Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 10. 2007 6:35

jitous
♥------
Registrovaný: 1. 10. 2007
Příspěvky: 1

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

zdravímsmile,píšete,že je vaše dítě chytré a šikovné,už má dokonce v hlavičce srovnané,čím v budoucnu bude:)
možná se v běžné škole nudí a psaní vlnek do písanky pořád dokola jej nebaví,jen unavuje a proto se při domácím úkolu projevuje
tímto svérázným způsobem:)Je ve škole něco,co jej opravdu baví,zajímá,tzv.uspokojuje?
na tom je třeba stavět,tím,co ho baví,rozvíjet i ostatní dovednosti;)
nadané dítě většinou ve škole potřebuje individuální přístup učitele a plán sobě na míru,
aby mohlo oproti nudě a stagnaci plnně rozvíjet svůj potenciál,což je v běžné třídě cca 25 žáků pro učitele velmi těžké,ale ne nemožné!smile
navíc díky RVP mají učitelé více prostoru pro vlastní kreativitu:)
tento systém(individuální přístup učitele i plán,důraz na zájem dítěte a jeho všestranný rozvoj..)uvedla do praxe
1.základní škola pro nadané děti v ČR-Cesta k úspěchu a opravdu úspěšnětummenupp
děti jsou spokojené,mají chu se učit,ve škole(a pak i doma:)) je v nich mnohem více radostí než starostísmile
www.skoladetem.cz

Není tady

 

#27 19. 10. 2007 7:58

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Dekuji za příspevek tummenupp je fakt, že ho baví encyklopedie...prohlíží si knížky o vesmíru...snažíme se ho v jeho zálibách podporovat,manžel s ním všechno probírá, je rád,že sám se vrací do dětských let...chápu,že vlnky a obloučky ho neuspokojují,ač neumí všechna písmenka...čte si knížky lol přečte si začáteční,a bud ná písmenka do zbytku slova,nebo si ho domyslí lollol ale většinou se strefí...Ted ho manžel odvezl do školy, ještě pár takoých ranních výstupů a skončím v blázinci..nejdřív nechce vstávat, řev..vzbudí mimčo,budiž...pak si nechce čistit zuby,řev..ale opravdu hysterický řev...pak se nechce strojit a ve finále nebude snídat, takže když 1 věc z toho absolvuje a to,že se ustrojí...tak mezi dveřma začne řvát,že má hlad a že chce čaj...který já teda dopila,když už byl uvařený..pro nej...pak si jde sedn out do auta,tašku do školy a bundu nechá doma dumbom včera nechal v družině bačkory, takže dneska bude asi ve tříde bos dumbom jsem totáálně vycucaná, manžel taky..shodli jsme se na tom,že nějaké tělesné tresty nemají v jeho případě absolitně smysl..je natolik hrdej ,že než by napsal ukol..radši dostane na pr... grater fakt nevím....grater

Není tady

 

#28 19. 10. 2007 14:04

masa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Pardubice
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1295
Web

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Tak jak to čtu je to všude asi stejné. Co se týče bordelu v aktovce a nedanejch sešitech v deskách je u nás na dením pořádku. Včera přišel s tím že namají úkol. 4x jsem se ho ptala jestli ho opravdu nemají a že ne. Mněl včera svátek tak jsem ho nechala bejt a ani se neučil a dneska šup a poznámka nemá domácí úkol.... no mně trefí asi. nedodělaná stránka... 3 z diktátu.... chyběly mu tři čárky a jedno slovo si tam asi domyslel nebo nevím. No teď dopisuje resty ... má toho celkem dost. Nervy by mněli bejt asi na prodej ne?


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21567.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/21571.png
http://my.mondozoo.com/mondozoonfs/7de5254796a99182e1802eb20c912b9d.png

Není tady

 

#29 19. 10. 2007 14:24

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Uf, žádná sranda, jak to tak čtu... a a pátrám, jak pátrám, nikdy jsem za (ne)učení na zadek nedostala. A opravdu STRAŠNĚ mě znervózňovaly občasné nárazové snahy rodičů a dalších příbuzných "učit se se mnou". přezkušovat mě apod. V tu chvíli jsem neuměla ani malou násobilku. No, zůstalo mi to dodnes, jsem zcela neschopná týmové práce, nicméně díky za rodiče, kteří mě od druhé třídy až do promoce nechali prostě na pokoji.

Není tady

 

#30 19. 10. 2007 14:57

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Stranpa: Hlavně nemydlit, to fakt nemá smysl. Nepsat nanečisto, to taky nemá smysl, dítě se unaví už při psaní nanečisto a jak má pak psát načisto, že? V klidu, pravidelně, v menších dávkách, s přestávkou po škole. Stanovit "režim" a nepovolit. Režimem myslím správně načasované úkoly, jasně stanovené, co se bude kdy dělat a z toho neslevit. Řev ignorovat. Pokud si řevem jednou něco vymůže, těžko bude chápat, že příště už mu to neprojde a když nepovolíš, vydrží řvát o to víc...ale když párkrát nedosáhne cíle, pochopí, že tudy cesta nevede. Nerozčiluj se, nevšímej si ho (leda by snad hrozilo, že si např. při zběsilém válení po zemi rozbije hlavu o topení). Tohle zabíralo na mýho bráchu - dyslektika. Základku i učňák udělal a nedávno dokonce i odmaturoval. Držte se wink

Není tady

 

#31 19. 10. 2007 15:26

Stranpa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 2768
Web

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Moc díky všem hjartahjarta 100x denne si opakuji, že se nesmím nechat vytočit..ale fakt se to nedá gratergrater jak pak z nej má vyrust slušný človek když si tohle k rodičum-jako k nám-dovolí..??? chovat se tatkto já, tak už nejsem mezi živými lollol měla jsem celkem přísnou výchovu...měla jsem všechno, ale musela jsem sekat latinu smile a tak nejak bych si to představovala ted...ale je asi jiná doba yikes 100x začínám znova, tak dnes začnu po 101...ale jednou sebou řízne...a má předsevzetí jsou tatam...delá to i v obchodáku,pokud mu nekoupíme neco co zrovna chce, viz včera,já uřícená z nákupů s kočárem,honem do školy honem domů...a mami já bych chtel do mekáče,snažila jsem se mu vysvetlit,že dnes to opravdu nejde,že třeba o víkendu..ne prostě hotovo a scéna jak z Hitchoka dumbom Ted cítí, že nejsem ve své kůži..ví,že to bude asi kvuli nemu,tak me obletuje jak holubička,podstrojuje mi dumbom ale me se nechce ani mluvit..ani na nej koukat grater

Není tady

 

#32 19. 10. 2007 15:30

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Tak zkus psychologa. Moje mamka tam tenkrát došla, protože už si taky nevěděla rady (navíc já jako prvorozená a holka jsem byla vždycky poslušnější, klidnější atd. zkrátka bezproblémová, o to horší to měla s hyperaktivním, neposlušným, divokým bráchou). A jinak je pravda, že naše máma je dost důsledná a jak se jí podařilo dokázat zůstat v klidu, to nevím...asi to je trénink z výcviku psů. tam jak jednou něco pos..reš a třeba potrestáš, když tě pes vytočí, tak je z 90% jistý, že tos pos...ala do smrti /svý nebo toho zvířete/...tak to člověka naučí zatnout zuby a hledat další přístup wink

Není tady

 

#33 19. 10. 2007 23:29

Čekanka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 28. 6. 2006
Příspěvky: 9378

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Stranpo tak u nás je to naopak, sám si písankový úkol nalinkuje na papír a nanečisto si ho udělá a až když jsem spokojená, píše to načisto. Když mu něco nejde, samotnýho ho to štve a trénuje tak dlouho dokud to není správně. Ale musím u něj sedět a nějakou pomůckou ho postrčit, jinak bulí, když neví jak na to (například u psaní čísla 3 měl sklon doleva a nedařilo se mu napsat se sklonem doprava, tak jsme udělali tenkou čáru zleva doprava a bříška trojky se dotýkala čáry, teď už si čáru jen představuje a je to dobrý). Snaží se, chce být ve škole dobrej a jsem za to moc vděčná, že neřešíme problémy se vztekáním.... Potýkáme se ale s jinými problémy. Ve středu přišel bez jedné ponožky, včera ztratil mikinu a dneska přišel ze školy v bačkorech. Co k němu není přišroubovaný, to nemá. Učitelky jsou z něj nadšený, jak si sám hlídá hodiny, jak je šikovnej atd a mně tečou nervy, páč lítám po škole a sháním naše svršky, čipy, klíče atd... bohužel škola nemá bezbariérový vstup a až budu mít prcka, ani se tam s kočárem nedostanu grater

Jestli ti můžu poradit, zkus se synem vklidu promluvit o tom, jak je škola důležitá až do konečných důsledků, u nás se situace hodně zlepšila tím, že viděl ve zprávách jak rodině odebrali dítě protože neměli kde bydlet, syn u toho brečel a já mu hustila do hlavy, že se rodiče špatně učili, neměli proto možnost najít dobrou práci a tudíž neměli peníze a proto jim miminko vzali. Sice drsný, ale efekt to mělo neskutečnej, pochopil, že škola je základ pro to, aby našel dobrou práci a mohl si zajistit existenci.....

Není tady

 

#34 16. 3. 2008 22:49

Haha
♥------
Registrovaný: 16. 3. 2008
Příspěvky: 1

Re: Už to zase začíná-učení dětí = mučení...maminek

Holky to je nááádherná diskuze fuckyou
Zcela všechny chápu, taky mám prvňáka, kterého bych občas fakt dumbom
Taky četl místo MÁMA TÁTA a naopak roll a neumí číst neumí psát a vůbec nic neumí protože ON to prostě neumí (mmch za normálních okolností vše umí výborně)...
Takže stále častěji zjišuju, že stále častěji řvu rollrollroll

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů