Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#26 14. 9. 2007 12:22

Ráček
♥♥♥♥♥--

Re: věci po zemřelém...

Nezlob se skřítku, ale na mě to působí všelijak....  I když jste se třeba neměly rády navzájem, tak předpokládám, že mohl tatík jezdit za Tebou sám....Tak nevidím důvod, pokud jste měli dobré vztahy přerušit kontakty na 4 roky.
A u Tebe Káčo se ani nedivím, že pán byl z toho vykulený z dop. dopisu a ozval se ex tchýni. To teda byla pěkná blbost. Tvůj Ex-manžel prodal byt naprosto legálně  a ten chlapík není povinnen se Ti ( cizí osobě ) zpovídat kam poslal peníze apod. Nad Tím se teda zamysli:usch:
Jinak se svými utrženými penězi si mohl udělat co chtěl, klidně i utratit v plné výšši . Byly to jeho peníze ...
Já být Tebou , nechala bych toho, jelikož ty nemᚠs dědictvím nic společného, pouze syn a akorát ukazuješ jak ti velice záleží na jeho majetku dumbom

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

#27 14. 9. 2007 13:19

jjjj
♥♥-----

Skřítku, to Vám říkal otec, že své družce platil byt, nebo jste viděla provedenou finanční transakci na výpisu z jeho účtu, nebo si to myslíte? Ale i pokud jí daroval peníze na byt (byty obce prodávaly nájemníkům za velice málo), pak to byl dar a on si se svými penězi mohl dělat co chtěl.

Není tady

#28 14. 9. 2007 13:54

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Ráčku, nezlob se na mě, ale já - jako máma - bych se zajímala o peníze pro svoje dítě. Samozřejmě že by mi záleželo na jeho majetku, protože syn byl po otci právoplatný a neopominutelný dědic a mně jako matce by teda nebylo lhostejné, jestli moje dítě náhodou někdo neošidil stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#29 14. 9. 2007 20:40

zenetka
♥♥♥----

Včera jsem se zúčastnila dědického řízení po mém BM, dědí moje děti. Notářka se ptala, jestli měl nějakou družku, protože prý dědí i osoba, se kterou žil víc než rok ve společné domácnosti.

Není tady

#30 14. 9. 2007 21:27

mag
♥♥♥♥♥♥♥

zenetka napsal(a):

Včera jsem se zúčastnila dědického řízení po mém BM, dědí moje děti. Notářka se ptala, jestli měl nějakou družku, protože prý dědí i osoba, se kterou žil víc než rok ve společné domácnosti.

To je pravda, ale až v 2. dědické skupině, tzn. pokud zůstavitel neměl děti.

V první skupině dědí pouze potomci a manželka.

Není tady

#31 14. 9. 2007 22:02

Frigo
♥♥♥♥♥♥♥

Osobně z toho mám pocit, že tchýně vše zorganizovala a prodej bytu byl v její režii. Není problém, sehnat notáře, který přijde k těžce nemocnému a plnou moc vystaví.  Jestliže se jedná o družstevní byt, je převeden pouze čelnský podíl a peníze "navíc" nemusí vůbec nikde být uvedeny.  A ty mohla tchýně obdržet a s kupujícím pánem se dohodli např. ... vy nám dáte 600 tis. a z toho bude ve smlouvě jen dvěstě, nebo my bychom z toho zaplatili daň finančáku. Takhle na tom ušetříme všichni.   A tchýně teď má prostě strach, aby to nevyplavalo na povrch.
Třeba už na tom byl BM tak moc špatně, že ani nevěděl o prodeji bytu.  Bývala tchýně je furt tchýně a nechce ty peníze třeba dát tobě, třeba je synovi časem dá, třeba je rozfofruje a na starý kolena si užije.  Třeba zvelebí domek,  jehož část jednou syn zdědí. 
Pokud do toho přeci jen chceš šourat, není problém dát na soud dovolání - písemně a znovuotevřít dětictví (ale něco to stojí),  dojít na družstvo, kde budou mít převádějící smlouvu uloženou a požádat je o kopii.   Těch možností je celá řada, jak do toho rejpat a poprat se o něco, co synovi náleží.
A k tomu omezení předat peníze v hotovosti - je velice jednoduché to rozložit na několik splátek, pokud si dobře pamatuji, je to omezeno
na týden...  Takže něco před podpisem smlouvy, něco po podpisu smlouvy..

Motto ženy :  :-)  :-)
Všichni si myslí, že největším snem každé ženy je mít dokonalého muže...
Zbláznili jste se..?!     Největším snem ženy je žrát a nepřibrat!  :-)

Není tady

#32 15. 9. 2007 19:32

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

Ráček: nevím, jestli jsi máma od dětí-nepřipadá mi to tak...
Mimochodem,jde i nejde o peníze. Ale nejsem žádná chama! Tak to aspoň z Tvého příspěvku vyznělo.
Pro představu: při našem rozvodu byla hodnota našeho dr.bytu necelých 300tisíc (polovina-150tis.), já prodala chatu po mých rodičích za 450tis. a dala je BM-udělej si obrázek o mé chamtivosti sám (sama).
A jistě, že mohl BM prodat byt a udělat si s něma co chtěl-jen nás všechny zaráží fakt, že celé roky to pronajímal, aby to zůstalo synovi a pak to prodá? I kdyby-peníze už ani snad za ty dva měsíce nemohl utratit-jeho zdrav.stav neodpovídal tomu, aby něco nakupoval, nebo rozfrcával (ani nikam už nechodil)a taky by snad aspoň pár korun třeba zbylo(ale naprostá nula?).
Doporučený dopis posílal syn s tím, že se mu omlouvá a zároveň prosí o pomoc (s vysvětlením situace). Nevím, co je na tom divného, když se ztratilo tolik peněz. Divné je spíše to, že dotyčný pán okamžitě utíkal za býv.tchyní.

Není tady

#33 15. 9. 2007 22:05

Buba 1
♥♥♥♥---

Káča napsal(a):

Divné je spíše to, že dotyčný pán okamžitě utíkal za býv.tchyní.

Nemyslim si, ze je to divne, skor normalne. Ja by som sa zachovala rovnako, zvlast, ked byvaju v susedstve.

Není tady

#34 16. 9. 2007 8:27

zenetka
♥♥♥----

Z toho, že dotyčný pán okamžitě utíkal za B.tchýní pro mě taky plyne něco nekalého. Buď se s ní velice dobře zná, nebo v tom prodeji bytu nebylo něco košér.

Není tady

#35 16. 9. 2007 9:01

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Já Káču naprosto chápu, nedělá nic amorálního, chce pro syna jen to, na co má po otci nárok. Je v právu. A z toho, co tady čtu, tak mám dojem, že hamižná je především babička, když ošulí vlastního vnuka.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#36 16. 9. 2007 9:04

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Buba1: nebydlí v sousedství...

Není tady

#37 16. 9. 2007 13:55

maria
♥♥♥♥---

Káčo jak už jsem Ti psala zažila jsem přesně to, co ty.Tchýně ukradla doslova a do písmena synovi vše co mohla pouze to, co bylo zapsáno v registru ukrást nemohla. Synovi zustala pouze 1 fotografie a starý vodičák a to vymohl po 10 letech.
Tu bezcharakternou osobu bránili všichni "přátele" oduši právnici včetně. Pak se mi omlouvali že se nechali podvést a chtěli po mně a se na ni vykšlu. Vykašlala jsme se.
Tobě také nic jiného nezbývá. Nevymužeš nic. Nechej mlýny a melou. Iba se budeš trápit křivdou. Tvoje BT bude lhát tím víc čím víc ji budeš kontaktovat. Po čase onen kupující kápne božskou. A se s ním Tvuj syn setká a vysvětlí mu situaci. A jej pozve na oběd a si to vyříkají. A mu zdurazní, že nejde o něj jen chce znát jak to bylo. Už muj syn něco takového absolvoval a vyšlo to dobře. Se svým "kupujícím byt" si vyříkali a kupující byt dokonce vrátil zpátky. Ty do toho radši nerejpej. Tvoje BT už tě určitě pomluvila. Na Tvého vnuka nic nemá. On muže jednat Ty ne. To je moje zkušenost.

Není tady

#38 16. 9. 2007 14:56

Buba 1
♥♥♥♥---

Káča napsal(a):

Buba1: nebydlí v sousedství...

aha. Koser ten predaj urcite nebol, pred par rokmi sa davalo odstupne za prenechanie bytu na stol takze kupujuci ti nepomoze, bol by sam proti sebe.

Není tady

#39 17. 9. 2007 11:03

Ráček
♥♥♥♥♥--

Tady přece nejde o to, jestli jsem nebo nejsem máma, ale o to, jak to vidím. Pokud ten člověk prodá 2 měsíce před smrtí byt, dostane peníze, Vše je v katastru legálně převedené na nového vlastníka tak přece ten nový vlastník nemá s Vašimi interními " tahanicemi " nic společného. Má kupní smlouvu, řádně složil peníze a víc ho to nezajímá...Tvůj ex byl vlastník a nikdo jiný , a proto on není povinnen se nikomu zpovídat . Tak to prostě vidím já !
Já bych se teda nikoho nedoprošovala, ani nikomu nepsala, ani nehonila, na to mám svou hrdost . Stejně své tchýni nic nedokážeš a akorát se ponižuješ. Klidně pátrej, hledej, soudně napadej je to čistě Tvoje věc , ale já mám na to jiný pohled ...

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

#40 17. 9. 2007 16:57

zenetka
♥♥♥----

Ráčku, to je pravda, že nový vlastník bytu nemá s nárokem Káčiného syna na dědictví nic společného, ale to se dá říct, že svědek loupežného přepadení nemá s takovouhle "interní záležitostí" taky nic společného.
Z toho, co píše Káča, to vidím taky na trestný čin - nemocný člověk prodal 2 měsíce před smrtí byt za 600 tisíc a v den smrti z toho nezbyla ani kačka, tchýně neuvedla vnuka jako dědice - proč asi?

Není tady

#41 17. 9. 2007 17:02

zenetka
♥♥♥----

On ten nový vlastník sice není povinen se Káče a synovi zpovídat, ale pokud má čisté svědomí,mohl zajít za Káčou nebo jí napsat: Za byt jsem zaplatil tolik a tolik, šlo to na účet ten a ten. Ale on běžel za tchýní - proč? Vždy ta s prodejem přece něměla mít nic společného, prodávají byl otec.

Není tady

#42 17. 9. 2007 17:42

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

To Káča:
je jedno,jak moc stojíte o případné nalezení peněz, ale myslím, že jde hlavně o princip. Pokud je někdo tak nemocný, že si nemůže ani závazat tkaničky a říká synovi, že mu drží byt a že bude jednou jeho.. A během dvou měsíců je byt prodaný a nikde ani zmínka o ničem... tak je to hodně divné....  Už z toho důvodu bych si najala právníka on by to sfouknul včetně těch dokumentů.... Předpoklad, že BM byl gambler, který si nechal forbes dopravit až do postele, je zcela na hlavu postavená, tudíž, kam by asi tak investoval (omlouvám se za zlehčení...).... Každý člověk (snad výjma bezdomovců a lidí nad 80 let) má miminálně jeden normální účet v nějakém peněžním ústavu a většinou i něco jako vkladní knížku,jen v moderní podobě....
Tudíž, já bych určitě buď sama nebo s pomocí právníka, napadla notářské řízení s tím, že je zde vysoká pravděpodobnost nezahrnutí vysoké sumy peněz do dědického řízení (to každý notář zaplesá - protože odměna bude veliká) a dále jasné určení, kdo má nárok na osobní věci po zemřelém, dokumenty atd.... Pokud nebyla učiněna závě, a tchyně bude neústupná a všechno bude její a její a nikomu neukáže ani účtenku, tak pak jedině soud.

Není tady

#43 17. 9. 2007 17:53

Macex
♥♥♥♥♥♥♥

A opravdu mne zaráží ta lenost a důvěřivost "některých" notářských kanceláří, protože opět jsem se v posledních měsících setkala s několika, které i týdny korespondovaly s různými bankovními domy, aby zjistily obrovská podnikatelská aktiva (z kterých bude paušál), a k jejich smůle nalezly pouze mnohatisícové dluhy a další závazky...

Příjde mi, že pořád je v tomto státě naprosto běžné, že jeden prolhaný člověk příjde na nějakou instituci a tam řekne snůšku lží a polopravd, tam mu to odkývou, orazítkují a vše je v pořádku.
Např. jedna hodná milá babička, příjde uplakaná k notářskému řízení a tam dojatě vylíčí, jak dlouhá léta pečovala o svého nebohého synáčka, který vůbec nic neměl, o vše ho obrala jeho bývalá manželka, až z toho chudák onemocněl, děti se s ním nestýkají, jen ona byla ta jediná, která ho milovala a on zemřel a nic, ale lautr nic po sobě nezanechal, ani oblečení neměl, ani fotky neměl, ani dopisy od rodiny neměl, vše vzala velká voda, invalidní důchod, či sociálka, či podpora mu vůbec žádná nechodila, ona ho živila ze svého........ A notářský úředník zamáčkne slzu a ukončí dědické řízení jako okamžitě vyřízené.... (promiň Káčo, tu surovost, ale doufám, že to bereš, že jsem na tvé straně, ale jinak to napsat už nejde...).
Nejde přece o to, aby tchýně tvému synovi navalila nějaké košile, či dopis z mládí, ale jde o to, že syn třeba ví, že táta si schoval něco od něj, nějaký dárek, nebo zkrátka věc, kterou by měl rád u sebe a je fuk, kdo se o BM před smrtí staral, nelze to všechno sbalit a říct, .......ale po něm nic nezůstalo, všechno se to vypařilo....

Není tady

#44 17. 9. 2007 20:11

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Macex: je to tak. Kdo je v obraze ohledně dědictví, umí věrohodně lhát a nemá žádné skrupule, vyhrává.
V tomhletom případě je jasné, že vnuka zákonitě obrala vlastní babička usch
Útěchou všem budiž, že peníze, získané podfukem a na úkor oprávněného dědice nikomu v životě štěstí nepřinesly stolt

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#45 18. 9. 2007 1:08

Buba 1
♥♥♥♥---

Kaca, kedy vlastne umrel tvoj BM?

Není tady

#46 18. 9. 2007 9:19

maria
♥♥♥♥---

Chtěla bych se vrátit ku Káči:
K tomu aby něco dosáhla potřebuje spochybnit postup prodeje. Co nemuselo být v pořádku?
Rozdíl mezi kupní cenou a daní z prodeje - například.
Jak dostat od kupujícího odpovědi?
Zajímá nás - s kým jednal, kdo jej oslovil, kolik opravdu zaplatil a jakým zpusobem. V podstatě nás zajímá zda chtěl nebo nechtěl zemřelý byt prodat a zda k tomu nebyl tak trošku donucen.
Odpovědi mužeš získat dobrovolně - návštěvou Tvého syna u kupujícího nebo nedobrovolně - donucením svědčit u soudu. Jestli tam něco není v pořádku to právní zástupce zjistí pokud je dobrý.
Potvrzením o zaplacení daně z prodeje.
Svědectvím toho, kdo ověřil podpis zemřelého - v jakém stavu byl a zda existuje nebo neexistuje pochybnost, že opravdu chtěl být prodat.
Svědectví tchýně. Pokud je nesrovnalost mezi kupní cenou - pokud byla placena převodem a deklarovanou cenou finančákem bude se chtít tchýně dohodnout sama.
Soudila bych že nesrovnalost existuje.
Pakliže ale vyhlásí kupující že peníze dal na stul neprokážeš nic. Možná jsou povinné banky vydat na žádost soudu potvrzení zda a kolik převzal kupující peníze z konta a zda v hotovosti nebo převodem.
Soud by se dal aktivovat žalobou pro obnovu dědického konání z duvodu dohledání financí za prodej bytu který se realizoval krátko přěd smrtí zemřelého. (pokud to tak bylo). a pozvat svědky. Věc by mohl napadnout pouze Tvuj syn. Jak znám syny nebude se chtít v tom nimrat smile
V každém případě bude proces drahý ale jestli zjistíš že byl spáchán podvod tedy suma vyplacena za byt nesouhlasí s deklarovanou kupní cenou z níž byly zaplaceny daně z prodeje pak by k soudu nemuselo dojít. A míček by byl u tchýně.
Bohužel ani tento argument by Ti moc nepomohl protože daňový podvod vlastně spáchal zemřelý a tím pádem se nic neřeší.  Ale prokázala bys existenci prašul. Ale kdyby s kupujícím jednala pouze tchýně mohla by čelit něčemu co neumím pojmenovat.
Soudě podle sebe, kupující nebude chtít svědčit a bude tlačit na tchýní aby se s dědicem dohodla a zabránila soudnímu jednání.
Hmm nevidím to nijak červeně spíš rudě smile Já bych se asi pul roku trápila a nespíš se na to vykašlala. Jak se chovají ostatní příbuzní k synovi? Stýká se s nimi? Když ne je to projeto - myslím.

Není tady

#47 18. 9. 2007 13:55

janička25
♥♥♥♥---

Já jen, že šlo o družstevní byt, tak nevím, co máte všichni s tou daní, tam se žádná daň neplatí, na katastru se nic nepřevádí, vlastníkem bytu je stále družstvo...

Není tady

#48 18. 9. 2007 14:13

maria
♥♥♥♥---

janička25 napsal(a):

Já jen, že šlo o družstevní byt, tak nevím, co máte všichni s tou daní, tam se žádná daň neplatí, na katastru se nic nepřevádí, vlastníkem bytu je stále družstvo...

Aha sory bylo tady řečeno cosi o prodeji, takže beru na vědomí že se jednalo o odstupné... no z toho se fakt daně neplatí. Už mlčím.

Není tady

#49 18. 9. 2007 18:43

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Buba1: Před 14 dny to byly tři roky.
maria: díky za mail-já vím, že mi chceš poradit. Jen jsem z toho strašně zmatená a prostě mi to nedá. Vždy se s tím jako smířím a pak si na to vzpomenu a chci to zase řešit. Syn je zklamaný a vlastně nerozumí tomu, že by byl jeho táta (který ho miloval a s kterým se normálně stýkal, nikdy mu nelhal, říkal mu, že má už jen jeho)schopný tohle udělat. Pořád vidím syna, jak po tom, co jsme to zjistili, seděl na posteli, hlavu v dlaních a říkal: mamko, táta mně neměl rád, on nechtěl, abych ten byt dostal. Do očí mi chvíli před smrtí (to nikdo nevěděl) lhal.
Ale a bylo mezi náma (mnou a BM) cokoliv, vím, že by to neudělal! Já to vím! A nechci, aby si nᚠsyn myslel a žil s tím, že to tak bylo!

Není tady

#50 18. 9. 2007 18:48

Káča
♥♥♥♥♥♥-

Ještě chci dodat, že mně taky mrzí(dnes!), že jsem prodala chatu po svých rodičích-táta se se mnou už roky taky kvůli tomu nebaví-a bylo to vlastně k ničemu. Kdybych tušila, jak to dopadne, snažila bych se s BM domluvit, a se chata nechá a že tam může jezdit kdy a s kým chce. Stejně bydlel v bytě z těch peněz krátce a pak bydlel u matky v RD.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí