Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 8. 2007 15:47

Maya.82
Host

Fobie

Ahoj lidi začínám mít trochu problém. Mám fobii na pavouky. A JELIKOŽ JE LETO LOZÍ A JSOU VŠUDE!!!!!!!! A jelikož bydlime ve starem paneláku tak je nestačí chlap vyhazovat a na mě to začíná být moc. Vždy když někde jdu podívám se po všech zdech a stropech jestli tam nejsou a když jo ja tam nejdu tak dlouho než je chlap zlikviduje. (Zkuste někdy nečůrat 12hodin kvuli pavouka) Když jdu spát prohlídnu okolí postele pod polštářema, peřinama co kdyby náhodou. Myslíte, že v této situaci by bylo potřeba navštívit psychologa??

A i s toho mám strach jak mě bude léčit?? To mi bude cpat pavouky do ruky?? Proto se mi tam ani moc nechce.

Ta fobie je dost velké omezení. Poradíte co mám dělat??

Neznáte něco co by zabilo pavouky v místnosti a pokud možno všechny.

 

#2 29. 8. 2007 15:52

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Fobie

Pořiď si kočku - ta moje doma sežere všechno, co se pohne a je menší, než ona. wink Ani komár nemá šanci, natož pavouk!!!

Není tady

 

#3 29. 8. 2007 15:58

nexxi
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 14. 4. 2006
Příspěvky: 607

Re: Fobie

ahojky mayo píšeš mi z duše jak se říká.. včera se vracíme z lesa a doma při krájení hub z košíku vypochodoval jeden travní.. letělqa sem pryč s šíleným řevem a mamka musela vraždit.. a večer sme objeivil v obyváku za skříní rodinku velkejch no mě by kleplo.. ale poradili nám koupit si přípravek proti lezoucímu hmyzu, raid, biolit.. konkrétně ten první - protector.. prej je zabíjí..


" Je lepší litovat, že jsme něco udělali, než toho co ne."

Není tady

 

#4 29. 8. 2007 16:09

_luca_
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 5. 2007
Příspěvky: 168

Re: Fobie

porid si pejska:) ten muj sezere vlastne vsechno co leze.... driv jsem byla ve starym baraku na zizkove, a tam byl tak kazdej mesic takovej ten velkej po*n, co vidam spis na chatach.... no a psik se do nich poustel.... smile a vedela jsem, ze kdyby se vyskytl nekde kolem me, pejsek se do nej pusti.....

Upravil(a) _luca_ (29. 8. 2007 16:09)


Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech.

Není tady

 

#5 29. 8. 2007 16:18

Maya.82
Host

Re: Fobie

Tak já psa mám, ale nedovolím ji to žrát. Pak se těžko brání svoji vlčáčí feně když se rozhodne dát mi pusinku a nějaký ten lízanec občas schytnu a představa, že předtím sežrala pavouka to by mě asi trefilo.  usch
Takže jsme tam kde jsme byli.
Nevíte jak to probíhá u toho psychologa??

 

#6 29. 8. 2007 16:24

siska
♥♥-----
Registrovaný: 6. 6. 2007
Příspěvky: 39

Re: Fobie

Maya82-já taky měla fóbii. Sice jinou, ale pokud bych se jí nechala ovládnout, nebyla bych schopna normálního života. Musela jsem k psychologovi, sama jsem to nezvládala. Jiná možnost než trénovat není, neutečeš tomu. Buď začneš trénovat a zkoušet se na pavouka podívat, potom s ním být v místnosti....nebo tě fobie ovládne a budeš taky neschopna normálně žít. Psycholog tě nebude házet do místnosti plné pavouků, neboj. Zkusíte zjistit, proč tu fobii máš, a pak budete nenásilně pracovat na odstranění tvýho strachu.

Není tady

 

#7 29. 8. 2007 16:24

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Fobie

Hehe, tak ja mam z pavouku fobii taky smile A to takovou, ze kdyby mi lezl nahodou po ruce, dobehnu pro sekeru a ruku si snad useknu i s pavoukem smile

Byli jsme pred par tydny se synackem na lodi, jezdi z pristaviste v centru Prahy az do Troje. Cela lod je plechova, vcetne strehy, a ta strecha ma cca 2 metry od podlahy. A ted pozor - za kazdym, KAZDYM tramem podpirajicim strechu byl 1 - 3 TUCNI MASITI pavouci velikosti petikoruny.
Jak se lod houpala a hlavne, jak buracely motory, kazdou chvili se nejaky neudrzel a sjel na vlakne mezi lidi lol
Myslel jsem, ze necham syna na lodi a poplavu vedle ni ve Vltave.

A nakonec se jeden masitej krizak samozrejme trefil synackovi za krk. Nastesti jsem zachoval duchapritomnost a silnym fukem ho sfoukl na zem. Ale spadnout za krk me, tak maji muze pres palubu.

Není tady

 

#8 29. 8. 2007 16:26

siska
♥♥-----
Registrovaný: 6. 6. 2007
Příspěvky: 39

Re: Fobie

vždy pavouk přináší štěstí, nebo je to kec?

Není tady

 

#9 29. 8. 2007 16:35

Maya.82
Host

Re: Fobie

Sexynet no tak to já bych na te lodi nebyla. Já bych tam nevlezla a pokud bych tam nahodou byla a pak si všimla pavouka tak klidně skočim a plavu zpět. No já už to vlastně jednou udělala nebylo to sice na vltavě, ale za jizdy autem se mi spustil za zadama pavouk no a ja abych mu utekla tak jsem malem vystoupila za jizdy. Nebylo jak mu uhnout tak jsem otevřela dveře a vyhla se snich. Par lidi pak myslelo, že mě zabije. Hlavně řidič se smál, že mu za jízdy ještě nikdo nevystupoval.

 

#10 29. 8. 2007 18:07

Me
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 28. 1. 2006
Příspěvky: 1041

Re: Fobie

Může to být i docela nebezpečné, představ si, že bys řídila ty, a najednou se odněkud v autě vynořil pavouk... mohla by z toho být docela slušná havárka hmm

Není tady

 

#11 29. 8. 2007 18:13

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Fobie

Fuuuj, tak to já mam fóbii taky, a jednou jsem měla doma na návštěvě ségry a připravovala jsem véču...jen v šatech (jsem divná, takže si sednu na zem a třeba si oloupu brambory na zemi v obýváku) a jak se tak opíram s starou květinovou přepážku mezi kuch. a obýv. tak mi něco spadlo na rameno, ohlídnu se a... to jste měli vidět, v okamžiku jsem byla nahá, holky stály na gauči a já lítala po obýváku a řvala: sundejte ze mě tu příšeru!!! No příšera zůstala na šatech a pochopitelně z nich během mého maratonu utakla do bezpečí... Od té doby u stěny nesedim...ani na zemi a jak je pavouk na stropě tak nejdu do místnosti...

Upravil(a) markéta (29. 8. 2007 18:15)


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#12 29. 8. 2007 18:19

Maya.82
Host

Re: Fobie

Me já vím, že to může být dost nebezpečné a zvlášt u mě mi se tam spustit tak nevím to by dopadlo hodně špatně proto uvažuju nad tím psychologem, ale furt s něho mám strach. Kdyby ho třeba napadlo dat mi pavouka do ruky nebo tak to bych nepřežila.

 

#13 29. 8. 2007 18:23

host eska
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 1299

Re: Fobie

Já jsem viděla v Tv nějaký dokument o dotykových monitorech a tam právě mluvili o terapii na různý hmyz.

Takže se posadil ten terapeut a jeho klient vedle monitoru a pak myslím pomalu zvětšovali obrázek pavouka. Asi to ovládal,  ten člověk, co se bál. Samožřejmě ten teraput s ním mluvil o tom, co cítí a tak. A pak, když byl ten pavouk celkem velkej, tak měl za úkol se ten pacient přiblížit k obrazovce a dotknout se monitoru.

No, můžeš to taky zkusit nacvičit na obrázku. Ale možná by bylo lepší to svěřit odborníkovi.

Jinak mě to štve, já jse  se dřív žádnýho hmyzu vůbec nebála, všechno jsme chytala do ruky, i myši, pavouky, všechno v pohodě.
A poslední dobou se štítím právě takovejch těch chloupků na těch zvířatech, jaký maj sosáčky a pak mi vadej na myškách ty špinavý nožičky a dlouhý růžový ocásky. Fuj tajbl.
Nevím proč, tak od 18 se mi ti stavá a je to čím dál horší. Kdo ví, kde se to bere?

Jinak sexynet, to jsme se zasmála big_smile big_smile


všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

 

#14 29. 8. 2007 18:27

Maya.82
Host

Re: Fobie

No já bych se toho brázku nedotkla. Fuj i když je to JEN obrázek ne. Myši mi nevadi. Brouky nemusím, ale když mi vadí tak je vyhodit. Ale pavouka ani toho nejmenšího ne a mám pocit, že tou svoji fobii obtěžuju i okoli.

 

#15 29. 8. 2007 18:33

host eska
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 4. 2006
Příspěvky: 1299

Re: Fobie

No, na obrázek se budeš nejdřív jenom dívat. A pokud možno hovořit o pocitech s odborníkem. A až se budeš cítit, tak se dotkneš. Bude to tvoje rozhodnutí. Nikdo tě do toho nutit nebude.
Víš, proč se jich štítíš?


všichni u podpisu moudře hovoří, a já budu mluvit, až mi lýtka dohoří... bo nejsu žadny rétor big_smile
http://www.kamelie.ic.cz/sm1_soubory/sm29_mal.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gifhttp://www.bahno.cz/minismile/ms_2294.gif

Není tady

 

#16 29. 8. 2007 18:46

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Fobie

Maya.82, to sháníš psychologa pro sebe nebo pro psa??? smile
Chápu Tvou fóbii, ikdyž to musí být náročné.
Je fakt, že naše kočka to taky sežere. (Fuj!!!)
Pavouky nemusím, a dokonce se mi ekluje i jeich zabíjení (to není humanismus, je mi hnusně při tom zvuku, kdy praská jejich tělo!!!yikes(  ...)

Můj syn má přímo fobii, to je děs. Já se jich "pouze" štítím.

Není tady

 

#17 29. 8. 2007 19:28

Maya.82
Host

Re: Fobie

Host eska no to fakt nevim možná to má něco společného s jedním zážitek z dětství kdy bylo v jedné mistnosti hodně pavouku a když jsem šla do jiné tak tam byl taky aspon jeden. Bylo to u babky když jim přestavěli parapety a oni tam žili takoví strašně velcí no prostě byli všude. Tu noc jsem nespala a pak jsem u babky nespala asi 5 let.

 

#18 29. 8. 2007 20:14

Danulak
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 2. 2007
Příspěvky: 179

Re: Fobie

Tak to me pavouci absolutne nevadi, zadni, klidne je vezmu do ruky zadny problem. Ale RYBY A ZABY FUUUUUJ STUDENE po*n. Kdyz jdu na chate do studanky pro vodu, patram, zda tam nesedi ZABA . Pri predstave, ze bych mela sahnout na RYBU, je mi zle. A ten smrad, kdyz tchyne chysta kapra na Vanoce - nikdy nejsem doma, musi s detmi PERFEKTNE uklidit kuchyn jinak tam nejdu. Mam na mysli smrad ze syrove ryby ne z vareni. Mozna je pricinou rybi tuk ve skolce pred kazdym obedem polevkova lzice nasilne vpravena do ust.Fujtajbl!

Není tady

 

#19 29. 8. 2007 20:18

Danulak
♥♥♥----
Registrovaný: 20. 2. 2007
Příspěvky: 179

Re: Fobie

Doplneni: kdysi ve skolce, zacatek 60-tych let.

Není tady

 

#20 30. 8. 2007 9:12

Slavek17
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 25. 8. 2007
Příspěvky: 1348

Re: Fobie

Zdroj té fobie, tak jak ji Maya popsala, mě jen utvrzuje ve správnosti postupu, který propagují třeba koňáci, když spadnou z koně - že je třeba co nejdříve nasednout znovu a nevzdávat to - postavit se tomu, jinak že hrozí konec s ježděním.
S pavouky, vosami a jiným hmyzem je to stejné. Bezhlavě utíkat? - Snad v první chvíli, kdy svoji reakci neovládáme. Ale je třeba se co nejdříve vrátit a prostě bojovat.
Přece víme, že ta místnost je naše (nebo babičky). - Obývák nebo toaleta nepatří pavoukům, patří lidem. A tak si musíme svůj prostor uhájit - i za tu cenu, že pár kusů hmyzu zabijeme.
Nedělejte to však bezhlavě a s odporem. Dívejte se na ně, jako na tvory, kteří mají na tomto světě taky svůj význam. Jenom holt mají tu smůlu, že si dovolili narušit vᚠvýsostný prostor... ;o)) ... docela dobře je můžete nabrat na papír a vyhodit z balkonu, oni to pavouci zcela určitě přežijí.
Díky tomuto přístupu jsem svoji fobii z VOS a VČEL (kterou jsem měl v dětství) postupem času dotáhnul téměř ke vzájemné toleranci. Zjistil jsem, že vosa ani včela na člověka téměř nikdy neútočí. Když se chovám klidně, mohu si je prohlédnout, mohu je pomalým pohybem ruky odehnat. Anebo to ani nemusím dělat. Vosa je lovec, loví mouchy. Ty ji zajímají mnohem více, než moje maličkost ;o)) - A pak ještě ovocný cukr. Když na stole leží přezrálá hruška, nemůžete se jí divit, že na ni má nezřízenou chu. - Pokud s ní nechcete bojovat, je lépe tu voňavou hrušku uklidit a sníst si ji až večer. tongue
Hezký den všem!

Upravil(a) Slavek17 (30. 8. 2007 9:15)

Není tady

 

#21 30. 8. 2007 9:36

BB
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 1767

Re: Fobie

No, tak já taky měla fóbii z pavouků.Vyléčil mě z toho můj muž, když na mé histerické jeky že " TAM je pavouk !!!!!"  nereagoval a posléze mí vynadal ... abysem se nepos..la ..... Naučila jsem se svoje reakce ovládat ( páč ty moje jeky stejně neměly odezvu) .... ty dlouhonohé pavouky celkem snáším a nechám je sedět i v rohu v místnost .... oni stejně časem někam odejdou. Bojím se, že kdybych je připlácla smetákem a vynesla ven, tak jim polámu nožičky .... a ty velké chlupaté ... pokud je na zemi , přiklopím sklenicí ( zpod smetáku by určitě zdrhli  mad  ) , podsunu  opatrně  papírem a vyhodím ho ven. Když mě někdo vidí, tak se mi směje, že se určo vrátí zpátky i s rodinou  ...  roll ....
Tuhle se mi zdálo o obrovském černém chlupatém pavouku ...... velikosti malé kočky ... netuším, co mi chtěl sdělit   roll


BB

Není tady

 

#22 30. 8. 2007 9:58

Jdhehajnx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 21. 3. 2007
Příspěvky: 1772

Re: Fobie

Tak to tě s tou sklenicí obdivuju.CHtěla jsem to taky jednou udělat,ale jak jsem byla půl metru od něj,tak jsem blíž prostě nemohla,normálně se mi zvedal kufr... A než jsem vymyslela novej plán,tak někam zdrhnul a já šla radši spát do jinýho pokoje...rodna

Není tady

 

#23 30. 8. 2007 10:12

Décima
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 18. 9. 2006
Příspěvky: 892

Re: Fobie

Jé, mě pavoučci vůbec nevadí ani ti velcí, já si dokonce jednoho "pěstuju" na záchodě. On si tam nahoře v rohu pěkně lebedí.. nemám to srdce ho zabít. Na chatě je někdy pavučin jak nastláno. Při úklidu  prostě pavouka vemu do ruky a dám ven na terasu. Zato mně jsou nějak protivní hlodavci, myši tedy nemusím ani ty bílé ve Zverimexu, křeček a morče mi nesměli přes práh.

Není tady

 

#24 30. 8. 2007 12:16

Ladie
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 1. 2007
Příspěvky: 2242

Re: Fobie

V bytě se pavouků štítím - do té doby, než je sežere číča (což není na dlouho big_smile ). Ale venku mi nikdy nevadili. Třeba na zahradě při okopávání kolem mě běhají a nevadí mi to. Ale když mi vlezou do bytu! yikes

Není tady

 

#25 30. 8. 2007 12:47

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Fobie

Mně nevadí malí pavouci, i když do ruky bych je dobrovolně nevzala, ale jsem schopná smést je na lopatku a vyhodit. Zato velcí pavouci -brrrr! To se prostě nedá ovládnout rozumem, já u toho vůbec nemyslím, jen řvu. Jednou jsem jednoho taky přiklopila sklenicí, ale podstrčit pod to papír, to jsem prostě nedokázala. Chudák se tam udusil. Já ho ale nedokázala zlikvidovat ani mrtvého, musel to udělat syn. Jsou mi hnusní všichni větší hmyzáci a nemůžu je vidět ani na fotkách. Tuto fobii si ani nehodlám léčit, protože bych to léčení nevydržela. Nechci si zvykat na hmyz a pavouky, chci, aby se mi vyhýbali!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů