Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#1 17. 8. 2007 17:19

Mendy
♥♥♥♥♥--

Tak co říkáte na tu novou refomu?

.....a na to, že budou u lékařů platit i děcka pod 15-náct let? Mě je z toho...usch Nevím, kde ty peníze máme brát. Všechno bude dražší, ale ty výplaty jaksi nerostou......hmm To jsme to dopracovali......grater

Není tady

#2 17. 8. 2007 18:31

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Re: Tak co říkáte na tu novou refomu?

Mně je z toho špatně. S ohledem na fakt, že mám děti 3 a z toho jedno zdravotně postižené, tak svolávám všechny svaté, aby takhle hrůza neprošla. Jinak se můžu rovnou nastěhovat pod most.

Není tady

#3 17. 8. 2007 20:45

Mendy
♥♥♥♥♥--

A to chtěji, aby se rodily děti....neutral

Není tady

#4 18. 8. 2007 11:10

Sjuzn
♥♥♥♥♥--

....no comment roll

Není tady

#5 18. 8. 2007 15:49

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Julínkova reforma smrti: U lékaře budou platit i miminka s rakovinou!

TomᚠJulínek

PRAHA – Tak to je teda šok! Ministr zdravotnictví TomᚠJulínek (ODS) bude nemilosrdně vybírat poplatek 30 Kč za návštěvu lékaře i od těžce nemocných pacientů, kteří musí k doktorovi třeba obden. Také za pobyt v nemocnici (včetně pobytu v lázních) budeme platit všichni bez výjimky. 60 Kč za den ťvysolí na dřevoŤ i dlouhodobě a chronicky nemocné děti (rakovina, leukémie) či děti mentálně postižené. Navíc šedesátikorunový poplatek za pobyt v nemocnici zaplatí i rodič nebo jiný průvodce dítěte. Poplatky by neměly platit jen děti z ústavů a děti, jejich rodiče berou dávky pro lidi v hmotné nouzi.

„Ano poplatek za pobyt v nemocnici se vztahuje na všechny bez rozdílu. Pokud s tím bude mít nějaká rodina problém, tak se musí obrátit na sociálku a požádat o nějaké peníze,“ řekl deníku Aha! mluvčí ministerstva TomᚠCikrt. Navíc nebude žádný finanční strop za placení pobytu v nemocnici. Pokud tedy těžce nemocné miminko s jedním z rodičů stráví v nemocnici třeba půl rok, bude je to stát více než 21 000 korun! A poplatek za pobyt se týká i ozdravných zařízení a lázní.

Poplatky za pobyt v nemocnici budou muset platit i těžce nemocní detští pacienti.Ministerstvo zdravotnictví bude také vybírat poplatek 30 Kč za každou návštěvu lékaře i u těžce nemocných lidí, kteří musí často k doktorovi na prohlídku. „Od poplatků jsou osvobozeny jen chronicky a dlouhodobě nemocné děti,“ Cikrt tak potvrdil, že se poplatky vztahují i na dospělé s rakovinou, kardiaky či cukrovkáře. A za návštěvu pohotovosti zaplatíte dokonce 90 Kč – i kdybyste třeba umírali...

Přesto budou některá vyšetření od poplatků osvobozena. Třeba když půjdeme na odběr krve, tak 30 korun platit nemusíme. Když však bude odběr krve i s klinickým vyšetřením, tak už poplatek zaplatit musíme. Poplatku se vyhneme i v případě, když si u lékaře vyzvedneme jen výsledky vyšetření, nebo vám pouze vystaví recept.

A jak tomu bude v případě, když nás do nemocnice doveze sanitka třeba po autonehodě? Poplatek platit nemusíme. Pokud ale v nemocnici zůstaneme, pak už nás poplatek 60 Kč za každý den hospitalizace čeká. „Doma také utratíte za jídlo a teplo. Třicetikorunový poplatek za návštěvu a recept není nijak vysoký. Když má někdo na pivo a cigarety, tak si může dovolit zaplatit za položku na receptu,“ sdělil nám mluvčí Cikrt.

TO JE HNUS!!!!

Není tady

#6 19. 8. 2007 19:36

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

Tak to je opravdu šok!!!.ale já se tady už ničemu nedivím.!!!!!

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#7 21. 8. 2007 16:09

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Schváleno, můžeme jít rovnou na pastvu. Kdo z vás to finančně utáhne ? Já asi sotva :-(

Není tady

#8 21. 8. 2007 16:23

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

Mam take nazor - tvrdy, ale je to MUJ nazor.

Osobne nechapu, KDE se v lidech bere pocit, ze maji mit stale dokola neco zdarma. Nekdy je mi z tech "socialu a komousu" na bliti.
Skolstvi zdarma, zdravotni peci zdarma, a zaplati to KDO????

Na auto, barak, pocitac, TV s domacim kinem a nejmodernejsimi mobilnimi telefony, abyste pred sousedem NAHODOU nebyli OUT, to mate, co????
A zaplatit za svy zdravi se vam nechce, CO!!!??? Me se zase nechce ze "sveho" dotovat socansky prizivniky.

Není tady

#9 21. 8. 2007 16:30

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Sexynete, souhlasím. Pro vás je opravdu tak moc dát 30 korun za návštěvu u lékaře nebo 60,- za den v nemocnici???!!!!

Není tady

#10 21. 8. 2007 16:57

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Ladie napsal(a):

Sexynete, souhlasím. Pro vás je opravdu tak moc dát 30 korun za návštěvu u lékaře nebo 60,- za den v nemocnici???!!!!

Tady nejde zdaleka jen o poplatek 30 kč za každý napsaný lék a za každou návštěvu lékaře.
Řeknu vám ale ještě jeden důsledek této reformy, o kterém se absolutně nemluví, ale je nedílnou součástí právě přijaté reformy.

Mám zdravotně postiženou dceru, je jí 5,5 roku a trpí metabolickou nemocí - fenylketonurií. Kdo neví, oč se jedná, tak v játrech se nevytváří jeden enzym, tudíž dítě neumí zpracovat jednu aminokyselinu, kterou však obsahuje veškerá běžná strava. Jedinou dosud známou léčbou je, že dítě ze stravy musí vynechat naprosto vše, co obsahuje bílkoviny (což dost dobře nejde, bílkoviny jsou i rostlinného původu, takže i takové rajče obsahuje onu aminokyselinu, která je pro mou dceru toxická). Dítě - fenylketonurik smí bez omezení pouze olej, vodu, cukr, sůl, ocet, speciální nízkobílkovinné potraviny, které lze sehnat jen ve dvou obchodech v ČR a v cenách stovky kč za ks. Ve velmi omezené míře může vybrané druhy ovoce a zeleniny, vše na gramy odvážené a na fenylalanin a Kcal přepočítané. Absolutně nesmí nic od masa, nic od mléka, ořechy, oříšky, brambory, rýži, těstoviny, luštěniny, pečivo, čokoládu, sušenky, cereálie ...
Tahle strava měsíčně vychází na cca 5-6tis. kč a stát na to nepřispívá ani korunou.
Protože nízkobílkovinná strava dítěti nedodá potřebné bílkoviny k vývinu a růstu, jsou zde ještě speciální aminokyselinové směsi, které tělu dodají aminokyseliny nutné k normálnímu a zdravému vývoji. Tyto aminosměsi dítě musí konzumovat v průměru ve 3-4 dávkách denně (je to prášek po*né chuti a zápachu, který se rozmíchá ve vodě a ten dítě musí vypít).
Jen na tom, jak dítě bude dodržovat tuto šílenou dietu, na tom, že nebude jíst nic z pro něj zakázaných potravin a že bude poctivě pít své aminokyseliny, jen na tom závisí, zda z něj vyrostě zdravý a plnohodnotný dospělák, jen s odlišnou stravou, či zda mu vysoké hladiny fenylalaninu v krvi trvale poškodí mozek a dítě skončí jako těžce mentálně retardované.

Rodič pečující o takto nemocné dítě byl s dítětem doma a pobíral příspěvek při péči o osobu blízkou (PPOB), běžně do jeho 18-i let (ono totiž neustálé vážení každičkého sousta do gramů a počítání velkou násobilkou a podle moudrých tabulek vše na PHE a Kcal vůbec není jednoduché).
Od 1.1.07 vešel v platnost zákon o sociálních službách, který nahradil PPOB a tento zákon na tuto skupinu nemocných poněkud zapomněl, prostě je nezařadil do tabulek a tito nemocní jsou zřejmě náhle "zdravý".
Tento deficit měl být odstraněn zařazením těchto pacientů do druhé kategorie dle zákona o sociálních službách, tj. pacient by pobíral příspěvek 5tis. kč, ze kterého by si "platil" služby pečující osoby (ve většině případě rodiče) a tento by tudíž mohl s dítětem zůstat doma, v návrhu bylo do ukončení povinné školní docházky dítěte.
Na MPSV však tento návrh tak sesekali, že do sněmovny přišel naprostý paskvil, dle právě schválené reformy tito pacienti budou zařazení do kategorie první, příspěvek 3tis. kč. Nic proti, ale za tyto peníze si nikdo z rodičů nemůže dovolit zůstat doma, navíc tento příspěvek by měl být jen do 10-i let věku dítěte. Jakoby 11ileté dítě - fenylketonurik uměl již potraviny odvažovat na gramy, velkou násobilkou přepočítávat na PHE a Kcal, být tak uvědomělý, aby si nevzal nic ze zakázaných jídel a dobrovolně pil po*né aminokyselinové směsi. Ve školním stravování přitom dítěti jeho speciální PKU stravu nikdo nepřipraví s ohledem na velmi vysokou pracnost při jeho přípravě i na finanční náročnost, donesené jídlo z domova mu neohřejí, protože tohle nedovolují hygienické předpisy .. a dítě o hladu také zůstat nemůže, hladovění nebo-li nízký příjem Kcal má za následek katabolismus, fenylalanin uložený ve tkáních se znovu zpět vyplaví do krve a následek je stejný jako nedodržování či porušování PKU diety - vysoké hladiny PHE, poškození mozku a mentální retardace.
To těm zmetkům modrým bylo tak zatěžko dovolit rodičům PKU dětí o tyto děti pečovat alespoň do těch 15i let ? To je tak vytrhne úspora na těch 250-i nešastníků ? Ty rodiče to už takhle mají velmi těžké, děti jakbysmet a tohle je doslova nůž do zad. Stát je tímto úplně odepsal, protože 10iletý fenylketonurik se ještě o svou stravu neumí postarat. To není kydnout na talíř den předem připravené jídlo, je to nekonečné vážení a nekonečné počítání !!!!

A těch 30 kč za každou položku na receptu ? Není to tolik, uznávám, ale jen za recept na aminokyseliny mi to půlročně bude dělat skoro 1500 kč. A kde je to ostatní ?
Děti mám celkem 3, PKU má naštěstí jen nejmladší dcera, ale pokud někdo z dětí omarodí, nemoc postupně naskáče na všechny tři a ještě se minimálně jednou otočí. Pokud každé dítě dostane atb, je to jen za recepty minimálně 90 kč, spíš víc, málokdy lékař napíše jen 1 lék + doplatky za léky a poplatky za léky typu kapky do nosu aspol. Mám jít krást rovnou, nebo si mám založit veřejnou sbírku ?

I tohle je ta úžasná reforma na ozdravení veřejných financí, jak to řekl jeden můj známý - modrý postřik na likvidaci zdravotně postižených, dlouhodobě nemocných a důchodců.

Upravil(a) Ela.. (21. 8. 2007 22:11)

Není tady

#11 21. 8. 2007 17:14

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Eli, to že má tvoje malá fenylketonurii je mi moc líto - je to svinstvo a bohužel na celý život sad. Ale s reformou souhlasím. Už jen to, že u prarodičů jsme po jejich smrti našli neskutečné množství léků, které si nechávali napsat "do zásoby", aniž by je užívali... To, když vidím lidi ze svého okolí, kterým nic není, ale celé dny tráví běháním po doktorech... Vím, že takoví nejsou všichni, ale... A co se týká platby v nemocnicích - vždy v tom je všechno. Dneska si za 60,- v restauraci nedᚠani blbou snídani...

Není tady

#12 21. 8. 2007 17:28

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

3. Budou platit i děti?
Ano, všechny děti budou platit poplatek. S výjimkou těch, které jsou v
ústavech nebo jejichž rodiče jsou v hmotné nouzi.

Další výjimkou jsou děti v takzvané dispenzární péči – tedy ty, které
musí chodit k lékaři soustavně kvůli své vážné chronické nemoci – třeba
na dialýzu s ledvinami./nikoliv ty naše ZP!!!/

4. Existují výjimky, kterých se placení netýká?
Ano. Poplatek neplatí lidé, jimž bylo soudem nařízeno ochranné léčení
(sexuální nebo třeba kvůli alkoholismu). Neplatí ani ti, kterým úřady
nařídily izolaci v karanténě v nemocnici kvůli léčbě infekčního onemocnění*

Takže pokud jste sexuální deviant či notorický alkoholik, je to v pořádku a neplatíte nic. Pokud o své zdraví řádně pečujete, přesto vás stihla vážná nemoc, či jste si dovolili s vážnou nemocí se již narodit, musíte solit jak mourovatí.
To je taky v pořádku ?

Není tady

#13 21. 8. 2007 17:31

Ela..
♥♥♥♥♥♥-

Ladie napsal(a):

Eli, to že má tvoje malá fenylketonurii je mi moc líto - je to svinstvo a bohužel na celý život sad. Ale s reformou souhlasím. Už jen to, že u prarodičů jsme po jejich smrti našli neskutečné množství léků, které si nechávali napsat "do zásoby", aniž by je užívali... To, když vidím lidi ze svého okolí, kterým nic není, ale celé dny tráví běháním po doktorech... Vím, že takoví nejsou všichni, ale... A co se týká platby v nemocnicích - vždy v tom je všechno. Dneska si za 60,- v restauraci nedᚠani blbou snídani...

Ladie, s poplatkem za pobyt v nemocnici 60 kč souhlasím. Ale jsou tam věci, které mi vůbec nesedí (viz. již výše popsané) a o kterých se vůbec nemluvilo, jako by byly druhořadé. Možná to byl účel, zabudovat to do megazákona, čím více je toho najednou, tím snáze se něco přehlédne a uteče pozornosti...
... A PKU děti tím doslova a do písmene odepsali...

Není tady

#14 21. 8. 2007 17:32

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

Promin, je mi lito (osobne lito) kazdeho nemocneho, ditete zvlast.
Muj nazor je, ze nikdo nema zadne pravo (a to ani moralni pravo) povinovat nekoho placenim za svuj, by sebevetsi problem.
Nemam nic proti zakladani dobrocinnych organizaci, ktere pak budou dotovat ze svych penez kohokoli. Ale proc by to mel delat stat = vsichni lidi????
JA jsem proti vyplaceni socialnich podpor.

A co se tyka toho, co pises o alkoholicich a sexualnich deviantech - okamzite zavedeni verenoprospesnych poprav.

Není tady

#15 21. 8. 2007 17:34

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

Uz se k tomu nebudu dal vyjadrovat, me komousi, socani, a vubec, cela politika nesmire se.re.
Radeji delam pro sebe maximum, abych mel prachy na nevypocitatelne zivotni situace. A budu delat vse proto, abych JA platil tomuhle smile.nymu statu uplne nejminimalnejsi castky.

Není tady

#16 21. 8. 2007 17:37

Ra
♥♥♥♥♥--

To je síla Elo, jsi dobrá, že to tak dlouho zvládáš. tummenupp Smekám
Držím palce!

Není problém, když pracující bude občas nemocný, problém budou mít ti dlouhodobě nemocní, závislí na lékařské péči.
Snadno se to říká zdravému člověku, s pravidelnými příjmy, ale být v kůži někoho, kdo je životně závislý na lékařské péči, musí být hodně nepříjemný. Člověk má tak problémy se svou nemocí, navíc jej budou stresovat další ... a když ne jeho, tak jeho nejbližší rodinu.

Vizitkou vyspělosti země je také to, jak se dokáže postarat o ty slabší. Jsem ráda, že jsou v této zemi ale také lidé, kteří organizují různé sbírky, charitativní akce na podporu či dotaci těm potřebným. Není málo lidí, kteří rádi přispějí...
Je mi líto, jak uvažujete Sexy, Ladie
Někdo tu charitu v sobě má a jiný zase ne. No, buďme rádi, že jsme zdraví...

Snad tato reforma chce skutečně "vyléčit" populaci... vissla

Není tady

#17 21. 8. 2007 17:40

Ladie
♥♥♥♥♥♥-

Ra, mě litovat nemusíš. Já si za svými názory stojím.

Není tady

#18 21. 8. 2007 19:05

Ota
Moderátor(ka)
Místo: Praha

Sexynete, to co píšeš nezní ani tak tvrdě, jako spíš hloupě. Kolik mᚠdětí, že tvrdíš, že je školství zdarma? Měl si někdy postiženého v rodině, že tvrdíš, že je zdravotnictví zdarma? Je hodně smutné, když se musejí zakládat všelijaké charity, aby se pomohlo někomu těžce nemocnému, za to ti nahoře se mají jako prasata v žitě. Jsou horší než komančové, ti aspoň nemlaskali tak nahlas. Neustále si zvyšují své platy a prebendy a to dotuješ také Ty, to už Ti asi nevadí. Kdyby si se dostal do nějakých zdravotních problémů (ti Ti nepřeju ani náhodou), nemohl pracovat, nikdo by Tě nezaměstnal, rychle by si přehodnotil. Vyspělost společnosti se projevuje hlavně solidárností a ne urážením někoho, že je socka.
A jen na vysvětlenou, nikdy jsem nebyl v žádné straně, komanče nerad a v politice jsem to dotáhl akorát na "jiskřičku" v pionýru už mě něchtěli.

Ota
------------------------------------------------------
Nechceš-li si hubu spálit, musíš mlčet, nebo chválit.
K. H. Borovský.

Není tady

#19 21. 8. 2007 20:27

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

Oto, puvodne jsem nechtel reagovat vubec, protoze tohle je tema, ve kterem jsou me nazory zrejme jedny z neextremnejsich vubec a proste - nechci byt zly na nekoho, kdo to ma tezke i tak, beze me... Navic, muj nazor neni dulezity pro nikoho jineho, nez pro me.

Kde tvrdim, ze JE skolstvi zdarma? Kde tvrdim, ze JE zdravotnictvi zdarma? Tvrdim, ze tito lide by CHTELI vse zdarma...

Napisu jedno, kazdy si to pochopi po svem. Zakony prirody - preziji jen silni, tak to bylo zarizene, diky tomu jsme se vyvinuli v lidi. "Socialni pomoc" je lidsky nesmysl, ktery zamerne nici lidsky genom. A ja tom podil mit nebudu.

Jsem si vedom toho, ze me 80% mistnich odsoudi, ale je mi to jedno, me na 80% lidske populace nezalezi a neuzajimaji me

Není tady

#20 21. 8. 2007 22:08

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-

Nezlob se Sexynete, ale načpak si platíme takové sociální a zdravotní pojištění??? Abychom pak ještě připláceli na recepty, za návštěvy lékaře, za léky, marže atd??? Já jsem drobný podnikatel společně s partnerem, zároveň jsem zaměstnaná na pracovní úvazek (pokud nejsem na mateřské samozřejmě). Nechci ti tady popisovat, že si vše, co se týče podnikání děláme komplet sami, sedíme kolikrát do noci nad fakturami a oháníme se, aby kšeft vydělával, aby nám pokryl hypotéku, náklady a ještě něco zbylo. Zaměstnance si bohužel prozatím dovolit nemůžeme. Z tohoto podnikání já osobně platím pojištění jak soc., tak zdrav., když jsem byla v zaměstnání, tak se za mně pojištění také odvádělo. Při mém výpočtu jsem měsíčně na sociální a zdravotní odváděla včetně zaměstanavatele a podnikatelských plateb téměř deset tisíc korun. Za rok něco kolem sto dvaceti tisíc. K lékaři nechodím, jak je rok dlouhý. Jediný "luxus", který jsem si dovolila v poslední době byl porod. To byl docela drahý špás, dle výpisu pojišovny. A ten luxus zažívám dodnes. Zapla Pánbůh, že zvýšili rodičák, protože ze 3500,- (ještě před rokem nebylo možné si přivydělávat v neomezené výši) byl z nouzecnost. Partner se oháněl od rána do večera, aby ta blbá hypotéka byla splacená. Kolik stojí dětské potřeby (ne ty nejluxusnější) ti asi vyprávět nemusím. Makám od svých dvaceti let (nyní je mi šestadvacet), odvádím daně, oboje pojištění, nikdy jsem nebyla vedena na úřadu práce. Nezlob se na mě, ale stát, pokud chce něco od občanů vybírat, musí jim něco poskytnout (aneb jak se říká - dejte lidem chléb a hry). Jinak tu budem jak v Americe, tam není žádný sociální systém a jak se tam lidi mají??

http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

#21 21. 8. 2007 22:12

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-

A by the way, předpokládám, že ty jsi vystudoval ještě zdarma :-) za ty špinavý komunistický peníze. A u nás nepřežívají nejsilnější, ale ti nejšpinavější a nejpodvodnější. A to je bohužel rozdíl.

http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

#22 21. 8. 2007 22:42

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Koukám že proti sexykolegovi jsem úplnej beránek lol lol lol

No ale otázka zněla co říkám na novou reformu? Já říkám, už poněkolikáté, že dokud tady nebude zaveden většinový systém, tak nikdy žádná opravdová reforma neprojde. Pořád bude třeba ustupovat "Melčákům a Pohankům". Reformu a zákony by měla dělat jedna strana a taky si za ně nést plnou zodpovědnost včetně trestní. Takhle se jedni schovávají za druhý a nikdo za nic potom nemůže.
Další věc je že čas na pořádnou reformu byl již dávno prošvihnut. Dneska kdy se lidem daří dobře a různý půjčky jen sviští, se nikdo nechce omezovat a nedejbože si platit za recept nebo jízdu sanitkou. Tyhle věci se tady měli rovnou zavést v roce 1990 a dneska už by se třeba na operaci nemuselo čekat dva roky a v nemocnicích by nevařili nepoživatelný sajrajty. Bohužel dneska si lidi berou "výhodný" půjčky i na dovolenou v Chorvatsku ale 30Kč za návštěvu lékaře je pro ně likvidační částka.

Jinak já osobně jsem pro minimálně zdvojnásobení nastavených tax Například za den v nemocnici bych nechal platit okolo 100Kč (kolik zaplatíte za 3 jídla v restauraci?) a za návštěvu lékaře 50Kč samozřejmě včetně dětí (jistě mají zodpovědné rodiče,že) Ono se totiž na tu charitu musí nejdřív vydělat a neustále brát jaksi bohužel nejde. Navíc pokud vím tak je nastaven finanční strop po jehož dosažení už dotyčný nebude platit nic.
V reformě mi taky chybí (pokud se nepletu) i zvýšené poplatky na zdravotní pojištění pro kuřáky, alkoholiky a lidi s nadváhou. To jsou nejrizikovější skupiny lidí na jejichž léčení jdou největší částky. Proč když někdo má na cigára, chlast a přežírá se, by si neměl na léčení platit víc, než člověk který se o svoje zdraví stará?

Reforma je sice pro tohle poněkud přehnaný termín ale aspoň něco..........

sexynet napsal(a):

me na 80% lidske populace nezalezi a neuzajimaji me

Tohle zní opravdu dost blbě....... dávej pozor aby tě někdo z těch 80% netrefil někde na silnici nárazníkem mezi oči. To je pak se sebevědomím amen.  wink

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#23 21. 8. 2007 22:45

sexynet
♥♥♥♥♥♥-

alexxandra: To, co ty zaplatis za rok na pojisteni stoji jeden den leceni kuraka s rakovinou. A proc to mas platit ty?  On na cigarety mel 20 let? Utratil za ne za tu dobu 300.000,-? Co je mi do obeznich lidi s cukrovkou, ktery potkavam v krame s plnyma kosema narvanyma hnusama od salatu, pres jitrnice, spek, tlusty masa, sladky buchty, a jiny odpadky, sezerou to, a - doktere, me je blbe, uzdrav me.  Je to jen JEJICH problem, ne muj, tvuj, ani nikoho jinyho. Pokud ale maji takovou zivotni pojistku, kterou si plati, a ktera jim dovoluje kourit a zit nezdrave, tak klidne, to je normalni komercni obchod, proti kteremu nejsem.
Az budes potrebovat lecit ty, tak na to nebude. Uz ted vidim 3x - 4x do roka, jak nekdo shani v TV sponzora na operaci sveho ditete, protoze pojistovna mu 6 milionu na operaci neda. Celej tenhle pojebanej statni system je uplne k hovnu.
Jedinna cesta z tohodle socialniho hnoje vede pres komercializaci zdravi, s tim, ze lidi konecne do zakladu pochopi, ze o zdravi je absolutne nezbytny se starat a platit si za jeho leceni. Stejne, jako za cokoli jinyho je uplne prirozene platit a nikomu to neprijde divne.

Jsou samozrejme extremy, ano. To jsou napr. prave deti a lidi s vrozenymi vadami... Ty na tom budou spatne vzdy, at je system jakykoli.

Není tady

#24 21. 8. 2007 22:48

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

alexxandra napsal(a):

Jinak tu budem jak v Americe, tam není žádný sociální systém a jak se tam lidi mají??

Čoveče já bych to emerický zdravotnictví docela bral. wink

alexxandra napsal(a):

u nás nepřežívají nejsilnější, ale ti nejšpinavější a nejpodvodnější. A to je bohužel rozdíl.

Ano to je bohužel výsledek 40letého lámání charakterů pod vládou rudé lůzy.
Kdyby se nᚠstát měl možnost vyvíjet normálním způsobem tak by tady nikoho ani nenapadlo že by měl něco od státu dostávat zadarmo. roll

Psychiatři říkají, že každá čtvrtá osoba má nějakou mentální poruchu, pokud jste se třemi přáteli a nepozorujete nic zvláštního, pak ten blbec jste Vy.

Není tady

#25 21. 8. 2007 22:56

Jeňýk
♥♥♥♥♥♥-
Web

Ještě jsem zabudol na jednu věc. Řeknu vám tajemství!
Ty poplatky za lepší pokoj v nemocnici, za přednostní operaci nebo i návštěvu kvalitního lékaře se už dááávno platí! Akorát že z toho naše společný zdravotnictví nevidí ani korunu ale dotyční lékaři za to mají slušný vilky a fajn dovolený. Oni si ty neplatící "socky" totiž v klidu těch pár měsíců na operaci počkají, mají to přece ZADARMO. tongue

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí