Oznámení

4.března : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

4.března : Směňování věcí provází lidstvo od jeho počátků.Nový SWAP Babinet pro všechny!

4.března : Stálice mezi moučníky? Vláčná a rychlá hrníčková bábovka z Granka

4.března : Krásná velikonoční dekorace. Stačí stará dřevěná krabička

#1 19. 9. 2007 12:28

Doris
♥♥-----

Když odejde pes...

Když jsme si před necelými třemi lety pořídili vysněnou fenku, nečekali jsme, že její život bude tak krátký. Vycvičili jsme ji tak, že se stačilo podívat či udělat posunek a ona věděla, co má dělat. Letos jsme jí dopřáli štěňátka, protože prý je to pro fenu přínosné. Přivedla na svět devět zdravých kousků. Ona sama ale začala mít problém. Pravděpodobně její oslabená imunita po porodu, kterou i předtím měla slabší a určitě i jiné faktory způsobily, že v ní propukla rakovina a přesně 3 měsíce po porodu jsme jí, s bolavým srdcem, na radu lékařky nechali provést eutanázii :-( Tak si říkám proč zrovna ona a stále nevěřím tomu, že už ji nikdy nepomazlím a že mě nikdy nepřivítá. Co bude nejlepší na tuhle ránu? Pořídit hned nového psa nebo si dát pauzu?

Upravil(a) Doris (19. 9. 2007 15:53)

Není tady

#2 19. 9. 2007 12:59

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Re: Když odejde pes...

Ahoj Doris, vím, jak ti je, feňulka mi odešla v květnu. Bylo mi strašně smutno, i když nám doma doma zůstala ještě další psina. Nakonec se to nedalo vydržet, pořídili jsme štěně a teď je to zase fajn. A na tu naši původní feňulku nikdy nezapomeneme. smile

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#3 19. 9. 2007 13:14

Eva36
♥♥♥♥♥♥-

Pořizovala bych si nového psa. Celý můj život, tj. už víc než 30 let, chováme a cvičíme psy (německé ovčáky, chodský pes, německá doga, knírač, jorkšíři). Přicházejí a odcházejí a vždy to bolí, o to víc, je-li odchod předčasný nebo je-li utrpením. Už nám umřeli psi nejen sešlostí věkem, ale taky na rakovinu, na psinku, dokonce i na otrávené jídlo, které jim někdo cizí musel podat do kotce...je to smutné, ale... Člověk se musí smířit s tím, že psí život je kratší než ten lidský. Někdy o dost kratší. Podstata netrápení se je opravdu podle mě v tom nelpění. Ve víře, že v životě má všechno svůj čas, svoje místo. Je čas radosti a čas smutku. A taky je čas přestat se smutkem. Já bych si pobrečela, posmutnila, vyřvala bych to ze sebe někde na prázdné louce a pak bych si určitě pořídila pejska nového....pomalu mi lezou slzy do očí, jak tu tak vzpomínám na ty naše miláčky ... tak pa wink

Není tady

#4 19. 9. 2007 13:25

Doris
♥♥-----

Holky, děkuji Vám za tu podporu. Asi brzy něco pořídím, život bez psa je prázdný, když jednou zažijete, jaké to je s ním..díky :-)

Není tady

#5 21. 9. 2007 11:52

ita
♥♥♥♥♥♥-

Doris, měla jsem nalezence NO přes 10 let. Byl se mnou neustále, vděčný, že jsme se ho ujali, hodný. V lednu přestal jíst, pak něchtěl ani na vycházku. Ještě jsem s ním absolvovala celkové vyšetření, velerinář nic nenašel, chtěl mu začít dávat posilující inijekce a on mi do rána umřel v náručí. Chápu jak Ti je. Pohřbila jsem ho na zahradě a vysadila tam krásné růže. Do týdne jsem na netu našla chovnou stanici, kde měli štěňata a hned jsem pro ně jela. Koupila jsem zase NO, je úplně jiný, divoký, zatím neposlušný (9 měs.), ale jsme spolu šťastní. Bez psa už si život neumím představit. Chodíme 3 x denně do parku, oba tam máme plno přátel, nejsem sama.

Není tady

#6 21. 9. 2007 12:19

Doris
♥♥-----

ita
Už se nemůžu dočkat, až zas nějakého budu mít. Manžel říká na jaře, ale to nevydržím! A teď je tak krásně, to jsem ji vždy vzala a šly jsme do přírody, tolik mi to všechno chybí. To vítání, hlazení kožíšku a mazlení, společné procházky a hraní..jej to si zas vzpomínám na ty krásné chvíle..Přeju ti , ať ti pejsek dělá jen radost:supr:smile

Není tady

#7 21. 9. 2007 15:05

ita
♥♥♥♥♥♥-

Díky za SZ, byla nádherná. Bez psa (syn je s ním 2 dny na chatě) bych asi poznala, co je nuda. Už se na něj moc těším. Je hrozně aktivní, byli jsme s ním na akci klubu zábavné kynologie - vodní záchrana - tahal z vody lidi, skákal pro aport, byl k neutahání.

Není tady

#8 21. 9. 2007 22:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

ita napsal(a):

byli jsme s ním na akci klubu zábavné kynologie

Ito - co to je a kde to je? Mohla bych tam taky vzít čubinu? Je to taky NO - 10 měsíců, asi by se jí to moc líbilo.

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#9 21. 9. 2007 22:37

Ambra
Host

Doris, měla jsem 2,5 letou fenečku. Když jí byl asi rok, skoro zemřela na selhání ledvin. Podařilo se jí zachránit, ale problémy přetrvávali. Začátkem roku se její zdravotní stav velice zhoršíl a po velikonocích jsem také musela přistoupit k euthanasii. Dodnes to strašně bolí a často pro ní pláču. Mám skoro roční holčičku a pořád si představuju, jak by si teď spolu hráli. Před 14 dny jsme se přestěhovali z bytu do domečku a já si pořád říkám, jak by tu byla šťastná. Mám pocit, že to snad nikdy nepřebolí :-( O štěňátku jsem uvažovala, ale k půlročnímu dítěti to bylo hodně nerozumný a navíc nechci, aby si pejsek zvykl, že s ním je 2 roky pořád někdo doma a pak už by byl navždycky většinu času sám. Ale bolí to, bolí...

#10 21. 9. 2007 22:42

Hellga
♥♥♥♥♥♥♥

Doris, určitě to chce nového "člena rodiny"! Neznám nic horšího, než když vidíš stín toho bývalého "mazlíka" v každém koutu...a jenom nový "poděs" to dokáže zaplašit. stolt

Není tady

#11 21. 9. 2007 22:51

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jsou nekteří psi....a stromy a lidi, po kterých zůstane díra, ať děláš, co děláš..Když mi umřela Anča, trvalo mi půl roku, než na mě mrklo to pravý štěňátko smile

Ambro -našemu mímu bylo 3/4 roku, když nám tehdejší čubina povila těch štěňátek 6 - slovy šest.......a bylo to v zimě, takže musely být doma. No rodeo to bylo, ale až na pár odřenin a škrabanců a nějakej ten řev z obou stran skutečně nic vážného smile
A naopak- nejhůř je na tom prcek, který musí být sám - větší psi si to spíš přeberou. Je to, jako kdyby fena opustila malé na celý den v noře; oni si zalezou někam, kde je na ně co nejmíň vidět a slyšet, aby je něco nezežralo a tam se bojej, dokud nepřijdeš. Takže naopak - když štěňo, tak bych volila teď přese všechny komplikace (protože máš místo jednoho děcka rázem dvě smile )

Není tady

#12 21. 9. 2007 22:52

Doris
♥♥-----

Ambra napsal(a):

Doris, měla jsem 2,5 letou fenečku. Když jí byl asi rok, skoro zemřela na selhání ledvin. Podařilo se jí zachránit, ale problémy přetrvávali. Začátkem roku se její zdravotní stav velice zhoršíl a po velikonocích jsem také musela přistoupit k euthanasii. Dodnes to strašně bolí a často pro ní pláču. Mám skoro roční holčičku a pořád si představuju, jak by si teď spolu hráli. Před 14 dny jsme se přestěhovali z bytu do domečku a já si pořád říkám, jak by tu byla šťastná. Mám pocit, že to snad nikdy nepřebolí :-( O štěňátku jsem uvažovala, ale k půlročnímu dítěti to bylo hodně nerozumný a navíc nechci, aby si pejsek zvykl, že s ním je 2 roky pořád někdo doma a pak už by byl navždycky většinu času sám. Ale bolí to, bolí...

Ach ach..zase jsem si pobrečela..ale musím ti říci, že bys neměla váhat s psíkem. Tu dobu, co budeš doma, si on krásně zvykne na režim života a po těch dvou letech to bude ideální, až bude doma sám. Neváhala bych vůbec..koukej ho pořídit, budeš na něj mít čas a to se ti pak vrátí tummenupp

Není tady

#13 21. 9. 2007 22:56

Doris
♥♥-----

lupina montana napsal(a):

Jsou nekteří psi....a stromy a lidi, po kterých zůstane díra, ať děláš, co děláš..Když mi umřela Anča, trvalo mi půl roku, než na mě mrklo to pravý štěňátko smile

Ambro -našemu mímu bylo 3/4 roku, když nám tehdejší čubina povila těch štěňátek 6 - slovy šest.......a bylo to v zimě, takže musely být doma. No rodeo to bylo, ale až na pár odřenin a škrabanců a nějakej ten řev z obou stran skutečně nic vážného smile
A naopak- nejhůř je na tom prcek, který musí být sám - větší psi si to spíš přeberou. Je to, jako kdyby fena opustila malé na celý den v noře; oni si zalezou někam, kde je na ně co nejmíň vidět a slyšet, aby je něco nezežralo a tam se bojej, dokud nepřijdeš. Takže naopak - když štěňo, tak bych volila teď přese všechny komplikace (protože máš místo jednoho děcka rázem dvě smile )

Tys to tak krásně napsala..já tu díru prázdnoty cítím pořád, byla tak jedinečná ta naše čubinka a tolik bych chtěla nového psa..Jenže žádná nebude jako tahle, tak byla tak pohotová...ale bez ní je tu tak prázdno a ticho, že to nemůžu udýchat...

Není tady

#14 21. 9. 2007 23:41

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Doris, jen vyčkej smile
Já už myslela, že dalšího pséka ani nebudu chtít, protože Ančenka byla osobnost se vším všudy...všichni ji oplakali.
Jenže jednou jsem mrkla na internet a tam na mě sladce koukalo takový černý nic lol
Jeli jsme si pro ni ještě to odpoledne až někam za Varnsdorf stolt

Není tady

#15 22. 9. 2007 9:03

ita
♥♥♥♥♥♥-

Lupino, je to skupina nadšenců, dělají 2 x ročně výcvikový tábor v Chorvatsku a o víkendech na vodě po republice. Je to vodní záchrana, ale zúčastňují se psi všech plemen (v Chorvatsku byl s náma i Jack Rassel teriér).Podívej se na http://klub.kynolog.cz/

Není tady

#16 22. 9. 2007 22:30

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Ito, díky! VYpadá to báječně! Málina plave jako torpédo, to by ji mohlo bavit smile

Není tady

#17 23. 9. 2007 23:16

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Jenže je to dalekoooooooo gratergrater
Ach jo....a internet tvrdí, že jsou jediní svého druhu.......

Není tady

#18 24. 9. 2007 11:46

ita
♥♥♥♥♥♥-

Lupi, podívej se do kalendáře akcí, dělají víkendové akce v Čechách i na Moravě, podle toho, kam je k vodě pustí se psy.

Není tady

#19 24. 9. 2007 12:40

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Aha...přišlo mi, že to je všechno Morava, jen jedno mi připadalo povědomé....jo aha, Branžež, to je v Ráji (heezkej rybník....bylas tam? Na jednom břehu veliká skála, porostlá psím vínem, teď na podzim rudým....)

Není tady

#20 24. 9. 2007 15:26

ita
♥♥♥♥♥♥-

Nebyla, měla jsem plno práce na chatě a zahradě. Taky jsem netušila, že vlčák bude tak rád ve vodě. Myslela jsem, že je to jen pro fundláky, ale byly tam salašnice (mají klub v Čechách), Jack Rassel teriér, labradoři, kříženci, vše možné. Z některých nikdy záchranáři nebudou, ale byla to pěkná dovolená.

Není tady

#21 24. 9. 2007 18:25

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥

Aha........a když by se člověk stal členem, nemusí se účastnit všeho?

Není tady

#22 24. 9. 2007 21:07

ita
♥♥♥♥♥♥-

Určitě ne. Je to volné, dobrovolné sdružení milovníků pejsků. Ono taky se psem Tě nikam moc nepustí, o dovolené ho není kam dát, tak tohle je příjemné řešení. Byla tam dráha agility a spousta legrace. Když jsme se v poledne dozvěděli, že k večeři je řízek se salátem (vařila Eva), jedna skupina do večera nachystala Štědrý večer. Psi se všichni snášeli, dokonce u vody odháněli cizí psy (bylo plno zvědavců). Zúčastnily se i celé rodiny s dětmi.

Není tady

#23 21. 10. 2007 19:45

Hani
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Olomouc
Web

Ahoj Doris, vzpomněla jsem si na tebe, jestlipak sis pořídila štěňátko?

Nejušlechtilejší a nejhezčí věci na světě lze prožívat, poznávat, ale těžko se definují a popisují. (OSHO)

Není tady

#24 23. 10. 2007 8:33

Doris
♥♥-----

Hani napsal(a):

Ahoj Doris, vzpomněla jsem si na tebe, jestlipak sis pořídila štěňátko?

Ahoj Hani!
Pořídila, dokonce je to dcerka od té naší, osud mi ji přihrál zpátky, takže mám kopii té naší nejlepší čubiny a zároveň i její krev. Musím říci, že je to veselejší. Rozhodně není zatím dne, kdy bych nevzpomněla na tamtu, ale líp se už žije. Pořád jsem ji všude viděla a vzpomínala, jak by asi reagovala, kdyby tu byla. To víš, je to divoška, mám to nanovo, takové ty starosti, jako když něco rozškube a znovu výcvik, ale naplňuje mě to a pohlazení toho hebkého kožíšku a pohled do psích očí dává zas nový směr.
Díky že sis vzpomněla parstolt

Není tady

#25 23. 10. 2007 9:25

Verčulka
Letňátka 2008

Dnes to je tři roky co jsem přišla o mojí Ťapinu, byla to vyjímečná čubina, byla tady když mi umřela mamina, když jsem měla trápení, prostě pokaždé když jsem potřebovala... Ale také mám doma její krev a jsou skoro stejně tak skvělý jako ona ... ale Ťapina to není

http://www.ticker.7910.org/as1cCxl0g410010MjAyMzA2ZHwwMTI1ZHxKaXJ1bGth.gif
Jiřík se narodil 25.7.2008 ve 22:47, 4350g a 51cm
http://www.ticker.7910.org/an1cHpI0g410010Nzc3NzRkenw3NjA4MDVkYXxFdmEgYSBEb21pbmlr.gif
Eva 16.7.2010 13:08 2150g 43cm
Dominik 16.7.2010 13:10 2300g 45cm

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí