Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 9. 9. 2007 21:46

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

prosím napište jak vycházíte se svýmy potomky,kteří s váma nebydlí a přijdou k vám domů na návštěvu domluví si ji a přijdou,nebo se objeví jak potřebují,nebo co pokud mají přítelkyni nahlásí se jak fungujete?

Není tady

 

#2 9. 9. 2007 23:21

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

No my skvěle. Prostě se domluvíme- chci přijít - můžeš - nemůžeš....tak ve středu? to zas nemůžu já....tak v sobotu, jo....to můžem všichni. Asi tak smile normálně.....
No a když náhodou přijdou bez ohlášení....tak buď holt doma jsme, nebo ne lol
Vídáme se s nima cca jednou do týdne a je to přesně akorát smile


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#3 10. 9. 2007 7:10

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

njj fakt, jednoduchý, ale u nás to nějak nefunguje vždycky a to pravidelně se nesjme schopni domluvit  já sem docela z toho zklamaná pokaždé to je nějaké konfrontační a akorát z toho mám horu blbých pocitů nějak si začínám myslet, že sem špatná vadí mě když se zjeví, nebo vůbec nepřijde nebo zase přijde a jenom zvoní mobily pořád bez ustání a najednou vyskočí tak já jdu někam jo?např.za kamošem....nebo najednou se mě tam zjeví jako s kamarádkou lehnou si a dívají se na filmy, nebo řekne, že někam musí a přijde vtolik potom až se blíží ta avizovaná hodina zavolá že přijde  o dvě hod. později a potom už nevolá a přijde zase ještě o dvě hod.víc pozdě mě to irituje sem potom docela protivná no a tak nějak dokola

Není tady

 

#4 10. 9. 2007 10:24

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Jejda, Siso....mně teda připadá, že ti vadí úplně celá.
Myslím, že by se měla odstěhovat a pokud možno se s vámi pár let nestýkat. Ono to vážně hrozně pomáhá - chvíli to člověk vydrží ( v našem případku cca 5 let) a pak se ti vrátí spokojené a milující dítě, které tě chce vidět samo od sebe smilesmilestolt
Můžeš prosímtě  upřesnit, co ti to vlastně vadí? Fakt mi to nějak není jasný..... roll


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#5 10. 9. 2007 10:35

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

sisa napsal(a):

njj fakt, jednoduchý, ale u nás to nějak nefunguje vždycky a to pravidelně se nesjme schopni domluvit  já sem docela z toho zklamaná pokaždé to je nějaké konfrontační a akorát z toho mám horu blbých pocitů nějak si začínám myslet, že sem špatná vadí mě když se zjeví, nebo vůbec nepřijde nebo zase přijde a jenom zvoní mobily pořád bez ustání a najednou vyskočí tak já jdu někam jo?např.za kamošem....nebo najednou se mě tam zjeví jako s kamarádkou lehnou si a dívají se na filmy, nebo řekne, že někam musí a přijde vtolik potom až se blíží ta avizovaná hodina zavolá že přijde  o dvě hod. později a potom už nevolá a přijde zase ještě o dvě hod.víc pozdě mě to irituje sem potom docela protivná no a tak nějak dokola

Ja to mam velice podobne v dvojitem klucicim vydani , nemuzu je uz vystat , vadi mi snad uplne vsechno .

Není tady

 

#6 10. 9. 2007 10:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

No kluky bych v tomhle případě asi vyštípala natotata. A se živí a šatí a jánevímco sami.........nějak se protlučou a aspoň z nich nebudou mamánci! (Jestli jim je ovšem minimálně 18 lollol )


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#7 10. 9. 2007 10:50

Eva36
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 4794

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Z druhého břehu - pohled dospělého dítěte: K našim jsem chodila většinou po telefonické domluvě, jak jsme se dohodli, tak jsem přišla. Neumím si představit vpadnout tam bez ohlášení nebo naopak nepřijít tak, jak jsme se dohodli. To by se mi taky mohlo stát, že by naši nebyli doma nebo že by se zrovna chystali odejít (a že by to kvůli mně nezrušili, to je celkem víc než jasný). (pozn.: Minulý čas proto, že dneska s nima žiju v jednom domě, takže se potkáváme denně minimálně na společné chodbě. Neexistuje, abych k nim vpadla do jejich pokojů v přízemí bez zaukání, totéž respektují oni u mě v patře, natož abychom si třeba vzájemně šmejdili po bytech.)

Tím chci říct, že to budeš mít takový, jaký si to uděláš. Když jim neřekneš - milé děti, vidím vás velice ráda, ovšem nejsem spokojená s tím, jak neohlášeně ke mně vpadáváte a rušíte mé kruhy, toto si nepřeju. Protože vás ale, jak už jsem řekla, vidím ráda, tak vás prosím, abyste mi svoje návštěvy dávali vědět minimálně den předem a abyste byli dochvilní.... tak tak nějak...a kdyby nepřišli v danou hodinu, tak bych během patnácti minut odcházela.

Upravil(a) Eva36 (10. 9. 2007 10:50)

Není tady

 

#8 10. 9. 2007 12:40

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Aaach jo holky jste fajn,do prčic proč mě to takto nejde chlapeček je totiž odtěhovaný mimo bydliště žije na podnájmu sám asi 300km ode mne, pracuje a občas přijede to jo, ale,ale... chová se tak jak sem napsala a já potom když ho vezu na autobus tak to nevydržím a vždycky mu hrozně vynadám potom mě to mrzí a mám z toho ty traumata jako, že jsem špatná.přijde mě totiž docela vyčůranej,ale pokud mu nesplním jeho požadavkynapř.aby se mohl rychleji pohybovat po kámoších tak mu půjčit auto...svoje má totiž u sebe a když si jej půjčí někde jinde např. u svého kamaráda je mě to líto, že sem mu mohla vyjít vstříc...

Není tady

 

#9 10. 9. 2007 12:48

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Já to mám s rodiči super. Bydlíme od sebe 350 km, takže se tak jednou za 2 měsíce domluvíme a buď my nebo oni přijedeme na víkend. Pokecáme, popijeme, něco podnikneme...

Není tady

 

#10 10. 9. 2007 12:53

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

lupina montana napsal(a):

No kluky bych v tomhle případě asi vyštípala natotata. A se živí a šatí a jánevímco sami.........nějak se protlučou a aspoň z nich nebudou mamánci! (Jestli jim je ovšem minimálně 18 lollol )

Jednomu je 19 , cekame na  druhy pokus o maturitu  a pak se uvidi , druhemu je 17 a prave se zdarne propadl zpet do druheho rocniku . Tak jeste musim vydrzet. Skoda, ze zrusili tu vojnu smile

Není tady

 

#11 10. 9. 2007 12:59

Astra
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 605

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Mám 2 dospělé syny, oba bydli s partnerkami, oba mají klíče od našeho bytu. Jeden bydlí hodně daleko, druhý asi 30km, ten se někdy staví neohlášeně na skok, když něco potřebuje z domu, kolikrát se ani nevidíme, nechá jen vzkaz na stole proč tam byl, nic proti tomu nenamítáme s manželem. Ale jinak se na návštěvách domlouváme tak,aby to všem vyhovovalo a úmluvu všichni dodržují. Nemáme s tím problém, když se sejdeme,  jsme rádi, že se vidíme.


Každý chce být šastný. Aby toho dosáhl, musí především vědět, co vlastně štěstí je.

Není tady

 

#12 10. 9. 2007 15:36

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Ivana*M napsal(a):

lupina montana napsal(a):

No kluky bych v tomhle případě asi vyštípala natotata. A se živí a šatí a jánevímco sami.........nějak se protlučou a aspoň z nich nebudou mamánci! (Jestli jim je ovšem minimálně 18 lollol )

Jednomu je 19 , cekame na  druhy pokus o maturitu  a pak se uvidi , druhemu je 17 a prave se zdarne propadl zpet do druheho rocniku . Tak jeste musim vydrzet. Skoda, ze zrusili tu vojnu smile

Hmmm no tak to je taky super tummenupp to ti taky nezávidím nebude to náhodou např. tím, že chlapečci jsou pouze s maminkou a chybí jim mužská autorita? já někdy mám ten pocit. I když na druhou stranu musím říct, že syn mě často uvádí příkl.svých kamarádů, kteří mají od rodičů ráj na zemi a říká mě, že když to jde jinde proč to nejde u nás. a to jsou úplné rodiny podnikajících rodičů a fakt je, že mě přijde dost bomba, že chlapeček za maturitu dostane nové auto va

Není tady

 

#13 10. 9. 2007 15:52

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

A tos mu ještě jednu neléskla?? va


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#14 10. 9. 2007 16:02

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

sisa napsal(a):

Ivana*M napsal(a):

lupina montana napsal(a):

No kluky bych v tomhle případě asi vyštípala natotata. A se živí a šatí a jánevímco sami.........nějak se protlučou a aspoň z nich nebudou mamánci! (Jestli jim je ovšem minimálně 18 lollol )

Jednomu je 19 , cekame na  druhy pokus o maturitu  a pak se uvidi , druhemu je 17 a prave se zdarne propadl zpet do druheho rocniku . Tak jeste musim vydrzet. Skoda, ze zrusili tu vojnu smile

Hmmm no tak to je taky super tummenupp to ti taky nezávidím nebude to náhodou např. tím, že chlapečci jsou pouze s maminkou a chybí jim mužská autorita? já někdy mám ten pocit. I když na druhou stranu musím říct, že syn mě často uvádí příkl.svých kamarádů, kteří mají od rodičů ráj na zemi a říká mě, že když to jde jinde proč to nejde u nás. a to jsou úplné rodiny podnikajících rodičů a fakt je, že mě přijde dost bomba, že chlapeček za maturitu dostane nové auto va

Ja jsem vdana , takze maji i tatinka , penez moc nemame, takze zadne auto je neceka , museji si privydelavat sami.

Není tady

 

#15 10. 9. 2007 16:06

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

lupina montana napsal(a):

A tos mu ještě jednu neléskla?? va

Kdyz jsme zacali mit problemy se starsim synem v cca 17 , kdy odmital chodit domu, nedaval nam vedet , kde je apod, byla jsem z toho uplne mimo , nevedeli jsme , jak to resit a snad vsichni mi tvrdili, ze mlatit ho uz v tomto veku nemame , nebo by se mohl chytit nejake party a zmizet uplne . Tak ja nevim, myslis , ze by to u toho mladsiho zabralo, kdyby sem tam nejakou chytil ?

Není tady

 

#16 10. 9. 2007 16:36

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

no já to nemyslela doslovně...nebo jako že bys mu měla nabaňčit.... va
Spíš, jestli jste mu řekli něco jako - poslouchej, ty chytrolíne, když tak toužíš mít se ja ko Patrik, založ si firmu a vydělávej, jako jeho taka...aspoň nás na stáří zaopatříš.lol
A kdyby měl hemzíky drzé, možná bych mu skutečně lehce i léskla smile
A co ten větší, už se srovnal - s váma i se světem?


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#17 10. 9. 2007 19:58

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

lupina montana napsal(a):

no já to nemyslela doslovně...nebo jako že bys mu měla nabaňčit.... va
Spíš, jestli jste mu řekli něco jako - poslouchej, ty chytrolíne, když tak toužíš mít se ja ko Patrik, založ si firmu a vydělávej, jako jeho taka...aspoň nás na stáří zaopatříš.lol
A kdyby měl hemzíky drzé, možná bych mu skutečně lehce i léskla smile
A co ten větší, už se srovnal - s váma i se světem?

ted si kapanek prohodili role, vetsi se trochu zklidnil a mladsi do vlitnul natvrdo .

Není tady

 

#18 10. 9. 2007 20:14

Danulak
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 2. 2007
Příspěvky: 179

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Co jste delali, kdyz byli mali? Tzn. jak jste jako rodina travili volny cas, co dovolene? Berete je jako partnery - maji Vasi duveru? Ted si myslim, ze je na vychovu uz pozde, jak rikaji Slovaci ohybaj ma mamko, pokial som ja Janko, az ja budem Jano, neohnes ma, mamo!!!!!

Není tady

 

#19 10. 9. 2007 21:23

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Ivano -aha- koukám, že došlo k nedorozumění. Ta moje poznámka o "lésknutí" platila Sise, takže jsem ti vlastně odpověděla z cesty........ rodna
Já nevím, jestli by zabralo, kdybys mu švihla -zdá se mi na to už velkej. A navíc nemám zkušenosti s klukama, třeba se na ně musí trochu jinak.
Mě když rozčilovaly holky pubertálníma výkyvama, řešila jsem to spíš slovně smile
Pravda je, že mě občas rozzuřily, občas vyděsily, ale vždycky jsem to řekla....ve smyslu "vyděsilas mě k smrti, když jsi se neozvala" nebo "teda teď jsi mě ale naštvala, protože....."
Ale jak říkám, jak je to s klukama v pubertě fakt nevím.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#20 10. 9. 2007 21:51

Olympia
Host

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

.

Upravil(a) Olympia (13. 4. 2010 18:38)

 

#21 11. 9. 2007 0:57

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Je to pár dní, co mi "více" dětí odešlo z domova... Jsem trochu v rozpacích... První, nejstarší dcera odešla cca ve svých 20-ti, ne zcela dobrovolně a ne zcela v klidu, je to už dlouho, vypadalo to v poho... po krátkém pobytu u své babičky (mojí matky) si našla přítele, s kterým je dodnes. Mám těch dcer moc, čili nedomluvené věci mi nedělají naprosto žádné problémy, jsem flexibilní, umím se rychle přizpůsobit nečekané situaci...na druhé straně díky kamarádkám a přehledu o životě méněpočetných rodin chápu nervozitu rodičů, kterým děti neohlašují předem, kdy přijdou...
Brala bych to asi tak, jak je to v přírodě, tedy že podle mého názoru všichni rodiče, a s více dětma, nebo jenom s jedináčkem, by se asi měli smířit s tím, že rodný dům JE něco jako "holubník", do kterého se každý RÁD a bez omezení vrací..., chápu, jak je to velmi těžké, jako nechat si jako rodiče dospělých dětí narušovat svůj osobní život a vlastní program..., ale přiznejte úpřimně, kdo z nás by si nepřál mít místo, kam se může jít KDYKOLIV? V jedné slovenské básni, nevim, které, je myšlenka, že "...domov sú ruky, na ktorých smieš plaka...", no a cožpak se dá čas, kdy se pláče, naprogramovat?
Nemám na mysli naprosté nerespektování soukromí původní rodiny, ale možnost přijít kdykoliv, s ohledem na to, že pokud je to v silách dětí vyletivších z hnízda, měly by se ohlásit. Tak jsem to nějak naučila své děti a myslím, že to úspěšně aplikují do svých životů...

Není tady

 

#22 11. 9. 2007 11:51

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Čau, Viktorko!
Jojo.....dům má být trochu holubník....znáte to - špína v bytě - šastné dítě lol
Čímž to začíná.
Tak přijdou, kdy přijdou, klíče maj, žeano a když nebudem doma, tak holt přijdou jindy smile, nebo pobudou a půjdou si po svých.
Nᚠdům byl takový vždycky - odjakživa se sem a odsud každej coural, jak se mu chtělo.
V životě nezapomenu, jak jsme jednou přijeli domů večer, z výletu a doma se svítilo. A protože jsme byli venku všichni, bylo jasno, že se nám tam nakvartýrovali kamarádi (dost jich mělo klíče a ti, co ne, ti věděli, kde jsou smile )
Byl to jeden z nejhezčích večerů smile
Chápu na druhou stranu lidi, kteří nechtějí holubník; co nechápu je, proč pak závidí "holubníkům" ten věčně zabydlený dům.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#23 11. 9. 2007 12:29

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Ahoj, Lupino, dik za další krásná slova, tak to vidím i já, měla jsem to "hnízdo" i pro "jiné lidi", celý život, a ač jsem nbízela jako pohoštění třeba jenom topinky nebo pečené brambory, každý se u nás cítil vždy dobře, i ti zvyklí na mekáče a s kapesným vyšším než byl tehdy můj plat...to není vychloubání, já jsem to vpodstatě dost dobře nemohla pochopit, ale dnes už vím, že Big Dog (nebo co to je) a love v kapse v prázdném bytě se nevyrovná "topince" v domácnosti, kde si všichni rozumí a jsou prostě DOMA...

Není tady

 

#24 11. 9. 2007 12:49

Ivana*M
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 1935
Web

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

Danulak napsal(a):

Co jste delali, kdyz byli mali? Tzn. jak jste jako rodina travili volny cas, co dovolene? Berete je jako partnery - maji Vasi duveru? Ted si myslim, ze je na vychovu uz pozde, jak rikaji Slovaci ohybaj ma mamko, pokial som ja Janko, az ja budem Jano, neohnes ma, mamo!!!!!

No, tam je možná ten  problém.Nepovažuji se zrovna  za super matku. Čas jsme spolu trávili, na dovolené jezdili, oba hrají fotbal , tam se jim věnoval hlavně m., ale asi jsme měli udělat víc.

Není tady

 

#25 11. 9. 2007 16:48

sisa
♥♥-----
Místo: brno
Registrovaný: 10. 8. 2007
Příspěvky: 99

Re: zajímají mě vaše vztahy s dospělýma dětma

díky pokud dostanu ještě několik takových dojemných reakcí tak se asi rozbrečím pěkné,pěkné, díky vám za všechno já sem asi taková tamatka co má stálý pocit viny, že mohla a neudělala a sem schopna si najednou ve svém  náhlém "dejavu" vyčítat a brečet nad sebou, ale pozdě. mám pocit, že sem taky asi neudělala vše správně a chci vrátit čas a nevím kdyby se  tak stalo jestli by to bylo správnější. nicméně se cítím špatně, že už je hnízdo opuštěné.... myslím, že partner to nahradit neumí. a já zase se s tím špatně srovnávám nejspíš prosím pište! díky roll stolt

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů