Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 21. 8. 2007 21:05

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Okna a deti

Jak to resite s detmi a okny?
My bydlime docela vysoko, a mame 5,5 leteho syna, a bojim se ho nechat samotneho (samozrejme ho nenechavam) v mistnosti s otevrenym oknem.
Bohuzel si uz nepamatuju, od kdy nas nasi rodice nechali "nehlidane", ale na oknech jsme pojistky jako deti meli.
Diky za zkusenosti.

Není tady

 

#2 21. 8. 2007 22:14

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Okna a deti

Myslím že pojistky na okno najdeš určitě v ikei a lecjaká netová prodejna je má taky. Takhle velké děti ještě nemám, ale v sedmém patře paneláku například, bych je chtěla mít aspon do deseti let věku dětí.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#3 22. 8. 2007 10:48

misulinka21
♥♥♥♥---
Místo: Střední Čechy - Neratovice
Registrovaný: 20. 4. 2006
Příspěvky: 461

Re: Okna a deti

AHoj, my sice bydlíme v přízemí, ale okna jsou tu posazená velmi nízko, tak jsme pro jistotu na okna pořídili takový ten kovový řetízek se západkou - běžně se dávají na domovní dveře, aby nešly více otevřít. Řetízky jsme dali až úplně nahoru. Tady jsou okna špatně řešená, jsou dvoukřídlá a jak jednu půlku otevřu, tak mi i průvan v pohodě otevře tu druhou, tak ten řetízek funguje i proti úplnému otevření obou křídel a z venčí tam nejde vstrčit ruka,aby to šlo vyháknout. Tak mám v noci lepší pocit bezpečí. Samozřejmě, že kdyby někdo hodně chtěl, tak řetízek přecvakne, ale to bych ho určitě slyšela. Když nejsme doma, tak jsou okna stejně zavřená. Mně se totiž ty plastové pojistky neosvědčily, větší průvan my je otevřel. Takže pokud budeš nějaké ty pojistky vybírat, pořádně to vyzkoušejte, aby to jen tak nevyskočilo samo. V tom věku je klučina jistě rozumný, ale co si budeme povídat, u dětí jeden nikdy neví, co by je mohlo napadnout. Určitě bych tam nějakou pojistku pořídila, budeš klidnější a můžeš pak kluka nechat chvilku o samotě, když si budeš potřebovat pro něco odběhnout, aniž by ses strachovala pádu z okna.


http://www.ticker.7910.org/an1cxzS0g410010Mjg4ZHw0NzQ3NTE3amF8SmVuaWNrb3ZpIGpl.gif

http://www.ticker.7910.org/an1cqk60g410010Mjg3ZHw0MjAwNzlqYXxFbGluY2UgamU.gif

Není tady

 

#4 22. 8. 2007 12:27

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Okna a deti

Jo, to je v poradku, my mame vsechna okna oteviratelna i jako ventilacky, takze neotevirame cele okno ale prave vetrame tim "pootevrenim".
Na druhou stranu si myslim, ze kdyby takovy skoro 6 lety kluk chtel, tak by si s jakoukoli beznou pojistkou zrejme poradil.

Spise se mi prave jedna o to, kdy je cca. dite dost "uvedomele", aby "vedelo", ze lezt na okna je nebezpecne.

My jako deti bydleli v 6 patre s balkonem, a kolikrat jsem stal jako malej na balkone a lezl na ty zbrdliny, a lomcoval tim zabradlim, nicmene, "vedel" jsem, ze se nesmim predklanet ani to prelezat. Bylo mi asi mozna neco mezi 5 - 7 lety.

Proto me vrta hlavou, od kdy muzu tak nejak prestat mit obavy, ze poleze na okna (podotykam, ze ten muj nikdy na okna nelezl, a ani kolem otevrenych oken nema potrebu chodit a "vykukovat" ven)

Není tady

 

#5 22. 8. 2007 12:28

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Okna a deti

Jo, to je v poradku, my mame vsechna okna oteviratelna i jako ventilacky, takze neotevirame cele okno ale prave vetrame tim "pootevrenim".
Na druhou stranu si myslim, ze kdyby takovy skoro 6 lety kluk chtel, tak by si s jakoukoli beznou pojistkou zrejme poradil.

Spise se mi prave jedna o to, kdy je cca. dite dost "uvedomele", aby "vedelo", ze lezt na okna je nebezpecne.

My jako deti bydleli v 6 patre s balkonem, a kolikrat jsem stal jako malej na balkone a lezl na ty zbrdliny, a lomcoval tim zabradlim, nicmene, "vedel" jsem, ze se nesmim predklanet ani to prelezat. Bylo mi asi mozna neco mezi 5 - 7 lety.

Proto me vrta hlavou, od kdy muzu tak nejak prestat mit obavy, ze poleze na okna (podotykam, ze ten muj nikdy na okna nelezl, a ani kolem otevrenych oken nema potrebu chodit a "vykukovat" ven)

Není tady

 

#6 22. 8. 2007 12:29

keny
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 8. 2006
Příspěvky: 882

Re: Okna a deti

Pojistky na okna ...jsme v 4 patře 4 patrového domu je to už výška ...pojistky jsme běželi koupit pomalu s prvním krokem malého vleze fakt všude dnes jsou  mu 3 roky a musím říct že má asi vrozený strach že by vypad,ale známe je potvůrky!!!Pojistku co máme my odjistíš pouze silou a je fakt vysoko a jde nastavit aby se dalo trochu větrat...tak na prst,ruku až klidně na vstrčení hlavy...nikdy bych kluka nenechala u otevřeného okna dokořán ...uvidíí něco kamarády a vypadne klidně i v deseti...my jsme jako děti k oknu otevřenému prostě nesměli....malej má psací stůl hned pod oknem takže vysedává u okna a pozoruje stavaře a bygříky apod. s pojistkouje klid stojí pár korun!


http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,99,122,0,CD,MjAwNy8xMS8wNg==,QW5kZWxrYQ==http://www.etickr.com/ticker.php?img=9,111,130,0,CD,MjAwNC8wOC8yMQ==,TWlrdWzhcw==

Není tady

 

#7 22. 8. 2007 12:31

sexynet
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 18. 7. 2007
Příspěvky: 1234

Re: Okna a deti

Ten muj pada jen z postele lol

Není tady

 

#8 22. 8. 2007 21:06

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 19810

Re: Okna a deti

Já mám syna skoro 3,5, k otevřenému oknu nechodí, protože ví že prostě NESMÍ. Ale jak tu někdo psal, nikdy člověk neví. Ty pojistky klidně kup, jistota je jistota a za dítě které nevypadne z okna to "stojí"

Není tady

 

#9 22. 8. 2007 21:10

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: Okna a deti

Přemýšlím, ale fakt si už nepamatuju, kdy jsem začala nechávat otevřený okna a nedávala na kluky pozor. dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů