Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 8. 2007 12:51

Maya.82
Host

Re: Fobie

Tak mi vadi jak v bytě tak venku. Venku je to, ale lepší to jim muže člověk dál utect.

 

#27 30. 8. 2007 15:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Fobie

Mne sa hnusili hadi - neviem, či to malo rozmer fóbie, ale po*ní mi boli. A bála som sa ich. Na chate sme ich mali v tráve plno a ja som všade videla zmije, hoci v skutočnosti to boli slepúchovia a užovečky. Potom som mala sen, kde som sa dotkla hada a zistila som, že nie je vlhký a slizký, ale suchý a príjemný. A videla som obrovského hada, ktorý sa ahal od zeme až niekam do výšok vesmíru ... a nedesil ma. Pol roka nato som bola na poznávačke v Egypte, kde mi nᚠsprievodca-vtipálek položil pri návšteve trhoviska za krk práve hada usch . Na 30 sekúnd som sa zavzdušnila, mala som tep 400 a kolabovala som, ale potom som začala pomaly dýcha a uvedomova si, že ten had je fuckt teplý a na omak príjemný. Vyfotila som sa s ním omotaným okolo pliec a dokázala som sa díva, ako si ho ten jeho krotitež či cvičitež dáva do úst... Odvtedy niežeby som bola do hadov zamilovaná, ale rešpekt je mnší, taký primeraný - povedala by som. Dokonca som dobrovožne pohladkala červenú zmiju kamoškinho syna...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#28 30. 8. 2007 15:37

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Fobie

Teda Seli godlike usch Mě dát někdo za krk hada (nebo pavouka),tak je to buď jeho poslední životní počin,ale pravděpodobněji můj poslední životní zážitek... Když mi bylo o pár let míň,tak jsem přecházela silnice jak magor a kámoška vždycky říkala,že mě buď přejede auto nebo umřu strachy,potažmo leknutím. Myslím,že už nepřecházím silnice jak magor,ale věřím,že v takovýhle situaci (něco co je mi po*nýho za krkem),bych asi fakt "odešla". Mě ke kolapsu stačila svlečka od pavouka,kterou kdysi přinesl spolužák do školy-neboj,šáhni na to,v tom už ten pavouk není.ANi náhodou,odešla jsem,dokud to neschoval rodna

Není tady

 

#29 30. 8. 2007 17:01

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Fobie

Pavouci mi nevadí, doma jich máme plno, ale co fakt nesnáším je hlodavá havě - myši, krysy, potkani a tak. To mi dát někdo za krk, tak umřu hrůzou. A vzhledem k tomu, že bydlíme na vsi a pole máme všude kolem, docela jsem si užívala. Tak teď máme doma čtyři kočky a je klid.

Není tady

 

#30 30. 8. 2007 17:09

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Fobie

Kočka je dobrá na veškerou havě, která je menší, než ona...

Není tady

 

#31 30. 8. 2007 17:27

Helča
♥♥♥----
Registrovaný: 5. 8. 2007
Příspěvky: 229

Re: Fobie

Taky nesnáším myši, mám tři kočky - tedy vykastrovanou kočku, kocoura a kočku o které jsem si myslela, že je taková nějaká nevyvinutá, že koátka mít nebude, no a má - čtyři! Myši tedy naštěstí nemůžeme mít.
Navíc mám jezevčíka a fenku vlčáka.

Ale těch pavouků je tady šíleně!!!! Fakticky všude! Starší dcerka z nich má taky fóbii, není schopna se na ně podívat, pokud si je musí sama likvidovat, tak jedině vysavačem. Minule jsem jí radila Biolit na lezoucí hmyz, ale to ona prý takhle nemůže udělat, protože by se  pozvracela z toho, jak se cvrkávají.


sad


Pravá cesta je ta nejt잚í.

Není tady

 

#32 30. 8. 2007 18:27

Salen
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 1456

Re: Fobie

Dnes je zrovna o tom článek v MF DNES - najdi si na netu. Psycholog Höschl tam píše, že fóbie se léčí skutečně tím, že se tomu strachu člověk musí podrobit v daleko vyšší míře a pak je po fóbii. Poněkud to tam přehání, jako příklad uvádí, že pokud donutí člověka pavouka sníst, už mu pak nevadí vůbec nic :-D nebo když má někdo strach z výšek, trénuje s ním koukání z Nuseláku. Tak na tom principu je založená léčba.


Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

 

#33 30. 8. 2007 21:19

Maya.82
Host

Re: Fobie

Tak po přečtení Salenina příspěvku jsem si to s tím psychologem hodně rychle rozmyslela.

 

#34 30. 8. 2007 21:21

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Fobie

To se ti vůbec nedivím usch

Není tady

 

#35 30. 8. 2007 21:26

Maya.82
Host

Re: Fobie

To radši budu žít s tou fobii snad to nějak zvládnu.

 

#36 30. 8. 2007 21:40

Salen
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2006
Příspěvky: 1456

Re: Fobie

Na mě to neházejte, já jen citovala známého odborníka :-).


Forest Gump:  Život je jako bonboniera, nikdy nevíš co ochutnáš.

Není tady

 

#37 30. 8. 2007 21:43

Maya.82
Host

Re: Fobie

Neboj na tebe to nehážem. Jen mě odradilo co ten člověk řekl. Nedokážu si představit co by se dělo kdybych tam šla a on mi řekl tohle.

 

#38 30. 8. 2007 22:12

leny.wood
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kladensko
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 1492
Web

Re: Fobie

z pavouků jsem měla jako menší hrůzu, fakt že jo a i teď je to někdy šílený. jednou se mi stalo, že jsem se v klídku sprchovala a najednou se na mě spustil pavouk usch no já zaječela, vyskočila na "sedátko" ve vaně a sprchou jsem to po*ný zvíře spláchla a strašně dlouho nechala téct vodu do odpadu, aby na mě znova nevylez (jako malý se mi totiž stalo, že jsem spláchla před koupáním pavouka, a když jsem se po chvilce vrátila, byl tam znova). s takovýma těma mini pavoučkama si i hraju, ale jakmile je větší, fuuj. třeba na záchodě, když nějakýho uvidim, tak mě popadne strašně nepříjemný pocit a už zabíjím, jindy musím požádat někoho z rodiny, aby ho odstranil (brácha je klidně chytne za nohu a pak mi s tim mává před obličejem usch , to bych ho vždycky vraždila, ale teď už to naštěstí tolik nedělá (že by dospěl? lol ), když vidím, jak nějaký pavouk běží ke mně, tak nohy jdou automaticky nahoru, nebo kolem něj tiše projdu a říkám: "hodnej, jen zůstaň, kde si". tže by se vlastně dalo říct, že taky trpím takovou menší fobií...


Člověk míní, život mění.
Život je krásný, ale přesto končí smrtí.
http://leny-wood.wp.cz/wp-content/uploads/wp.cz/leny-wood/horse.jpg

Není tady

 

#39 30. 8. 2007 23:14

vavatu
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2007
Příspěvky: 40

Re: Fobie

Tak jsem si teď raději dala nohy nahoru, co kdyby na mě něco pod stolem vlezlo va. Malí pavoučci mi taky nevaděj, nejlépe tak ti milimetroví big_smile, ty vezmu i do ruky. Ale jak se to zvětšuje, tak je zle. Hnusej se mi i mrtví a nohou (samozřejmě v botě) bych pavouka nezašlápla - neb by mi ta noha asi upadla.
Zvláštní ale je, že v kadibudce na chalupě mi tolik nevaděj - když je moc blízko tak fouknu a mrcha zaleze. Asi mi všeobecně míň vadí pavouk v pavučině - zřejmě mám pocit, že se z ní tak rychle nevymotá, aby mě moh sežrat big_smile. Ale jak to někde leze.....
Nejkrutější zážitek asi byl, když jsme jeden čas spali na matracích na zemi - a já vždycky zahlídla jenom ten stín, jak se kolem mě mihnul....nebo ho rovnou našla kousek od svý hlavy. Z toho jsem se dost dlouho dostávala, i když už jsme spali na posteli.
Manža je zachraňuje, já bez milosti vraždím (v nouzi pomůže třeba vysavač, ovšem pak se ho docela štítím). A zdá se mi, že čím víc vražd, tím míň sem lezou va - a nebo že by měli nějaký slabší roky?

Není tady

 

#40 30. 8. 2007 23:23

vavatu
♥♥-----
Registrovaný: 11. 4. 2007
Příspěvky: 40

Re: Fobie

Jo a jednou se mi stalo, že jsem vykoupala dítě - nepamatuju se jestli to tenkrát bylo ještě miminko, nebo už batole. No a v ručníku, do kterého jsem ho zabalila, byl pavouk.... Následovala jak jinak než inteligentní reakce - zařvala jsem a uskočila - naštěstí mi ten prcek na zem nespad yikes. Od tý doby ručníky před použitím kontroluju , zvl᚝ v tomhle období roll.

Není tady

 

#41 31. 8. 2007 11:39

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Fobie

Teď jste mi připomněli, že jsem někde četla , kolikže pavouků a hmyzu člověk polkne ve spánku ......   usch  usch  usch  asi si dám roubík ....

Já nesnáším škvory ( ušáky)  v 5ti letech jsem byla poprvé na táboře a spali jsme ve stanech s matracema. Já zvedla tu matraci a pod ní byly milióny ( z dnešního pohledu ....  ) škvorů ..... a  starší holky mě strašily, že ti škvoři v noci vylezou po stěnách stanu, napadají na mě, vlezou mi do uší a  vykoušou mi bubínky ..... ještě ten večer jsem zdrhla a přes les se vydala "domů" .... policajti mě do rána hledali ......   s tím táborem jsem skončila a už mě tam nedostali a škvory do dneška nesnáším. Dneska jsem sice četla, že to je blbost, že škvoři do uší nelezou, že jsou užiteční a lapají hmyz ( a tedy i pavouky ... ) .... ale věřte jim, když mají takové cosi na ocásku ..... co vypadá, jako kleště .....   skurt  skurt  skurt


BB

Není tady

 

#42 31. 8. 2007 11:39

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Fobie

Tak oni se vám pavoučci "hnusej" jo? - Aha, pochopil jsem, že většina zůčasněných je z Prahy. - Takže více už perlami mrhat nebudu.... stolt ... beztak o mé rady nikdo nestojí, stojíte jen o to, psát o svých fóbiích pořád dokola... ;o)))))
Čágobelo, šílenci!

Není tady

 

#43 31. 8. 2007 12:47

Maya.82
Host

Re: Fobie

No vidím, že v tom nejsem sama Slavku to tak neber my si vykládáme zážitky no. A teda aspon já nemám prostě dost odvahy na to abych se tomu postavila.

 

#44 3. 9. 2007 15:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Fobie

Proti nemším strachom ale podža mňa metóda "zvykania si" pomáha. Ja nemám vežmi rada hmyz, a už vôbec nie na mne. Ale keďže na chte na mňa rôzne chrobáčiky padali napr. z trámov v spánku(občas vežké až 8 cm a tvrdé ako skala), nejako mi otrnulo a zvykla som si. Naopak chrústov neznášam od čias, čo mi ich nastrkali desiatky za krk usch - vtipálky kamošky. Predstava chrústa na krku mi privoláva kŕče a šoky... hmm


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#45 3. 9. 2007 15:42

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Fobie

Já se takhle bála pavouků, jako dítě. Když byl na záchodě, radši jsem se počůrala a pak to pěkně slízla rollgrater
Teď už se jich nebojím, i když do ruky beru jen ty naše domácí, protože ti nikdy nekoušou a jsou zdvořilí - většinou se decentně schovávají za nábytkem smile
Ale bojí se jich mladší dcera a tak jsem jim začala říkat Elišky - ono je to tak nějak polidštilo, či co. Prostě - když běží pokojem Eliška, je to něco jiného, než když tudy běží po*ný-Chlupatý-Pavouk lol


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#46 4. 9. 2007 11:12

Tiina
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 3170
Web

Re: Fobie

Slavku a odkud jsi ty ? Že by z té obydlené zatáčky směrem do Vídně ?

Není tady

 

#47 4. 9. 2007 12:05

Ráček
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 973

Re: Fobie

Pavouci to je kapitola sama pro sebe. Štítím se jich moc, ale zas néé tak moc, abych ho nepodebrala novinama nebo něčím takovým a nevyhodila ho ven..
Ale myši, to kdyby mi někdo hodil za krk, tak mě můžou rovnou pohřbít..Bych se zbláznila.Obzvl᚝ v tomto počasí, kdy už cítí zimu a stěhují se za teploučkem usch


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20721;30/st/20081120/k/ab7c/preg.png
Bude to kluk :-)
KO 16.7
4.7 velký UTZ ve 20.tt

Není tady

 

#48 4. 9. 2007 15:28

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Fobie

Tiina napsal(a):

Slavku a odkud jsi ty ? Že by z té obydlené zatáčky směrem do Vídně ?

lol


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#49 4. 9. 2007 16:17

sisa70
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 5. 5. 2006
Příspěvky: 777

Re: Fobie

Pavouci, žáby, hadi, moli .... to všechno je v pohodě, nevadí mi na ně sahat, ale mám už odmala fobii na knoflíky  .... a to specielně na dvoudirkový, takový ty koministický, co byli na zástěrách, pánských pyžamech a na těch kostkovanejch flanelovejch košilích. Největší odpor ve mně vyvolává tento typ knoflíku uržený ještě  se zbytkem nítě...... fůůůj, to je děsná představa ....proto si mumím představit, co zažíváte při pohledu na havě.

Donedávna jsem si myslela, že jsem takhle uhnutá sama, ale představte si, že znám už 3 lidi, který to maj taky... a já jsem na tom vlastně ještě dobře, protože čtyřdirkový mi zas až tak nevadí lol


Některý ženský jsou strašně dětinský. Nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila mi všechny moje lodičky. Woody Allen

Není tady

 

#50 5. 9. 2007 18:10

Ferda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: originalne Olomouc,nyni USA
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 1993

Re: Fobie

no jo, sklipkany a hady chovam, nesnasim kocky!
kazdy mame rad neco jineho.
ale chapu, jednu fobii mam, a vim jak je to neprijemne

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů