Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 22. 8. 2007 11:47

Jája1
♥------
Registrovaný: 22. 8. 2007
Příspěvky: 3

Únava, přibírání na váze, ...

Zdravím Vás tu vespolek,
mám takový problém a nejhorší je, že ani nevím, jestli je to problém, a nebo jestli je to normální neutral
Takže asi přes půl roku se cítím hrozně unavená a bez energie. Ráno vylézt z postele a jít do práce, no to je operace. A dříve jsem bývala hodně aktivní: squash, turistika, kolo, atd... a teď se nedokopu vůbec k ničemu. Jsem ráda, že večer dojdu domů.
Taky jsem poslední dobou hodně přibrala, aniž bych změnila jídelníček. Ba právě naopak jím dokonce míň. Trápí mě zhoršená kvalita vlasů a pokožku mám nehorázně suchou. Tu jsem měla vždycky a používala jsem sprcháč Dove a bylo to v pohodě a teď? Darmo mluvit. Jsem šupinatá, i když se mažu všemožnými telovými mléky...

Tak mi řekněte, co to může být, nebo jestli je to vedlejší účinek chození do práce dumbom

Není tady

 

#2 22. 8. 2007 17:45

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Únava, přibírání na váze, ...

Ahoj,no mě to připadá jako špatná funkce štítné žlázy.Pro jistotu si zajdi na krev a mᚠjistotu,jestli je v pořádku.


Kočka

Není tady

 

#3 22. 8. 2007 17:47

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Únava, přibírání na váze, ...

štítná žláza  anebo... kolik je ti let? nejsi už v přechodu?


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#4 23. 8. 2007 9:07

Jája1
♥------
Registrovaný: 22. 8. 2007
Příspěvky: 3

Re: Únava, přibírání na váze, ...

Hm, tak přechod to nebude, protože je mi 26 tongue  Tak jste mě nepotěšily, asi se tomu doktorovi nevyhnu. Jen jsem si říkala, že na mě bude koukat jako na simulanta smile

Není tady

 

#5 23. 8. 2007 9:29

elinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 495

Re: Únava, přibírání na váze, ...

neboj určitě na tebe jako na simulanta koukat nebude, podle toho co píšeš to fakt vypadá jako téměř učebnicový příklad snížené funkce štítné žlázy, jak píše bílá kočka...určitě k doktorovi jdi stolt

Není tady

 

#6 24. 8. 2007 10:00

Jája1
♥------
Registrovaný: 22. 8. 2007
Příspěvky: 3

Re: Únava, přibírání na váze, ...

Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli s tím někdo máte osobní zkušenost. Jak zhruba probíhá léčba? Já vím, že to je individuální podle míry snížení funkčnosti.... A jak se s tím potom žije? A Vy, co to máte, za jak dlouho po zahájení jste se zase dostaly do normálu?
Trochu moc otázek... rodna  Jinak k doktorovi jdu v pondělí.

Není tady

 

#7 25. 8. 2007 15:15

bílá kočka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 19. 3. 2007
Příspěvky: 256

Re: Únava, přibírání na váze, ...

Ahoj léčba probíhá jednoduše celý život budeš brát léky a budeš celkem v pohodě,ale nikdy to už nebude ono,budeš vždycky trošku více unavenější než všichni zdraví lidé,ale bude ti dobře,to tě čeká pokud budeš mít štítnou žlázu.Já beru Letrox už 10 let.Tak a ti to raději dopadne dobře.


Kočka

Není tady

 

#8 25. 8. 2007 16:02

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Únava, přibírání na váze, ...

htěla jsem se ještě zeptat, jestli s tím někdo máte osobní zkušenost. Jak zhruba probíhá léčba? Já vím, že to je individuální podle míry snížení funkčnosti.... A jak se s tím potom žije? A Vy, co to máte, za jak dlouho po zahájení jste se zase dostaly do normálu?
Trochu moc otázek... rodna  Jinak k doktorovi jdu v pondělí.



dostala jsem hormon v tabletách a všechno se vrátilo do normálu - mám dojem že okamžitě a žije se s tím úplně normálně, vždy to má už skoro každý... v mojem okolí snad není člověka, který by nebral hormon na štítnou žlázu. Děti i dospělí.  Prostě si ráno lupneš kousek tablety nebo celou - podle toho kolik ti Dr předepíše a jinak na to dál nemyslíš.

Upravil(a) Bety (25. 8. 2007 16:03)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 27. 8. 2007 9:33

elinka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 9. 2006
Příspěvky: 495

Re: Únava, přibírání na váze, ...

pokud je léčba snížené funkce štítné žlázy vedena správně, to znamená, že hladiny hormonů jsou v normě, tak by únava i ostatní potíže měly poměrně rychle vymizet..

Není tady

 

#10 8. 1. 2009 15:56

mooniccka
♥------
Registrovaný: 6. 8. 2008
Příspěvky: 8

Re: Únava, přibírání na váze, ...

můžu se zeptat, je mi 19 a zajímalo by mě, jaké jsou normální rozměry štítné žlázy a objem?

Není tady

 

#11 8. 1. 2009 17:34

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 461

Re: Únava, přibírání na váze, ...

Normální by mělo být to, co tě neomezuje ... tj. jestli se ti špatně polyká, cítíš jakoby knedlík v krku a není to nastydnutím, tak je asi něco špatně. Jinak ti na tvou otázku odpoví jedině lékař, endokrinolog.

Sama se léčím, žláza je normální velikosti, ale měla jsem jiné problémy (únava, ospalost atd.) a její špatnou funkci prozradily až hodnoty z krve!


http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů