí prověřit, nechají si lhůzu do 30ti dnů.....

Aneri? ale katalines píše advokátce nikoliv advokátní komoře vždy si přečti její rozhodnutí. Ona terminuje advokátku a ta a se podělá. Už na to vydělala.stolt
Kdo by terminoval komoru?

Není tady

 

#21 8. 10. 2007 14:36

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

Tak Vás informuju,tak jsem na tom. Advokátka mi poslala veškeré moje dokumenty, kromě podepsání plné moci + účtenek, s tím,že sou objemné a mám si po telefonické domluvě s ní, je přijít osobně vyzvednout.Plnou moc mi nepodepsala a nevrátila z toho důvodu,že jsme se na ukončení nedohodli,tak mi to podepisovat nebude,ale bere to na vědomí.
nezapoměla se také zmínit,že nechápe z jakého důvodu jí píšu,že si na ní chci ztěžovat na ČAK, že se jí to velmi dotklo a že nemám jediný důvod (napsala jsem jí,že pokuď mi všechny mé dokumenty nevrátí budu nucena podat stížnost na českou advokátní komoru).
tak zatím asi tako...

Není tady

 

#22 8. 10. 2007 16:25

marica
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 9. 2007
Příspěvky: 514

Re: ignorace advokáta

katalines napsal(a):

Tak Vás informuju,tak jsem na tom. Advokátka mi poslala veškeré moje dokumenty, kromě podepsání plné moci + účtenek, s tím,že sou objemné a mám si po telefonické domluvě s ní, je přijít osobně vyzvednout.Plnou moc mi nepodepsala a nevrátila z toho důvodu,že jsme se na ukončení nedohodli,tak mi to podepisovat nebude,ale bere to na vědomí.
nezapoměla se také zmínit,že nechápe z jakého důvodu jí píšu,že si na ní chci ztěžovat na ČAK, že se jí to velmi dotklo a že nemám jediný důvod (napsala jsem jí,že pokuď mi všechny mé dokumenty nevrátí budu nucena podat stížnost na českou advokátní komoru).
tak zatím asi tako...

Oki kašli na ni. Ale účtenky si vem - kdybys vyhrála muže soud rozhodnout že Ti proplatí protistrana náklady na soud a tedy i palmáre zhrzené advokátky. Jak to mám chápat že jste se na ukončení nedohodli? Nedalas jí výpověď?

Není tady

 

#23 8. 10. 2007 18:53

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

Já jí výpoveď dala, a požadovala jsem jí aby to podepsala a zaslala mi zpět (abych to mohla poslat soudu a tak ho iformovat,e už jí nejsem zastupována). Nevím,ale asi soudu pošlu kopii výpovědi a podací lístek,kdy jsem jí to posílala,nerada bych aby jí soud dál informoval o mojem případu a já stále o ničem nevěděla.
Jinak jsem jí několikrát upozorňovala,že nemám dál na placení jejích služeb a že ž mě nebaví,se jí skoro měsíc snažit zastihnout na telefonu,abych se mohla informovat, jak pokračuje můj případ, ipřesto,že mi ona vždy slíbila,že zavolá, ale nikdy se tak nestalo.

Není tady

 

#24 8. 10. 2007 22:35

Petr Juráň
♥♥-----
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 53
Web

Re: ignorace advokáta

Výpověď je z povahy věci jednostranný úkon. K její platnosti a účinnosti tedy nevyžaduje souhlas druhé strany. Jinak by nešlo o výpověď ale o dohodu. Není tedy žádný důvod, aby advokátka podepisovala výpověď.

Není tady

 

#25 9. 10. 2007 15:04

katalines
♥♥-----
Registrovaný: 7. 11. 2006
Příspěvky: 49

Re: ignorace advokáta

Petr Juráň, to ano, ale na žádost to podepsat může, je jen na ní jestli tak učiní. Ale vzhledem k tomu,že jsem jí dala jasně na jevo,že s její prací nejsem spokojená-tak je jasné,že bude dělat všechno proto,aby mi dělala zle.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů