Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 17. 9. 2007 14:46

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Odstranění znaménka v obličeji

Mám na obličeji celkem výrazné znaménko/vystouplé/, a chtěla bych se ho zbavit - myslíte, že to mám řešit chirurgicky, "řezáním", nebo laserem?Nejsem si jistá, jestli na laser není moc velké... a hlavně:mám strach, že mi potom zůstane v obličeji jizva.
Máte někdo zkušenost s odstraňováním takovýchto znamének?

Není tady

 

#2 17. 9. 2007 14:52

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Odstranění znaménka v obličeji

máma měla vystouplé znaménko na obličeji a nechala si ho vyříznout - nějakou dobu měla malou jizvičku, ale ta ji časem zmizela...

Není tady

 

#3 17. 9. 2007 15:11

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Ladie napsal(a):

máma měla vystouplé znaménko na obličeji a nechala si ho vyříznout - nějakou dobu měla malou jizvičku, ale ta ji časem zmizela...

Za jak dlouho asi?

Není tady

 

#4 17. 9. 2007 15:14

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Odstranění znaménka v obličeji

To přesně nevím, ale ani čerstvá jizva nebyla moc vidět. Navíc s jizvou chodila na laser, tak se hojení dost urychlilo.

Není tady

 

#5 17. 9. 2007 15:18

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Odstranění znaménka v obličeji

A nevíš, kolik jí to stálo?Platila jen ten zákrok samotný, nebo i pak to odstraňování jizvy laserem?

Není tady

 

#6 17. 9. 2007 15:57

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Máma dělá ve zdravotnictví, takže ji to nestálo nic. To víš, známosti... wink

Není tady

 

#7 17. 9. 2007 16:35

Ewulka
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2007
Příspěvky: 32

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Já jsem si letos nechávala odstranit pět znamének včetně jednoho v obličeji laserem. Bylo to hned hotové a jsem spokojená. Konkrétně to v obličeji bylo velké asi 0,5 cm a trochu se znovu objevilo, takže půjdu na laser ještě jednou, ale jsem spíš vyjímka. V 90 procentech případů stačí jeden zákrok. Po zahojení není vidět skoro vůbec nic. Jen já, protože vím, kde ta znaménka byla vidím malinkatou změnu na kůži, ale kdo o tom neví, tak nepozná nic. Platila jsem za jedno asi 300 Kč. Konkrétně u té mojí paní doktorky by se za větší znaménko platilo asi 500 Kč. A ten opakovaný zákrok mě nebude stát nic.

Není tady

 

#8 17. 9. 2007 17:01

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Já byla pře lety (1. Zlínské lasercentrum) tehdy byl vstupní pohovor myslím za 300 nebo za 350 ? a znaménko v obličeji jsem platila 500 a nebylo moc velké (cena včetně histologického rozboru) a jizva nezůstala. Ale nevím jaké ceny jsou teď.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 17. 9. 2007 17:31

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Odstranění znaménka v obličeji

A holky měly jste ta znaménka také vystouplá?Já jsem totiž slyšela něco,že když je vystouplé, tak se to musí řezat..ale já bych radši na ten laser!

Není tady

 

#10 17. 9. 2007 17:31

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Ladie napsal(a):

Máma dělá ve zdravotnictví, takže ji to nestálo nic. To víš, známosti... wink

Já chci takýýý!!! smile

Není tady

 

#11 17. 9. 2007 18:18

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Já měla vystouplé v obličeji a manžell několik vystouplých po těle, oba jsme byli na laseru


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#12 18. 9. 2007 10:59

Ewulka
♥♥-----
Registrovaný: 26. 4. 2007
Příspěvky: 32

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Já jsem měla dvě z těch znamének vystouplá, ale byla taky nejmenší cca 2-3 mm. Právě tahle znaménka se mi zahojila nejrychleji a není po nich ani památky.

Není tady

 

#13 18. 9. 2007 11:26

sudina
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 29. 5. 2006
Příspěvky: 17017
Web

Re: Odstranění znaménka v obličeji

já byla asi před 4 lety s pihama na obličeji,jelikož byli vystouplý tak na vyříznutí a je to paráda, vůbec nejde nic poznat!!!!

Není tady

 

#14 18. 9. 2007 12:21

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Odstranění znaménka v obličeji

A to vyříznutí se dělá při lokálním umrtvení?Jak to probíhá?Píchnou vám injekci?Opravdu nic necítíte?Musí to být dost nepříjemný pocit, když vlastně vidíte, jak vás řežou... teče u toho hodně krve?

Není tady

 

#15 18. 9. 2007 12:39

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Me, ničeho se neboj, můj 10 letý syn podstoupil tento zákrok na chirurgii, strašně se bál, znamínko měl od mala a tak jsme čekali, až bude starší. Já jsem tam s ním nebyla, ale vyšel vysmátý a že prý to nic nebylo a že by šel klidně znovu. A dělá se to tak, že se píchne vedle znamínka injekce na umrtvení (to trochu píchne, ale to je taky jediná bolest), pak se znamínko vyřízne a zašije. A to je vše. To je vše. Nic jsme neplatili. (a to nepracuji ve zdravotnictví) A jizvu měl tak krásnou a dnes už není vidět (po půl roce).
Ještě dnes se syn pozoruje, jestli nemá nějaké znamínko, že tam zas půjde. Opravdu o nic nejde, já jsem to kdysi podstoupila taky a to jsem měla znamínko vystouplé na hlavě, stašně jsem se bála, že s hlavy potoče moc krve, ale nic jsem necítila. Tedy žádnou bolest, jen při sešívání takové táhnutí nitě. Podle mně je takové vrtání zubu nebo broušení mnohem horší.

Není tady

 

#16 18. 9. 2007 15:32

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Já mám strach,protože kdysi - asi v 5ti letech-mi šili 2 stehy na hlavě, a dodnes mám vidět jizvu.Bojím se,že jsem jedna z těch, co jim zůstanou jizvy viditelné i po delší době.Kdybych měla záruku, že jizva pak opravdu vidět nebude, šla bych hned...

A musíte pak nosit náplast nebo tak?Jak dlouhou dobu?
Osobně bych dala přednost laseru, ale už jsem se o tom jednou bavila s praktickou, a ta mi řekla, že v mojem případě asi spíš vyříznout, když je to vystouplé, tak nevím...bylo to tak 5 let zpátky  možná už jsou teď k dispozici nové technologie, nové typy laserů apod...

Není tady

 

#17 18. 9. 2007 16:58

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Me ty jizvičky ti pak na kožním může taky ošetřovat laserem! Nevím jestli se to platí.


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#18 18. 9. 2007 17:48

kety
♥♥♥♥---
Registrovaný: 20. 10. 2006
Příspěvky: 433

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Ano, po chirurgickém zákroku se jizva může ošetřit laserem. A náplast se nosí, dokud ti nesundají stehy a to je může být týden, 14 dní. Zajdi pro doporučení k vyříznutí na kožní, potom se objednej na chirurgii a tam ti poradí.

Není tady

 

#19 26. 9. 2007 12:22

Bětka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Plzeň
Registrovaný: 17. 3. 2006
Příspěvky: 4245

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Nechala jsem si vyříznout několik vystouplých znamének, od rozkroku po obličej. Pokud jde jen o kosmetický zákrok, asi se platí, cca 500,- za jedno. Lokální anesteze ani "koukání se" na zákrok se bát nemusíš, injekce trochu štípne a přes hlavu mᚠroušku s otvorem jen na ten zákrok. Náplast jsem měla den, protože to bylo u nosu a nedržela mi. Stehy vyndat za týden a jizvička zmizela po pár měsících. Jsem moc spokojená, znaménko mi vadilo při rýmě a rostly mi z něj chloupky.


http://lbdf.lilypie.com/g4Gmp1.png

Julinka

Není tady

 

#20 26. 9. 2007 23:00

lulu24
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 2. 2006
Příspěvky: 3960
Web

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Já si nechala odstranit pár znamínek na břiše dusíkem. Některý byly i vystouplý. zahojilo se to bez problémů, dnes mám jen nepatrnou jizvičku. Dělají to normálně na kožním a stojí to asi 50 kč za znamínko.

Není tady

 

#21 29. 9. 2007 22:51

Marjan
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2007
Příspěvky: 7

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Znamínka, které obsahují pigment se nemůžou odstraňovat dusíkem.Po tákroku se může chodit na biostimulační laser, který urychlí hojení a dopomůže, aby jizva byla hezká.....Hojení jizvy trvá i 1rok. jizva se mění, je světlejší a po celou dobu je dobré přijít nabiostimul.laser. ten dovede rozpustit i keloidní jizvu.Jedná se o placenou službu, ale dostupnou pro každého. NEPOVOLENÁ REKLAMA

Není tady

 

#22 30. 9. 2007 0:59

Buba 1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 7. 2006
Příspěvky: 297

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Marjan napsal(a):

Znamínka, které obsahují pigment se nemůžou odstraňovat dusíkem.Po tákroku se může chodit na biostimulační laser, který urychlí hojení a dopomůže, aby jizva byla hezká.....Hojení jizvy trvá i 1rok. jizva se mění, je světlejší a po celou dobu je dobré přijít nabiostimul.laser. ten dovede rozpustit i keloidní jizvu.Jedná se o placenou službu, ale dostupnou pro každého....NEPOVOLENA REKLAMA

Ide to. A robil mi to velmi uznavany doktor. Prestante si tu robit reklamu! Moderatori, co vy na to?

Upravil(a) Maya.82 (1. 10. 2007 14:21)

Není tady

 

#23 30. 9. 2007 19:46

x56325
Host

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Mám taky znaménko v obličeji. Tmavé a vyrůstají z něho chloupky. Hrozně mi to vadí, ale strach z odstranění je větší. Ne, že bych se bála bolesti nebo toho, že mi zůstane jizvička.  Kdysi mě doktor, kterého jsem se na odstranění ptala postrašil, že se znaménko nemusí podařit vyndat dokonale, a zbytek může způsobit rakovinné bujení.
MOžná je to pitomost, a určitě nemám v úmyslu nikoho strašit, ale  i když mi hodně vadí, asi se s ním  nakonec smířím... hmm

 

#24 30. 9. 2007 20:42

Buba 1
♥♥♥♥---
Registrovaný: 23. 7. 2006
Příspěvky: 297

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Neviem, mne zase bolo povedane, ze lepsie je znamienka odstranit. Posielaju sa na rozbor, cim sa vlastne da predist problemom. Je zname, ze najlepsie vysledky liecenia rakoviny sa dosahuju na zaciatku ochorenia. Len si davaj pozor, aby si si znamienko neposkriabala, nenatrhla, skratka neposkodila. Ak zmeni farbu, velkost, okamzite k doktorovi. Pri opalovani si tiez davaj pozor.

Není tady

 

#25 30. 9. 2007 20:51

x56325
Host

Re: Odstranění znaménka v obličeji

Mám znamínka po celém těle, jsem zvyklá, že si musím dávat pozor.  S opalováním taky není problém, mám solární alergii. Ale to znamínko na obličeji mi pije krev, teda hlavně ty chloupky na něm  uschdumbom
Už se pomalu odhodlávám na kožní, ale strach je sviňa... butter

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů